Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

Meni je bila tudi v redu ločevalna, mi je čist spremenila postavo,izgubula 13,5 kg.Sedaj,po enem letu sem 5 kg dobila nazaj,valda po svoji krivdi,ker sem začela preveč in nezdravo jesti,pa se sedaj spet spravljam,da bi dala dol ene 3 kg.

Vsak ve zase,kaj in kako in brez veze je neki obsojat in na pamet govorit.

Lp

Ojla, jaz sem začela danes…..se vam pridružim….

Kako pa vam gre?

Pozdravljena, anr.
Super, da si začela danes!
Jaz imam ravno mesni dan.
Jedla bom ribe (file osliča), pa veliko solate zraven.
Pa ti?
Meni gre super, ničesar prav posebej ne pogrešam.
Danes je moj deveti dan in imam -4 kg.
Se pa res pridno držim in ne delam nobenih (vidnih) prekrškov.
Poročaj, kako ti bo šlo!

LP

Ojla, jaz sem v bistvu na tej dieti bila sedaj 2 meseca z velikimi grehi in sedaj sem pa rekla, ej pa ni ga človeka, da se moram jaz tako grozno ukvarjat s tem ali sem karakter ali ne in zato danes začnem na začetku. PIKA.

Jedla pa bom za kosilo, ne vem še mogoče kakšno tunino konzervo skupaj s paradižnikom, pa kumarico, no takšno solato si bom naredila, ali pa bom jedla, kar piščančje hrbte, ki so se kuhali v juhici….sem z bolnimi otroki sama doma, tako, da njim naredim pa žgance in mleko, ker so si tako zaželeli….

Za večerjo pa še ne vem, kak jogurt in skuto, pa pikico rozin notri…sem tako nabasana, da komaj diham, ker sem zadnje tri dni jedla toliko, kot da bo konec sveta…(((===)))

Drugače pa tudi tekam in kolesarim vsak drugi dan, ampak imam doma dva na pljučnici in že cel teden ni nič iz mene….sem jezna sama na sebe…)))

Kaj pa ti se kaj rekreiraš?

No jaz če dosti jem, mi tudi za rekreacijo ni, ko pa se lepo držim imam pa energije za 25 norih…)))

oJLA !
Tukaj pa je kar živahno !!
A, v enem tednu 4 kg ?! Super , res !
Nao , jaz v enem tednu – 700 gr !:-((
Joj , je teško —najraje bi zdrvela v trgovino po čokolado , vic krekerje , …

Jaz se danes lepo držim, samo problem je v tem, da ne morem tečt, niti iti na kolo, ker sem enostavno tako nažrta od preteklih treh dni, da mi hoče biti slabo…trebuh pa kot v 5 mesecu….in vedno, ko se nažiram (pujsa), potem ni nič z mojo rekreacijo….sram me bodi!!!!!

Bravo Poletje2010. Dobra si, da zdržiš. Jaz ne bi. Občudujem vse, ki zdržite 3 mesece, prej pa ste se cele dneve prenajdali.

petra85kg Saj tudi 0.7kg je kar nekaj v enem tednu. Vrži na kuhinjsko tehnico toliko mesa z maščobo, pa boš videla kakšen zajten kupček je to. Glej obtimistično na stvar. Bolje minus pol kg, kot plus pol kg 🙂

Ampak ti se očitno za razliko od poletje2010 mučiš, za to dvomim, da si izbrala prav način. Še vedno lahko spremeniš dieto, za tako ki ti bolj ustreza. Če boš šla na podobno hrano, kot jo imam jaz, obstaja ogromno izdelkov za diabetike – tudi sladkarije. Čokolada, keksi,kruh, coca cola light ipd. Skoraj ni stvari, da je ne smem jesti. Edino krompir. Ogromno krat se tudi prekršim. Vsak teden jem pico in še kakšne manjše napake- pohano, zrezki v omaki (moka) ipd. Zdaj še več grešim, ko so pikniki. Zamenjam beli kruh z polnozdnatim in jem normalno čevape in ostalo meso. Ostali se natakajo z pivom, jaz pač z vinom 🙂 In rezultat: (velik sem 187)

14.3.2010 95
21.3.2010 93,8
2.4.2010 92
9.4.2010 91,1
16.4.2010 90,2
23.4.2010 89,6
danes 88,8 kg

Brez bilokakšnega stradanja. Edino športam 30-45 minut aerobno 5 krat na teden ali pa ekipni športi.

ps: Doma sploh niso vedli, da hujšam. Ker enostavno ni treba nikakršnih drugih obrokov delat za mene. Če je za prilogo krompir, ga pač ne jem, namesto belega kruha pa vzamem polnozrnatnega.

