Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

Uredila sem prehrano in se začela rekreirati 😉

Glede prehrane:
– opustila sem slaščice,
– veliko jem zelenjave in sadja (sadje predvsem dopoldne, kot samostojni obrok),
– kruh jem le črn ali polnozrnati, testenine polnozrnate, riž rjav (seveda vse to v omejenih količinah),
– omejila oz. opustila sem vnos nezdravih maščob (svinjskega mesa že prej nisem kaj dosti jedla, zdaj ga sploh ne jem),
– od mesa jem govedino, puranji in piščančji file,
– jem še oreščke (cca 30 g na dan) – da pridobim zdrave maščobe;
– solato, ki jo pojem v enormnih količinah, jem normalno začinjeno (z bučnim oljem…);
– jem 5 obrokov (kar pomeni na cca 3 ure), tako da nisem lačna,
– zadnji večerni obrok je zelenjava in beljakovine (brez ogljikovih hidratov).

Nisem se torej posluževala nobene dijete, le tisto teorijo, ki nam je vsem dobro znana, skušam prelivati v prakso 😉 Dol mi ne gre mi hitro, a gre vztrajno.

Z rekreacijo sem začela postopoma – najprej sem samo hodila (že hitra hoja me je na začetku zelo utrudila…), nato sem postopoma zmogla več – zdaj lahko počasi tečem tudi 50 min (8 km). Teči v naravi sem začela zdaj, pozimi sem kondicijo nabirala doma na sobnem kolesu in orbitreku. Sploh kolo priporočam vsem začetnikom – ne trpijo kolena in lažje je vztrajati dlje časa.

Te spremembe življenskega sloga se ne poznajo samo na tehtnici, temveč se tudi sicer odlično počutim. Ogromno imam energije, običajni opravki me sploh ne utrudijo več tako, kot so me včasih. Lažje obvladujem tudi stres v službi. Skratka, sama sebi želim, da bi zmogla vztrajati na tej poti. Trenutno sem zelo trmasta in disciplinirana 😉

Aja, še to: sprememb v prehrani nisem naredila čez noč: slabe navade sem opuščala postopoma (recimo, na začetku sem si še privoščila kakšno slaščico na dan – npr. mini lučko, potem sem še to opustila, ker tudi ni bilo tiste velike želje, kot včasih, po vsakem obroku pojesti nekaj sladkega). Sedaj, v tej fazi, so moje slaščice kakšni koščki suhega sadja (recimo nekaj sliv), ki jih včasih pojem, da pospešim prebavo 😉

Hvala, da si se potrudila z odgovorom. Se strinjam, da je tvoj način zagotovo zelo zdrav in ga velja posnemat.
Super, le tako naprej!

Lp

Čer, ja kaj naj rečem, vas berem in berem, ja imate prav eni in drugi. Diete niso za ljudi, samo ločevalna no ja, meni se ne zdi neka stroga dieta….da pa en dan v tednu ješ sadje, po moje ni nič slabega v tem…

Torej jaz sem v 8 mesecih shušala 11 kg, s tem, da sem dojila in se nisem posluževala nobenih diet, pa ne mi rečt, da je dojenje kaj pomagalo…NI. V celi nosečnosti sem se zredila 28 kg, 10 sem jih zgubila v porodnišnici, sedaj še 11 brez kakršnegakoli odrekanja, imam pa še nekaj zaloge. Sem fanatik na sladko …. ŽAL, in lahko držim, dan, dva tri, potem popustijo zavore in se najem vsega povprek, sladkega sem zmožna pojest tudi po 1 kg čokolade v dveh dneh, da ne omenjam še zraven kaj drugega…groza. No in mojih 11 kg je šlo dol tako, da sem športala, ko sem rodila, sem počakal 1 mesec in potem začela, vsak dan ampak res vsak dan, 1 uro kolesa (sobnega), ali pa 30 minut kolo 30 minut vaje na moči in je šlo…v bedra sem izgubila 6 cm, ampak sedaj se je pa vse skupaj ustavilo….zato sem se odločila za dieto – ločevalno, da mi gre še nekaj dol, pa tečem. Tečem vsak drugi dan 30-35 minut, na kar sem ponosna, ker sem bila prepričana, da mi ne bo uspelo tečt toliko časa skupaj,pa mi.

