Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Pozdravljeni,

Včeraj sem okoli 19h ure v kitajski restavraciji jedel riž,zelenjavno omako s piscanjcim mesom bilo je tudi nekaj koščkov gob,ki sem jih kolko sem jih uspel umaknit iz krožnika nisem pojedel a kljub temu me skrbi da sem manjši košček gobe zaužil plus tega sem zraven pojedel se nekaj kroketov,piščančjih medaljonov ter nekaj koščkov ocvrtih banan.

Danes sem pa okoli 15h pojedel hamburger in spil pol litra piva na eks.Zjutraj sem pa pojedel iz Hoferja obložen sendvič ter 15 dag gumijastih bombonov.Danes zvečer pa sem pred 1 uro po pomoti vgriznil v rahlo plesniv kruh katerega sem s pozirkom vode takoj zatem izpljunil.

Zanima me pa glede na to,da sem pred cca pol ure do ene ure nazaj fasal drisko in nekaj minutne krčevite bolečine z nekaj minutnim znojenjem,ki je pojenjalo ampak bruhanje pa ni prisotno.Zdaj me pa zanima ali gre tukaj za kakšno zastrupitev z zeleno mušnico kajti od zaužitja manjše količine gob je minilo natanko 28 ur ali gre tukaj za zastrupitev z govedino od hamburgerja?Ali pa je vseskupaj samo kot stranski učinek cele mešanice živil ki sem jo v zadnjem dnevu zaužil?

 

Hvala vam za odgovor.

Lep pozdrav

Spostovani, ni mogoce vedeti, ali so vase tezave sploh povezane z navedeno zauzito hrano, ali gre za crevesno okuzbo, ki ste jo pac nekje staknili, prav gotovo pa tole ne kaze na zastrupitev z zeleno musnico…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni včeraj cel dan nisem imel driske a imam že 2 dni epizodicne vodene driske,ki so se vsaj zadnja 2 dni pojavljale nekje na 12 ur.Prvi dan oz prvi dan ponoči sem šel v 1 uri 7x pa potem zjutraj v 1 uri še 3x nato je bil do današnjega jutra mir dokler spet nisem imel v 1 uri 3x vodene driske.A zdaj je minilo 12 ur tako kot včeraj upam da ponoči ali zjutraj ne bom imel spet eno uro epizode hude vodene driske,ki se pojavlja epizodicno vsakih 12 ur medtem me pa sploh nimam nobenih krčev imel sem jih samo 1x ko so se znaki začeli kazat pred 2 dnevoma sredi noči.Ob tem sem vam pozabil povedati,da sem 2 dni nazaj isti dan na psihotropna zdravila pil alkohol 2 uri pred drisko pa še na eks liter ledene kave iz hladilnika.Zdaj me zanima kako dolgo bo ta epizodicni potek napadov vodene driske še trajal?Upam,da res ni šlo za zastrupitev z zeleno mušnico pred 2 dnevoma v kitajski restavraciji.Sumim pa seveda dve stvari ali gre za salmonelo ali zgolj trebušno virozo.Upam pa da ne gre za 99.99% smrtno zastrupitev z zeleno mušnico glede nato,da sem po 28 urah od zaužitja nekaj koščkov gob v kitajski dobil zelo hudo nočno drisko.Zanimivo bruhal pa nisem tudi apetit se je ohranil.Ali gre za gastritis,salmonelo,zastrupitev s hrano iz kitajske restavracije ali pa zgolj za trebušno virozo.Tri stvari od teh štirih naštete praviloma niso smrtne bojim se,da sem se smrtno s čim zastrupil,drugače sem pa v nedeljo popoldne jedel se hamburger in spil 2 alkoholni mrzli pivi na eks.

Torej kaj lahko glede teh opisanih težav pričakujem preživetje ali smrt?

 

PS: Opravičujem se morda za pretirano zaskrbljenost a star sem komaj 33 let kje je še 70,80,90 morda 100?Plus tega nimam ze 8 let opravilne sposobnosti in sem nezaposljiv želim v življenju še toliko dobrega zase in za ljudi,ki so mi blizu postoriti.

