Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

poletje2010, lahko pustiš mail, pa ti pošljem pdf knjigo Montignaca. Ju3 imaš čas, da jo prebereš, potem se pa odločiš.

Ta montignac deluje zelo podobno kot ločevalna. Le da ne rabiš ločavat dni, ampak le kombinirat prave OH z nizkim GI. Inzulin hoče zadržat na kaj se da nizki ravni, ko pa se že zviša nima kaj skladiščit. (inzulin skladišči maščobe)

Iz uvoda knjige:
Vnos ogljikovih hidratov, ki povzročajo izločanje inzulina, postane odločilen dejavnik nauka o pravilni prehrani. Ko izbiramo ogljikove hidrate glede na njihov vpliv na raven sladkorja v krvi po čim nižjem glikemičnem indeksu, lahko uravnavamo izločanje inzulina v svojem telesu in posledično vplivamo na povečevanje ali zniževanje telesne teže.

Jorj, Rocky, kolk si pa ti prijazen!
No, pošlji mi prosim knjigo na ([email protected])

Acth in Ena paččččč, hvala tudi vama za mnenje.
Lp

Sem jo našel na netu in bom tu obvajvil link, če še morda koga zanima.

Montignac – Jem torej hujšam

Hvala, Rocky – bom pogledala.

Jaz sem zadnje 5 mesecov vseskozi jedel bel kruh (do 100g) pa, če zračunaš 5 mesecev* 4 = 20 tednovm, torej 20 tednov in -20kg.
Sem imel pa drugo prehrano, kar precej dobro.

Da ne bomo nekateri doktorat naredil iz hujšanja, sam defict mora bit in lahko hujšaš, če hočeš pa bolj napredne rezultaet pa zdrava prehrana in rekreacija.

20 kg manj v 5-ih mesecih?
Super!
in kako je zgledla tvoja prehrana (in rekreacija tudi).
Pa starost? In višek kg?

A tukaj si me vprašal.

Ne koža mi nič ne visi bi rekel, da zaradi rekreacije. Dobr, ampak jest sem jih imel tud 110kg+
Saj itak jih bom spucal do 75-80kg prej ko slej, ker bom drug mesec začel hodit redno v hribe, ap delo doma, pa delo pa….
Vedno je tako, več ko imaš maščobe, dalj časa traja hujšanje, manj, ko imaš maščobe, bolje se je potrebno potrudit in tud čas ni ne vem kako kratek, da bi shujšal.

Jest ne vidim nobenga problema, da nebi celo življenje jedel zdravo prehrano (tuna, jajca, ribe, olivno, ovseni kosmiči, oreščki….), sam poglej kakšn šrot se prodaja v trgovinah, to je strup za telo in z leti se pokaže na zdravju, torej začnite jest zdravo in jejte zdravo do konca lajfa, ni treba se ničemar odpovedat, 1x / teden mate lahk OFF obrok (da ne boste napačno zastopl OFF obrok temelji na zdravi prehrani v večjih količinah, da telo šokiraš).

Ne vem, zakaj jest čokolado, piškote pa to sranje, raje si narete zdravo sladico, recept dobite na maximum portalu, sam ni ravno pocen, ker so surovine precej zasoljene.

Prehrana (ovseni kosmiči, tuna, riba-file, pišč.file, jajca, oreščki, olivno + veliko zelenjave….) ni ravno veliko izbire, ampak dobi pa telo vse, kar potrebuje.
IZOGIBAJTE SE PREDELANI HRANI IN SLADKIM ZADEVAM
24
92.5kg/177cm.

Hvala za info.
Priden si.
Torej sta z Rocky istih let?
Jaz bom verjetno vseeno poskusila z ločevalno, da dosežem kakšen konkreten padec kil, potem pa v bodoče tvoje napotke.
Javi se še kaj!
LP

Ja, pri tebi je ključno, da si jedel MALO belega kruha, ostalo si se pa prehranjeval zelo dobro.

Jaz se tudi v večini držim smernic Montignaca – jem pa recimo krompir, ki ima visok GI. A jem ga izključno v solati in to ne veliko (količino bi lahko primerjala s količino tvojega belega kruha). Torej, v tem obroku, kjer jem krompir, je še ogromno “zdravih” živil, z nizkim GI.

Ker si omenil ceno – tudi jaz sem že razmišljala o tem, ko sem jemala ribo (lososa) za dobre 3€ obrok (tistega v pločevinki v naravnem soku). Ampak, po drugi strani, če se spomnim, koliko čokoladic in keksov sem prej pojedla VSAK DAN – četudi zdaj izbiram najdražja živila (pa jih seveda ne vsak dan – le tu in tam), je to še vedno veliko ceneje, kot tisto, kar sem prej spravila vase ;)))
Kar ponosna sem na blagajni, ko pogledam v mojo košarico, in je 70% zelenjave in sadja (prevladuje zelenjava), pa NIČ sladkarij, brezalkoholnih pijač, mesnih izdelkov….

