Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-ICSI DECEMBER 2016

IVF-ICSI DECEMBER 2016

Zellenka, stara bom 30, sem pa imela samo 4 celice, ampak so se k sreči vse oplodile. Ni pa povezana bolečina s tem, koliko imaš celic, ni pravila več imaš, bolj boli, vsaj tako so meni razložili. Vse je odvisno od jajčnikov, jaz imam izredno občutljive, zato je bilo tako. Vpliva pa tudi, če imaš pco ali pa kaj podobnega. Gonala sem pa imela 150 enot.

KATKICa, a si tudi ti tako napihnjena? Jaz imam trebuh, kot da sem nekje v 4-5 mesecu, sicer po teži sem shujšala, trebuh pa je takšen, da ne morem nobenih hlač več zapret 🙂 Prebava je k sreči normalna.

Punce, čarobne božične praznike vsem!

Pozdravljene, punce! Kako vam kaze, je kaj novega? 12katja34 tudi jaz sem napihnjena, ja. Si ze bila na UZ? Je vse ok?
Aurora75 kako pa tebi kaj kaze?
Vsem zelim srecno, zdravo in uspesno novo leto! In da bi se vsem uresnicile zelje in da bi vse kmalu bozale busije 🙂

Zdravo punce! Najprej vsem srečno in zdravo novo leto in da bi se vam izpolnile najbolj srčne želje!
Jaz se počutim čisto v redu, po punkciji in po transferju je bilo še nekaj dni malo hudo, zdaj pa je že veliko boljše. V torek imam test, upam da bo pozitiven. Sicer pa mi ni nič slabo, tu in tam imam krče, to je vse, tako da bomo videli…

Aurora75 cakamo na dobro novicko 🙂 drzim pestke

Zdravo punce!
Evo vesele novice – test pozitiven, UZ pa bo pokazal ali enkrat ali dvakrat ☺️
Vsem vam, ki ste v postopku ali vas to še čaka – tudi prvič se rado posreči, če pa ne, pa ne obupati, ostalim bodočim mamicam pa želim mirno nosečnost, brez težav. In hvala vsem, ki delite svoje izkušnje in spodbujate druge.

Cestitke Aurora75! Sem zelo vesela zate!!! Zdaj pa le pridno grej pikici, pocivaj in uzivaj v nosecnosti! Javi kako bo na UZ 🙂
Me pa zelo veseli, da je bil tale december za nas res caroben in uspesen 😉
Pozdravcek

Živjo punce!

Najprej tudi od mene srečno in predvsem zdravo novo leto, naj bo to leto za nas in za naše malčke!

Sicer pa je tudi za mano prvi UZ, vse je bilo v redu, srček bije, tako da zdaj veselo naprej. Pa še prvi slikici sem dobila 🙂 K svoji ginekologinji sem naročena v 8t, takrat se bo že malo bolj videlo. Ne vem pa, kam se naj naročim na nuhalno, imate ve kakšen predlog?
Čestitke Aurora75, zelo vesela zate!
Drugače pa se jaz počutim super, poleg utrujenosti in občasnega pikanja v spodnjem delu trebuha, nimam nobenih simptomov, česa sem kar vesela 🙂 Sem pa končno začela uživati v nosečnosti!
Vse dobro vam želim!

Same lepe novicke!
12katja34 tule imas link, kam vse gres lahko na nuhalno:
http://www.babybook.si/kam-na-pregled-nuhalne/

zivjo,
mene pa zanima ali je imela katera izkušnje z estrofemom? začela sem jo jemati prvi dan M. danes je tretji dan in se mi zdi da mi je M. prenehala.

Zdravo punce! Kako se počutite?

Za mano je prvi UZ po ugotovljeni nosečnosti. Od dveh zarodkov, ki so mi ju vstavili, se je razvil eden, srček utripa in zdravnica je rekla, da je vse v redu, razen jajčnika sta še povečana in nabralo se je nekaj tekočine. Zdaj pa upam, da se bo lepo razvijal.

Amarilis1 – žal nimam izkušnje z estrofemom in ti ne morem pomagati, mogoče pa katera druga punca ima izkušnje, pa naj prosim deli svojo izkušnjo z nami.