 

Hvala vam vnaprej za odgovor.

Lep pozdrav

Spostovani, zastrupitev z gobami to prav gotovo ni.  Je pa akutna crevesna okuzba, pridobljena ali s hrano, ali preko umazanih rok. Glede na opis nic posebnega, edino pomembno je, da spijete dovolj tekocine. Kateri povzrocitelj jo povzroca, bi vedeli le s pomocjo usmerjene preiskave blata. Obicajno crevese okuzbe izzvenijo v 3 do 7 dneh. Tale vas opis ne pomeni nic posebnega.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Star sem 33 let.Danes okoli 20h zvečer sem se po nesreči pičil z dežnikom na zgornjo notranjo stran desne dlani tik pod kazalcem.Ker med potjo domov seveda nisem imel razkužilnega sredstva za dezinfekcijo vboda sem si sprva pomagal z lastno slino,kjer se je krvavitev v nekaj minutah ustavila.Nato sem si čez pol ure v nekem lokalu umil z milom roke nato pa uro zatem prišel domov in si s spitadermom polil nekaj kapljic razkužila na vbodno mesto kjer me je za nekaj sekund rana,ki sicer ni globoka kar močno zapekla od razkužila.Obliža nimam,da bi si ga dal za kakšen dan gor.

Me pa zdaj zanima ali je naključni vbod z dežnikom enako nevaren kot vbod naprimer z žebljem?

In ali sem v kakšni nevarnosti glede nato,da sem se proti tetanusu nazadnje cepil leta 2019 oziroma v jeseni 2018?In ali se kljub tem ukrepom glede sline,mila za roke ter 100% razkužila,ki sem si ga dal na vbodno mesto šele slabi 2 uri po vbodu lahko sčasoma razvije sepsa?

Hvala vam vnaprej za odgovor.

Lep pozdrav

Spoštovani, v primeru umazane rane bi bilo tveganje za vnos mikroorganizmov ob žeblju ali zelo umazani konici podobno, a takole, kot opisujete, je skorajda nično. Tveganja za okužbo s tetanusom pa praktično ne, ker ste redno cepljeni. Za razvoj kakršnekoli okužbe, glede na ravnanje, tudi ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

Pred 5 tedni sem imel rizični spolni odnos.

Kondom je bil sicer uporabljen ampak je vmes počil, potem je bilo se nekaj minut brez kondoma.

Nožnica je bila rahlo krvava zaradi zaključka menstruacije?

Ni slo za grob sex vse je bilo lepo vlažno prav tako na penisu nisem imel nobenih ranic…

Kakšna je možnost okužbe s hiv, hepatitis….

 

Hvala

http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/302-tveganje-za-prenos-hiv-okube

Tveganje za prenos virusa HIV ob enem spolnem odnosu je v povprečju 0,2%, pa prenos virusa hepatitisa B pa večje (par %). Svetujem testiranje 4 tedne po dogodku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za hiter odgovor, glede na tabelo je torej moznost okužbe minimalna, seveda razumem da še vedno obstaja.

Torej najboljše do osebnega zdravnika po napotnico za testiranje na vse SPB

Zdravo

 

Pred kakim tednom sem delal z nepoznanim clovekom.

 

Med delom se je poškodoval na roki in mu je tekla kri postalo mu je slabo in je zlezel skupaj očitno ne prenese krviv brez odlašanja sem mu pomagal.

Kar nekaj krvi je med brisanjem in povijanjem prislo tudi na moje roke ki sem si jih sicer takoj potem umil.

Pred nekaj dnevi sem zvedel da se ta oseba drogira.

Sedaj me skrbi da je mogoce s cim okuzen in sem se cesa nalezel saj sem tudi jaz imel na roki nekaj ranic, malo mi je mogoce kje tekla kri. Sicer ne vem točno ali je kaj njegove krvi bilo na ranah ali ne.

 

Kakšna je moznost da sem se omuzil?

