Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Pozdravljene. Na spletni strani Predlagam.vladi: http://www.predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/9678 je nekdo predlagal, da bi se uzakonilo več brezplačnih postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo. Vsi vemo, da omejitev včasih še bolj vpliva na psiho, ker se bojimo, kaj bomo, če nam v 6 postopkih ne uspe. Poleg tega se res v veliko primerih izkaže, da je uspešen 7, morda 9 postopek. To pa je verjetno maksimum, ki bi ga lahko tudi pričakovali s strani zdravstva. Ker vlada predloge obravnava in nanje odgovori zgolj, če dobijo zadostno število klikov na besedo “ZA”, vas vabim k sodelovanju.

Čim več Pluskov oziroma “ZA”jev nam želim!

frida8..ja čestitke..betaaa je odlična..to nič slabega ne pomeni..vse je ok in bo ok:)Uživaj v trenutku in si ne povzročaj stresa z vprašanji,da je beta mala..,ker ni mala…!!!Veselii se…:):)

Mojca264..super in hvala za ta podatek..:)Seveda sem ZA.Ampak ne razumem k sm gledala,da tudi glasujejo PROTI ??Kva ljudem v glavi špila,da nam še to vzamejo??A gre iz njihovih žepov al kaj?Jest vsakemu bitju na tem svetu privoščim zdravstveno pomoč ,ko jo potrebuje:):)

Hvala banana za to vzpodbudo,ja se bom probala umirit in uzivat,ce ne drugo vsaj imam plus na testu in ga gledam na vsakih 20 min😅😍❤

čestitke vsem za + in naj rastejo, da bo manj gužve v postopkih, da se bojo imel čas nam, ki se še borimo posvetit za uspeh 🙂
timarc…tudi jaz sem 40.. pa bom še vztrajala. Za sabo imam 4 neuspešne postopke in naslednjo ugotovitev: v določenem delu leta sploh ne odreagiram na stimulacijo, potem pa v drugem letnem času, z enakim protokolom 6 celic.. ampak tudi še brez uspeha 🙁
Predlagam ti, da poskusiš v letnem času v katerem še nisi.. saj se sliši nenavadno, ampak dosti jih ima otroke, ki so rojeni v istem letnem času in večkrat sem že slišala, da smo v enih mesecih bolj plodne.

Sem v fazi, ko se bolj zdravo prehranjujem, da bom pridelala kvalitetne celice 🙁 in grem 2019 nov krog, ki bo zadnji, ker bo uspešen in bom naredila prostor za naslednje borke 🙂

Čestitke za pluske tudi z moje strani. Lepo je slisat pozitivne novicke. Nisem bila nikjer vkljucena in sem se bolj ukvarjala sama s seboj in neuspehom.
Bibika18 hvala. Drzim pesti v novem letu zate. Tudi naju caka januarja ponovni poskus, ce bo seveda kaj videt na UZ.
Odlocila sva se samo za Klomid. Kam hodis tu Bibika18?

Do sedaj sem bila v LJ, v 2019 pa bom poskusila srečo v MB,…nimam še termina za postopek.
Klomid, kako to poteka ?
Do sedaj sem imela za stimulacijo Gonal ali Puregon. Imam še dva postopka, ČE ne bo uspešno bom še sama plačala kakšnega .. pol bom pa razmisla o darovani celici.
Ima morda katera izkušnje s tem, da hodi v postopke brez stimulacije ?

Bibika18 jaz sem imela en postopek brez stimulacije,ker mi hormonska terapija ni prijela. Ni ti potrebno cakat in delat pavze vmes. Septembra sva zacela in sedaj bova ze v cetrtem postopku s polovicko tabletke Klomida. Za inekcije se bova kasneje zopet odlocila, ce sedaj ne bo uspesno. Drzim pesti zate.

S Klomidom je pa tko, da sem jemala polovicko tabletke 3-7 dan ciklusa. Spremlja se ultrazvocno, ce kaj raste, stopko dobis in potem punkcija. Prevec hormonske terapije tudi ni dobro za telo, dolgorocno res ni nekih posledic, ampak vseeno.

Punce zdravo. Nekaj casa sem se malo odklopila po negativnem rezultatu sedaj pa spet v nove boje 😉 No najprej po novo napotnico. A na ta prehled, ko dobis novo napotnico, naj bi prisla oba ali grem kar sama? Mi lahko katera pove, ker sem jih poskusala priklicati pa mi ni uspelo :/ Gre pa naceloma za mosko neplodnost (ce bi npr. mojemu rekli se za kake nove preiskave,…ali to naceloma ne pocnejo?)

Iskrene cestitke vsem za pluseke. In seveda lepo nosecnost in zdrave soncke zelim.

Novanova, na pregled kjer dobiš napotnico greš lahko sama.

Punce eno vprasanje imam. Je katera v lj ko je oddala napotnico za postopek, ze naslednji dan odsla po inekcije. A je to mozno? Malo sem racunala in glih takrat ko moram po napotnico naj bi rdecka prisla. Tako da bi mogla ze naslednji dan zacet s spikanjem. Drugace bom mogla ceeeel ciklus cakat.

Mamica38, ne vem če je to možno, ker te naročijo da imaš še prej posvet s sestro pred vsakim postopkom,vsaj pri nama je bilo tako.
Mogoče se bo pa dalo, držim pesti!

Ja vem da gres najprej k sestri da oba potpiseva, potem te poslje pa k sestram na oddelek kjer dobis inekcije. To nevem ce te lahko naroci prec naslednji dan, ko oddas napotnico.

Frida8..kako sii??raste raste..:):)

Mamica38, zdaj razumem kaj si zelela vprasat. Po mojih ozkusnjah sevda s sestram tam veliko stvari zmenit in ker,lepa beseda lepo mesto najde…bi se zagotovo lahko dogovorila.

Upam da res zeliva si. 😁

Mamica38 hvala. Najbrz bom res kar sama sla…potem bom pa se do sester v staro porodnisnico skocila…tudi jaz upam da bi lahko kar zacela s spikanjem, ceprac bo 22 dan ravno 2.1. in ne vem, ce bi mi lahko zdravila ze 31.12. dali … ce se prav spomnem pise na vratih, da zdravila izdajajo max 1 dan prej? Pa itak je to sedaj se 2. menstruacija…no bomo vidli. Upam da zacnem cimprej, dokler sem v tem pozitivnem ozracju 😉

v mb ne gre tako.. tam nas narocijo naslednjo menstruacijo od napotnice.. jaz sem glih bila 1 dan cikla in je rekla, da startamo takoj z januarsko.. kot drugo pa na dan, ko dobis injekcije naredijo UZ, ce je vse ok z jajcniki pred postopkom..
kdaj zacnete z spikami, jaz 10. januarja.. 🤭

V lj ni nobenega uz prej. Tako da upam da bom januarja začela s šppikanjem.

New Report

Close