Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Spoštovani, to, ali je prišlo do izliva ali ne, je nepomembno, ker se virus nahaja v izločkih žlez. Ali vas mora skrbeti ali ne, boste morali presoditi sami; tveganje pa je najbrž res zelo zelo majhno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Nina hvala vam za odgovor, ste me kar dosti pomirili.
Lp

Pozdravljeni,

konec novembra je prišlo do spolnega odnosa s kondomom, vendar se je kondom med samim odnosom snel, do izliva ni prišlo. Začetek marca (torej tri mesece kasneje) so me na infekcijski kliniki testirali na vse spolne bolezni, izvidi so bili negativni. Ker velikokrat zasledim, da je hiv včasih viden šele 6 mesecev po okužbi, sem septembra ponovno odšla na test, vendar mi je svetovalka test odsvetovala, saj naj bi bil po metodah uporabljenih na infekcijski, hepatitis c gotovo viden 40 dni po okužbi, hiv pa že po 3 tednih, tako naj bi bil ponoven test zame nepotreben. Kaj menite vi, sem lahko pomirjena? Naj omenim, da znakov okužbe za katerokoli bolezen ne kažem.

Hvala za odgovor.

Spoštovani, glede na tveganje, ki ste ga imeli, se s svetovalko strinjam, saj je bilo tveganje zelo nizko.
Kakšne teste trenutno uporabljajo na Infekcisjki kliniki za ugotavljanje okužbe z virusom hepatitisa C, ne vem, okno za protitelesne teste je 6 mesecev, saj je inkubacijska doba zelo dolga.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Včeraj me je ob dnevnem proslavljanju rojstnega dne prevzela misel, da si omislim eroticno masazo, ki naj bi bila rocna. In res je bila, ko kar naenkrat ponudnica storitve pricne z oralo. Za trenutek mi je pasalo( moski pac) potem pa sem jo prekinil, zaradi skrbi o spolno prenosljivi bolezni. Kakšna je možnost da sem karkoli dobil. Ponavljam, da je bil oralni stik res zgolj kratek nekajkratni stik.

Spoštovani, s slino se ne prenaša virus HIV, se pa prenaša hepatitis B, tudi gonoreja. Pri kratkotrajnem stiku je tveganje, seveda, manjše, še zlasti, če stik ni bil intenziven.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

Pred dnevi sem imel nezaščiten oralni spolni odnos (69) z neznanko. Ker se sam drugače ne vedem rizično, me je začelo skrbet, ali je možno da bi se okužil s katero od HPV bolezni. Zaenkrat 100% zdrav, saj sem reden krvodajalec.
Najlepša hvala za odgovor,

Lp

Odvisno, kdo je komu izvajal oralo. Če je ona vam izvajala orala, se s slino virus HIV ne prenaša, prenaša pa se virus hepatitisa B, herpes virus, tudi gonoreja in sifilis (če bi neznanka, seveda, imela sveže bolezenske spremembe v ustni votlini.
V kolikor bi oralo vi izvajali njej, se v vaginalnih izločkih lahko nahaja virus HIV, lahko se oku
ite s hepatitis B, HPV okužbo, pa tudi sifilisom in gonorejo (v primeru svežih bolezenskih sprememb).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

ali se virus hiv lahko prenasa,ce do izliva v noznico ni prislo? Sepravi ce sperma ni vstopila v notranjost? Zanima me tudi ali je pojav genitalnih bradavic posledica hiva?

hvala in lp

Spoštovani, če ste imeli spolni odnos in se je penis drgnil ob vagino, lahko pride do prenosa virusa HIV, saj se virus nahaja tudi v predsemenski tekočini. Pojav genitalnih bradavic je posledica okužbe z visusom HPV (in ne okužbe z virusom HIV).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dober dan

Mene samo zanima ali je moznost da sem se okuzil z hivom po tem ko me se je zenska samo dotaknila mojega penisa(glavice) zdej po 2 mescih nisem imel se cisto nobenih simptomov ampk sem v zadnjih dneh zacel brati o tem in se sekirati

hvala

lp.

Ze v naprej se vam zahvaljujem za odgovor

Spoštovani, če se je ženska zgolj dotaknila (a z roko?) glavice spolnega uda, prenos virusa HIV ni možen. LP, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

dobro hvala za odgovor

Pa se to…tudi ce je ona okuzena in se je res samo za sekudno dotaknila glavice ni potrebe po skrbeh…in res da dodam to je trajalo se manj kot sekundo

hvala

Tudi ce se je ona mogoce pred tem dotakila svojega jezika ali karkoli podobnega…ni bilo pa videti nobenih znakov krvi ali katere koli tekocine….in da se enkrat dodam od tega srecanja je minilo okoli 2 meseca in od takrat nisem imel niti enga simptoma in se popolnoma zdrav

hvala

Ali je se kaksna mozna bolezen s katero bi se lahko okuzil preko dotika z prstom po glavi penisa

Za konkreten prenos česarkoli bi moral biti konkreten stik s krvjo, spermo, vbod. Samo z dotikom (pa še to mora biti vsaj malo internziven) se prenese samo kožna flora. Pozabite!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Samo kako naj vem recimo ce si je ona pred tem recimo sla s prstom po jeziku ali kaj podobnega…jaz se vedno mislim da ni nevarnosti saj je biu to res kratek kratek stik

najlepsa hvala za odgovore

Nehajte paničariti. Tudi če se je česarkoli dotaknila, ni takole, kot pišete, nikakršne možnosti za prenos.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

Kakor sem zasledil po vseh komentarjih je zelo mala moznost da se hiv prenese preko oralnega seksa(sploh ce si ti prejemnik tega) …kako pa je stem gleda na to da je to trajalo le nekaj sekund in ni prislo do nobenga izliva?

hvala

New Report

Close