Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid hematoloških preiskav

Izvid hematoloških preiskav

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav,

Tony

Pri pregledani krvi so ugotovili blago povišane vrednosti bilirubina, ALT in monocitov ter nekoliko znižane vrednosti HDL in RDW. Ugotovljene vrednosti dopuščajo misliti na blago okvaro jetrne funkcije (povečana vrednost bilirubina in AST) in blago povišana vrednost monocitov dopušča sum za blago virusno vnetje. Nekoliko nižja vrednost RDW je številka, ki pove, da so rdeče krvničke povprečno enako velike in nekoliko nižja vrednost HDL pove, da imate premalo “dobrega” holesterola. Ker ni zdravil za zvišanje HDL “bolnikom” priporočamo čim bolj zdrav način življenja (zdrava uravnotežena prehrana, skrb za pravilno telesno težo, nekajenje, izogibanje stresom itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Pri pregledu krvi so bili rezultati krvne slike sledeči:
Levkociti 4.1
eritrociti 3.98
hemoglobin 130
hematokrit 0,38
MCV 96.5
MCHC 339
trombociti 223

Star sem 24 let, se redno ukvarjam s športom ne pijem aklohola in ne kadim, imam precej urejeno prehrano. Zadnje čase se včasih počutim precej slabotnega omotičnega in brez energije. Tudi regeneracija je slabša. Poleg tega imam občasno težave z hemeroidi(manjše krvavitve). Zanima me ali mi glede na slabše izvide kot ponavadi, ko sem imel hemoglobina tudi 149, priporočate posvet z zdravnikom, ali lahko stanje popravim z uživanjem železa in vitaminov skupine B.

Spoštovani!
Pri preventivnem pregledu so rezultati krvnega testa odstopali:
K-Eritrociti 4.3
K-MCV 97
K-MCH 33
S-gama-GT 1,95
Ali so odstopanja možna, ker sem popoldan pred pregledom pretekel 10 km?

Holesterola se ne rešim z zdravo prehrano, niti z ovsenimi kosmiči, ki naj bi pri ostalih delovali skoraj na recept.
S-Holesterol 6.9
S-HDL 2.8
S-LDL 4.2
Menda, naj ne bi bil problematičen, ker je razmerje med HDL in LDL več kakor 1:2. Na ultrazvoku vratnih žil pred štirimi leti vse BP. Sem letnik 59.

LP

V dosegljivi literaturi nisem našel koristnih podatkov za pravilen odgovor. Vsekakor menim, da pravkar opravljena obremenitev ni bistveno vplivala na rezultat preiskave. Povišane vrednosti MCV in gama GT dopuščajo misliti na možnost blage motnje jetrne funkcije (stanje po vnetju jeter? vpliv alkohola? ). Strinjam se, da je nekoliko visoka raven LDL manj zaskrbljujoča ob visokem HDL.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor.

Kaj pa pomeni nizka vrednost K-Eritrocitov (4.3)?

LP

Nizka vrednost eritrocitov kaže na več možnosti: nezadostna prehrana, veganska prehrana, kronična izguba majhnih količin krvi iz prebavil ali iz urogenitalnega aparata, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

k Hb 101
k Ht 0.353
MCV 65.9
MCH 18.9
MCHC 286
RDW 15.0
K trombo 362

s glukoza 7.3
s trigliceridi 2.18
s HDL holesterol 0.84

na zdrav. pregledu sem opravil labor.preiskave krvi, ki pa niso čisto dobri.
Prosim za obrazložitev teh izidov.

lep pozdrav!

