Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Polhek jaz sem imela punkcijo14 dan ciklusa, sem pa imela 3 UZ pred tem.Je pa pri vsaki malce drugace verjetno, odvisno od velikosti foliklov. Potem gres v soboto k dr. Resu ☺?Svetujem ti, da se cim manj obremenjujes s tem kdaj bo punkcija, vse ti bodo sproti povedali 😉.

Jaz sem imela danes UZ. Folikli cist drobni. 10 mm. Pa ze 9 dni pikam Menopur. Prej pa se Suprefact…kr zalostna. Ocitno bo se slabse kot zadnjic 🙁 Naslednji UZ v nedeljo…

Punce smo cez polovico januarja 2019 pa smo se kar na temi IVF2018. A bomo kaj zamenjale? 😉

Pikajte se z lubeznijo.

Polhek pri hormonski podpori bi kar znalo bit v zacetku naslednjega tedna, ampak brezveze se je s tem obremenjevat. Ko bo bo. Pomembno je da zraste. Jaz sem mela v decembru pomojem prekmalu, ker so bili potem prazniki in niso delali vec. Zadnji mozni dan za punkcijo sem mela in smola, ker je blo prazno. Celice morajo biti zrele, da se odlepijo in plavajo prosto v tekočini. Prehitevat tudi gre. Vse ob svojem času😉Vso srečo polhek in javi kaj bo v soboto🍀🐞

NovaNova se strinjam, lahko bi zamenjale temo ☺.

🙂 Saj vem, se nič ne obremenjujem in nočem prehitevati, stvar je samo v tem, da imam v četrtek zjutraj eno nujno obveznost, ki je nikakor ne morem prestaviti in bo narobe, če me ne bo.

A ob sobotah dela UZje Reš?

Drage moje…tiste ki cakate na pluske. A bo katera doma delala test ze prej?

Polhek jaz sem čez vikend mela UZ pri dr.Rešu. Sem bla pa zelo zadovoljna, on zelo rad tudi govori. Nimam slabe izkušnje kar se njega tiče, tudi vse punkcije sem imela pri njemu, sedaj pa transfer. Midva nimava pripomb čez njega. Res pa je, da rožic ne seje, pove tako kot je.

Polhek glede obveznosti, ki jo imaš je pa tako,da se zmeniš za punkcijo zelo zgodnjo uro. Jaz sem imela sedaj uro za punkcijo ob 6:15. Tako lahko opraviš oboje 😉

Ooo hvala, si me kar potolažila. Nisem vedela, da se tudi punkcije lahko delajo tako zgodaj. Ja, če bi jo mela takrat, bi se mi še nekako izšlo. No, saj bom v vsakem primeru več vedela že jutri verjetno.

Za Reša pa verjetno res ni vse za verjet. Že za Uršulo sem brala ogromno kritik, pa je bila do naju do zdaj še vsakič zelo v redu. Sicer je res bolj skopa z informacijami, ampak če kaj vprašaš, vse pove.

Tudi jaz sem brala veliko kritik, ampak moje mnenje je tako, da se gre tudi njim za uspešnost in se trudijo. Moramo jim zaupat. Čarobne palčke pa ni, žal.

Pozdravljene!
Se tudi jaz pridruzujem..in sicer imam eno vprasanje, ali je imela ze katera dolgi protokol (superfact + pergoveris 300enot) kar mislim da je najmocnejse, in na zdravila ni odreagirala? Oziroma po prvem ultrazvoku imam samo en folikel ki je velik 13mm in endometrij 9mm..sploh ne vem kaj naj pricakujem, jutri imam ponovni ultrazvok..res pa je da imam postavljeno diagnozo da se priblizujem menopavzi, fsh hormon imam povisan,kar napoveduje odpoved jajcnikov?!? Stara pa sem 25 let, to je moj drugi postopek umetne oploditve, ce izpustim postopke s tableti in injekcijami pred leti,kar v postopke ni šlo,saj smo/so probavali da se stvar izpelje potem doma (zdravila, stop in spolni odnosi).
Tako me zanima ce je se katera na podobnem,enakem,oziroma.,ce je mozno kako znizati fsh hormon? Hvala lepa za vse odgovore,srecno vsem!