Da vam povem, da sem prve mesece vstajal tudi ob 4 ali 5 zjutraj, samo da sem lahko šla na kolo s svojimi šfic hlačami in mi je bilo super….ampak počasi sem se tega naveličala, zato sem začela tečt. Pa še vedno mi šport ni prišel pod kožo, grem, ker imam fajn občutek, da sem nekaj naredila zase, da se preznojim, se pa zgodi, tako kot prejšnji teden, da je prišla bolezen otrok, sem bila samo doma, papala in papala in v 3 deh pridelala 3 kg (po moje bodo šle tudi hitro dol) in tudi športala nisem že cel teden…in posledica , slaba volja, tako, da jutri in vikend na kolo, v ponedeljek pa nadaljujem s svojim tekom…ma ja je fajn ja…

Hočem povedat, da nimam za zgubit toliko kot pravite ve, pa vendarle bi rada zgubila samo obsege beder in zadnjice, ker me motijo, in to bo šlo dol damo s tekom, pa brez čokolade….

Sem verjetno napisala vse povprek, ker se mi mudi, učim se namreč za en izpit pa diplomo še pisem (sem že v letih), aja pa da še povem, da veliko vozičkam in pridejo dnevi ko prehodim tudi po 10 km s tamalim, ampak sedaj že spet cel teden ne, in še cel teden ne bom, ker ima pljučnico tamali in tudi hčera…))) groza no.

čao

pozdravljeni
samo da povem svojo izkušnjo. pred dobrim letom takoj po novem letu 2009 sem se odločila da morem nekaj ukrenit s kilogrami. začela sem s 3 tedensko jajčno dieto , zgubila prvih 5 kg ( naj povem da sem pri velikosti 163 cm imela 67 kg) nadaljevala z ločevalno in shujšala še 15 , torej skupaj 20 kg. zdaj jih imam že dobro leto 47 kg in se odlično počutim. sem se pa začela tud gibat, kolesarjenje , rolanje itd. tako da lahko rečem da ta dieta deluje. je pa treba vseskozi malo pazit na prehrano. če en dan pojem več, pa potem drugi malo majn pa je.
aja stara bom 34. let
tud moj dragi je v 3 mesecih te diete izgubil 14 kg:)
pa lep pozdrav

Evo, sem vse do sedaj prebrala, še poprej en članek v zvezi z sladkorno in nosečnostjo…. in ker sem si pravkar izmerila sladkor in jutri grem odstranit zaščito….. JUTRI TUDI ZAČNEM….
CILJ? Vsaj 15 kg in manj sladkorja… pri sadnem dnevu bo kriza ampak ne zaradi dneva brez drugega…. sadje viša krvni sladkor…. pa mi katera zna kaj svetovati okrog sladkorja in sadja?
Ker hočem, da bo vse v redu ko bo čas….. SE VAM PRIDRUŽUJEM!
Dieto sem poskusila 3 leta nazaj in izgubila skupaj 17 kg. Res pa je, da sem šla čez 3 mesece, skoraj 4 in sem na koncu skupaj padla, mogoče ravno zaradi sladkorja… takrat se z njim nisem obremenjevala, ker ga nisem merila, ker pa danes vem, da ga imam povišanega in da banane in grozdje ali lubenica višajo sladkor, obstaja možnost, da je bilo ravno to krivo za to, saj sem več ali manj uživala to sadje.
Evo… danes še nezdravo…. JUTRI NA NOVO!

Pozdravljena, Jaztu!
Super, da se boš pridružila!
Kar se tiče sladkorja – mislim, da na sadni dan (v bistvu vitaminski) ni potrebno ravno sadja jest, ampak lahko verjetno zelenjavo.
Pa jabolka tudi nimajo veliko sladkorja, tako da mogoče razmisliš v tej smeri.
Super, da ti je pred leti uspelo – tudi sama upam, da mi bo.
Ker pa že imaš izkušnje, naj te vprašam – a tisto juho po obroku je potrebno spit ali ne.
Meni nekako ne paše in je sploh ne (ne prej, ne potem).
A verjetno to nima ne vem kakšnega vpliva.

Lili 34 – ti si pa res suha! Pri 63 kg si šla na ločevalno?!!?? In shujšala na 47? OJOJ!
A če se tako fino počutiš, potem bo že prav.

No, pa še moje poročilo – za mano je 16 dni in 7 kg manj. SUPER!

No, se še beremo!

Lp

Bravo punca. 7 kg manj je že nekaj. A tudi telovadiš? Jaz se prvič nisem striktno držala diete, sem včasih kak sirček dala kam kamor ne bi smela in glih tako je blo v redu. Če ti juha ne paše jo ne pij. Nič ne bo narobe!
Ja, sem malo pobrskala po revijah in tem in danes še malo po internetu, pa so jabolke res najboljše in tudi dobre so mi. Tako da je danes zjutraj ena že končala v mojem želodčku!
Lepo nadaljevanje punce!

Pozdravljena!