Bor

Če imate pred seboj obrazec, na katerem so napisane normalne vrednosti številnih pokazateljev v krvi, ste znesljivo ugotovili, da so prisotne spremembe, ki kažejo na kronično izgubljanje krvi ali nezadostno tvorbo krvi. Priporočam posvet pri osebnem zdravniku-.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
star sem 36 let, visok 180 cm, teža 85 kg, povprečno fizično aktiven. Imam težavo, ki si je ne znam razložiti. Prejšnji teden sem v ponedeljek in torek imel povišano telesno tempertauro. V ponedeljek 38,5, jemal sem lekadol, nato v torek 38,0 do 37,5. Počutil sem se utrujenega, v nogah sem bil šibak. Drugih simptomov ni bilo. V sredo se je stanje začelo občutno izboljševati, temperature ni bilo, telesno počutje izboljšano, tako da sem v petek, soboto in nedeljo dopoldan bil čisto v vredu, počutje enkratno. Razen v petek rahla bolečina v žrelu, polizal sem 3 angale in je bilo s soboto čisto v redu. Nato pa v nedeljo popoldan katastrofa. Popldan sem na kavču zaspal, zbudil sem se z močnim glavobolom v desnem predelu glave, opazil sem da me je na otip zabolelo tudi desno oko. Stanje se je slabšalo in je glavobolo prešel na celotno glavo, bolela me je celotna zgornja površina glave. Temperature si v nedeljo nisme meril, sem pa vzel eno tableto Coldrex. Nato cel ponedeljek povišana temperatura 38,5, cel dan, bolečina v glavi neznosna, kot bi mi možgani pritiskali na lobanjo. Na otip sem začitil bolečino v obehočesih, bolela me je tudi hrbtenica. Bolečine v hrbtenici in glavbol so bili neznosni ob tresljajih npr. hoja po stopnicah. V torek zjutraj ob 4:00 še vedno temperatura 38,2, vzel sem 1x lekaldol, nakar ob 7:00 temperatura pade na 36,5, počutje se izboljša, glavbola in bolečin v hrtbenici več ni. Nato obisk pri zdravniku. Krvtni tlak ok, pljuča ok, grlo ok. Nato preiskave v laboratoriju. Iz krvne slike zdravnik pravi da ne vidi nobenih težav, ne ve kaj naj, predlaga da počakamo če se zadeva ponovi. V torek čez dan počutje dobro, brez tempertarue, popoldan okrog 14:00 spet narase na 37,5, brez jemanja tablet pade na 36,1. Mato ob 20:30 spet dvig temperature na 37,5. Prosim za vaš komentra glede na laboratorijske preiskave kaj bi lahko bilo. HVALA ! fotografija izvida je na tem linku https://www.dropbox.com/s/ixznb9wmvqbu8d8/krvna%20slika2.jpg?dl=0%5B/img%5D

Hvala za zaupanje. Glede na vsebino vašega dopisa bi posumil na virusno vnetje, ki ga laboratorijske preiskave mnogo krat ne potrdijo.
S preiskavo RDW ugotavljamo velikost krivulje rdečih krvničk. V navedenem primeru je krivulja tik pod spodnjo mejo normalne velikosti. Gama-GT je preiskava, ki kaže na več možnosti: okvara jeter zaradi vplivov alkohola, sladkorna bolezen, revmatska vnetja, jemanje nekaterih pomirjeval, itd.. Kreatinin je preiskava, ki kaže na funkcijo ledvic. TG je kratica za maščobe v krvi. HOL je kratica za holesterol . Ni izvida pregleda SR in CRP, ki sta pokazatelja vnetnega dogajanja. Upam, da ste že zdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Iskrena hvala za vaš odgovor. Danes sem že v službi, zjutraj ob 6:15 je bila moja temperatura 35,6 tako da mislim da temperature nimam, upam da tako ostane. Počutim še se slabotno in upam da se stanje popravlja. Nikakor mi pa ni jasno povišan Gama-GT. Alkohola ne pijem oz. zelo zelo poredko. Pivo ali vino popijem ob posebni priložnostih, kak rojstni dan, obletnica ali podobno, rečem da se napijem 2x letno. Sladkorna bolezen ? Ne vem, do sedaj mi nihče ni tega omenjal , tudi v družini po nobeni sorodstveni veji nimajo težav s tem, tako da dednos skladkorne bolezni verjetno odpade. Pomirjevala ? Nikakor. Nikoli jih nisem jemal, čeprav priznam da sem večkrat v situaciji ko bi jih rabil. Imam zelo zelo stresno službo. Težava je tudi pri zdravniku. Moja osebna zdravnica je na porodniški, ta ki jo nadomešča pa ne bi izgubljal besed. Kaj svetujete če se v nekaj dne spet ponovi povišana telesna temperatura ? Dodam še, da mi je čudno da že ene pol leta v jutranjih urah kiham, potem pa prozoren izcedek iz nosu. To se mi naredi 3 do 4 x v jutranjem času potem pa je v redu.

