Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid S-TSH

Izvid S-TSH

Spoštovani,

izvid kaže na prekomerno delovanje ščitnice. Potrebujete nujen pregled pri tirologu za opredelitev vzroka – bolezni, ki je to povzročila. Za opredelitev je potrebno določiti imunske markerje, opraviti ultrazvok ščitnice in glede na ultrazvočne najdbe včasih napraviti še scintigram ščitnice. Ko ugotovimo vzrok, se odločimo za zdravljenje – z zdravili ali radioaktivnim jodom, ali za spremljanje.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Dobila sem izvid:
S-TSH: 0,44 mlU/L (0,46-4,68)
S-Prosti T3: 6,23 pmol/L (4,26,8,10)
S-Prosti T4: 17,70 pmol/L (10,0-28,2)
Jemljem Eltoxin 50 mcg.

Spoštovani,

izvid kaže, da je nadomeščanje hormonov z Eltroxinom 50 mcg ustrezno.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Danes sem šla na preiskavo ščitnice in sem dobila sledeče rezultate. Zanima kaj to pomeni, mislim če so rezultati v mejah normale?

Hvala za odgovor.

S-THS REZULTAT 1,47
S-T4 Prosti 14,98
S-T3 Prosti 4,45

Lep pozdrav, danes sem bila na pregledu ščitnice in sem dobila naslednje rezultate, namreč ker se sama nisem znajdla se obračam na vašo pomoč. Zanima me kaj pomenijo rezultati, katere sem dobila na izvidu in če so v mejah normale, ker mi menstruacija zamuja , sem na preiskavi opravila tudi test za nosečnost in ta mi je pokazal negativno zanima me ali je to vse zaradi ščitnice ali lahko vplivajo tudi kaki drugi dejavniki za izostanek menstruacije in ali naj se obrnem na zdravnika za bolj natamčne preglede?

referenčne vr. za odrasle
S-THS 1,47 (0,27-4,20)
S-T4 Prosti 14.98 (12.00-22.00)
S-T3 Prosti 4,45 (3.95-6.80)

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni,

osebna zdravnica pravi, da imam hipertirozo. Sem zelo zaskrbljena, saj sem mami skoraj enoletnemu sinku. Moji izvidi so naslednji:

S-TSH = 0.006
S-T4 = 21.07
S-T3 = 8.01

Jutri se bom naročila pri tierologu…
Hvala

Spoštovani “danijela1984”!

Glede na navedene izvide gre pri vas normaalno delovanje ščitnice. Vzrok za izostanek menstruacije je iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovana “Šekica”!

Glede na navedene izvide gre pri vas za hipertirozo (prekomerno delovanje ščitnice). Potrebno je opredeliti vzrok in pričeti zdarvljenje. najpogostejši vzrok je avtoimunska bolezen ščitnice ali poporodni tiroiditis. Potrebno je opraviti pregled pri tirologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,
pred 11 leti sem se zdravila za Hoshimotov tiroiditis. Zdravila sem se dobro leto in bilo je vse ok do zdaj. Zdaj pa se počutim slabo, samo poležavala bi in spala…Zato sem se odločila za pregled ščitnice.
Rezultati:
THS 4,71 (0,27-4,2)
T4 10,35 (12,00-22,00)
T3 3,47 (3,95-6,8)

Ker imam tudi manično depresijo in sem pred dobrim mesecem začela jemati litij, me zanima vaše mnenje glede tega. Ali naj prekinem z zdravljenjem z litijem in se zdravim z drugim zdravilom.
Najlepša hvala za odgovor.
Tatjana

Spoštovani,

Rezultati krvi so opravljeni v laboratoriju ADRIA LAB in so naslednji:
THS 4,71
T4 10,34
T3 3,47

Zanima me, ali naj preneham z jemanjem litija, glede na rezultate analize krvi.
Litij jem dober mesec. Pred 11 leti sem imela Hoshimoto in je bilo do zdaj vse ok.
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Pri vas gre za hipotirozo zaradi kroničnega tiroiditisa Hashimoto.Priporočam, da prenehate jemati litij, ker lahko že sam po sebi lahko povzroči hipotirozo in pričnete jemati Euthyrox 50 ug dnevno. Potrebne bodo redne kontrole delovanja ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

SPOŠTOVANI,

TUDI MENE ZANIMA RAZULTAT BIOKEMIJSKE PREISKAVE IN SICER S-TSH = 2,498, OPOMBE: ŠTEVILO TOČK 5,03 (KAJ POMENIJO TE TOČKE)?

