Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Hejla punce..
Tak pa je punkcija za mano in sem prezivela. Ni tak bav bav kot sem prvo mislila. 🤭

Super. A si bila pod narkozo? Koliko folikolov si pridelala? Lp

Punce je katera jemala medrol (16mg) ze med pikanjem inekcij? Kaj stranskih ucinkov? Eni pravijo da je dobro med pikanjem medrol jemati spet drugi kontra. Pa ve?

Ja sem bila pod narkozo lepo ajala 😊 ne vprasaj zdaj pa me je ze malo razbolelo tak da sem vzela nalgesin in lepo pocivam. Pridelala pa sem jih 16.

Srečno punce, lepo grejte pingote!!
Jst pa še kr čakam in čakam in čakam to mojo M… aaaaa

Še malo pa sem tudi jaz na vrsti. Lepo grejte svoje pikice, punce. 😁

Zdravo 🤗.. tudi mene zanima ali je katera pri punkciji izbrala intravensko analgosedacijo? Kolikor sem uspela razbrati ti dajo v zilo pomirjevala, v steno noznice pa lokalni anestetik..? Bi se katera odlocila zato?
Hvala in lep pozdravcek 🐞

Aa88, lepo število si jih pridelala! Super!😉

Vita03, ja to je kot zakleto. Takrat, ko jo najbolj nestrpno pričakujemo, je pa ni od nikoder. Upam, da se čim prej prikaže!

Upanje, malo še, pa bo spet akcija 😉 Tud js že komaj čakam, da grem spet po pingota.. upam, da nam čas hitro mine😊

Flouer2 jaz sem sicer imela le nekaj foliklov ampak me je zabolelo le ko mi je predrla noznico na levi strani. Na desni me pa to niti ni zabolelo (najbrz zato ker je dala inekcijo proti bolecinam na desno stran in najbrz ker bi mogli se kako minutko pocakat preden bi zacela) Ampak vse skupi ni tolk bolelo, da bi se zdej v drugo odlocla za intravenozno analgeziji-upam da mi ne bo zal 😉
Koliko foliklov ti pa kaze?

Punce, je katera imela primer, da so ji ugotovil da ti bolj odgovarja icsi potem so ti pa delal ivf?
Men se je to zgodilo. Zdaj pa nevem komu naj to povem. Ginekologinji h kateri grem po napotnico? Ona mi je tut zdravilo napacno napisala v prejsnem postopku.

Eno začetniško vprašanje. Dr. Reš je rekla, da če dobim M do 12. ure, pridem po injekcije naslednji dan, če je popoldne pa dan kasneje. No, včeraj okoli 6. popoldne se mi je začela rahla krvavitev in sem seveda takoj poslala sms, ker sem bila prepričana, da je to začetek M. Še vedno rahlo rahlo krvavim in imam krče že 2. dan, še vedno pa to ni tista prava močna menstruacija. A bi morala to komu sporočiti, ali lahko jutri vseeno začnem s špikanjem?

polhek to je cist ok..
ko krvavis 2. dan zacnes zinjekcijami normalno.. jaz sem tudi v sredo popoldan proti veceru dobila menstruacijo, v petek prva injekcija..
upanje, jaz bi vprasala na kliniki ko jih vidis prvic.. ker pri nama je icsi inapisan ampak je rekla, da ko bojo videli kvaliteto semena, se bodo na isti dan odlocili kako in kaj.. in jih bodo mogoce z navadnim ivf oplodili.. tako da na dan pred samo punkcijo jih tud lahko naslednjic spomnis.
mene bi vseeno zanimalo zakaj se niso odlocili za icsi..

polhek to je cist ok..
ko krvavis 2. dan zacnes zinjekcijami normalno.. jaz sem tudi v sredo popoldan proti veceru dobila menstruacijo, v petek prva injekcija..
upanje, jaz bi vprasala na kliniki ko jih vidis prvic.. ker pri nama je icsi napisan ampak je rekla, da ko bojo videli kvaliteto semena, se bodo na isti dan odlocili kako in kaj.. in jih bodo mogoce z navadnim ivf oplodili.. tako da na dan pred samo punkcijo jih tud lahko naslednjic spomnis.
mene bi vseeno zanimalo zakaj se niso odlocili za icsi..

Lucky hvala, se mi je malo po tistem ulilo 😊

Lucky hvala. Sej bom zdej bolj sprasevala kot sem prvic pa drugic. Ker mi res ni blo nic jasno.

NovaNova.. hvala za vse info 🤗 Nisem se nic pridelala. Danes sva imela prvi dan – administracija itd. Ampak sem morala danes oddati vso dokumentacijo vkljucno z izbiro anestezije. Sem se potem odlocila za lokalno.. bom ze zdrzala.. konec koncev, ce bo vse po sreci bo treba enkrat tudi roditi ❤

Še nekaj – na navodilih za postopek piše, da se pred začetkom terapije opravi UZ. Ko sem prejšnji teden o tem vprašala sestro, je rekla, da ne bo ultrazvoka, da samo dobim injekcijo in je to to. Zdaj sem pa malo zmedena. Poleg tega še nikoli nisem imela ultrazvoka med menstruacijo in si ne predstavljam, kako to izgleda.

to sem jaz zadnjic tudi hotla vprasat na forumu, ko so punce rekle da ni UZ pred injekcijami..
v mb je obvezno, in ravno zato, ker se med menstruacijo vidijo najboljše jajcnike.. in steno maternice preverijo. nujno je da so pred stimulacijo jajcniki zdravi.. in pri dveh puncah pred mano so ugotovili ciste in sta morali najprej kri dat in potem ko je bil rezultat ok sta komaj injekcije dobili.. ni mi jasno kako to, da dajo te hormone kr pred UZ ponekod..

Ni bilo ultrazvoka, mi ga je pa nazadnje delala decembra.
No pa sem si prvič sama dala injekcijo. Seveda sem iz ene pozabila stisniti zrak, upam, da ne bo kaj narobe. Še eno vprašanje za ttiste, ki ste že dalj časa v tem – kako zelo nujno se je držati ure oz. da se špikneš vsak dan ob istem času? Ne predstavljam si, da bi vse nosila sabo v službo in se tam špikala,zato si bom iz 7:45 prestavila na 5:30. Dr. Reš je rekla, da lahko postopoma, in bom to zdaj čez vikend. Ampak v četrtek imam prvi ultrazvok ob 7:45 in če sem jo prav razumela, si tisti dan zjutraj ne dam nič? In to pomeni vsaj 2 uri zamude. Dobila sem Puregon in Gonapeptyl. Bo to kaj narobe?

meni je rekla, da pomembno, da si sam ob isti uri.. tudi na dan UZ sem si mogla dat, ker si tudi zjutraj dajem.. v pon imam zadnji UZ in si bom tudi dala predengren..
zanima pa me, ce so keri med samo terapijo dvignili odmerek.. meni so zdaj za zadnje tri dni iz 150 na 225 dvignili..
prvic zdaj, da se je to zgodilo in mi je smesno ker folikle imam isto velike kot zadnjic.. in vedno pridelam cez 10 celic..
mam obcutek da mi namerno hocejo blago hiperco ustvarit, baje se zarodki lazje vgnezdijo takrat.. ve kera kaj o tem?

New Report

Close