Spoštovani, v primeru, da vam je kri tekla na nepoškodovano kožo, ki ste si jo potem umili, je možnost prenosa s krvjo prenosljivih bolezni minimalna. V kolikor bi bila vaša rana v neposrednem stiku s krvjo drugega človeka, se možnost prenosa nekoliko poveča. Niste navedli, koliko ste stari, osebe, rojene po letu 1991, so večinoma cepljene proti hepatitisu B in je možnost prenosa že zato manjša. Svetujem testiranje 4 tedne po dogodku (HIV, hepatitis B, C)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana, parkirala sem na parkirišču ob metadontski ambulanti. Po parkirišču je postopala neurejena odvisnica s številnimi brazgotinami in svežimi ranami. Pred menoj je pobirala kovance iz istega avtomata kot sem jih nato tudi jaz. Po določenem času sem na rokah opazila sled posušene krvi. Po rokah sem imela pred nanosom krvi, za katero menim, da je bila njena, morda kar nekaj manjših ranic. Z rokami sem se dotikala tudi sluznic oči ipd. S palcem na nogi sem tudi nesečno do rane in podpludbe zadela večji  kamen na pakbirišču ob tem avtomatu, saj sem nosila natikače. Odvisnica je imela rane po bosem stopalu, na drugem pa je imela nekakšno vrečko, veckrat je tudi pljunila po tleh, zato so njene telesne tekočine morda bile tudi na tem kamnu. Zaradi tega me zelo skrbi, da sem se od nje okuzila s Hiv, Hcv in Hbv ipd. Prosim za pomoč, saj se mi že meša od skrbi.

Pozdravljeni,

Moja babica je nekaj časa jemala odvajalni čaj bekunis zaradi kroničnega zaprtja posledicno so ji že precej let nazaj odkrili številne divertikle,zaradi katerih mora uživati veliko vlaknin in vode.Odkar je jemala omenjena odvajala je po daljšem časovnem obdobju začela odvajat ogromne količine blata večkrat dnevno.Zjutraj popoldne  zvečer in ponoči.Ob tem je čez cel dan pogosto odvajala zelo močne in glasne vetrove povprečno nekje 100 do 150x na dan.Oziroma v eni uri okoli 5 do 10x.Zanima pa me ali je takšno odvajanje blata in vetrov posledica divertiklov in ali odvajal?In ali je to lahko posledica patologije v prebavilih ali zgolj učinek omenjenih odvajal ali gre za preplet več dejavnikov hkrati?

Hvala vam vnaprej za odgovor.

Lep pozdrav

 

 

 

 

 

Spoštovani, odvajanje velike količine blata je najbolj povezano z uživanjem velike količine vlaknin, tekočin in hkrtanim jemanjem odvajal.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Kolikšna je pričakovana dnevna količina blata pri kateri moja babica zaužije veliko vlaknin vode in odvajal hkrati?

Lahko doseže dnevno tudi 2 kilograma?

Hvala vam za odgovor

 

Največji delež, seveda, predstavlja voda, če je vode 2 in več litrov, lahko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me ali je možna okužba s HIV, hepatitisom B ali C, če z osebo nisem imela spolnih odnosov, sem pa prespala pri tej osebi, kasneje pa sem izvedela, da je imel spolni odnos z vsaj desetimi osebami. Spala sva v isti postelji.

Pac, da bi bila mozna kakrsnakoli okuzba preko postelnine ali pa kakrsnekoli druge povrsine?

Lp.

Spostovani, okuzba preko površine ni možna. Možen bi bil prenos ob souporabi britvic, zobnih krtačk (ob grobi uporabi)..

