Najdi forum

JANUARKE 2014

Just me, nam je v šoli za starše rekla, da plodovnice ne moreš falit (količinsko), je pa lahko prozorna, mlečna ali rumena. Če je krvavkasto, je to po moje čep … V vsakem primeru moraš takoj v porodnišnico, takšna navodila smo dobili mi.

Jaz se tudi kar malo bojim, da ne bom znala prepoznati začetka poroda, v bistvu se bojim popadkov in bolečine, hkrati pa zelo veselim, saj komaj čakam imeti dojenčka :))

No pa, da se še mi malo javimo. Nas že kar malo stiska. Še 3 tedne dobre do PDPja. Just me:) tudi jaz imam sto vprašanj in strahov, ampak nekako bomo dali skozi:) Sem ravno iz knjižnice, da si čas do poroda kratkočasim še s kakšno knjigo. Tolažim se tudi s tem, da imam partnerja, ki je precej bolj miren kot jaz okrog vsega kar spada k porodu in po porodu. Imam pa jaz skoraj vse pripravljeno – sem za vse stvari taka. Samo še posteljnino in tetraplenice operem. Me zanima, če boste vse prav vse stvari likale? Jaz in likalnik nisva ravno prijatelja:) Imam pa tudi jaz načrt probat brez EA – bomo vidli kakšne bodo bolečine in z Dianatal gelom. Sem pa žal “obsojena” na to, da moram takoj v porodnišnco, ko se začne. Pa še iz Jesenic do Ljubljane. Je pa ginekologinja v naši šoli za starše rekla, da lahko je tudi čisto malo plodovnice in, če nisi ziher, da si daš vložek in vidiš, če bo kaj moker. Pa če še zmeri nisi zihr se pridi rajši pokazat. Mene skrbi tudi to, da ga sploh ne bom znala/upala držat, ker so tako majhni in je treba pazit, jaz pa sem štor:)

Mogoče kateri prav pridejo video oddaje: http://www.bolnisnica-kranj.si/si/vsebina/48/Izobra%C5%BEevalne_video-oddaje.html#x

Lp

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

Jaz mislim ali pa upam :)), da bo narava naredila svoje in bomo vedele kdaj je treba it.

Sem brala ene sezname za stvari za dojenčka in tam sem zasledila (ko sem že mislila, da ta glavno imam) ribje mazilo, kaj je to, kje to kupiš in zakaj to rabiš in ali lahko namesto tega tudi kaj drugega?

Saj ne vem, lahko da je bilo že govora o tem- sem noseča in pozabljiva :))))))), a me zanima glede dude, flaške, prsne črpalke, boste to v naprej kupile in predvsem tiste, ki že imate izkušnje, katero znamko, katero črpalko, ročno, električno, katero dudo, flaško…? vse me zanima.
Kakšno mnenje imate o rabljeni črpalki? Meni je malo čudno, ne vem…
Hvala in lep dan vsem.

Rh- injekcija po porodu je odvisna od krvne skupine otroka. Jaz je pred dvema letoma nisem dobila, ker je bil tudi otrok Rh-. Je pa mož Rh+.

Ribje mazilo je Ribodermin. To je ena taka primitivna krema z ribjim oljem in lanolinom. V P Postojna so z njo mazali novorojenčke kar vsepovprek. Zelo dobro ščiti otroško kožo na obrazu pred mrazom in vetrom. Jaz namažem z njo tudi kakšne flekce ali izpuščaje, pa pominejo v nekaj dneh. Seveda jo lahko uporabljaš tudi namesto hladilnega mazila ali za nego vnete ritke.

Mlekarska oprema – jaz imam vse od aventa. Ročno črpalko sem dobila malo rabljeno od sorodnice, mi je prišla zelo prav in sem kar nekaj litrov mleka načrpala z njo. Stekleničke sem isto imela aventove (125ml in 260ml), ker so pasale na črpalko. Tavelke so še zdaj v uporabi, z MAM cuclji, za izjemne primere lakote/ žeje sredi noči (perem jih pa kar v pomivalnem stroju). Dudke sem imela tudi aventove silikonske, ampak jih ni maral (pa tudi nobenih drugih ne). Zdaj sem pač dokupila nove aventove cuclje (natural – silikonski, precej mehkejši kot stari aventovi in posnemajo obliko prsi ter pašejo na tastare obroče, stekleničke bodo pa tastare naprej v uporabi). Nastavki za dojenje so bli isto aventovi.

