Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Jaz sem na GK Lj … Super zadovoljna z vsem osebjem, sploh sestre so neizmerno prijazne…

Meni so na konziliju rekli, da ni potrebno jemati nicesar- tudi maticnega mlecka ne (takrat sem ga jemala, pa potem takoj po konziliju prenehala). Tudi za folno so mi svetovali, naj jo zacnem jesti po transferju. Prehrane nisem spremenila, prav tako življenskega sloga ne.

Jst mislim da z nobeno recjo ni potrebno pretiravati. Pa tudi hude omejitve najbrz niso dobrodosle. Pa saj se ve, kaj je zdrav zivljenski slog… sem pa zadnjic brala od neke tekacice, da je v 8m nosecnosti sla na polmaraton…brez problemov..telo se res odziva individualno in pomemben podatek je, kaksen zivlj.slog smo se sli pred postopki…😃 kauč je sigurno najslabsa ideja. Kako pa ve skrbite za gibanje?

Ps: samo kauč 😉

Drage punce,predcasom sem se ze oglasila in pisala o tem kako imam vedno blastociste ampak se mi ne ugnezdijo.
Po 4 et in minusu je bilo razocaranje veliko,zato sem se odmaknila od vsega. Nikoli pa obupala. Tako sva sla v tretji postopek. In danes 12 dan po et ,sem zjutraj in skozi imela kri na vlozku. Tako da sem takoj zakljucila,da se je koncalo,saj ponavadi je vsakic tako bilo. Zato da bi sporocila dr. o temu,da ni ratalo in kdaj lahko greva naprej,sem prej vseeno naredila test babychek in punce ratala je mocno vidna druga crtica!!??
Kaj naj si mislim,da je mogoce bila nosecnost,pa se je danes koncala in hormon se kaze? Ker vgnezditvena 12 dan ne more bit po moje…joj tako me je to zdaj presenetilo in hrati me je tako strah,ker ne vem kaj si misliti. Ima katera kaksne podobne izkusnje?
Srecno zelim vsem in same pluske🐞

Draga Frida, jaz pa mislim da si noseca! Cestitke in vse dobro 💕

Draga Frida, jaz pa mislim da si noseca! Cestitke in vse dobro 💕

Joj Reseva srcno upam,da je tako.
Bomo vidli kaki bo cez par dni.
Tudi tebi iskrene cestitke in vsem,ki ste zagledale pluske💗💗

Frida8 – nujno na krvnega, da se ugotovi, kaj se dogaja 😉

Hejla,
čestitam Reševa za plusek, Frida zate držim pesti!
Jaz sem pa pisala v Leonišče za termin, ker potrebujem napotnico za nov transfer. Datum (za pridobitev napotnice!) so mi dali 14.2. Toliko časa, da sem potem v dveh minutah fertik. Grooza, a ni škoda izgubljenega časa? Že tako se vse skupaj pri meni vleče že pet let… Ima katera kakšen predlog, kako hitreje priti do napotnice? Ali naj raje pustim kot je? 🙁

Frida8 je bila samo enkratna krvavitev ali je še naprej, kot da bi bila menstruacija?
Lahko da je bil samo kak hematom… Jaz sem imela tako v prvem postopku. Se mi je vlila sveža kri in sem bla ziher da je konec. Pa se je vse srečno končalo 😉

Lejla16, če prebereš nekaj postov nazaj mojo izkušnjo – isto v Leonišču. Sem bla kar osebno tam naročanju in sem malo prosila – in sem že isti dan dobila napotnico.
Če nič drugega jih vsaj prosi, da ti dajo kak bolj zgodnji termin takoj začetek januarja…

Reševa čestitke!!! In srečno do konca 😊

Jaz sem v Lj že 4 leta, same pozitivne izkušnje. Veliko se piše kako Lj ni kul, kako so v Mariboru bolj prijazni, napredni itd. No jaz ne vem kako je drugje, ampak tukaj ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Z odnosom in rezultati.
Za mano sta dva postopka IVF icsi, 2x uspešno. Zdaj sem šla pa prvič po zamrznjenčka in žal ni uspelo. No saj 3/3 bi bilo že skor malo preveč za pričakovat

Punce moja krvavitev je vbistvu za enkrat bolj rjav izcedek imam samo mini vlozek in gor je za par kapljic,pa ga zamenjam in spet za par kapljic,je pa take svetlo rjave barve. Nevem mocno mocno drzim pesti in upam da ne bo nic hujsega in da test ostane pozitiven. Jaz sem v Postojni in tam nimamo krvnih testov,bom pocakala do petka,ko bo 14 dan in test ponovila pa poklicala dr.
Hvala vsem za skrbi in pozitivne besede

Lejla16,
hvala za cestitke. Na tvojmu mestu bi sama poskusila v Dravljah, dr.Reš, oni so reeees brzinski. Z naskokom pred drugimi klinikami. Srečno!🤗

hvala Vita, tudi jaz upam da bo cimmanj kolobocij. 🤗

Lejla16 če ne gre tako kot ti je napisala Vita03, potem v naročanju vprašaj kdo od zdravnikov ima najhitreje prost termin, ker po napotnico lahko greš tudi drugmu, ne nujno tistemu, ki te vodi. Tako sem jaz naredila zdaj že dvakrat in sem dobila termin enkrat čez 10 dni in drugič čez nekje 18 dni.

