Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Ne vem, kako si vi tole predstvavljate. Če ste polizali krvavečo vagino, se lahko okužite tudi v sekundi; če pa zgolj vtaknete penis v usta nekomu, pa možnosti okužbe praktično ni. Tveganja pa se, seveda, ne presoja po nsekundah stika, ampak se, v primeru, da vam skrbi, pač opravi test.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Zivjo

Pred 2 mescema sem imel nek stik nebom rekel da je rizcen…dotikala se je moje spodnje glavice…zdej po 2mesceih sem naredil test in je bil nereaktivem

je to dovolj ali naj se grem se enkrat testirat

hvala za odg. in lep pozdrav

Spoštovani, dodatno testiranje nikakor ni potrebno. Lep pozdrav, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dober večer! Lepo bi vas prosila za vaše mnenje in nasvet v situaciji, ki se je pripetila pred dnevi. Imam prijatelja geja, ki kar pogosto menjava spolne partnerje. Ne vem, če je okužen s HIV, HCV, HBV ali drugimi SPB, vendar pa me skrbi, da morda je, ker so te okužbe v populaciji gejev pogostejše in on pravi, da o okužbah sploh noče razmišljati, ker želi zajemati življenje s polno žlico. Pripavil mi je rojstnodnevno presenečenje in na usta napihnil balone. Z njimi se je igrala hčerkica, ki je med igro padla in si do krvi popraskala rokice. Zaskrbljena sem, ker je z ranicami na rokicah prišla v stik s slino na napihnjenih balonih. Sicer ni balone prijemala takoj po tem, ko jih je napihnil, temveč kasneje, ko se je slina verjetno že posušila. V kolikor so mu krvavele dlesni je lahko prišla celo v kontakt s krvjo v slini. Skrbi me predvsem okužba hčerke s HBV, ki se prenaša s slino in tudi HIV in HCV, v kolikor je bila v slini kri.

Če in če in če in če…. Takole se s krvjo prenosljive okužbe ne prenašajo, ampak s povsem konkretnimi neposrednimi (grobimi) stiki.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dober dan

testiran se bil z testom 4.gen …po 25 in 40 dneh obakrat test nereaktiven (hvala bogu)

naj testiranje ponovim ali ne

zdravnica mi je rekla da je test po enem mesecu ze visoko zanesljiv

hvala za odgovor i lp

Zdravnica ima popolnoma prav.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close