Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Hej, punce! Ostal mi je gonal s 400 enotami (50 sem jih porabila). Kot piše na škatli, je treba to porabiti v 28-ih dneh (do 18.8.). Rabi katera za samoplačniški postopek? Pač ni poceni roba, zato mi je škoda vreči stran… Sva pa s fantom v Čeških Budejovicah, v Pronatalu… Jutri se vračava v Ljubljano… Danes so mi spunktirali 41 celic, od tega je 35 zrelih… Stopka je bil decapeptyl, ker so se bali OHSS. Tako da ne bom imela svežega prenosa… Najhuje pri vsem mi je bilo pa to, kako je komentirala prevajalka spermiogram – češ da je “Katastrofa!” Tega ne bi izjavil niti dr. Reš, ga ne poznam, ampak sem prepričana… Kaj tako nestrokovnega… S fantom naju je čist zamorila, pa sploh še ne vemo, kakšna bo oploditev… Upam na najbolje…❤️ Vse, ki ste v pričakovanju – čestitke! Vse, ki čakate na začetek stimulacije – naj vam hitro mine!

Lizaza…ooooooooooooo…41.celic in od teh 35.zrelih😳😳??pa tiii si lahkoo najbolj srecnaaaa na svetuuu..tooo je odličen rezultat😉😉
Ne obremenjuj se z izjavami osebja..ker sej veš smo vsega že navajene..
Te pa itakk šokira..ampak važno je da imas superrr rezultat ☺☺Čestitkee..

Banana, hvala!!! Sicer je to zaradi tega, ker mam pcos… Sem si želela sveži prenos in sva zato tud šla na češko… So ful pazli , dozo sem mela 100… Ampak nimaš kej – vsakič si v nevarnosti zarad hiperce… Sem vesela, da smo jo preprečli… Sem pa danes zvedla, da je blo oplojenih 26 celic, ne glede na “katastrofalen” spermiogram… Ja, sej so tud sam ljudje ti, ki se s tem ukvarjajo vsak dan… In če niso bli v naši koži, ne vejo, kolk smo občutljivi na vsako izjavo… Je pa zato vsakič lepo prebrat kak spodbuden komentar tle na forumu… ❤️

lizaza, super rezultat.. to pa je res ogromno celic.. in koliko stane postopek v tujini?

Hay punce ste še na off😊
lizaza…. to je krasno čestitke držimo pesti ko bo prenos da ti uspe in da boš tudi takrat imela dobar rezultat
👌

Lucky555, midva sva vzela nek paket za 2400 eur, vendar mi za transfer (550 eur) niso še računali, ker ga ni bilo… Če imaš zamrzovanje, je to extra 100eur/slamico in mislim da 150eur/leto za shrambo… Bom jutri zvedla, kako “globoko” finančno sva zabredla… Nekaj dobiš nazaj, ko se lotiš povrnitve stroškov zdravljenja na zzzs… Saj veš, narediš vse, plačaš vse, samo da bi uspelo… Leta pujska še ni konec, imamo še šanse, bejbe!!!

ja saj, samo da uspe.. ves cas pa sta ostala tam, dokler si si dajala inkekcije? pa do punkcije?
koliko postopkov se imata preko ZZZS?

Lucky555, šla sva na češko en dan pred prvim uz (5. dan), ker so pri nas itak vsi na dopustih… En dan po punkciji (13. dan) sva šla domov… Danes me je šokiralo – najverjetneje bo 16 zarodkov za zamrznit. Spermiogram pa je bil res katastrofalen – skoraj 0% spermijev… Kvaliteta res niha iz meseca v mesec – moj je imel konec aprila ful boljše rezultate… Najbrž je bla kriva ta vročina… V Sloveniji imam še 5 postopkov na voljo… Ampak po eni strani me je skrbelo zaradi hiperstimulacije (moja dr. v Slo mi je, ko sem jo povprašala o tem, če bo kaj drugače kot prvič, glede na to, da sem prvič imela začetek OHSS, odvrnila samo, da “sem pač neugodna za stimulacijo”, dozo je napisala enako kot prvič – 150). Na Češkem so zelo pazili in sem imela dozo celo 100 pa je bilo še vedno 41 celic… Vendar ti nikakor ne dajo stopke s hcg in dobiš še neko injekcijo albumina… Druga stvar je, da moj možek ni vsak dan mlajši (40), jaz sem sicer 32, ampak če čakaš na vsak prenos zamrznjenčkov 3 mesece, leta hitro stečejo… Za prvi postopek sva porabila leto in pol (imela sem 5 zamrznjenčkov, 3x prenos).

