Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid S-TSH

Izvid S-TSH

Spoštovani,

Pred tremi meseci ste mi postavili diagnozo Hashimoto. Zaradi mejno zvišanega TSH (ob normalnih T3 in T4) in dejstva, da se več kot eno leto trudim zanositi (ni najdenega nobenega vzroka ne pri meni ne pri partnerju), ste mi predpisali Euthyrox 12,5 mg/dan. Po treh mesecih jemanja sem šla dvakrat (v razmaku 5 dni) na odvzem krvi, izvidi so naslednji:
– izvid iz Poliklinike (KNM), odvzem krvi ob 11.30:
TSH 2,24
T4 15,02
T3 5,45
– izvid iz ZD Ljubljana, odvzem krvi ob 8.30:
TSH 1,74
Ob načrtovanju nosečnosti naj bi bil TSH pod 2. Ali je pri meni potrebno povečati terapijo (glede na izvid 2,24), čeprav je drugi izvid (sicer ob odvzemu bolj zgodaj zjutraj) 1,74?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Spoštovani “Marija74”!

Glede na navedene izvide zvečanje odmerka Euthyroxa ni potrebno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

lepo vas bi prosila za razlago izvida:
TSH 7,38
T4 15,09
T3 3,84

Sem v 3. mesecu nosečnosti in od leta 2009 se zdravim za hashimotom do sedaj sem jemala Euthyroxa 125 mg/dan sedaj pa mi je osebna zdravnica predpisala odmerek 175 mg/dan.

Hvala za razlago!

Irena

Spoštovani “natasapeloz”!

Zvišanje odmerka kor vam svetoval Vaš izbrani zdravnik je ustrezno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Jana G. “!

Prioporočam jemanje Euthyroxa izmeno 75 oz. 50 ug dnevno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Jana G”!

Glede na navedeno “Pred tremi meseci ste mi postavili diagnozo Hashimoto. Zaradi mejno zvišanega TSH (ob normalnih T3 in T4) in dejstva, da se več kot eno leto trudim zanositi (ni najdenega nobenega vzroka ne pri meni ne pri partnerju), ste mi predpisali Euthyrox 12,5 mg/dan. Po treh mesecih jemanja sem šla dvakrat (v razmaku 5 dni) na odvzem krvi, izvidi so naslednji:
– izvid iz Poliklinike (KNM), odvzem krvi ob 11.30:
TSH 2,24
T4 15,02
T3 5,45
– izvid iz ZD Ljubljana, odvzem krvi ob 8.30:
TSH 1,74
Ob načrtovanju nosečnosti naj bi bil TSH pod 2. Ali je pri meni potrebno povečati terapijo (glede na izvid 2,24), čeprav je drugi izvid (sicer ob odvzemu bolj zgodaj zjutraj) 1,74?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.” odmerka Euthyroxa ni potrebno spreminjati.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Pri vas je vrednost TSH previsoka, odmerek Euthyroxa je potrebno povečati. Menim,da bi zadostovalo 150 ug dnevno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani dr. Pirnat

Stara sem 47 let in od leta 2006 se zdravim pri tirologu najprej z Athyrazolom 6 let, nato sem, septembra 2012 prejela radiojod. Decembra 2012 sem bila zadnjič pri tirologu,(pregled v primeru odstopanj ščitničnih vrednosti oz. rasti golše)? Od takrat naprej si samoplačniško kontroliram raven ščitničnih hormonov.
Jemljem Eutirox 100 mikrogramov.

Izvid 19.05.2014:
S-TSH 1.09 mlU/L
S-T3 3.19 pmol/L
S-T4 12.92 pmol/L

Izvid 12.01.2015:
S-TSH 1.11mlU/L
S-T3 3.19 pmol/L
S-T4 12.92 pmol/L

K-Erci 4,00
K-Hb 114
K-Ht 0,347

Oba izvida navajam zato, ker opažam, da raven ščitničnih hormonov vseskozi malce pada. Pojavile pa so se mi še težave in sicer čutim boleč pritisk v glavi, v ušesih in občasno tudi v očeh. Sicer nimam visok krvni pritisk.. Zanima me če je doza 100 mikrogramov zadostna in ali gre morda za levkopenijo oz v povezavi s ščitnico izvid (eritrociti,hemoglobin in hemokrit).Modra sem tudi malce v meni, menstruacija izostane kakšen mesec ali dva.
Upam,da sem navedla dovolj podatkov.

Za odgovor se Vam v naprej zahvaljujem

Lep pozdrav Andreja

Spoštovani!

