Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-ICSI DECEMBER 2016

IVF-ICSI DECEMBER 2016

Zellenka, prvi razgovor v mb sem imela letos 10.6., na ta termin sem čakala 4 mesece (napotnico od moje ginekologinje sem dobila februarja). Že lani septembra pa je moja ginekologinja ugotovila, da imam polipe v maternici in me je poslala na histeroskopijo. Ker tudi po tem posegu nikakor nisem zanosila, je moj partner šel na spermiogram, ki je bil precej slab, zato sva potem dobila napotnico za mb.
Po prvem razgovoru v mb sva potem imela preiskave (UZ, krvne preiskave, partner še en spermiogram), to sva vse dala skoz do septembra. Krvne preiskave in prvi UZ v mb so odvisni od ciklusa, te preiskave sem imela jaz že v prvem mesecu po prvem ragovoru.
10.9. sva imela potem termin, ko so nama razložili vse izvide od preiskav in nama svetovali postopek ICSI. Konec septembra sva dobila obvestilo, da sva na čakalni listi, 7.10. pa sva že imela termin, ko dobiš list z navodili za naprej. Tako da je od prvega razgovora v mb pa do danes, ko se že 10 dni veselo pikam, minilo 6 mesecev.
Če še te karkoli zanima, kar vprašaj, bom ti z veseljem odgovorila.

Hvala Aurora75 🙂
Želim ti čim lepše folikle jutri 🙂
Seveda bom še kaj napisala.
Drž se in tudi vse ostale punce, ki ste tu prisotne!

Drage punce, nisem zdržala do krvenga in sem danes, 12. dan po ET naredila CB, pokazal se mi je en mooooočen plus! Tako da sedaj skačem od veselja in čakam drugi teden še potrditev (upam) 🙂
Hvala vsem ,ki mislite in boste mislile name, zlate ste! 😉
KATKICa, čestitaaaaam! Prazniki bodo res čarobni zate!
Aurora75, super, da se lepo razvijajo folikli, to pomeni, da boš imela ET še pred božičem, ane? Držim pesti!

Čudovito 12katja34, držim pesti tudi za potrditev!
Ja, pričakujem, da bo prenos pred prazniki….verjetno bom jutri na UZ izvedela kaj več….Kako je bilo pri tebi, po stopki recimo?
LP!

Ne vem kako je pri tebi, ker imaš ICSI, jaz sem imela po IVF in sem v sredo dobila stopko, v petek punkcijo, v ponedeljek že prenos, tako da gre k sreči potem kar hitro 🙂 Pomoje je pa pri vseh metodah podobno.

12katja34, juhuuu, bravo! Jutri pa se drzimo pestke, da ti potrdijo in da se tudi zate zacne carobni december 🙂
Aurora75, kako je bilo na UZ? Folikli pridno rastejo?

Ja folikli rastejo, nimam pa jih nič kaj dosti. Jutri imam že naslednji UZ.

Pozdravljene, da se še jaz oglasim.
Aurora75 , včasih kdo reče, da je dovolj, če je 1 folikel z dobrim jajčecem…
Verjetno je boljš tako, kot pa kakšna hiperstimulacija…
Če so te naročili še naslednji dan na UZ, si verjetno itak blizu tega, da dobiš kakšno stop injekcijo…
Držim pesti zate.
Lp

Aurora75, tudi jaz tko mislim, ni vazno koliko foliklov je, vazno je, da so te k so, kvalitetni. Drzim pesti na dobre novicke.

Hvala punce.
Danes sem imela zadnjič UZ, zvečer si moram dat stopko, v sredo pa punkcija.
KATKICA, 12katja34, bi imela eno vprašanje – kdaj po punkciji sta izvedeli kdaj točno bo prenos oz. koliko pred prenosom sta izvedeli za termin prenosa?
Hvala!

Super, potem pa še malo in punkcija. Pri meni je bilo tako, da sem po punkciji še ležala kakšni dve uri, po tistem pa dobiš odpustnico in tam imaš datum, kdaj prideš na prenos. Glede na to, da boš ti imela v sredo, predvidevam, da bo ET v soboto ali ponedeljek 🙂 Drži se!

Pozdravljene,
glede na to, da ste tu ženske, ki ste bile v MB, me zanima ali ste vse, za stop injekcijo dobile Ovitrelle250 ali pa je katera dobila kaj drugega?
Lepo prosim za odgovor, če lahko mogoče pričakujem,da bi dobila tudi kaj druzga?

Jaz sem imela pa punkcijo v nedeljo, v petek pa transfer. Je bil pa problem, ker sem imela hiperstimulacijo, pa so cakali, da se vsaj malo izboljsa. Zato nisem dobila takoj termina za transfer.
Jaz sicer nisem bila v MB, sem imela pa stopko Pregnyl.

12katja34 drzimo pestke danes zate 🙂

Jaz sem dobila Ovitrelle, tako so mi določili.

Hvala punce,
KATKICa, a si si tudi Pregnyl lahko dala sama?
Lep dan še naprej vsem vam 🙂

Aurora75, imam še vprašanje zate, ali injekcije Gonal f in Cetrotide kaj bolj bolijo kot injekcija Ovitrelle? Slednjo sem namreč že preiskusila v IUI… vendar brez učinka.

Mene je mogoče injekcija Ovitrelle malo bolj zapekla, pri prvi injekciji ctx pa sem dobila rdeč izpuščaj, ampak je že drugi dan izginil.

Hvala.
To kar moram deliti z drugimi.
Ko sem prvič dobila injekcijo ovitrelle sploh čutila nisem, da sem kaj dobila. Ko pa mi jo je potem enkrat kasneje dala druga sestra in to ne v trebuh, me je tako zabolelo, da sploh verjeti nisem mogla, da lahko tako boli (bolj kot npr. odvzem krvi v laboratoriju s kakšno debelo iglo)…
Zanimivo, kako lahko ista injekcija tako različno “zaboli” istega človeka… 😉
No, sicer sem vzdržala, vendar je bila razlika več kot očitna.

Hvala Aurora75, sedaj lahko pričakujem, da tudi Gonal ni nek bavbav 😉 Upam, da ga bom tudi v redu prenašala… brez kakšnih stranskih učinkov, ki bi me “strašili”…

Mogoče napiše še katera, kako je to z injekcijami… in stranskimi učinki.
Sama se pri občutkih bolečine večkrat sprašujem, da imam mogoče nizek prag bolečine…

Lepo bodite in držim pesti za vas…

Jaz sem si sama dala in Gonal f in Pregnyl. Pri Gonalu nisem imela tezav pri Pregnylu, sem se pa kr tezko pripravila, ker je vecja iglca. Je pa tudi mene pri sami aplikaciji zapeklo.
Stranske ucinke pa eni majo, drugi ne. Sama sem imela slabost pa utrujenost.

New Report

Close