Rocky, hvala ti za pohvalo!
A veš, da sem tudi sama kar ponosna nase, da se tako pridno držim in da sploh ne trpim zraven – seveda bi raje tisto kar jedo moji doma, ampak mi ni noben problem še malo popackat in si naredit svojo jed.
Je pa res tako, da mogoče ni prava pot, če te zelo muči. Meni se sploh nič kaj posebnega ne lušta, res!
Saj pravim – če mi le uspe, bom potem pri nadaljni zdravi prehrani upoštevala tvoje in nasvete drugih, zaenkrat pa mi tale ločevalna čisto odgovarja.
Kar se tiče pa gibanja, je sicer malo bolj kriza, ampak vseeno – ta teden sem 3x kolsarila, 1x sem bila na orbitreku, dvakrat pa na zelo dolgem sprehodu (po nekaj km).

Petra, a tebi pa želje po tisti prepovedani hrani delajo težave?
Saj čokolado lahko ješ vak četrti dan (no ja, eno rebrco, pa še ta je jedilna…), če se ti pa lušta krekerjev, pa tisti dan, ko so testenine ali pica, pojej namesto tega grisine.

Anr, verjamem, da je smotan občutek, če imaš napihnjen trebušček – jaz vem, da so ti moji izgubljeni 4 kg veliko na račun tega, ko manj jem in da trebuha sploh nimam več napihnjenega (sem se že zadnjič pohecala, da je napihnjenost minila,l in to celo brez Activie!) 🙂
Super, da se nas je nekaj našlo, da lahko rečemo kakšno besedico ali dve….

Bodite pridni še naprej in se še beremo!

LP

Dobro jutro vsem !

Ja , seveda se matram . Pa gibanja nič ! Ne vem … Vsakič kakšen izgovor .
Preharano pa mi sestavlja nek nutricionist tak da prva dva tedna nobenih sladkarij , še krumpirja ne !
No , moj 13 dan danes in le -1,2 ! Eh , kaj čmo !:-))
Vsem hvala za prijazne besede !

Živjo!
Aja, Petra, jaz sem pa mislila, da si na ločevalni.
Saj bo šlo. Le voljo, pa bo.
LP

Ojla, ravno jem jabolko, drugače pa za kosilo radič s krompirjem…njami

Me hčera kliče, vam moram še povedat svojo zgodbo, za motivacijo, ampak ni časa sedaj, pa bom ja….čao

No, Anr! Kje si zdaj?
Napiši svojo zgodbico!
LP

Eno vprašanje?

Zakaj si je tok težko spisat dnevnik prehrane v mesecu in na podlagi tega dnevnika oblikuješ neko najbolj optimalno “dieto” za začetek. Pri večini je problem v tem, ker imajo napačno razporejene obroke in bi se za začetek dalo že s tem narediti dovolj in tudi dolgoročno bo bolj učinkovito, brez kakršnega koli mučenja.

Nočem bit nesramna, samo opažam, da vas večina tukaj nima ravno poštimano v glavi in gledate zgolj kratkoročno, ker v kolikor bi gledali dolgoročno bi se zadeve lotili malček drugače ali pa se spuščate v kakršno koli dieto prvič v življenju. Jaz sem drugače bila na ločevalni dieti pred leti pa sem si želodec uničla, tako, da sem po koščku čokolade letela na wc objemat školjko. Ko mi je pa ginekologinja svetovala naknadno po nazaj pridobljenih kg, sem ji pa gladko zabičala naj mi tega sranja ne prodaja. Jaz drugače že od nekdaj nekako ne mešam neki na polno mam veliko raj piščanca s surovo solato brez kisa itd. Samo pri ločevalni je problem, če nisi nek strastni jedec zelenjave in sadja, da se ti še tista zelenjava začne počasi gabit.

Še mal motivacije za tisto, katera se težko spravi laufat ali kamorkoli, verjetno je razlog v tem ker nimaš nikakšrne kondicije, saj je bil to razlog tudi pri meni, plus seveda napačna prehrana, saj ti očitno ne da dovolj energije. Začela sem lani septembra oktobra in sicer na štadionu sem začela z nule. za začetek par serij po en krog 3-4 tedensko, nato nadaljevala s serijami po 2 kroga, ko sem nekak pršla do serij 4 krogov sem šla na teren in počasi neko krajšo turco nardila, za konec pa še serijo na štadionu, dokler je pač šlo(max) 2 kroga, k več nism bla sposobna. Potem pa počasi razgiban teren oz 3km stalnega vzpona in nazaj 3km manjši klanec. Uglavnem v slabe pol leta sem pretekla dnevno od 6-10km odvisno koliko časa sem imela. Pa še to je bilo potrebno vzeti v zakup, da sem praktično začela šele teči v jeseni in prej 15 let nisem nič.

