Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid S-TSH

Izvid S-TSH

Spoštovana “jagna”!

Glede na navedene izvide gre res za pomanjkanje železa. Zvišana je tudi vrednost TSH. Lahko gre za blago hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice). Priporočam opraviti preged pri tirologu, ali vsaj kontrolirati TSH čez dva meseca.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “TiNTa”!

Glede na navedene izvide gre pri vas za blago prekomerno delovanje ščitnice (latentno hipertirozo). Priporočam opraviti pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni dr. Pirnat,

zanima me, ali je navkljub normalnim vrednostim TSH, T3 in T4, smiselno preveriti še protitelesa? Imam namreč več simptomov, ki bi utegnila kazati na hipertirozo (nepojasnjene vročine, izguba 9kg v nekaj mesecih navkljub enakem vnosu hrane, potenje ponoči, aritimije, visok pulz v mirovanju, nespečnost..).

Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lepo pozdravljeni,

Lana

Spoštovani!

Kadar so vrednosti TSH, pT4 in pT3 v mejah normale je funkcijska motnja ščitnice izključena. Določevanje priotiteles v tem primeru nima posebnega smisla.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Prosila bi za kratko obrazložitev mojega izvida. K osebnemu zdravniku sem naročena šele konec tedna, me je pa malo zmedel rezultat ščitnice, predvsem povišan TSH ob normalnih vrednostih T3, T4?

Lepo prosim za vaše mnenje,

Rezulati so

S-TSH 5.440 (ref. 0.55-4.78) mE/L,
S T3 prosti 6,19 (ref. 3,5-6,5)
S T4 14,37 (ref. 11.5-22-7)

Spoštovani!

Glede na navedeno gre lahko za zelo blago (latentno) hipotirozo – premajhno delovanje ščitnice. Možni so tudi drugi razlogi za mejno zvišan TSH (čas odvzema vzorca krvi, transport v laboratorij, metoda določanja TSH, zdravila …). Priporočam opraviti pregled pri tirlogu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Prosim vas za razlago izvidov
S-TSH 0.27 – 4.20 mIU/L 1.89
S-T4 Prosti 12.00 – 22.00 pmol/L 17.25
S-T3 Prosti 3.1 – 6.8 pmol/L 4.09
S-Feritin 13 – 150 μg/L 42.12
S-B12 141 – 489 pmol/L 473.2
S-Vitamin D total > 30 μg/L 22.6 L
Kreatinin 101
Reverse T3 (RT3)213.1 pg/ml borderline: 380 – 613
MAK/TPO-abs H 110 U/ml < 60
TSH receptor-ab <0.30 IU/l < 1.80 Zdravim se za Hipo-Hashimoto, aldosteronizem-tumorček na nadledvični žlezi. Policistični jajčniki, Diabetes tipa 2. Počutje je izredno slabo, kile gredo samo gor kljub telovadi in omejevanjju sladkarij. Jemljem Evytrox 150 na dan. Pri tirologu nisem bila že več kot 15 let.
Hvala za nasvet

Spoštovani!

Glede na navedene izvide je pri vas substitucija z Euthyroxom ustrezna. Priporočam nadaljevati z Euthyroxom v enakem odmerku.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

stara sem 24 let in so mi nekaj dni nazaj, ko sem prejela krvne izvide iz laboratorija ugotovili da imam
TSH 7,4 T3 in T4 pa sta v mejah normale. Dobila sem tudi napotnico h tirologu. Kaj lahko pričakujem? Zelo me je strah, ko sem prebrala da gre lahko za zmanjšano delovanje ščitnice in da bom morala jesti tablete do smrti…
Drugače nima nobenih simptomov, da bi bila kaj utrujena itd. počutim se res super, zato nikakor ne morem verjeti temu….

Spoštovani,

zanima me še vaše mnenje glede izvida. In sicer moje vrednosti so:
S-TSH 4,03 mIU/L; 0,27-4,20
S-T4 prosti 15.34 pmol/L; 12,00-22,00
ST3 prosti 4,93 pmol/L; 3,1-6,8
Reverse T3 (RT3) 138,1 pg/ml; 380-613

Z lepimi pozdravi,
Nataša

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre pri vas za normalno delovanje ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Vljudno prosim za pojasnilo ženinega izvida (77 let):
TSH = 6,53 (0,27 – 4,2)
T4 = 13,80
T3 = 4,96
Vnaprej najlepša hvala!

Spoštovani,
vljudno prosim za komentar k izvidu moje žene (77 let):
TSH: 6,53 (0,27 – 4,2)
T4: 13,80
T3: 4,96
Pravi, da je stalno utrujena. Vse drugo je njenim letom primerno. Intelekturalno je zelo aktivna. Tu pa tam po mojem mnenju malce preveč razdražljiva.
Prav lep pozdrav!

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje o izvidu. Postavljeno imam diagnozo Hashimotov tiroiditis trenutno jemljem Euthyrox 175 na dan. Imam močne glavobole, slabosti in aritmije, mravljince v nogah in rokah. Osebna zdravnica pravi, da to ni od ščitnice. In da so moje vrednosti v mejah normale… čeprav je S-T4 povišan.

Izvid:
S-TSH (0.27 – 4.20) mIU/L 0.290
S-T4 Prosti (12.00 – 22.00) pmol/L 25.59 H
S-T3 Prosti (3.1 – 6.8) pmol/L 4.96

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani “watapu”!

Glede na navedene izvide gre pri vaši ženi verjetno za blago premajhno delovanje ščitnice. Priporočam opraviti pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “marjetka30”!

Glede na TSH v spodnjem območju normale in zvišan pT4 je odmerek EUthyroxa nekoliko prevelik. Priporočam Euthyrox 175 ug dnevno 5 x tedensko, 2 x tedensko pa 150 ug.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni
Zanima me vaše mnenje o izvidu
TSH 64.33 ( 0.35 – 4.94)
fT3 3.54 ( 2.63 – 5.70)
fT4 9.61 (9.0 – 19.05)

Neprestano sem zaspana in utrujena…
Osebna zdravnica mi je dala redno napotnico za ambulanto za bolezni ščitnice…
Čakalna doba za prvi pregled je najmanj 6-7 mesecev.
Je možno, da se mi stanje do takrat še poslabša?

Hvala za odgovor

Lp, P

Spoštovani,
mene zanima kaj pomenijo ti izvidi ščitnice: S-TSH 2,67 , S-fT3 4,5 in S-fT4 15,2.
Prosim za razlago ker še nisem dobila datuma za kontrolo mene pa zelo zanima ali je vse v redu

Lp

Spoštovani “ppikap”!

Glede na izvide gre pri vas za izraženo (manifestno hipotirozo). Potreben je pregled pri tirologu pod “hitro”. Z napotnico se oglasite v triažni ambulanti Oddelka za bolezni ščitnice KNM UKCL in pregledani boste v kratkem.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “admira”!

Navedeni izvidi so v mejah normale, delovanje ščitnice je normalno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close