Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-ICSI DECEMBER 2016

IVF-ICSI DECEMBER 2016

KATKICa, mi lahk napišeš še, kolik gonala si imela in kolk si stara? Kolk si pa pol pridelala foliklov?
Sem radovedna ;-)… lp

Meni je injekcije dajal moj partner, vse, tudi stopko in moram reči da je opravil z bravuro

Imela sem Gonal F-150 enot, pridelala 32 foliklov, od tega 13 celic. Stara sem pa 30 let. 🙂

Hvala Aurora75 in KATKICa. Žal bi bilo mojemu partnerju verjetno slabo, če bi ga silila v to, da mi daje injekcije 🙁 Sicer bom pa zmogla sama . Pač v življenju ne moremo imeti vsega… Tako pač je.

KATKICa to pa je super v 23 foliklov 🙂 Tudi 13 celic 🙂 je lep izkupiček.
In niti ni bilo kakšne hiperce oz. hiperstimulacije :-).
Mi mogoče lahko zaupaš, koliko so bili veliki največji folikli, ko so ti dali stopko? Najbrž so bile v tistih velikih in lepih foliklih tudi celice ok. Verjetno so se bolj ozirali na velike folikle, ko so ti dodelili stopko…

Lepo bodita in hvala za odgovore. Ker že nestrpno čakam začetek IVF (da se vse vsaj malo začne pomikat naprej), me vse to sedaj zelo zelo zanima… 😉

lp

O ja, sem imela hiperco. Zato pa pol niso vedli, a bo sploh prislo do transfera al ne. Pa se je stanje malenkost izboljsalo. Zaradi hiperce so mi vstali samo enega, zal je bil takrat postopek neuspesen. Kolko so bli pa veliki, se pa zal ne spomnim vec..je ze kar nekaj casa od tega 🙂

Punce, danes so mi potrdili, kar sem že nekaj časa slutila :))) Zdaj pa spet veselo čakanje do prvega ultrazvoka 🙂
Drugače pa sem tudi jaz imela Ovitrelle za stop, prej pa Gonal in Ctx in me nobena injekcija ni nekaj bolela, mogoče je edino Ctx malo neprijetna, one, ko so pa na aplikator, so pa čisto kul – vsaj meni ni bilo nič hudo 🙂

Katja, cestitkeeee! Zdj pa spet cakanje do UZ. A mas kaksne tezave? Men se je pojavil rjavi izcedek ampak nej ne bi bilo kaj hudega, samo pocivat morm. Ocitno ne more it vse gladko 🙁

Pozdravljene punce.
Mene pa zanima, ali ste bile ve v casu stimulacije, punkcije in po transferju na bolniški? Slišala sem namrec, da pomaga, ce nisi pod kaksnim stresom… Mogoce lahko napisete vase izkusnje? Seveda drzim pesti za vse vas… oz. bom napisala kr nas☺

Živijo punce!
Včeraj sem preživela punkcijo, imam 17 celic, v ponedeljek pa transfer.
Zellenka, zdravnica mi je po punkciji svetovala bolniško, da bom čim bolj sproščeno in umirjeno prišla na transfer. Sicer pa sem bila jaz v času stimulacije doma par zadnjih dni, ker sem že praktično vsak dan imela UZ, pa tudi jajčniki so me že kar precej boleli. Po transferju bom verjetno tudi doma, ne želim nič tvegat, po vsem kar moramo punce prestat si zaslužimo, da v prvi vrsti zdaj gledamo na sebe.
KATKICa in 12katja34, še enkrat čestitke, vsem nam ostalim puncam pa držim pesti!

KATKICa, poleg občasnih slabosti in špikanja v predelu maternice (tako kot pred menzo) nimam drugih težav, zaenkrat. Pa ti, se je izcedek umiril? Mi je pa sedaj veliko težje čakati na UZ, kot pa prej na test. Srčno upam, da mi mala pikica ne pobegne!
Aurora75, kako se počutiš po punkciji?