še to na kratko…

Zadnjič se mi je zgodilo, da sem šla laufati a sem po dveh km omagala, saj me noge niso več nosile, sem pa tudi nekaj s prehrano štrajkala in mi ni preostalo nič drugega kot da zaključim s tem tekom, grem domov si nardim porcijo kosmičev in glej ga zludja čez dve urci kot prerojena na easy odlaufala turco.

Je pa fajn filing k veš, da boš lahko 40 min v kup laufal brez kakšnega koli mučenja in ko prideš izpod tuša the best filing, k veš, da si neki zase naredu….

Napisal sem članek, ki bi utegnil bit zanimiv glede različnih dijet;
http://www.mito.si/?page_id=12

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Mito zanimiv članek, še bolj zanimiv bi bil podatek, koliko od udeleženk je pridobilo izgubljene kg nazaj in v kako hitrem času?

Puncam pa malo v razmislek spodnji stavek, ki mi je najljubši v članku.

Uspeh raznih diet torej ne pomeni le držati se tega programa, ki ga predpisuje določena dieta, temveč je bolj smiselno gledati na daljši rok. Saj ne bomo celo življenje jedli po 90 dnevni dieti, ali pač?

P.S. Mito drugače imaš v članku nek na začetku eno napakco oz en presledek preveč;)

Pozdravljena, Branka!
Čeprav je tvoje mnenje malce negativno, vseeno – hvala ti za njega.
Tudi jaz poznam nekja ljudi, ki so shujšali z ločevalno – eni težo držijo, drugi so se zredili nazaj, tretji so rekli, da so si pokvarili zdravje, spet četrti so jo kmalu opustili.
Treba je upoštevati, da je pač vsak človek unikaten. Enim odgovarja tako, drugim drugače.
Pri meni svat stoji takole – preveč imam 30 kg in da se jih nekako rešim (vsaj nekaj) in potem nadaljujem z zdravo prehrano, sem se pač odločila za ločevalno (da dobim kak otipljiv rezultat).
Mitov članek bom prebrala opoldan doma, tako da tega, kar je napisal, ne morem komentirat.
In to, ko nekateri pravijo, da ne moreš celo življenje držat ločevalne – seveda ne, ampak po moje, če po njej nadaljuješ z zdravo prehrano in se ob morebitnih prekrških potem držiš kakšnega sadnega (ali celo postnega) dneva, je potem verjetno tudi ok.
Se pa strinjam, da za nekega strastnega mesojedca in sovražnika sadja in zelenjave ta dieta nikakor ni primerna.
Se še beremo, le napiši še kaj!
LP

Živjo Poletje in vsi ostali!

Poletje, te popolnoma razumem, saj sem približno na istem kot ti, mogoče je pri meni še malo slabše… zagotovo moram shujšati najmanj 40 kg… kako, kdaj jih bom, ne vem… počasi, ne postavljam si nerealnih ciljev…tudi jaz sem začela z ločevalno dieto, ker če ne drugega, ti da zagon, motivacijo, ki jo debela oseba še kako potrebuje. Mislim, da nihče, ki ni bil v življenju debel, al pa ki je debel, ne more vedeti kako se debela oseba počuti in kako razmišlja… zato ne bom odkrivala tople vode, pa tudi drugim je ni treba, v stilu, manj žri dieta je najbolš…

Ja, dejstvo je, da se je treba pravilno prehranjevat… večkrat na dan po malo… pojest manj kot porabimo… oz. porabiti več kot pojemo… jesti zdravo… velik zelenjave…sej vsi poznamo teorije in vsi smo polni nasvetov kaj je prav in kaj ne… Dejstvo pa je, kot je napisala Poletje, vsi smo unikat… nekomu bo dieta motivacija da nadaljuje, nekomu pa bo kul, ker kavbojke ne bodo pretesne – do naslednje diete pač… al pa tut ne, kdo ve…

Šport… se kdo zaveda kako težko je laufat, če imaš 100 kg in več? Kakšen napor je to? Da ne govorim o kolenih… ampak ne, vsi tako pametno nas debeluhe naganjajo laufat… sori, ne gre… itak pa se je folk vsakič ko sem celo imela voljo laufat zgražal kako lahko taka debeluhinja teče, kako se vse trese, kako sem ogabna itd… klasika, spet… potem ni ravno čudno, da bolj kot ne ostajamo doma, na dietah, ne pa nekje v fitnesu al pa na stadionu/aerobiki/etc…