Za vse tiste, ki se držite montignacove metode, podajam informacijo.

V trgovinah, Mercatorju, imajo zdaj novo ponudbo gotovih kosil, pasteriziranih, ki se jih pogreje v mikrovalovni pečici, mislim, da gre za “pogrej&pojej”. Pakirane so v zelenih kartonih s slikico živila. Nova zato, ker ponujajo 3 obroke po mednarodnih receptih in ugotovila sem, da živila za zdrav način prehranjevanja:
– pečen piščanec in špinačni široki rezanci,
– pečen losos in zelenjavni pire,
– piščanec za mediteransko zelenjavo.

Te beljakovine so povsem nekalorične, priloga ustrezna, hkrati pa je pakirano med 300 in 400 g, kalorična vrednost obroka pa je med 380 – 440 kcal, odvisno kaj izbereš, cena pa nekaj čez 2 €. Meni to pogosto nadomesti kosilo, da ob prihodu domov zaradi volčje lakote na izpraznim hladilnika. Sendvičev praktično ne jem, druge obroke pa kombiniram skuto s sadjem, navaden jogurt s ovsenimi kosmiči, če čutim hudo potrebo po OH, si naredim Quick špargljevo juho, ki nasiti in pogreje, pa še priprava je zelo priročna. Ne trdim, da je to vsakodnevni način prehranjevanja (pogosto kuhano kosilo od doma nosim v službo in pogrejem). Za večerjo pa si pripravim zeleno solato, paradižnik z malo belega kravjega sira in tuno (ali jajcem) z jogurtovim prelivom, jasno, brez kruha. S tem na dan zaužijem cca 1.400 – 1.700 kcal. Aja, na zajtrk ne smem pozabiti: skuham pirin polnozrnati zdrob (40 g/2 dl posnetega mleka) ali polnozrnat riž, sladkam z natrenom. Če pa je huda kriza po kakšni sladici, si pripravim skuto z malinami in prelijem s sadnim jogurtom. Poleg grešnih sladkorjev dobi telo veliko beljakovin, ki nasitijo za daljši čas.
Na tak način je telo celodnevno preskrbljeno z vsemi zdravimi živili. Izguba teže: v 1 letu 10 kg.

nevem zakaj vsi tako kritizirajo ločevalno dieto.tisti, ki je niste probali in ste o njej samo slišali raje ne komentirajte. jaz sem z njo v 2 mesecih izgubila 17kg potem sem z njo prekinila in se niti kg nisem zredila nazaj.prekinila sem zaradi zaradi pomanjkanja časa za kuho ker sem se selila in je bilo preveč dela z tem. ker pa imam še vedno nekaj kg odveč sem včeraj zopet začela z njo. pred začetkom diete sem bila pri zdravniki in preden sem z dieto prenehala sem šla zopet na pregled in moja krvna slika je bila veliko boljša kot pred dieto. zato vsem,ki hočete z to dieto probati svetujem da jo preizkusite na lastni koži ne pa poslušati mnenja drugih.

….se pridružujem mnenju.

Tudi jaz sem že imela ločevalno dieto in tudi jaz sem bila zelo zadovoljna z rezultatom saj sem v treh mesecih izgubila 13 kg. Sem pa sama kriva, da sem spet na začetku. Ko imam dieto se je brez problemov striktno držim, ko pa dieto prekinem pa žal nimam samodiscipline in jem preveč, tudi zaradi življenskih razmer in okolja v katerih živim.
Dieta je super in pomaga….tudi moja osebna zdravnica je potrdila, da je zdrava, saj se pri tej dieti jé veliko raznovrstne hrane.
Le v akcijo…..