Skratka, priporočam avent. Z novimi avent natural stekleničkami in cuclji po mojem mnenju ne moreš zgrešit (npr. https://www.babycenter.si/?q=avent+natural ).

Po vsaki uporabi je potrebno črpalko steilizirati. v porodnišnici prav tako dobiš steriliziran nastavek, če je treba črpati. Zato rabljena črpalka nii nič čudnega.

rrbje mazilo se kupi v lekarni.

Vsem bodočim mamicam srečno, zdravo in pa čimanj neprespanih noči v letu 2014!;)

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

SREČNO 2014!!

Želim vam eno nepozabno leto, zdravja in vse dobro vam in vašim otročičkom!

Je že kakšna novička za poročat? ;))

Se opravičujem, ker se mešam v vašo temo, a me nekaj zanima. Ker ste ravno januarke me zanima, kako je z odhodom domov po porodu. Nekaj je bilo rečeno, da bo z novim letom sprememba in bo šla mamica z dojenčkom domov že po dveh dneh, do sedaj je bilo po treh (če je vse ok). Zanima me ali se je to začelo izvajati tudi v praksi.

Hvala in srečno vsem!

Še nobena ni prišla iz porodnišnice, se zdi 🙂
Ko bomo, bomo sporočile…

Za eno vem, da je že doma, ampak zdaj najbrž nima časa, da bi se s forumom ukvarjala. 😉
Jaz sem še lepo okrogla, ctg še nič ne kaže. Rok imam itak 29., tako da je še čas. 🙂

lp

Pri nas se baje pripravlja:) Ima že vsega bolj malo in če ne pride na svet mu bo treba pomagat drugi teden. Počasi gre za res:) Dobro, da imamo vse pripravljeno.

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

No jaz sem pa že 8 dni čez rok. Pa ni še nič. sicer je vse ok, jaz sem tud ok, ampak več kot dva dni ne bodo čakali.

Mene je malo strah, ker naj bi bil sprožen porod težji, ker je vse “na silo”, pa še povedali so mi, da je otrok ful velik. Tako, da ga najraj sploh ven ne bi dala:)

No upam na najboljš oz da bo boljš kot prvič.

Uživajte še zadnje dni.

Mi že imamo našega fantka! Star je že en teden, rodil se je v Ljubljani. Gre nam fino, vsi 4 smo doma, prvorojenec ga je zelo lepo sprejel, samo gledal in božal bi ga. Porod je bil hiter (uradno 2h, od prvega popadka do rojstva je minilo 6h). Intenzivno se doji na vsake 3h, danes je ponoči že prespal 4h v kosu.

Z odhodom domov v Lj je tako, da greš domov po 48h. Če pa je bil otrok rojen ponoči, pa greš domov 3. dan (naš v nedeljo zvečer, domov sva odšla v sredo). Seveda, če se otrok lepo doji, pridobiva na teži in ni preveč zlateničen.

Čestitke, lisica.mica !!!!
Lepe novice, prav fino je prebrat! Upam, da se še katera oglasi s podobnimi 🙂

Mi še čakamo in zatekamo, CTG ne kaže nič, pa imamo še čas.

Mi smo v nedeljo 12.1. ob 6.52h dobili malega Jurija.Porod se je začel mirno,končal pa s CR.Smo ok edino malce drobni-zahiranček.Oba 2 dobro okrevava.Lp iz lj.

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

Živjo!

Bi bila katera zainteresirana za slikanje novorojenčka?

Lp

Čestitke, _katja_! 🙂 Stavim, da Jurij ne bo dolgo tako droben in bo kmalu cel očka.

