Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid hematoloških preiskav

Izvid hematoloških preiskav

Pozdravljeni,
prosim za razlago izvidov:
K-Levkociti 5.0
K-Eritrociti 5.03
K-Hemoglobin 121
K-Hematokrit 0.380
K-MCV 76
K-MCH 24.0
K-MCHC 317
K-RDW 14,6
k-Trombociti 250
K-MPV 8.5

Sem pa zadnje čase zelo utrujena, imela pa sem med menstrualnim ciklusom rahel krvav izcedek.
Lp

Če ste, v vašem v dopisu, navedene vrednosti na običajnem obrazcu, na katerem so navedene normalne vrednosti, ste lahko ugotovili, da so vrednosti MCV (velikost eritrocitov), vrednosti MCH (količina hemoglobina v posameznem eritrocitu) blago pod spodnjo normalno mejo in ostale vrednosti komaj nad spodnjo normalno mejo, kar pomeni, da je prisotna blaga mikrocitna anemija (zaradi kroničnega blagega izgubljanja krvi? močnih menstruacij?). Priporočam posvet pri ginekologu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni. Zanima me kaj pomenijo spodaj opisani krvni izvidi 9mesečnice. V oklepajih so referenčne vrednosti.

K-Hematokrit: L 0.369 (0.37)
K-RDW: L 11.1 (11.6)
K-Trombociti: H 387 (340)
DKS Segme: L 33.7 (40)
dks Limfo: H 57.7 (50)
DKS-Bazo: H 1.1 (1)
DKS LIMFO: H 5.32 (5)

V laboratorijskih obrazcih so navedne okvirne normalne vrednosti posameznih krvnih kazalcev. V vašem primeru so nekatere vrednosti komaj nad ali pod normalno vrednostjo in še ne predstavlajo signifikantnih odklonov. Pri dveh kazalcih pa so vrednosti bolezensko sporemenjene (segme. so zmanjšani, limfo so povečani). Take spremembe kažejo na prisotnost virusne bolezni (prehlad, gripa). Predstavljam si, da gre za akutno bolezen s kratkim trajanjem in, da kontrolni pregled ni potreben. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ob upoštevanju vrednosti, ki so navedene v obrazcih v rabi na Kliničnem centru v Ljubljani kot vrednosti v normalnem območju so izvidi pregledane krvi v nomalnih območjih, izstopa pa izvid urina s povečanim številom svežih in izluženih eritrocitov, kar kaže na organsko (?) prizadetost ledvic. Mislim, da ne gre za stranski učinek zdravil. Indiciran posvet pri nefrologu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
lepo prosim za nasvet. Zanima me, ali obstaja možnost, da je vrednost nevtrofilcev zelo nizka, hkrati pa je vrednost levkocitov v pravih mejah (mogoče zaradi antibiotika)? 7 dni namreč že jemljem antibiotik Hiconcil, stanje pa se ne izboljša. Simptome imam pa enake, kot sem jih imel eno leto in pol nazaj, ko sem imel granulocitozo in vrednost nevtrofilcev skoraj nič. Krvna slika je od danes:
K-Levkociti 9,94
K-Eritrociti 5,5
K-Hemoglobin 167
K-Hematokrit 0,51
K-MCV 92
K-MCH 30
K-MCHC 329
K-Trombociti 305
S-CRP 6,9

hvala za odgovor.

