Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Lucky…super. Hihi to so menu tudi rekli v Mb ze. Po tem se bomo mogoce kaj videle v Mb jaz pa januarja startam z eskimckom…😃

Tudi mene čaka test na 18.12. Prav tako 3 oplojeni, 1 ok in vstavljen. Jajcniki so se mi po punkciji že precej umirili, čutim pa večjo utrujenost kot sicer in zaspanost… pa ve, “sotrpinke”? Zanima me tudi, ali imate po transferju spolne odnose? ☺

lini zdaj pa bo ratal, bos vidla..
Reševa, nam so rekli nobenih spolnih odnosov do testa, ze zaradi infekcije..

Hej dekleta,
berem in berem vaše objave. Evo tudi jaz sem sedaj 6. dan po transferju zamrznjenčka. Tudi vsa pod vplivom čustev, ves čas razmišljam kje me boli pa kako me boli pa kaj bi to lahko pomenilo. Pa mislim, da imam pms pa sem že vsa narobe, pa me bolečine minejo pa sem vsa v rožicah… no, saj veste kako je. Ali ste imele po transferjih napihnjen trebuh? Držim pesti za čim več pluskov. Zdej je ravno čas daril, za nas bi bil + sigurno največje darilo 🙂

Glede spolnih odnosov sem potihem slutila, da ne…🙃 vaši partnerji to razumejo? Sicer pa… včeraj sem imela transfer, danes kot da ni nič. Nobenih bolečin več, nič kar bi bilo drugače kot pred ET… upam, da tako ostane in vsem nam prida + še bolj praznični december… 💕

Reševa, meni so rekli da odsvetujejo spolne odnose do testa, moj pa nic ne komplicira, je to sprejel brez tezav, kljub temu da sem mu rekla da tudi po plusku se nekaj casa ne bo nič.😁

😃

Reševa…. Haha, si me nasmejala jaz sem bila ista, po punkciji ne je prav vse bolelo, s transferjem pa sovse bolečine izginile in sedaj ne čutim nič… Oz ce že kaj zacutim se takoj zacnem sprasevat ce je kaj narobe…
Zaenkrat se dobro prenasam odstevanke 14 dni… Sem si dala v glavo da kar bo, bo… Dejansko sem res prebrala toliko o teh postopkih in transferjih da nimamo vec nobenega vpliva le pozitivo, dobro voljo in kar nam bo bog dal 🤗😁
Ja spolnih odnosov pa nic, najmanj do UZ… Moj razume…
Kako pa ste ve kaj s kavo, jaz naceloma nebi imela tezav, da bi se ji odpovedala, ampak eno dan oz takoj zjutraj sem navajena spiti, drugače me začne boleti glava, pritisk… 😣

dobro jutro punce… ob prvi kavici 🙂 s kavo sem jaz skoraj isto kot prej cca 2-3 na dan. Ob morebitni potrjeni nosečnosti bom omejila na tisto prvo, jutranjo…brez nje ne bo šlo. Nervozne pa ne smemo biti, ane ? 😉 od transferja je šele 2.dan, pa se mi zdi že cela večnost. Kako je ta čas res relativen…:-) Na kakšen način vnašate progesteron? sama ga vaginalno, ker mi je zdravnik tako predlagal…da se hitreje absorbira, kot vnos skozi usta. Je pa shit, ker se mi zdi da ga hitro precej ven steče…no, g.Reš že ve…;-)

Jaz tudi se vztrajam pri jutranji kavici ☺…sem pa v zadnjem letu iz 3 presla na 1.Tudi tej jutranji sem se prejsnji mesec ko sem cakala rezultat kaksen dan celo odpovedala.
Reseva meni je Res pojasnil, da bom mislila, da estima vsa ven stece, ampak tisto kar more it, gre takoj v kri.Tako da se ne s tem obremenjevat.Je pa res neprijetno, ker vse skoz ven tece.

Mislim da vsi predlagajo vaginalno, tudi v navodilih mislim da tako pise… Pred transferjem 2x na dan, po transferju pa 3x na dan… In ja tudi jaz sem premisljevala da ga kar nekaj ven stece, ampak baje še vedno ga telo tako več zaužije kot pa če bi ga “popile”. Jaz sem danes spila prvo kavico od transferja, pa se mi ze zdi da mi ne paše in mi dela malo slabo, lahko pa da je le psiha🤣
Se pravi Reševa imava 18.12. skupaj testiranje 👏 molim za + 💖

Digitalni CB pravi + in 2-3 tedne, torej mora biti koncentracija hormona kar visoka. Juhuuuuu! Pred prazniki bi morala imeti se potrditveni uz, da vidimo, koliko jih je. 😀

Sama se jutranji kavici ne odpovem. Dokler je to ena kavica na dan, ne vidim nobenih tezav. Tudi v prvi nosecnosti sem jo redno pila, edino v obdobju slabosti mi ni pasala.