Ona123..ku ku..kje pa si??Kako siiii??Stee??.:)Kako je bilo na nuhalni??

lizaza vau, super tezultat, ponavadi se jih pol oplodi, to je normalno.. mislim, da imas med temi borca, ki bo pri tebi zdrzal do konca..
to je res cudno, da ti je dala tako dozo.. pri meni je vse ok je in sem dobila 150 dozo.. naslednji teden imava posvet, zacnem s postopkom ze cez 3 tedne.. upam, da bo ratalo.. imava pa isti problem, 1% spermijev je ok .. drugače pa dr Pušenjak pravi da ke samo 1 dovolj za oploditev..
😉

Popoldne mam nuhalno. Drugače sem bla pa danes spet na urgenci…spet zjutraj hematomi in krvavitev. Sicer ostalo zgleda vse ok, ampak te pa zadane kap, ko se obrišeš in imaš 3 8cm hematome na papirju….

Ona123..jaaa itakkk..to more bit res skeri za viditt..ma jojj..res smotano..no bos pa daness jih spet vidla na UZ in boš se super počutila.sporoci kako je bilo…😘😘

Lizaza – vidim da si ponujala gonal, če ga še maš bi se javila, sem samoplačnica.

Super rezultat, verjetno bi bila mariskatera vesela toliko zarodkov.

Bo treba razmišljat, kam vse te otroke dat 😀

Ah ne sekiraj se glede odnosa, očitno denar ne kupi občutka, ko bosta šla nazaj pa kar povejta, da vama to ni blo prav.

Pa lep pozdrav, vsem ostalim puncam 😉

Evo, vse ok. Pri enem malo večje tveganje za downovega, sem le 39… tako, da bom šla kar na amnio. Sicer pa zelo živahna in vedno večja. 😊 hvala za skrb. Jaz čakam, kdaj spet začnete s postopki. Zdaj ma da rata! Aj je jasno!?! 😊

Pozdravljene, tudi midva se boriva z neplodnostjo. Trenutno čakava na tretji postopek. Včasih imam občutek, da zdravniki malo poskušajo eno in drugo, da se bolj malo ukvarjajo z razlogi zakaj ni zanositve naravno niti po ivf, pri nama še trije splavi. Tudi na postopke se dolgo čaka, leta pa samo letijo. Zato sva začela razmišljati o tujini. Ker pišete o možnosti povračila stroškov postopka, me zanima ali velja to tudi za ivf v primeru, če imamo svoje celice. Lizaza, ti pišeš, da imata svoje celice, vendar bosta zaprosila za povrnitev stroškov. Imata potrjeno s strani zdravnikov, da je možnost povračila? Hvala in veliko sreče vam želim.

Vk17, daj napiši mejl, da se zmeniva… Ampak si vidla, da je nekje do 18.8. za porabit? Če se upošteva navodilo, da po odprtju nekje 28 dni drži (je pa skos v hladilniku). V petek grem na morje, tko da bi se morali zmenit do četrtka…

JanaKo, nisem se še čisto nič lotila tega in bom tudi počakala, da bo vse to za mano… Na spletnih straneh zzzs piše, da ti, če je treba pri nas predolgo čakati na zdravljenje, morajo odobriti zahtevo za povrnitev stroškov – to najbrž velja za darovane celice, ostalo sklepam, da ni 100%… Piše pa, da lahko poskusiš uveljavljati… Ampak najbrž s primerno obrazložitvijo…

Lizaza, najlepša hvala za obrazložitev. Bom prebrala. Želim vama uspešen prenos in plusek. Srečno tudi vsem ostalim, ki še čakate/čakamo na postopke. 😃

Lizaza – mail: mucika(at)hotmail.com (namest at, afna, ker če mail napišem mi ful junka pošilja.

Sem pa drugače iz lj ampak v službi žal nimam dostopa do maila. Tako da če danes zvečer še vidiš ali jutri zjutraj, napiši, če ne jutri popoldne, se bova že uskladile do četrtka.

Sem videla, da je za porabit, vzeto na znanje 😉

ONA123…jupiii..tooo bejbijaaa rasteta..:):)Ja dej no kva 39 ??A to maš številko noge?!hahhaha..ja sej jest 37 in če zanosim letos no upam,da bom bom rodila pr 38..tko,da sva si blizu..hahahha.To bomo une ta resne mtke..hahahhah.Pazi to pazi un..dej to vn iz ust..hahhahah.Ups…sory sam ti boš mogla vse te besede 2xveč ponovit.hahhah.Pa kolk boš laufala za njimi…jojjjjjj veš,kaj vse lepegaaa te čakaaaaaaaaaa..TWINSAAAAAlaaaaa boššš..
Jaz upam,da ti ne težim tle na forumu..sam sej veš..me ferbec matra..hahhaah..
Zdej pa še SPOL..čakamo..a ne??
Jaz rečem ,da boš imela FANTKA IN PUNČKO.:)Pa ,da vidimo,če sm uganila..hahha
Ja mi pa akcija na JESENI(Septembra)sm v petek 26.7 imela ponovni razgovor za naprej(sej veš papirji itd..pa smo se vse zmenil)Tako,da k pride v Septembru Hudićevka iz Prade(hahahha)Sam po Šus in AKCIJA..hahahah..
Aja..a kej veš ,kakšne rezultate so imele ostale k smo ble tam skupi na prenosu?

New Report

Close