Jaz sem sicer na bolniški že celi čas od punkcije, pa bom še najmanj do UZ, saj mi je trenutno to na prvem mestu. Drugače pa tudi v MB priporočajo počitek do UZ 🙂

Danes prvi dan po punkciji je že veliko boljše, včeraj pa mi je bilo po narkozi precej slabo in jajčniki so me boleli.

12katja34 izcedki so se umirili ja, sem imela pa danes UZ in prvic vidla plodek in srcek, ki veselo utripa 🙂 Vem kako stresno je cakati na UZ, se bolj kot na krvni test. Ampak sele takrat, ko vidis uno malo pikico, se zaves da raste eno zivljenje v tebi. Kdaj pa imas prvi UZ? S cim si pa lajsas slabosti?
Aurora75 mislimo danes nate, javi se kako je slo.

Zdravo punce!
Včeraj sem imela transfer dveh zarodkov. Vse je šlo lepo. Žal sta se od 17 celic obdržali na koncu samo dve, tako da mi je zdravnik svetoval, da kar oba zarodka vstavi. Upam na najboljše in da se vsaj eden obdrži, če ne kar oba, ker ta dva sta sigurno zmagovalca!
Kako ste ve?

Same lepe novice, super, bodo prazniki še lepši.
Jaz imam UZ šele po praznikih, tako da se bom še načakala. Sicer pa nimam več slabosti, tako da se motim s peko piškotov, hehe 🙂 Me pa še vedno kar precej špika isto kot pred menzo, upam, da je to samo raztezanje maternice (čeprav sem brala, da naj bi se ti krči začeli pozneje?!), kaj pravite?

Za vse držim pesti!

Katkica, 12katja34 ali vaju je tudi po transferju v prvih dneh kaj bolelo v spodnjem delu trebuha? Mene v levem predelu danes precej boli oziroma pika…

Mene je špikalo na desni strani, ampak sem predvidevala, da je to še bolečina od punkcije, drugače me je pa tam nekje 3-4 dan po et začelo pošteno zbadati v spodnjem delu na sredini, kar še vedno vztraja..
Če je hudo vzemi kak lekadol, če pa ne bo nehalo in te bo res fejst bolelo se pojdi pa pokazat, ziher je ziher 🙂

Hvala ti, si me pomirila, ker tudi mene je po punkciji precej bolelo. Če ne bo jutri boljše se grem rajši pokazat.

12katja34 tudi jaz imam take krce kot pred menstruacijo, sicer zelo blage, pa vsake tok me spikne spodaj v maternici. Tko da se mi zdi, da je to cisto normalno. Sem pa ze cist nora in vsak dan gledam a mam se vedno iste znake al so se nehali. Namesto, da bi uzivala v nosecnosti. Bi se mogla tudi jaz zamotit s kakimi piskoti 🙂
Aurora75, tudi mene je spikalo po transferu. Verjetno imas tudi se vse razboleno od punkcije. Cim vec pocivaj in pridno grej pikici v trebuscku. Mislimo nate…

Mene je po punkciji bolelo sigurno en teden (bog ne daj, da bi kihnila, ko sem šla lulat sem skoraj vedno jokala, tako me je bolelo), ampak k sreči je to zdaj mimo.
Drugače sem pa tudi jaz čisto nora in samo o tem razmišljam, zakaj to in zakaj ono, namesto, da bi uživala v nosečnosti. To čakanje na uz me ubija, dnevi pa kar nikamor, ampak saj bo pravijo, ane?

Lepe praznike vsem!

Pozdravljene,
da se še jaz ponovno oglasim:-)
nekam prazno in mirno je sedaj pred prazniki na tem forumu… 😉
12katja34 sicer ne najdem, če si že kje napisala kolko si stara in koliko si imela foliklov, da te je po punkciji tudi tako bolelo? Kakšen odmerek pa so tebi dodelili gonala-f?
Lepo bodite vse tri, ki pričakujete :-), še naprej in seveda tudi v novem letu vam želim vse dobro!

New Report

Close