Glede estime: progesteron se baje absorbira v cca 30 min direktno v kri, ven padejo samo pomozne snovi. Ce bi tableto pojedle, se presnavlja preko jeter in povzroca (se) vec stranskih ucinkov, medtem ko se v kri absorbira dosti manj. Sem pa brala, da si punce v tujini vcasih tudi v rito dajejo, ker tam nic ven ne stece, vendar v navodilih od estime nikjer ni omenjena taksna uporaba. Se mi zdi, da bi bilo to prakticno recimo pri kopanju v bazenu, vendar za nas po punkciji to itak ni priporocljivo.

Pikapoka9,
tudi sama se medlo spomnim, da je nekaj takega razlagal…bolj so mi ostali v spominu ostali njegovi stavki..da kako majhne možnosti so. Pa ja, realen je 🙂
bt1
tudi sama sem mnenja, da so vse te razvade v mejah normale seveda, čisto ok. Nobena reč v mejah normale ne more tako drastično vplivati na pozitiven rezultat, konzumirana po pameti, seveda. Ker naše telo je res fascinanten stroj, sedaj ko te procese malo bolj spremljam, se mi zdi zelo fascinantno, vesoljsko;-)
Upanje
umira zadnje…ja 18 je super cifra. Tik pred božičem 😀 Prvič sem v temu procesu, tudi izkušnje nosečnosti še nimam, tako da je zanimivo – pestro… nova poglavja življenja.

Sicer pa, če nas ti tamaučki želijo izbrati za starše, nas bojo že… 😉 Oni izbirajo, ne mi, matr jim! 😀

Pri naju je Miklavž pustil darilo. Dve črtici na testu😊, nista še najmočnejši, sta pa zelo lepo vidni. Že celo dopoldne ga nosim za sabo, če res prav vidim. Upam da je to to in bo v ponedeljek tudi na krvnem lep rezultat.

Kavo pijem občasno, sem pa res velika porabnica čaja, tako da sem tudi tega zelo omejila.

Kot progesteron so mi dali crinone in moram rečti da nimam nobenih problemov da bi kaj ven steklo, ker je gel, pride pa veckrat kakšni košček ven, kar je normalno.

Butterfly90, čestitkeee!!!
Jaz bom verjetno v soboto ali pa nedeljo delala test. Občutka sploh nimam al je al ni… nobenega.
Kavo zaenkrat pijem normalno, mi pa npr. v nosečnosti sploh ni pasala.

Bt1 in Butterfly90 ČESTITKE! Veseli december začet s PREkrasno statistiko… Veliko sreče pri izogibanju alkoholnim pijačam na službenih/privatnih zabavah brez da kdo karkoli posumi 😉

Sicer pa Butterfly90 če prav razumem tvoje ime… sva vrstnici 😉

Čestitke za pluske in dve črtici 🙂
Jaz bi morala včeraj ali danes po svojem ciklusu dobit m, transfer sem imela brez stimulacije. A mislite da lahko jutri/pojutrišnjem delam test? To je že izostanek menstruacije ane? Joj kako sem na trnih, vsak dan slabše 🙂

Iiiiii punceeee… Cestitke za pluske… Iiii… Hahaha… Tudi jaz bom pomojem cel dan nosila seboj test, ce bo seveda pozitiven… Meni se sicer neki znaki ze poznajo (bolecine v križu, danes zjutraj ze slabo…) kaj je sploh to mozno, da imam po 4 dneh od trasnferja ze znake??
Lejla, naredi test… Me matra firbec.. Držimo pesti…
Ma skoda ker ta forum ni malo bolj pregleden, napreden da bi lahko tudi kake slikce notri vstavljanje ipd. 😁 In ali se samo meni dogaja, da moram pred vsakim komentarjem neke slikice oznacevat, da lahko sploh objavim?

Lejla, kateri dan po transferju pa si?
Meni je prejšnjič 9/10 dan pokazal plus…

Ja tud mene je smotan tale forum kar se preglednosti tiče in sitni so se klikanjem teh slikic. Ringaraja mi je bolj všeč, sam tam ni pa nobene aktivnosti trenutno…
Edino če si me svojo temo odpremo 😃

Ja, siten je tale forum za uporabo… nič uporabniku prijazen. Bravo Vita za predlog…pejmo tja 🤘🙆‍♀️😜

New Report

Close