Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid S-TSH

Izvid S-TSH

Pozdravljeni,

Star sem 28 let in danes sem prvič opravil imunološko preiskavo. Izvidi so S-TSH = 27.34, T4 10.14, T3 4,65. K preiskavi sem pristopil na priporočilo bližnjih, samo slabo počutje pa sem zaznaval že od začetka študija pri 19.letu starosti. Ali delovanje ščitnice vpliva tudi na vrednost S-NSE (17,34), S-UIBC (19,1)(S-Železo 31.5), S-AST(0,8) in S-ALT(1,22). Kaj priporočate-menite, pri zdravniku sem že naročen, vendar bi rad slišal še vaše mnenje.
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre pri vas za hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice), verjetno zaradi kroničnega limfocitnega tiroiditisa. Potrebno bo zdravljenje s tiroksinom. Priporočam opraviti čimprejšni pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni dr. Pirnat,
današnji izvidi kažejo naslednje vrednosti: S-TSH: 5,75 (0,28-4,20), S-T4: 19,94 (12,00-22,00) in S-T3: 4,17 (3,95-6,80). Glede na nekoliko povišan TSH, ki že vpliva na počutje, prosim za nasvet v zvezi s povišanjem odmerka Euthyroxa (trenutni znaša 150ug).
ps. za hipotirozo se zdravim cca 4 leta

Hvala in lp

Prilagam še rezultate protiteles
AntiTg = 141,2
AntiTPO = 900,9
Kaj takšni “skupni” rezultati po vaše pomenijo? Je stanje ozdravljivo brez “večnega” jemanja tablet?

Spoštovani “Nakamura”!

Priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 175 ug dnevno in kontrolo TSH čez tri mesece.

Lp

Spoštovani “Ales303”!

Gre za hipotirozo po kroničnem avtoimunskem tiroiditisu Hashimoto. Zelo verjetno bo potrebno trajno nadomeščajne ščitničnih hormonov.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.. tudi jaz bi rad razlago mojih izvidov… z dne 29.5.20011 S-TSH:38,93 mU/L .S- fT3:3.5pmol/L ,SfT4:5.6pmol/l ? HVALA !!!

Spoštovani!”

Glede na navedene izvide gre pri vas za hipotirozo (premjahno delovanje ščitnice). Potreben je pregled pri tirologu z oznako “hitro” na napotnici, ki jo izda vaš izbrani zdravnik.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
Jemljem Euthyrox 150 ug dnevno. Zadnje obdobje imam aritmije zato sem šla na pregled hormonov. Izvid z dne 05.07.2011 je naslednji:

S-TSH 0,098 L (0.27 – 4.20)
S-T4 Prosti 22,59 H (12.00 – 22.00)
S-T3 Prosti 3,81 L (3,95 – 6,80)

Prosila bi vas za priporočilo o prilagoditvi dnevnega odmerka Euthyroxa. Najlepša hvala
Andreja

Spoštovani!

Niste sicer navedli zakaj prejemate Euthyrox. Predvidevam, da zaradi hipotiroze. Glede na navedene izvide je pri vas odmerek Euthyroxa prevelik. Priporočam znižati odmerek na 125 ug dnevno in kontrolo TSH čez tri mesece.

Lp,

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani dr. Pirnat,
pred kratkim sem prejela rezultate krvne preiskave ščitnice. Ginekolog, ki me je napotil, je povedal, da ščitnica ne deluje pravilno:
P-TSH H 5.98
P-PROSTI T3 L 3.13
P-PROSTI T4 11.3

V zadnjem času (mesec, mesec in pol) opažam tudi naslednje težave: neprestano potenje (ne polivanje), nespečnost (prebujam se zaradi potenja), depresija in huda utrujenost (ne morem se dovolj naspati, včasih sem močno zadihana že zaradi hoje po stopnicah) – ki ni vedno enaka.
Stara sem 48 let.

Najlepša hvala za odgovor,
Alenka

Spoštovani!
Glede na navedene izvide gre pri vas za blago premajhno delovanje ščitnice, kar lahko povzroča nekatere težave, ki ste jih navedli. Priporočam pregled pri tirologu, verjetno bo potrebno zdravljenje s ščitničnimi hormoni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

laboratorijski rezultati hčerkine preiskave krvi:

S-TSH 0,071
S-FT36,85
S-FT415,03

ker je trenutno zdravnik za ščitnico na LD ali je nujno poiskati drugega zdravnika ali lahko počakamo 3 tedne, da se njen zdravnik vrne?

lp

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre pri vaši hčerki za izrazito hipertirozo (prekomerno delovanje ščitnice). Potreben je čimprejšni pregled pri tirologu, ki bo opredelil vzrok in uvedel ustrezno zdravljenje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani, stara sem 55 let, že 10 let se zdravim z Euthyrox zdravili. Do sedaj sem imela dokaj normalne izvide. Zadnji izpred 1 meseca pa je bil zelo čuden, kaj to pomeni in kako naj ukrepam
TSH 23,78mE/L
prosti T4 12,55
prostiT3 3,96pmol/L
Hvala za vaš odgovor
MI-.RA-LA

Spoštovani!

Glede na zvišano vrednost TSH je pri vas odmerek Euthyroxa premajhen in ga je potrebno zvišati. Običajno odmerek Euthyroxa zvišamo za 25 ug dnevno (odvisno od odmerka, ki ga že prejemate, telesne mase) in kontroliramo TSH čez tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Moji labaratorijski izvidi prejšnji mesec so bili
TSH-0.116
FT4-8.28
FT3-2.82
jemljem eno tabletko Athyrazola na dan,pridobila pa sem kar nekaj kilogramov,drugače pa je moje počutje vredu!Zanima me kakšno je pravzaprav moje stanje???

Spoštovani!

Predvidevam, da Athyrazol prejemate zaradi bazedovke (avtoimunske hipertiroze). Izvid kaže na ugoden učinek zdravljenja, glede na to, da sta pT4 in pT3 že nekoliko znižana bo potrebno znižati odmerek Athyrazola, ali Athyrazolu dodati nizek odmerek Euthyroxa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spostovani,

lepo vas prosim za vas odgovor! Moji rezultati pri pregledu scitnice so sledeci:

TSH: 3,049mE/L(0,35/5,5)
ST4: 11,9pmoI/L(11,5-22,7)
ST3: 3,97pmol/L(3,5-6,5)
antiTg: 54,7KE/L(do 60)
antiTPO:52,7KE/L(do 60)
TSI: 0E/L (do 1,5)
avtoprotitelesa negativna

zanima me ali je moznost da imam ‘hipotirozo’?

Najlepsa hvala za odgovor!

Spoštovani!

Glede na navedene izvide je pri vas delovanje ščitnice normalno in ne gre za hipotirozo.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

star sem 23 let.
2 meseca nazaj sem bil operiran za otomastoiditisom desno. Mesec dni nazaj pa sem imel zmerne a konstantne (1 teden) bolečine v glavi in tudi zame neobičajno visok pulz (80-90 v mirovanju), pravtako pa po operaciji nimam ravno apetita in sem zgubil tudi precej kilogramov, zato sem šel k nevrologu, ki me je poslal na preiskave ščitnice.

Rezultati so:
S-TSH 5.62 uU/ml
S-FT4 15.86 pmol/l
S-FT3 4.40 pmol/l
S-aTg 0 lU/ml
S-aTPO 0 lU/ml

Lp

New Report

Close