ALI BI MORALA NARADITI TEST TUDI NA T3 IN T4?

HVALA ZA ODGOVOR.

Spoštovani,

najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.
V tem času sem bila v ambulanti za bolezni ščitnice na Polikliniki in rezultati analize krvi so bili drugačni:

THS 3,967
FT4 10,1
FT3 3,95

Na izvidu piše tudi naslednje:
V desnem režnju je ob arteriji carotis manjša hipoehogena lisa. Stanje je stacionarno.
Je klinično evtirotična, ščitnica je palpatorno difuzno povečana do prve stopnje.
Za zdravljenje se ne odločim. Kontrolni pregled čez tri mesece.

Lepo prosim za obrazložitev.

Lepo vas pozdravljam
Tatjana

Spoštovani JAŠA,

izvid TSH je normalen, kar pomeni, da sta tudi prosta hormona najverjetneje normalna. Točke so zapis, ki se nanaša na obračun storitve zavarovalnici.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Spoštovana tanca 21,

izvid pomeni, da je tirolog ocenil, da je delovanje ščitnice normalno in da je na ultrazvoku manjša sprememba. Ta sprememba je glede na opis lahko odraz Hashimotovega tiroiditisa. Najverjetneje se je glede na mejno nižji TSH tirolog odločil za spremljanje.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Spoštovani,

Stara sem 19 let in sem pred 4 leti prejela jod. Približno 3 leta sem jemala Euthyrox 125 ug dnevno in so bili hormoni uredu. V zadnjem letu prejemam Euthyrox 175 ug. Današnji izvidi so spet slabi in sicer TSH 6,15, T3 5,84 in T4 19,98.
Zanima me, ali stres vpliva na vrednost hormonov in ali je potreben pregled na Polikliniki?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Glede na navedene izvide je pri vas odmerek Euthyroxa premajhen. Pripročam Euthyrox 200 ug dnevno in kontrolo TSH in hormonov pri izbranem zdravniku čez tri mesece. Vsekakor je zelo pomembno redno jemanje Euthyroxa na tešče s kozarcem vode.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Zaradi vrtoglavice, anksioznosti,slabe energije, nenehne utrujenosti,slabega spomina, slabe koncentracije, izpadanje las,živčnosti sem opravila pregled ščitnice. Splošni pregled ščitnice pri izbranem zdravniku ni pokazal sprememb, zato sem dobila antidepresiv. Antidepresiva nisem jemala, sem pa naredila samoplačniški pregled še dodatno T3 in T4, kar mi izbran zdravnik ni hotel dodatno narediti preiskave kljub priporočilu drugega zdravnika.

Moji izvidi: STSH 3,05 (mlU/L) 0,27-4,2
S- T3 prosti 3,63 pmoI/L 3,95-6,80
S- T4 prosti 14,24 pmoi/L 12-22

Kaj mi svetujete?

Hvala za odgovor in lp

Spoštovani!

Glede na to, da sta pri vas TSH in pT4 popolnoma v okviru normalnih vrednosti gre za normalno delovanje ščitnice. Nekoliko nižja vrednost pT3 gre lahko na račun laboratorijske metode, morebitnih zdravil ali drugih sredstev, oziroma stanj. Vseeno priporočam izključiti morebitno avtoimunsko bolezen ščitnice, opraviti pregled pri tirologu (UZ ščitnice in glede na izvid tudi določitev ščitničnih protiteles.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni..

Dne 16.5 2012 sem bila na zdravniškem pregledu za vojsko. Zdravnica je predlagala poleg ostalih preiskav, ki so potrebni za vojsko tudi pregled ščitnice, ker se ji je zdelo da imam povečano. Danes sem dobila izvid po pošti in sicer S-TSH 13.8, orient.vrednost normale je 0,465-4,680.

Počutje mi že od poroda kar precej niha(2 leti od poroda), vendar sem menila da bo minilo. Ali ti rezultati kažejo, da moram opraviti pregled pri svoji osebni zdravnici?? Je veliko preveč povišana???

New Report

Close