Vprašala si me, če telovadim – to res bolj malo, se pa rekreiram tako, da sem ali na kolesu (od pol do eno uro) ali pa 40 minut na orbitreku – nekaj od tega mi uspe vsaj 5x na teden, kdaj vmes pa še kak daljši sprehod.
Prebrala sem blog, ki ga je na prvi strani prilimal Rocky.
Super se mi zdi, da si je dečko vzel čas in vse napisal.
Tudi sama si vodim dnevnik, ampak še staromodno-v zvezek.
Upam, da bom tako uspešna, kot tisti tip, ki mu – mimogrede dam KAPO DOL!
Za moškega se mi zdi ločevalna dieta res precej težka (meso le na vsake 4 dni!), zato mu res od srca čestitam.
Javi se še kaj in SREČNO!
LP

Pozdravljeni!
Vidim, da moja tema ne živi več, pa se vseeno javljam, da vam povem, da še vedno vztrajam – po dobrem mesecu imam 11 kg manj, počutim se super in vse gre po načrtih.
Zato – če še kdo zbira pogum – veselo naprej!

LP

Čestitke!!! Jaz pa po slabem mesecu, s tremi dnevi grehov vmes, lažja za dobre 4 kile… hm, zanimivo, pa se držim (ok, razen tiste tri dni), pa vseeno je med nama taka razlika… kakorkoli, čestitke iz srca in kar tako naprej! 🙂

Evo me…. tema res miruje mi pa ne :-))
dobri trije tedni so za mano in evo mene -6 jih je… pa bi raje vidla še kakšnega… a se trudimo…
in bomo dosegli seveda!
Le malo več gibanja nam manjka, drugače super.

Poletje2010 bravo 11 kg dol je pa veliko v slabem mesecu??? Koliko pa si imela na začetku? Pa še nekaj ali ješ večerjo enako kot kosilo? BRAVO, sicer pa ostale, tudi 6 in 4 kg je super…jaz sem delala ločevalno 2 meseca z velikimi pregrekami in šla dol 6 kg, sem pa sedaj vse dobila nazaj, pa verjemite, da če bi jedla normalo, BREZ NAŽIRANJA, bi kg ostali, samo malo se bi morala pazit, pa se nisem….je pa soseda z njo shujšala 13 kg pred 2 letoma in jo lepo drži. Če kak dan preveč je, se pač naslednji dan pazi in je ok. Ni dobila nič kg gor!!!

Meni je všeč ločevalna, samo malo preveč OH se mi zdi, kaj vem škrobni dan, pa še oh dan?? Kaj menite?
Če recimo primerjam Montija in ločevalno, se mi pa pri Montiju zdi bolj zakomplicirano, pa več maščobe….ali pa vi to vse preskočite in gledate da pač jeste samo GI nižji od 30 oz v času hujšanja od 50?
Pa za nas sladkosnede mi je všeč, da imaš pri ločevalni na OH dan določeno sladico, pri Montiju pa ne, oz, si kar prepuščen sam sebi…kar mene zna pošteno zanest…recimo na vsak dan!!!

Kaj pa ko končaš 90 dnevno, kako izgleda naprej, govorijo, da nekako drugače ločuješ??

Živjo!
Me veseli, jaztu, ko si napisla, da tema miruje, mi pa ne :-))
Super je, ko ti gred kile dol-res ti da motivacijo za naprej.
Pri meni je takole. Moja teža je bila nekaj čez 90(točno si niti ne upam povedat)kg.
In zdaj z 11 minusa se že počutim super in bom seveda še nadaljevala.
Če imate nekatere samo 10 kg preveč, potem je razumljivo, da številka izgube ni tako visoka kot pri meni.
Jaz pa moram reči, da se držim skorajda brez greha – res tako, kot piše.
Tudi večerja je ponavadi približno enaka, ampak res pol manj. Če npr za kosilo jem zeleno solato, si dam zraven not še malo naribanega korenčka in en paradižnik, na tisti dan, ko je pa riž, pa še malo koruze. Zvečer pa pojem samo zeleno solato in tisto, kar je od kosila.
Se mi zdi, da res deluje tale zadeva.
Meni se recimo zdi malo beljakovin in se mi že kar malo lušta kaj mlečnega pojest, ampak ko tiste štiri dni čakaš na meso, se potem raje odločim za en zrezek, kot pa za skuto.
Amr, strinjam se, da sta tale ločevalna in Monti kar precej “skregana” med sabo, ampak zaenkrat meni tole deluje in bom še vztrajala.
Naslednjih 90 dni pa je za zajtrk še vedno le sadje, potem pa mislim, da je le pri obrokih treba paziti na ločevanje (ne pa, da je cel dan podvržen neki hrani) – se mi zdi, pa me raje ne za besedo držat, ker druge knjige še nisem preštudirala.
Zaenkrat sem še pri prvi, čeprav moram reči, da se mi vsega, kar je tam not, ne da kuhat (polnjene paprike s krompirjem, pa pečen fižol in take fore).
Jaz imam na mesni dan ponavadi zrezek na žaru + mešana solata, na škrobni dan rižoto z zelenjavo + mešana solata, na OH dan pa špagete s pelati (ki jih prepražim na malo olivnega olja in čebuli ter česnu in fino začinim) + zelena solata ali pa pico s pelati+šampinjoni.
Zvečer pa ne pecivo, ampak sladoled. Na sadni dan pa za kosilo včasih pečeno sadje ali pečena jabolka.
Tako je pri meni. Je pa res, dasem vsaj 3 do 4 x na teden 40 minut na orbitreku.
Tako da – t je to.
No, pa še ve napišite, kaj jeste.
LP in srečno in uspešo naprej!