Denar… dejstvo je, da je zdravo prehranjevanje drago. Veliko bolj simpl in poceni je narediti omako bolognese za en teden in si jo gret s pašto, njoki, lazanjo, rižem, karkoli pač že, v mikrovalčovki, ko se ob osmih, pol devetih privlečeš iz službe… tuna v naravnem soku je draga… losos je drag… ribe nasploh so drage… polnozrnata hrana in bio hrana je draga… sadje je drago, zelenjava je draga… burek je 2€… sendvič na petrolu tut tam nekje… je tako zelo čudno, da je lažje poseči po bureku in ob njem preživeti cel dan, kot pa sestavljati obroke in pri tem zapraviti bistveno več denarja? Ne vem, ampak po moje je epidemija debelosti tudi odraz našega časa… delo po cele dneve, časa za kuhanje ni, rekreacija je le nekakšen spomin… ker nekateri se vozimo v službo, tudi po eno uro stran in delamo po 10 ur skupaj… ni matematike… in ne vem, zdi se mi, da nas bo vedno več…

In iskreno in iz srca upam, da nam bo vsaj malo uspelo… Poletje, vse ostale… vas razumem in vso srečo na tej poti! 🙂

Ej, tole pa ne drži. Večina zagovarja zmernost – torej najprej hitro hojo, šele potem, ko teža pade, počasen teh. Kolikor sem jaz prebrala v zadnjem času (in prebrala sem kar nekaj) vsi zagovarjajo raje manj intenzino, a daljšo vadbo.

Hmmm, glede tega pa je tako, kot ko gledaš napol poln kozarec vode – nekdo bo videl napol praznega, drugi napol polnega. Sama sem začela hoditi/hitro hoditi/ teči še z več viška, kot ga imaš ti (z ITM 47, 127 kg), pa nisem občutila tega, kar navajaš. Ravno nasprotno – slišala sem komentarje kot “no, fino, se je odločila narediti nekaj zase…”. Skratka, vzpodbudne besede, prijazne pozdrave, vzpodbudne nasmehe. Sedaj, ko me videvajo, da vztrajam še po 9 mesecih (z -30 kg), pa vidim te vzpodbude še več. Zato kar pogumno – najprej hoja, nato hitra hoja. Tek pa, ko boš čutila da zmoreš in seveda postopoma. Sama sem se ravnokar vrnila z 8 km teka – pred 9 meseci pa sem bila čisto zaležana….

Skratka, srečno!

Pozdravljena, Sotrpinka!
Veliko, kar si napisala, drži in vemo samo mi….
Res je zelo težko, če imaš delovni čas malo bolj tko – če se pride zvečer ob devetih domov, je res problem.
Kdaj si začela z ločevalno? Pri katerem dnevu si? Ti gre dobro od rok?
Tudi jaz se teč ne morem spravit – sem pa na orbiteku ali kolesu (bolje kot nič).
Tale hrana, ki jo jem sedaj, se mi pa nekako ne zdi, da bi me zelo tepla po denarnici – meso je le 1x na štiri dni, riž, testenine in osnovna zelenjava (solata in paradižnik) pa tudi ni zelo drago. Sadje pa – privoščim si jagode, pa ananas, pa mango… Pač prihranim pri tistih bednih prigrizkih, ki so mi bili vačsih tako zelo všeč (čips, pistacije, arašidi, …).

Skratka – voljo v roke in GREMO!

ena paččččč – kako pa je tebi uspelo sklestiti 30 kg v 9-ih mesecih? SUPER si, iskrene čestitke!
Zaupaj nam skrivnost tvojega uspeha (razen teka, seveda).
LP

Mito, hvala za tvoje pisanje.
Se precej strinjam s tabo, a v tem, da predno se vržem v neko vadbo – izgubim nekaj kilogramov, da se lažje gibljem, ni verjetno nič narobe in nič slabega?
Vendar so verjetno tvoje stranke bolj punce (ženske), ki imajo samo nekaj kilogramčkov (max 10) preveč.
Mi balončki pa si take pomoči niti ne upamo poiskati, da bi bili v posmeh in tako dalje….
Zato se raje malo bolj individualno spopadamo s tem problemom. A zdi se mi, da je že veliko, da ti v glavi naredi tisti preskok, ko začneš delati ne tem, ne pa da se samo grdo držiš zaradi vsak dan večjega “obročka za na morje”.
Tako da….
Z veseljem bom še prebrala kakšen tvoj nasvet, sploh potem, ko bom lepo shujšala in bom obsedena z zdravo prehrano (sem pa optimist, a ne?).
Pa saj si sam napisal, da je potrebno imeti cilj!

LP

New Report

Close