Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Zdravo,

Ker me je začela stvar zelo psihirati in bi se rad čimprej testiral me zanima sledeče. Se lahko testiram že po 3 tednih?

citiram (http://www.zzv-ce.si/unlimitpages.asp?id=279):

Testiranje na HIV okužbo je možno na ZZV Celje opraviti vsak delovni torek in sredo med 10 in 12. uro.
Za testiranje ne potrebujete napotnice. Najkrajši čas, v katerem okužbo s preiskavo krvi lahko ugotovimo, je 3 tedne po dogodku, pri katerem je možno, da je prišlo do prenosa virusa. Od odvzema krvi za test pa do izvida je treba v povprečju počakati dan ali dva. Izvid izročimo osebi v roke.

Simptomov nimam (razen v kriznih trenutkih), temperature nimam, grlo me mogoče malenkost boli, bolečine v mišicah so posledica teka (v enem tednu sem prelaufal 40km), glavobola ni, prav tako nisem utrujen in nimam driske….

Mi pa psiha pošteno krajša nočni spanec.

hvala za odgovor

Spoštovani, 3 tedne znaša okno, po katerem z veliko zanesljivostjo okužbo zazna kombinacija protitelesnih testov in beljakovine p24.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala za odgovor. še en teden in grem na testiranje.Upajmo na najboljše

Zdravo,

Kot sem že povedal sem 5 dni po neljubem dogodku (če je sploh bil) dobil nahod, ki še kar traja.Danes se mi je pojavil se mi je nek čuden rjav smrkelj. Je to kaj čudnega?
Vročine nimam (oziroma skače med 36,5 -37), grlo me malenkost boli, bolečine v mišicah so izginile (verjetno so bile posledica “overload-a” od laufanja), driske nimam,utrujen prav tako nisem ,hkrati nisem opazil nobenega znamenja.

hvala za odgovor

Danes je pa 7. ali 8., da po rizičnem odnosu in vi pač opisujete blage znake okužbe zgornjih dihal. Ker vas je strah, boste do testiranja tako in tako glodali vsak simptom in ugotavljali, če ste se okužili ali ne. Za akutni retroviralni sindrom pa je prezgodaj.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo.

Ne,danes je 18. Dan.sem pa prehlajen in vrocina mi skace od 5-ega
Dneva naprej.ja vem prevec sem obremenjen s tem.v torek se grem testirati,da vidimo na cem smo:)

Zdravo Nina,

Še eno vprašanje. Po prebiranju strokovne literature sklepam,da se znaki za okužbo z HIV (akutni retroviralni sindrom) pojavijo skupaj in da se ne pojavljajo na ad-hoc. Danes imam cel vročino (konstatntno 37,1), vendar pa so izginile bolečine v grlu (ki pa so bile prej minimalne), opazil pa sem tudi dve “pikici” na jeziku. Drugih simptomov ne opažam.

hvala za odgovor, sem čistu na psu s psiho 🙁

Morda je najlažje razumeti, če si skušate predstavljati, da akutni retoroviralni sindrom poteka kot gripi podobno obolenje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

imel sem spolni odnos z neznano osebo. Imel sem kondom ki je na sredini počil in nato sem ga zamenjal. Sedaj sem pa malo v strahu da ni prišlo do kake okužbe. Ali je po vašem mnenju se pametno iti testirat? Oseba mi je sicer dejala da nima nobenih težav.

Hvala za odgovor.

Spoštovani, ob navedenm opisz (predhodna zaščita s kondomom, ki sicer poči, a ga zamenjate), je verjetnost prenosa najbrež zelo majhna. A saj veste, kako je, če vas bo zelo skrbelo, bo vaše dileme odpravilo samo testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo Nina,

Sem šel na testiranje in čakam na rezultate (naj bi bili jutri). Imam še dve vprašanji, da bom ja težje spal:). Koliko dolgo naj bi bili simptomi trajali (sam sem jih “imel” od 18-23 dneva po “neljubem” dogodku)? skrbi me tudi,ker je zbolela nečakinja. Se lahko hiv prenaša s krastami ?(vem čudno vprašanje) in ali je kakšna šansa,da bi jo lahko okužil (če se pozitiven) – nošenje po rokah in enkrat sem jo pomagal stuširati (stara je 1,5 leta)? hvala

Spoštovani, le manjši delež sveže okuženih z virusom HIV sploh ima znake akutnega retroviralnega sindroma. Pri tistih, kjer pa se pojavo, pa se pojavljajo zelo različne klinične slike, od zelo blagih, ki potekajo kot gripa in trajajo par dni, do zelo hudih slik, ki so življenjsko ogrožujoče.
Na navedeni način nečakinje prav gotovo ne bi mogli okužiti z virusom HIV (s kakšnim virusom, ki povzroča akutno okužbo dihal, pa, ker se le ta prenaša kapljično na razdalji do 1 m)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo,

Vse je ok. Testiral sem se v Celju (verjetno kri pošiljajo v LJ) in sem danes poklical in so bili razultati OK 🙂
V pisni obliki jih dobim naslednji teden. So mi pa rekli, da ponovno testiranje po 6 mesecih ni potrebno, glede na razlog mojega testiranja.

Po prepiti noči in 1 urnem blackout-u sem čez dva dni opazil sumljivo piko na roki (in sem predvideval, da je bil mogoče kakšen ubod z iglo)

Nina, hvala za vse odgovore in spodbudne besede.

Life is good 😉

Spoštovani, kot mi je znano, imajo na ZZV Celje vrhunski laboratorij in preiskave izvajajo tam. Srečno! Life is really good.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo,

Mene pa zanima sledeče: Testiral sem se na IK, najprej en mesec, potem pri treh mesecih in nato pri 6 mesecih in enem tednu. Vsakokrat so bil rezultati z Elisa anti HIV… negativen. Ali so rezultati sedaj po 6 mesecih povsem zanesljivi?
Hvala.

Da, rezultati so zanesljivi glede na rizični stik pred 6 meseci. LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Poleti 2007, sem imela nezaščiten spolni odnos. V tem času sem bila dvakrat na krvodajalski akciji (leta 2008 in 2011) in nisem dobila nobene negativne povratne informacije.

Zanima me, ali je možno, da krvi ne bi testirali na virus hiv? In ali je možno, da mi slabe novice ne bi sporočili?

Zadnje čase, sem namreč čisto paranoična, in razmišljam samo o tem.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Ni možno, da krvi ne bi testirali na markerje okužbe z virusom HIV. če bi bilo karkoli narobe ali sumljivo, bi vas zagotovo obvestili.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lep pozdrav,
še ena ki piše v to temo. Na žalost.
Torej, moj problem je tak..
Imela sem oralni odnos s fantom.. vendar do izliva ni prišlo, morda le predsemenska tekočina (bila sem aktivna mora kako minuto).. nato sem vse skupaj sljunila ven in si splahnila usta.
Vendar me skrbi.
V ustih sem na dlesnih dobila ranice, ki pa so po parih dneh izginile.

Težave z gripi podobnimi znaki ali bezgavkami nisem imela/nimam.
Bi te ranice lahko nastale od česa drugega? Zakaj za vraga sem dobila ranice?
Skrbi me, in ne upam na test 🙁
Prosim za odgovor

Spoštovani, ranice na dlesnih sicer lahko nastanejo od marsičesa: virusne okužbe (enterovirusi), pa trda hrana, lešniki, orehi, ob jemanju antibiotikov, …

Ali pa ste se okužili z virusom HIV ali ne, pa vam lahko odgovori samo test. Lp!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close