Ja, čeprav se tolk izogibam gibanju in telovadbi, je to EDINA rešitev na dolgi rok… 90 dnevna nam da mal motivacije, potem pa je vse v naših rokah, kaj bomo naredile… zato ti gre tako fajn, poletje, ker migaš, po moje bi ti šlo fajn dol tut sam z gibanjem, brez diete… 🙂

Jst jih mam pa za zgubit precej več kot ti, gre počas, ampak gre… se tolažim, če gre počas dol, bo šlo tut počas gor… 😉

Jutri mam prvi vodni dan – potem se bom stehtala in rečmo še 2x tolk kot bo, pa bom za začetek čist zadovoljna… ko pa zberem dost motivacije, pa še na bicikl, rolarje, karkoli – vem da je nujno, e pa težko… kako težko, ve lahko le oseba, ki je (bila) debela…

Kaj jem… zarad delovnika bolj enolično… ponavad kak pršut/domačo salamo/sir in PZ žemljo in solato, solato s sirom al pa tuno… zvečer ko pridem domov isto, al pa kake čevape, ražnjiče… Rižote z zelenjavo al pa fižol s PZ žemljo al pa pečen krompir… testenine s paradajzom al pa pico (zelenjava, seveda, brez sira)… Enolično…

Pozdravljeni!
Če sem že začela to temo, naj jo tudi končam.
Za mano je 90 dni ločevalne diete.
Držala sem se precej strogo po pravilih, nobenih grehov si nisem privoščila. 3x tedensko sem bila na kolesu (45 -60 minut) ali orbitreku (40 minut), shujšala pa sem 21 kg (za približno primerjavo-do idealne teže me loči še 15 kg, ki bodo prišli na vrsto morda kdaj drugič).
Zaenkrat sem silno zadovoljna, skrčila sem se za dve konfekcijski številki in se počutim odlično.
Zdaj pa me čaka vzdrževanje teže.
Tako da-nekaj je na tem in med to dieto me je popolnoma minila želja po mešanju beljakovin in ogljikovih hidratov.
Sadje za zajtrk mi pa odlično dene.
Lepo vas pozdravljem in lepo poletje vam želim vsem skupaj!

Čestitam, dobro ti je to uspelo! In lepo poletje ti želim.

Tabletky na chudnutie – http://thermacuts.sk ja berem uz Thermacuts viac ako mesiac…schudla som viac ako 11kg

Pozdravljeni. Sem nekaj let prepozna ampak vseeno. Mogoče še kdo zaide sem. Po porodih so se nabrali kilogrami in potem oar kil gor par kil dol v glavnem bila vedno tam. Probala dosti diet tudi v ljubljano je bilo takrat moderno it hujšat. Takrat je bil tam neki studio. Predlagali so mi tudi operativno zmanjšanje želodca ampak se nisem odločila ker ko spet odstranijo tisto zadevo da je želodec spet normalen se spet ne moreš najest. Poznam par ljudi ki so shujšali na ta način in ena 85kg drugi 72kg. Bili so naravnost čudoviti ampak začelo je prenajedanje še za nazaj in kilogrami so se na brzino vrnili in še kakšen več. Kosem dobila v roke ločevalno dieto sem šla k zdravniku po nasvet. In kaj mi je povedal? Redimo se ker preveč pojemo in premalo gibanja in neredni preobilni obroki. Leta 2007 mi je dal nasvet naj jem 5 obrokov in zmanjšat količino ter si omislit kakšen sprehod. Pa če si vmes lačen naj bo kakšen zdrav prigrizek ali sadež in v enem letu so se kilogrami kar topili in to brez odrekanja. 10 dni je bilo hudo ker je bil želodec raztegnjen ampak potem ni bil več problem in še danes jem normalno in kilogrami se niso vrnili. Samo malo rad se imet in vzet malo časa zase in se da verjemite, kljub majhnim otrokom. Še njih naučimo pravilnega prehranjevanja. Pa za mizo pojest v miru in hrano dobro prežvečit ker prej sem metala vase in si hitro lačen. Lp in uspešno hujšanje vsem ker piotem je občutek neverjeten😊

New Report

Close