No, naša punca je prišla na svet 27.1. v Kranju. S porodnišnico sem zelo zadovoljna, res lahko izrečem same pohvale. Predhodno sem šla na predavanje o lajšanju bolečin in se posvetovala tudi s svojo ginekologinjo, tako da sem v porodno sobo prišla odprta za vse možnosti. Porod je bil dolg, punca velika, nazadnje sem se odločila za EA. Če ne bi bilo EA in super babice po moje ne bi šlo brez posegov, tako pa ni bilo niti epiziotomije.
Zdaj sva doma na toplem, obe se odlično počutiva in komaj čakava, da bova šli na prvi sprehod.

Januar je mimo, velika večina nas je že doma z dojenčki, javi se pa skoraj nobena ne! Upam, da ste vse v redu in vam želim lepo crkljanje.

Hojla še z moje strani,

mi smo našega Jona dobili 22.1., tri dni pred rokom. Dopoldne, 21.1., so mi na pregledu rekli, da bomo šli čez rok, ponoči sem rodila. Zanimivo :). Revčku so morali pomagat z vakuumom, ker se je pokakal v plodovnico. Je imel potem buško na glavci, ampak je bilo po dveh dneh že čisto OK. Zdaj se pridno cartamo doma, mali pa se lupi ko kačica :). Bilo bi popolno, če bi še spali boljše – podnevi je pravi angelček, ponoči pa ima nek ustaljen ritem, ki pomeni 3 ure spanja v kosu + 2 uri bedenja + nato zbujanje na vsako uro. Js sem že čist izmučena. Ima katera kako podobno zgodbico s spanjem in kak pameten in predvsem učinkovit recept uvajanja novega ritma?

Sicer pa mislim, da je bit mama res čudovito poslanstvo. Sem na oddelku v porodnišnici prebrala tole čudovito pesmico, ki mi je kr solze sreče sprožla, ko sem se dejansko zavedla, da sem mamica:
Nisem ptiček, nisem veter,
nisem sonček zlat.
Tvoj otrok sem, ljuba mami,
ki ima te srčno rad
.

Mogoče še beseda o ljubljanski porodnišnici – sama sem imela čudovito izkušnjo. Babica Maruša je bila fantastična, tudi na oddelku (B) so bile vse sestre naravnost super. Glede vložkov in podobnih zadev, ko so mi govorili, da je vsega premalo, naj rečem, da smo dobile vsak dan svežo brisačko in haljico ter mrežaste hlačke, po potrebi bi gotovo dobila še kak kos dodatno. Tako da res vse pohvale.

Kdaj boste šle pa kaj na prvi sprehod? Jaz tudi komaj čakam malo rekreacije na zraku. 🙂

Uživajte ob najlepšem poslanstvu – biti mamica in dobro spite. 🙂

Jaz sem se porodnišnice LJ glede na mnoga negativna mnenja z e l o bala in sem do zadnjega oklevala, kam bi šla po našega fanta. Zgodbe o serijski epiziotomiji, negativnem odnosu osebja itd. so me begale še do prihoda v porodno sobo. Najbolj neprijeten del je bilo predolgo zadrževanje porodnic v “dišeči” klistirnici in babica je prav renčeče pazila, da ji ne bi katera “pobegnila” na hodnik ali v moževo družbo. Od tam dalje pa ni ene stvari, ki bi jo lahko pokritizirala.

In ja, bivanje na oddelku C je bilo neprimerno boljša izkušnja kot pred dvema letoma v Postojni. Sestre so nam zares dala vsa potrebna navodila (barva dojenčkovega blata, vedenje dojenčka, učenje dojenja …). Če bi meni kdo karkoli od tega povedal pri prvem otroku, bi bila zelo hvaležna!

Čestitke vsem za male sončke!

Najin fantek se je rodil 13.1., smo dobro in je zelo priden. Lepo bi bilo it kaj na sprehod, ampak bo treba počakat lepše vreme. Moja porodna zgodba ni ravno za objavo, ker nočem koga strašit, ampak konec je dober in midva najbolj srečna in ponosna na tem planetu.

Lepo se imejte in izkoristite čas, ki je namenjen samo vam.

New Report

Close