Zdravo..eno hitro vprasanje.. sem tik pred tem ali grem po injekcije in pricnem z tem vsem.. ampak me zanima kako se steje prvi dan menstruacije? Ali se prvi dan steje ce ti (se opravicujem izrazu) lije 🙈? Ali pa se prvi dan steje ce mas nek mini izcedek.. predvidevam, da bo “lilo” jutri.. danes pa imam rjav izcedek…
Lep dan se naprej 🐞❤

Lina…jaz sem danes delala test, 9.dan po ETZ, negativno. V bistvu sem slutila, se mi zdi, da bi mogla začutit, ce bi se kaj dogajalo. M moram dobit v nedeljo…
Kaj naj rečem, komaj čakam, da katera od vas sporoči čudovito novico, da mi da mal motivacije. Sej bom takoj šibala po novo napotnico, da grem naslednji mesec po novo rundo🐧. Mam še 4😊
Srečno punce🐞🐞🐞🍀🍀🍀

Polhek35 za vikende je običajno dr. Reš in on je super, res ti ni treba skrbeti. Tudi meni je on delal punkcijo. Vseeno pa ne bi računala na to, da boš na dan punkcije lahko vse normalno delala. Jaz sem imela tisti dan po punkciji res močne bolečine in si ne predstavljam, da bi še kam šla. Kljub temu, da sem dobila protibolečinsko inekcijo. Sicer vsaka drugače odreagira, ampak povem svojo izkušnjo.
Lina2017 jaz imam tako ali tako samo test doma (nimam krvenag testa), ampak ga ne bom nič prej delala. Sem zdržala že prvič, da sem samo enega naredila in bom upam tudi sedaj 😊.
Flouer2 meni so rekli, da šteje sveža kri za prvi dan.Sama sem imela to srečo, da se mi je ulilo, sicer tudi ne vem kako bi se odločila.Kaj pa če pokličeš in vprašaš?
Saška84 morda je bilo še prezgodaj za test.

Flouer2 jaz sem imela isto dilemo in sem takrat kar zdravnici SMS poslala in jo povprašala. Meni je rekla da mora biti prava krvavitev, ampak bi na tvojem mestu vseeno povprašala tam kamor hodiš. Vseeno rajši njih povprašaj.

BM1 jaz tudi nisem odreagirala na največjo dozo hormonske terapije, isto sem imela samo en folikel. Sicer pri meni je AMH nizek, ostalo imam vredu. Malo sem se pozanimala kako je s to terapijo( imam pač to srečo, da sem se lahko ) in mi je bilo rečeno, da je vse kupaj en podoben šmorn. Tako da se za inekcije nisva več odločila, sva se odločila za polovičko Klomida, kar se je izkazalo za bolj uspešno. Res pa je, da ti imaš na leta še čas in lahko delaš pavze.

Saška84 ne vem kaj naj rečem v tolažbo, ampak mogoče je bilo pa vseeno še prezgodaj. Me je kar stisnilo, ko sem to prebrala…

Pikapoka hvala 🙂

Punce, kako ste bile pa s stranskimi učinki? Jaz sem na 200 enot Puregona in Gonapeptyl – 1 brizga, pa ne čutim nič :S če ne bi včeraj na lastne oči videla več foliklov, bi mislila, da se nič ne dogaja in da mi zdravila niso prijela.

Hvala za odgovor, saj to ja,ker jaz mislim da moje telo sploh ne sprejema teh zdravil..ker sem gledala nazaj dokumente zdravil..,ko sem imela tudi jaz klomifen, da je telo popolnoma drugace odreagiral in pridelal malo vec foliklov,ampak seveda so se oni odlocili za dolgi postopek in rekli tudi da ce mi ta ne bo naredil nicesar mi kao vec ni pomoci. Mislim,ali mi lahko zavrnejo postopke kljub temu da imam se 4 postopke?
Po injekcijah enako jaz ne cutim nic posebnega, razen da hodim veliko na vodo in tudi na potrebo ter imam vsake toliko casa vrocinske vale..tako da meni gre vso zdravilo najbrz v vodi in blato.
Ali ima katera se mogoce kaksno informacijo ce se fsh da sploh kaj znizati? Mogoce kaksni caji,..ne vem,karkoli, hvala..srecno

BM1 ne obupaj. Ne morejo te zavrniti, oziroma prekiniti. Le zakaj bi te? Saj imaš en folikel, če je celica notri se vidi šele pri punkciji. Dovolj je lahko ena celica, če se oplodi. Pri meni je bil prvič pri stimuliranem postopku z inekcijami en folikel in eden mali, jajčeca ni bilo. V drugo nisem imela nobene podpore, spontan ciklus, dva folikla sta bila in dobili eno celico, ki se žal ni oplodila, tretjič sem bila na polovički Klomida, dva lepa folikla sta bila, vendar celice zopet ni bilo. Četrtič sva se spet odločila za Klomid, prvo so bili celo trije folikli, na drugem UZ pa dva, vsak na eni strani, ena celica je bila in se tudi oplodila, rezulat bom videla čez cca 10 dni.
Vso srečo vsem..

New Report

Close