M

Pozdravljeni vsi skupaj!
Leto dni sem se trudila izgubit odvečnih 15 kg s pravilno prehrano(živila z nizkim gi) pa sem zgubila le 6kg.Pa toliko truda in odrekanja(brez večerij)…
Želim povedati,da vsem gibanje in zdrava prehrana ne pomaga,tako kot je meni pomagalo bolj malo.Pa sem pogledala primerna živila in neprimerna za B KRVNO SKUPINO in ugotovila,da moram izloćit pšenico in da krompir za to skupino sploh ne škodi.
Sem že peti dan na loćevalni 90 dnevni dieti in sem izgubila že 2 kilograma.Pa sploh ni tako hudo kot pravijo,le volja mora bit.Vsak drugi dan rolam 30 minut,imam vsakodnevne sprehode,počutim se odlično.Kilogrami pa se lepo topijo.
Pred tem sem vedno ogromno zajtrkovala,vendar vedno poln.prepečenec s lahkim sirom,belo kavo…
Pa še za konec,telo se tudi tega šoka,da pač ješ manj in eno vrsto,pa za zajtrk le sadje zelo hitro navadi,tako,da punce brez izgovorov,poletje je blizu,čas idealen za izgubo teže.
Cilj je blizu,potem pa hitro nabavit novo garderobo za lepo seksi postavco!lp

Hvala zmajči in vodnarka – me veseli vajino pizitivno mnenje.
Sem se je lotila v tem tednu in zaenkrat je vse super!
Hvala, če pa se bosta še kaj oglisili, lahko še kakšno rečemo…
lp

Ja, tole, kar si napisala, je ključno – si spet na začetku….

Glavni očitek ločevalni dieti NI, da ne deluje, temveč, da se noben tako ne prehranjuje CELO življenje, torej si slej ko prej na starih tirnicah … in kilogramih. Zato je po moje bolje, da modificiraš svoj jedilnik tako, da ga boš lahko držala celo življenje.

Sama sem jo tudi brez problema držala 3 mesece in zgodilo se mi je enako, kot tebi – kilograme sem pridobila nazaj….

zmajčy, če ne želiš poslušati mnenj drugih, ne vem, kaj delaš na forumih, ki so namenjeni ravno izmenjavi mnenj…. ;)))

Tipično za večino hujšajočih. Shujšati na vsak način, ne glede na to, kako zdravo je to. Kot da so se tudi zredili v enem mesecu. 17 kg v dveh mesecih je napisala ena. Pa toliko je težek mali prašič – odojek. Si zamislite kakšen šok je za telo, ki v 2h mesecih izgubi toliko teže. In ne to niso samo maščobe, ampak tudi mišice in voda. Takšen šok pa ziher ni dober, razen, če imaš res že kritično visok ITM, ki je še bolj nevaren kot takšno hujšanje.

Točno tako je, kot je povedal GFD pred mano. Saj če ne športaš ali fizično delaš še verjetno gre nekako 4 dni zdržati brez določenih hranil. Ampak ključno je, da ne moreš ločevat vse življenje, razen če si asocialen robot, ki ne prihajaš v stik z drugimi ljudmi in si kuhaš sam.

Najbolj pa je smešno, da večina, ki se loti te diete niti ne ve kako deluje v praksi in zakaj deluje. Po dieti pa spet na kos pečenke, kos belega kruha in en krompir.

ps: in kako gre vama dvema, ki sta začeli.

Rocky, hvala za vprašanje.
Z zanimanjem preberem tvoja mnenja.
Ja, se strinjam in mi je kristalno jasno, da če bom po dieti začela s strarim načinom življenja, da se bo vse vrnilo. A poznam gospo, ki mi je povedala, da je potem nadaljnja leta vzdrževla težo tako, da je sicer ločevala (meso in kompir/riž/testenine pač ne gredo skupaj!) ampak ne po dnevih, tako kot predpisuje dieta – ter imela 1x na teden sadni dan, da je prigarano težo obdržala.
Tako da zaenkrat živim v tem upanju, da si bom verjetno tu in tam privoščila kakšen prekršek, drugače pa pač pazila, kaj bom dala v usta in si 1x tedensko privoščila samo sadje (ki ga obožujem!).
Gre mi zaenkrat odlično. Danes se začenja 7. dan. Izguba na tehtnici je 4 kg, a seveda vem, da je to na račun vode in zmanjšanja prehrane, je pa res, da mi je trebušček 🙂 nekoliko uplahnel – ni tiste napihnjenosti (pa brez Activie!!:-)).
Je pa res, da imam zelo rada sadje in mi ne dela težav, da ga jem vsak dan za zajtrk.
Dopoldan spijem vsaj 1,5 litra vode, da od zajtrka do kosila pač nekaj zaužijem, potem pa sploh ni več problema.
Zaenkrat se res pridno držim – brez prekrškov. Okolica mi ne teži, če smo pač kje in kaj dobrega jedo, jaz pa odklonim.
Tako da….
Rocky, ko bom končala z dieto, bom pa verjetno še bolj podrobno predelala tvoje nasvete o zdravi prehrani in jih pridno upoštevala.
Se mi zaenkrat zdi, da če se takole gara za izgubo kil, kot pač garam zdaj, madona no, ne bom se pol spet nažirala in šla na isti vlak!
LP

New Report

Close