Pozdravljena Aurora75.
Iskrene čestike!
Ali mogoče veš, če je bil kateri “slabše” kakovosti, da je ostal samo eden?
Jaz se tudi sprašujem, kaj bom naredila, če se bom znašla pred tako odločitvijo.
Baje je ,če vstavijo oba, večja verjetnost, da se prime vsaj eden.
Če pa se primeta oba, pa je spet večje tveganje za vse…

Po drugi strani bi pa rada dala čim več možnosti temu, da se prime vsaj eden oz. da zanosim.

Ima katera druga izkušnje s tem?

Lepo prosim za nasvet…

Hvala.

Zdravo Rada1!

Zdravnik mi je svetoval, da mi takoj vstavijo oba, ker sta do transferja ostala samo dva zarodka in ker sem med tistimi starejšimi… Je pa to od primera do primera različno…vendar pri starejših pacientkah pogosto svetujejo dva… Jaz sem se že pred transferjem odločila sama za dva, tako kot mi je zdravnik potem tudi svetoval… Odločila pa sem se po občutku in glede na to, kakšne težave imava s partnerjem oziroma glede na najino diagnozo…

Hvala Aurora75.
Zanima me še, ali imaš, če si v IVF potem še tudi tisti UZ, ko naj bi se slišal srček, v tisti ambulanti, kjer so ti opravljali folikometrije? Ali pa se je za to treba naročiti pri svoji ginekologinje?
Želim ti čim več lepih trenutkov v nosečnosti! Lp

Zdravo dekleta,
kar nekaj časa sem iskala aktualen forum, kjer se izmenjujejo mnenja o umetnih oploditvah. Veseli me, ko sem videla koliko uspešnih je bilo pri vas. Prejšnji teden sem bila v Ljubljani na pregledu pri dr. Voglerju, Leonišče. Začela naj bi s postopki za IUI, vendar so rekli, da bova najprej povabljena na nek posvet, kjer bolj natančno razložijo, kako vse skupaj poteka. Ima katera izkušnje s tem? Predvsem me zanima, koliko časa traja, da dobiš povabilo na ta posvet? Kako hitro pa se potem premikajo ostali postopki?

Hvala že v naprej za odgovore!

Rada1, hvala za dobre želje. Prvi UZ je 14 dni po testu nosečnosti in sicer v isti ambulanti kjer opravljajo folikometrije. Takrat se tudi že vidi ali srček bije. Vse naslednje preglede pa imaš potem pri svojem ginekologu.

Hvala Aurora75.
Sicer ne vem, če boš vedela za druge, pa vendar ali je ob tistem UZ partner tudi običajno poleg?
Večkrat sem namreč videla čakati moške z ženskami pred UZ…
Raje vprašam sedaj, ker ne vem, kako dolgo bo kdo tu prisoten…
LP

Rada1, moj partner je bil na UZ z mano, smel je iti z mano not v ambulanto, da je tudi on videl malo pikico… Tako da ga kar vzami zraven 🙂

Zdravo Evelina 123.
Sicer nevem kako je v LJ, ker sem hodila v MB, ampak verjetno je precej podobno… Midva s partnerjem sva imela prvi termin v ambulanti junija, nato sva dala skoz vse preiskave in septembra nama je zdravnica, ko je imela vse izvide, predlagala postopek ICSI. Nato čakaš, da konzilij o tem odloča in dobiš domov obvestilo, da si v čakalni vrsti za OBMP. Konzilij zaseda v MB enkrat na mesec. Nekje dober teden po prejemu tega obvestila pa sva že imela posvet, kjer so nama razložili postopek, dobiš navodila in recept za tablete, s katerimi si najprej uravnaš ciklus in potem gre postopek naprej – stimulacija, punkcija in transfer…
Veliko sreče!

Aurora, hvala za odgovor…
Vse skupaj me kar malo plaši, ne glede na to, da se že več kot tri leta trudiva, da bi zanosila, imam občutek, kako je “hitro” prišlo do teh postopkov … Po dveh laparoskopijah in vseh možnih testih naj bi bila oba super in ok, tudi moji hormoni so “krasni”, za katere sem bila ziher, da kej ne štimajo. Veš tisto, ko še zmeraj upaš da bo pa kar ratalo in ne bo treba skozi vse to… 🙂

New Report

Close