Frida, jaz sem tudi krvavela, na dan krvnega testa v Lj (15. dan po ET), potem čez dva dni sem šla pa k svoji ginekologinji in me je poslala še enkrat na krvni test. Ker je bilo za UZ prezgodaj, da bi karkoli videli, se je pa preko beta hormona videlo, da primerno narašča. No, pa še ene 3x sem potem krvavela iz neznanega razloga. Zdaj sem pa v 15. tednu nosečnosti. Le pogumno in pozitivno dekleta, čakajo vas čudovite stvari, samo verjemite v to. Za menoj tudi 2x poraz, le nekaj % možnosti, da bi kdaj kaj bilo … no, pa kot kaže nam je namenjeno, da se pred poletjem spoznamo z detecem. Srečno vsem, ves čas ‘iz ozadja’ navijamo za vse! 😘

Pozdravljene
Sem nova tukaj. Midva z možem imava tri neuspešne IVF postopke za seboj. In sicer pri prvem postopku ob veliki hormonski podpori sem pridelela samo 1 folikel in še tukaj ni bilo jajčne celice. V drugem postopku smo lovili moj spontani ciklus in dobili eno jajčno celico, ki pa se ni oplodila, do transferja nisva prišla. V tretjem postopku sem prejemala Clomid polovičko tabletke, imela dva folikla, vendar celice ni bilo. Ali ima katera takšno izkušnjo. Volje mi zmankuje.
Pozdravček vsem

Pozdravljena Timarc in dobrodošla med nami.
Če se malo sprehodiš po forumu neplodnosti, bosta z možem hitro ugotovila, da sta na domačem terenu…😉 glej, res ni za obupati, kar takole na prvo žogo pa ni pošteno dajati neke usmeritve in napotke, te boš dobila na klinikah… vsi centri so po mojem mnenju dobri in se trudijo. Skoraj bi trdila, da delajo čudeže. Mi2 sva bila samo na kliniki dr.Reša in sva zadovoljna z obravnavo. Nobenih melanholij in zavajanj. Statistike so jasne, vsak 5ti par, ce ne vec, je neploden… tako da… če imata željo in voljo in čas pa seveda dobre živce, vama priporočam še vztrajnosti… saj ves, kako gre una Pavckova legendarna pesem:
Ko hodiš,
pojdi zmeraj do konca.
Spomladi do rožne cvetice,
poleti do zrele pšenice,
jeseni do polne police,
pozimi do snežne kraljice,
v knjigi do zadnje vrstice,
v življenju do prave resnice,
v sebi do rdečice čez eno in drugo lice.
A če ne prideš ne prvič, ne drugič
do krova in pravega kova
poskusi: vnovič in zopet in znova.

Pa srečno, draga Timarc!

Pozdravljene sotrpinke…

Frida…najprej cestitke za plus..naj ti pivem se svoje zgodbe iz 4 in 5 ivf. V 4 sem imela test poz in ko sem sla na krvnega sem imela bthcg 1700 visok in vstavili so mi dva. Izcedke rjave sem imela od 7 dne dalje skoz. Tam nekje 21 dni po et sem ze imela roza . In sla sem k svoji g vzeli so mi kri bthcg je bil 7000 obdrzala me je v bolnici zacela sem bol krvavet kot pri m ampak nolecin nobenih zjutraj so mi spet vzeli kri in je bil bthcg polovico manjsi se pravi spontani splav. V 5 ivf test poz rjavi izcedki tri dni takoj roza in pride m. Bthcg samo 7 spet spontani splav. Tako da pri meni se ni dobro koncalo. Ni pa receno da bo pri tebi isto. Veliko zensk krvavi in je vse ok. Zato pojdi k svoji g da ti spremlja beta in le tako bos dobila odgovore . Bodi pozitivna saj spremenit ne mores nic..zelim ti vse najbolse..objemcek

Hvala ti Reševa za spodbudne besede in lepe misli. Malo nama tudi zmankuje časa, kajti stara sem 40 let. Tudi midva sva pri dr.Reševi in bova tukaj tudi izkoristila kar nama pripada. Puške v koruzo ne bova vrgla, ampak nekaj upanja pa nimam trenutno. V bistvu sva bila napotena v ambulanto kot moški vzrok, potem pa se je takole obrnilo. V treh postopkih samo eno jajčece in še tle ni prišlo do transferja. Moj AMH je 0,3 vrednost, vse ostalo pa je vredu.
Pozdravček

Evo punce,da se oglasim. Danes sem bila na krvnem testu 14.dan po et in je vrednost 184,7. Zelo me skrbi,ker mislim,da je prenizko.TestCB pozitiven. Prenos sem imela dveh zarodkov. Se vedno imam malo krvavo rjavega izcedka. Sicer mi je laborantka cestitala ampak jaz nisem prevec optimisticna:(

New Report

Close