V dopisu niso navedne vrednosti posameznih vrst levkocitov. Kadar je število nevtrofilcev nizka je vrednost limfocitov povišana in kaže na virusno vnetje proti kateremu antibiotiki niso učinkoviti. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
ali bi mi morda lahko razložili laboratorijski izvid. In sicer imam podatke za 2 zaporedna pregleda, v manj kot enem letu. 1. pregled je bil marca 2015 in drugi januarja 2016. Že v prvem je bil MPV pod mejo, sedaj v 2. pa je še nižji. Je lahko to kaj bolj resnega ali so to le ”priporočene” vrednosti:
11.3.2015 21.1.2016
K-Erci 4,1 3,87
K-Ht 0,39 0,363
MCV 95 93,7
MCH 32 33
MCHC 335 351
MPV 7,5 6,9

kdaj bo odgovor…koliko časa morem čakat…..minuta

Sklepali ste pravilno. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Saj vem da imate veliko dela ampak bi prosila vaš komentar na mojo krvno sliko. Namreč kar dobim na netu kaže da bi lahko kazalo na kakšno resno bolezen moja zdravnica pa mi govori da ni problema da to ni takšno odstopanje. glede na to da je cca 10% pod tisti spodnjo mejo pa se meni ne zdi tako malo odstopanje.
Lep pozdrav, Sabina

MPV je podatek, ki kaže na velikost krvnih ploščic. Strinjam se z mnenjem izbrane zdravnice.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni, danes sem dobila rezultate iz laboratorija in imam nizek K-Rdw (11,2), nizek K-NE (39,9) in visok K-LY (50,4). Zanima me kaj te enote pomenijo in kaj naj pocnem, da se bodo rezultati izboljsali. Vse ostalo je v mejah normale.

Lp

Spoštovani,

V januarju je partner opravil pregled pri splošnem zdravniku zaradi slabega počutja, glavobolov in močnih bolečin v sklepih. Ob pregledu krvi so ugotovili povečan hemoglobin (209g/L) ter K-Ht 55%), nepravilne tudi določene druge vrednosti, izvid je v priponki. Napotijo ga v hematološko ambulanto. UZ trebuha pokaže povečano prostato, brez druge patologije, v terapijo mu uvedejo aspirin protect, ter opravijo venepunkcijo 350ml krvi. Po mesecu dni po pošti prejmeva izvid, kje je napisano, da je izvid eritropoetina znižan. Kontrolo ima čez dva tedna v hematološki ambulanti. diagnoza: MSP TIPA PVR. Ker nama diagnoza ni bila razložena, naju resno skrbi, zato vas vljudno prosim za pojasnilo.

Pri navedbah imen bolezni zdravniki mnogo krat navedemo bolezen s kraticami. V vašem primeru kratica pove, da je prisotna ena od bolezni rdečih krvničk “policitemija rubra vera” pri kateri se prekomerno razmnožujejo rdeče krvničke. Bolnike zdravijo z raznimi zdravili in z venepukcijami (izpuščanje krvi).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

prosila bi za vaše mnjenje izvida hematoloških preiskav, gre za 6 letnega otroka.

S-CRP 15
SR 56
K-LKCI 6,9
K-ERCI 4,43
K-HB 112
K-HT 0,341
MCV 77
MCH 25,3
MCHC 328
RDW 13,7
K-TROMBOCITI 326
MPV 7,4
NEVTR. SEGMENTIRANI 53
LIMFOCITI 34,2
MONOCITI 10,7
EOZINOFILCI 1,6
BAZOFILCI 0,5

Hvala LP

Spoštovani!
Prosim za razlago.
MCH 32,4
MO% 14,8
KREATININ. S 44
Hvala

Mislim, da ste dobili, poleg navedenih izvidov, tudi podatek referencnih vrednostih. Lahko ste sami ugotovili, da je prisotna slika slabokrvnosti (mikrocitna anemija), vnetnega obolenja (CRP in SR >) in verjetno virusne bolezni (limfo in mono>). Priporocam pregled pri hematologu. Srecno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da ste dobili, poleg navedenih izvidov, tudi podatek referencnih vrednostih. Lahko ste sami ugotovili, da je prisotna slika slabokrvnosti (mikrocitna anemija), vnetnega obolenja (CRP in SR >) in verjetno virusne bolezni (limfo in mono>). Priporocam pregledpri kardiologu. Srecno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close