Glede na navedene izvide (predvsem TSH, rezultati pT4 in pT3 so povsem enaki ob obeh meritvah?) Izvid 19.05.2014:S-TSH 1.09 mlU/L, S-T3 3.19 pmol/L, S-T4 12.92 pmol/L, Izvid12.01.2015: S-TSH 1.11mlU/L, S-T3 3.19 pmol/L, S-T4 12.92 pmol/L ) je odmerek Euthyroxa ustrezen. Vzrok za spremembe v hemogramu je iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Moji izvidi sosledeci:
S-feretin 8 (5-204)
S-TSH 6.47 (0.35-4.94)
S-FT3 4.05 (2.63-5.70)
S-FT4 10.53 (9.01-19.05)
Prosim, o tolmacenju izvidov.
Hvala
do sedaj nisem jemala nikakrsnih zdravil v povezavi z scitnico

Spoštovani,
Imam Haschimoto, jemljem Euthyrox 25 mikrogramov dnevno, poskušam zanositi (neuspešno že dlje časa, brez pravega vzroka). Zadnja izvida TSH sta bila 3,56 (ob 7. uri zjutraj) in 2,35 (ob 11. uri). Ali je potrebno povečati odmerek Euthyrox (glede na nacrtovano nosecnost mora biti TSH pod 2, tirolog mi je na pregledu povedal da tudi raje bližje 1 kot 2)? Koliko lahko moji izvidi vplivajo na nezmožnost zanositve?
Hvala za vas odgovor in lep pozdrav

Spoštovani “mihalina”!

Glede na navedeno gre za latentno hipotirozo (blago premajhno delovanje ščitnice). Verjetno bo potrebno zdravljenje s tiroksinom. Potreben je pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Glede na navedene vrednosti TSH je odmerek Euthyroxa praktično ustrezen. Glede na načrtovano nosečnost priporočam 2x tedensko 50 ug ostale dni 25 ug in kontrolo TSH in hormonov čez štiri do šest tednov. Sposobnost zanositve pri vrednosti TSH 2,35 mE/l po mojem mnenj ni zmanjšana.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
moj izvid je S – TSH = 4.22 (orientacijske vrednosti; 0.27 – 4.20). Ne vem ali naj sploh grem k zdravniku (preiskava je bila opravljena v privatnem laboratoriju) glede na to, da je odstopanje od orient. vrednosti izredno majhno? Je pa res,da se že dalj časa počutim precej slabo, stalno sem utrujena, vrti se mi, problemi s koncentracijo in spominom…?
Hvala za nasvet, LP

Spoštovani “TSH”!

Glede na navedeno gre za zelo blago hipotirozo. Priporočam ponoviti laboratorij TSH, pT4 in pT3 žez dva meseca.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

laboratorijski izvid (Adrialab) je pokazal S-TSH 5,73, S-T3 4,97 in S-T4 16.53.

pred dvema letoma bil UZ ugotovljen gomolj na ščitnici. Opravljene so bile preiskave v tirološki ambulanti, ki so pokazale na normalno delovanje ščitnice in “hladen” gomolj. Na pol leta UZ spremlajm spremembe velikosti ščitnice. Do sedaj bp.

Prosim za komentar izvida.

Hvala v naprej z lepimi pozdravi.

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre za latentno (blago) hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice.
Priporočam pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

stara sem 37 let, otrok še nimam, z možem se že tri leta trudiva zanositi. Uspelo je dvakrat v postopku IVF, a se je obakrat končalo s spontanim splavom v 7 tednu. Konec meseca maja 2015 je bil izvid TSH 3.23 mlU/L (ref vrednost med 0.27 in 4.20), maja 2013 pa je bil TSH 3.10 mE/L (ref vrednost 0,55 – 4,78), prosti T4 15.35 pmol/L in prosti T3 4,71 pmol/L. Ali menite, da so vrednosti ustrezne za zanositev? Ali bi lahko vzrok za splava bil v premalo delujoči ščitnici, ki bi potrebovala zdravljenje?

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Spoštovani dr Pirnat,
Prosim za razlago izvida z vidika zanositve:
TSH: 3.16 mlU/L (ref vrednost 0,55 – 4,78)
T3 prosti 4.1 pmol/L (ref vrednost med 3.50 in 6.50)
T4 prosti pa 14.6 pmol/L (ref vrednost med 11.50 in 22.70)

Ali so vrednosti ok? Med vašimi odgovori sem namreč zasledila, da so možnosti za zanositev in obdržanje nosečnosti najboljše, če je vrednost TSH pod 2.0. Imela sem tudi že tri splave – ali ima to lahko povezavo z izvidi ščitnice? Hvala.

spostovani,
Tudi jaz sem prvič naredila imunološke preiskave, prosim za obrazložitev rezultatov.
S-TSH 3,23 (0,27 -4,20)
S-FT3 4,92 (3,10 – 6.80)
S-FT4 16.44 (12,00 – 22,00)
Moje težave so, čedalje pogostejše motnje srčnega utripa v zadjih šestih mesecih, čeprav sem popolnoma zdrava stara 30 let,2 otroka. Ali je smiselno v parih dneh zaporedoma narediti preiskave, da bi se videlo ali vrednost niha ali je normalna? Pri os.zdravniku zaradi težav še nisem bila.

New Report

Close