Spoštovani!

Danes sem bila v laboratoriju in prejela naslednje izvide:

S-ALT: 0,59
S-ALT: 0,57
S-gama-GT: 0,15
S-A-fosfataza: 0,91
S-CK: 2,62
S-Amilaza: 0,62
S-Lipaza: 0,48
S-Billi-cel.: 30
s-Billi. dir. : 8
S Sečnina: 3,3
S-Kreatin: 71
S-Urat: 278
S-gLUKOZA: 5,0
S- Holesterol: 4,8
S-Trigliceridi: 0,8
S-HDL – Holesterol: 1,1
S- LDL-Holesterol: 3,4

Naj dodam, da imam povišano telesno težo (ITM 32), sem pa v zadnjih dneh izgubila tek in po sili uživam hrano. Vsako jutro že dalj časa na tešče spijem kozarec mlačne vode s sokom ene limone in zatem kozarec mlačne vode z žličko mešanice ingverja, cimeta, kurkume in prahu gobe Ganoderma (slovenskega ekološkega porekla). Tudi sicer čez dan pijem veliko vode.
Zadnja dva dni uživam tudi alkoholno (40-proc.) tinkturo ščetice (3 žličke na dan) – preventiva zaradi klopa.
Mi prosim sporočite, kaj lahko sklepate iz navedenih izvidov? Predvsem me skrbijo povišane vrednosti.

Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav,

E.

Navedene težave dopuščajo misel, da je bolj verjetno blago bakterijsko vnetje krivo zanje in ne virusno. Ni zadržkov, da v najbližji lekarni prosite za zdravilo, ki je v prosti prodaji proti vnetju grla. Glede povišane vrednosti gamaGT bi priporočil kontrolni pregled čez več tednov. Če bo vrednost še zvišana bi priporočil posvet pri gastroenterolgu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Še 1x iskrena hvala za vaš odgovor, veliko ste mi pomagali. Je pa zelo zanimiva vaš nasvet glede gastroenterolga. Namreč že dalj časa se mi spahuje. Običajno po zaužiti jedi, spahovanje in napihnjenost v želodcu pa lahko traja včasih celo 2 uri. Tako da zgleda bo res potreben obisk pri gastroenterolgu.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Na prvem pregledu za službo sem imel Levkocite nizke-3,80,sedaj sem ponovno dal kri na preiskavo in so se le ti znižali na 3,50(šel sem samoplačniško)Pregled krvi sem opravila po dveh mesecih.

Ostali rezultati so:K-eritrociti-5,26
K-hemoglovin171
K-HEMATOKRIT-0,74
MCV-89,9
MCH-32,5
MCHC 362
TROMBOCITI-198
Ali moram do zdravnika?Predvsem me skrbijo levkociti in MCHC(KAJ TO POMENI)?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem

Vzrokov za znižano število levkocitov je kar mnogo ( revmatske biolezni, črevesne bolezni, infekcija HIV, stranski učinki zdravil, itd.). Ker upam, da se počutite zdravega bi smel reči le, da opravite kontrolni pregled čez nekaj tednov in, da se po potrebi javite pri izbranem zdravniku.
MCHC je kratica za koncentracijo hemoglobina v posameznem eritrocitu, ki je v vašem primeru zelo ugodna.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prosim Vas za razlago mojih izvidov. Sem moški, star 56 let.

izvidi 05.06.2015:

K-Eritrociti 4,3
K-MCV 97
K-MCH 33
S-gama-GT 1,95

izvidi 27.08.2015:

K-Nevtrofilci 38,2
K-Limfociti 53
K-Nevtrofilci 1,58 (1,60-7,50)
K-Eritrociti 4,4
K-MCV 99
K-MCH 33
S-gama-GT 0,84

Vnaprej, hvala!

Vrednost MCV blago nad zgornjo normalno mejo dopušča misliti na živahno tvorbo krvi in na možnost blage disfunkcije jeter, ki jo pa normalna vrednost gama GT ne potrjuje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close