Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Lucky555 super, da v MB nardijo UZ…v LJ ga ne 🙁

Srecno obema. Jaz bom zacela 2.1. Ali 0a konec februarja, ce bom morala se eno M cakat (ker sem imela sele dve od neuspelega postopka)…

Zdravo punce. Ze dalj casa vas obiskujem ampak se se nisem uspela pridruzit vasi skupini. 🙂 Sva namrec v prvem postopku ivf in sedaj ko jemljem kontracepcijske tablete lindynette se mi je proti koncu jemanja pojavil tak rahel rjavi izcedek. Je to kaj takega kar jim moram javit ali ni nic? Sem se malo zgubljena glede teh stvari. Hvalaa.. 😊🤗

Aa…nic hudega…ce se se pojavi izcedek vzames po dve tableti…tk so meni v mb rekli sem imela iste ko ti…

Banana danes dala ponovno beto,ki se v 5 dneh ni dvignila skoraj nic,dr tudi na uz-ju ni videl nic..tako da zal nic dobrega..nosecnosti se ni mogel izkljuciti,ker beta se vedno kaze nosecnost 199. To so bili najtezji prazniki v mojem zivljenju…:((

meni je rekla dr v mb, da rjavi izcedki niso zazeljeni pred postopkom, da naj jim napisem mail ce bo kaj.. enkrat se spomnim, da sem imela in mi je dala mocnejse lindynette za naslednji postopek.. jaz bi res vzela mogoce 2 tab dan ali dva.. pa srecno..
frida, upanje se ostaja.. 😉

Frida8….ooooooo …to pa vrjamem..ni prijetno in res res močno upam,da pa vseeeno se še nadaljuje..Enooo veliko mavrico ti pošiljammmm in objem:):)Pa skupaj nam bo uspelo…boš vidla:):)

Ja Banana verjamem,da en dan nam bo uspelo ceprav mi trenutno te besede gredo tezko iz ust.
Februarja ali marca pa upam,da bom ponovno polna moci in novega upanja za nove boje. Vsem ostalim zelim veliko srece,ta mislim,da je najbolj potrebna v nasih situacijah. Srecno v novem letu,zelim vam ++++

Frida8, zelo mi je žal, da preživljaš težke dneve..😞 Drži se! Pošiljam ti en velik objem! 💝
Bomo šle skupaj v nove boje v letu 2019! Ne smemo obupat! Tudi nas čaka sreča!

Zivjo punce! A mi lahko prosim ena, ki je v Lj na Kliniki in je docakala plusek, razlozi, katere dneve od zacetka postopka dalje se dobi bolniska – in ce je tudi potem od plusa dalje tudi kaj bolniske?
Hvala! 😊❤️

V lj se dobi bolniska od punkcije do transferja in po transferju par dni. Za naprej se moras pa s svojo zdravnico zment.

Hej punce, še malo in bo januar – naš mesec 😃
Koliko nas gre v nove boje in kdaj?
Jaz pričakujem M nekje po 12.1.

Pa dajte si duška in lepo praznujte novo leto 😉 naslednje bo brez alkohola in vprašanje če ga boste/bomo dočakale budne 😂😂

Minimiška, za bolniško lahko dobiš od punkcije do transferja, po transferju do krvnega testa (če jih prosiš – razložiš, da imaš posebno obremenjujoče delo ipd.), kasneje pa se meniš s svojo ginekologinjo, ki ti napiše mnenje in greš s tem potem do osebne zdravnice… Ena prijateljica je bila na ta način doma do poroda… Jaz še nisem dočakala pluska, sem pa bila doma do krvnega testa, ker delam v šoli (viroze itd.)

Vita03 jaz grem po napotnico 23.1. In tam nikje dobim tut M.

Zdravo… tudi jaz se vam pridružujem.. sama imam za sabo v dveh letih 2 spontana splava, ker pa ima mož slabši spermiogram so nama priporočali ivf.. in upava da bova imela kaj več sreče.. Glede nato, da je v Lj vse kot po HITREM tekočem traku, imam še vedno veliko vprašanj kako in kaj vse to poteka. Ko sem ta teden dobila menstruacijo, sem poklicala in se naročila na zto, kjer so mi povedali naj pridem 22.dan cikla (sredina januarja).. Mi lahko nekdo prosim pojasni kaj se zgodi potem? Tam verjetno dobim injekcije in navodila itd.. Kdaj pa pričnem s tem? (imam pa kratki postopek) Takoj isti dan? Ali vmes počakam še na januarsko menstruacijo in je potem oploditev v februarju? Ali je oploditev med ovulacijo?
Se vam opravičujem če se vprašanja ponavljajo, ampak 281 strani je kar veliko za prebrat.. sem prišla do cca 50 strani.. hehe 🙂 Bom zelo hvaležna za odgovore… držim pesti za vse in pošiljam lep pozdrav <3

Flouer2, pozdravljena in dobrodošla! 😉
Na 22. dan ciklusa imata s partnerjem administrativni sprejem, kjer vama bodo še enkrat razložili ves postopek, pokazali pa vama bodo tudi, kako si dajat injekcije. Po injekcije greš potem takoj 1. dan naslednjega ciklusa. V kratkem postopku se začneš pikat 2. dan ciklusa. Tisti dan, ko boš šla po injekcije, si je fajn malo splanirat, tako da boš lahko zdravila oz. injekcije čim prej dala v hladilnik, ker se morajo shranjevat v hladilniku.
Ko se enkrat začneš pikat, te potem na določen dan naročijo na prvi ultrazvok, kjer preverijo, kako rastejo folikli. Kako hitro boš imela punkcijo, je pa čisto odvisno od tega, kako dobro jajčniki odreagirajo na zdravila. Punkcijo imaš namreč, ko so folikli dovolj veliki. Običajno hodiš potem nekje na dva dni na ultrazvok. Ko na ultrazvoku ocenijo, da so folikli dovolj veliki, dobiš stop injekcijo, po tem pa sledi punkcija. Transfer zarodka oz. zarodkov pa potem sledi 3. ali pa 5. dan po punkciji. In potem čakaš mučnih 14 dni na test. Toliko na kratko..😉 Želim ti uspešen postopek! 🤞🐞

živjo punce! priznam, da vas zadnje mesece nisem najbolj spremljala-čas mi kar beži🙈Še malo pa bom v 30t🤰Ampak se velikokrat spomnim na vas in držim pesti, da vam uspe. 💪🍀 Vidim, da je tudi veliko novih članic. Vsem skupaj želim, da bi šle v 2019 pogumno, z upanjem in željami, saj se uresničijo.👶🍀💕 Nekatere malo prej kot druge, ampak se! Kako zelo si želim, da bi bile kmalu vse nosečke! Lepo praznujte in se vidimo na forumu Nosečke po ivf!🤗🎉🤰

jaz se ze pripravljam na nov boj.. naslednji petek zacnem z injekcijami..
cez 3 tedne ze punkcija.. ne morem verjet kako hitro minejo 3 meseci.
lina kdaj zacnes ti?
upam, da tokrat rata.. 😇

Punce, po kitajskem horoskopu bo 2019 leto pujsa, ki prinaša plodnost in začetek novega življenja… ❤️❤️❤️ Naj se zgodi!!!

Pozdravljene
Vsem “sotrpinkam” zelim srecno, uspesno, zdravo leto 2019.
Midva greva kmalu cetrtic v boj💪 cakam menstruacijo in potem zacnem s Klomidom.

Lizaza upam da imaš prav in da bo to leto za vse nas zeeelo plodno. 😁

New Report

Close