Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Danes sva bila z mojo na transferju. No, jaz sem bil samo “zraven”.
Punkcija: 3 folikli, 3 celice, velikost 19, 19, 18
Oploditev: ena uspešna (ivf). 1 poskus.
Transfer: danes, 3 dan/osem celic (kar naj bi bilo po besedah ginekologinje in embriologinje o.k..).

Zdaj pa čakat in korak po koraku naprej. 😀

Veliko sreče vsem.

Gorski Joza hvala… In drzim pesti za vaju da bo uspesen!!!

star1, jaz sem bila zaradi bolečin cel teden doma-punkcija me je noro bolela, potem pa še dva dni bolečin. Sem pa ostala doma cel teden za vsak slučaj.
Punce, koliko časa po punkciji ste dobile drugo menstruacijo? Jaz sem prvo po punkciji dobila zelo hitro, še manj kot v enem tednu, zdaj naslednja pa kar zamuja..a je to normalno? Upam, da mi teli hormoni niso čist spremenil cikla. RenKo, si jo ti že dobila?
Bonika, lepo te je slišat, držim pesti za UZ-kar poročaj kako ti gre 🙂

Super je slišat pozitivne zgodbe, se mi zdi da tako lažje zdržimo v temu čakanju..

dolenjca, jaz sem tudi jemala tifol, pa urin ni bil nikoli bolj rumen. Če pa slučajno jemlješ, ali pa si jemala B kompleks, pa zna bit 😉 A ostale jemljete kakšne dodatne vitamine, npr. Novalac, Elevit ipd. so vam dr.kej svetovali?

Zelim si- jaz jemljem samo Novalac zaenkrat…. V primeru da mi sedaj ne rata z zmrznjenckom bom uvedla se kaksen vitamin vec…

Punce, jutri imam punkcijo.. Kako to zgleda? So mi rekl da naj s sabo prinesem spalno srajco, pa mi ni čist jasno zakaj..

zelim-si ja, jemljem nek b complex, je tudi oranžne barve 😀 drugače pa, jaz sem prvo M po punkciji dobila tudi zelo hitro (7 dni), bila je močnejša in zelo boleča, naslednja pa je zamujala več kot teden dni. tako da tko zlo nenavadno mislim, da tudi ni…

Piskercek- seboj moras imeti spalno srajco jaz sem imela kar tuniko da se tam potem preobleces in gres cist v operacijsko sobo…. Da ne gres glih naga notri oz v cotah k si prisla v njih… Hehe

Piskercek, verjetno nisi v gin.Lj? Tam ti dajo spalno haljo(kot v bolnici-namesto pizame) in kopalni plasc. Lahko ga imas pa tudi s sabo. Srajca predvsem zato, ker se lahko oblece, po punkciji ti dajo neke mrezaste hlacke v primeru da bi krvavela..

Ja B kompleks je sigurno kriv 😉 bodi pozorna, nekaterim zbuja obcutek lakote..aja, pa preveri pri dr.kako je z mesanjem teh zdravil, b kompleks namrec vsebuje tudi folno kislino, da ne bos predozirala.

Aha, potem je normalno da mi tok zamuja. No sej se mi je zdel da je verjetno zarad hormonov.

Zelim-si, jaz sem drugo menstruacijo tudi dobila precej z zamudo… pomoje je to od hormonov…

Ok super, da ne zganjam panike po nepotrebnem. Mogoce pa celo ujamem et v maju😁 upam samo, da bo kaj prislo nazaj z rima.. kako ste pa ostale? A se je kera odlocila, da bo zaradi pocitnic sla raje jeseni v postopek?

a se lahko s folno dejansko predoziraš? :-/

Piskercek a si v Dravljah??

Dolenjca, nevem, verjetno ne, sam jz bi vsen preventivno raj se vpr. Dr. glede na to, da pise kok je dnevna doza..ponavadi to st. ze vsebuje b kompleks.

Ja v Dravljah

Ja, zihr je urin rumen zarad B-kompleksa, takoj se spremeni barva.
Punkcija pa men ni bla glih prijetna, ampak sej mine hitr.
Kako pa je z estimo, a je res, da teče ven, ko vstavljas vaginalno?

Ne skrbi… Imej seboj tuniko to ti bo najlazje oziroma ce imas spalno srajco pa se toliko bolje… Ko prides tja bosta poklicana notri…. Ti se bos sla spreobleci v spalno srajco/tuniko frisne nogavicke in bos odsla skupaj z dr. V operacijsko kjer se bos takoj vsedla na tisti stol in bos dobila injekcijo v nogo… Tako se bo zacela punkcija… Sproti ti bo embriolog govoril na glas in pa tudi na ekranu bos videla pridobljene jajcne celice…. Partner pa bo med tem oddal svoje seme… Ko bo punkcija gotova se bos v kabini nazaj spreoblekla in skupaj s partnerjem bosta pocakala na dr. Ki vam bo prinesel list na katerem bo pisalo koliko jajcnih celic si pridobila…. In katere tablete bos naslednji dan zacela jemati ( jaz sem zacela z estimo na 12 ur) ( po transferju pa na 8 ur) ter kdaj bo transfer…. Toliko o tem.. Ce ti bo punkcijo delal dr. REŠ bos videla usaj mene ni tolk bolelo je bilo zelo neprijetno a vendar za zdrzat… Samo poslusaj ga dobro ko ti bo rekel da fajn pritisni roko na trebuh da se jajcniki ob spikanju ne bodo premikali in bos videla da nic ne bo bolelo….no malo bo a vendar pogumno!!! Zelim ti veliko pridelanih jajcnih celic jutri in cim manj boleco punkcijo..

Star1… Seveda da pritece ven tisto kar se do konca ne rastopi… A ni panike ker itak zadostna kolicina ostane v noznici…. Je pa to malo nadlezno jaz na dan kar veliko porabim dnevnih vlozkov ker bi gate imela cist mokre…. Na 12 ur se ni take panike na 8 je pa ze kar dosti tega v noznici in potem skoz priteka po malem…

24+, hvala za pojasnilo 😊
Piskercek, točno tako je, kot je napisala 24+, ampak čist tko!

Hahahah sem dober opisala?? 😆😆😁😁😂😂 Ko sem tole opisovala sem obudila spomine na tisti dan hahaha…..

New Report

Close