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Bil sem 1 mesec na psihiatriji,kjer so mi morali 2x vzeti kri namreč zdravniki opažajo že vztrajno več kot 1 leto povišane levkocite nekje med 13.000 in 15.000 pa K-limfociti so bili pri prvem odvzemu 12% skupni limfociti 1.9 dan in levkociti 14.94 dan kasneje so bili levkociti 15.65 limfociti 15.5% skupni limfociti pa 2.4. in CRP je bil pri prvem odvzemu 12 pri drugem 13.Zanima pa me nekaj zakaj imam že 12 let od 21 leta naprej limfocite vztrajno pod normalo torej pod 20% oziroma zmeraj med 12 in 18%.Namrec mineva že 33 let od prejetja transfuzije krvi vsled začetka kernikterusa po porodu.Še en zanimiv podatek vam bom zaupal.Kri bi naj dobil že od 4 leta pokojnega narkomana,ki je bil med 1985 in 2012 na igli,moj pokojni oče mi je leta 2006 priznal,da bi naj dobil od tega narkomana kri.No decembra leta 2011 sem naključno srečal tega narkomana in Arturja Šterna,kjer sta si ta narkoman in Štern izmenjala telefonsko številko in mesec za tem me narkoman zvabi k sebi domov,ker bi naj postopoma oslepel na dve očesi,da bi mu pomagal na domu in v zameno mi je dal 20€ oziroma skupaj ene 100€ v petih srečanjih.No potem pa 30.3.2012 narkomana naj nebi bilo doma,ker bi naj šel popivat v gostilno v tistem grem na njegovo dvorišče kjer me njihov že 3 leta poginuli pes vgrizne v desno golen,katero sem imel leta 1999 zlomljeno na šoli smučanja na Pohorju.No potem 30.10.2012 začnem dobivati simptome,ki so spominjali na steklino od močnega glavobola,prekomernega slinjenja,zmedenosti,tremorja noge in nato še glave,občutljivost na svetlobo in potem se sistemske simptome od znakov centralnega diabetesa insipidusa do 3 tedenskega zastoja urina in blata.Zadnji znak je bil nekaj minutna sinkopa kjer sem za 3 minute izgubil vid na eno oko na drugo pa so se prikazale črno bele pike kot pri pokvarjenem televizorju.Od takrat naprej sem pridobil določene nenavadne matematične sposobnosti kot pri savant sindromu.Zdaj me pa nekaj zanima.Prebral sem,da bi naj na osnovi oslabljenega živega virusa stekline izdelali cepivo,ki bi naj upočasnila in ali preprečila napredovanje HIVA in hepatitisa C.Glede nato,da je Artur Štern doktor veterine in magister medicinskih ved ter doktor bioloških znanosti je sigurno vedel za to možnost v povezavi s potencialno okužbo s hivom in tem cepivu izdelanemu na osnovi živega oslabljenega virusa stekline,da bi naj to imelo dobre terapevtske učinke na imunski sistem pri HIV okuženih v mojem primeru preko ugriza psa,ki je verjetno bil v študiji proučevanja tega potencialnega cepiva,glede nato,da je psa imela 12 let narkomanska družina.

PS:In ali HIV lahko povzroči psihiatrične in nevrološke simptome?Kajti nekaj mesecev po ugrizu so mi skorajda povsem izzveneli vokalni Tiki,ki so spominjali na tourretov sindrom pa ljudi sem začel med pogovorom gledat v oči.Kajti nekje sem prebral,da bi naj med porodna oziroma poporodna okužba s hivom lahko bila razlog za avtizem pri otrocih?Glede nato da limfociti recimo praviloma pod 15 oz 16% že 11 let ne padejo to pomeni,da je ta živa oslabljena oblika virusa imela terapevtski učinek?In ali je možno,da sem bil na testu Elisa negativen HIV in gp41 nereaktiven.Torej če se ta oslabljena oblika virusa stekline,katero je cepivo na osnovi glikoproteina gp120 ustvarjeno lahko na testu izkaže kot HIV negativen test namreč neko poročilo o opicah makaki sem bral,da bi naj bile kljub okužbi v remisiji brez simptomov in da bi naj na HIV oz opičji SIV na Elisi bile negativne?

Torej po tej razlagi bi teoretično bilo možno,da mi je pes v tem primeru morda rešil življenje oziroma splet okoliščin?

 

Hvala vam že vnaprej za odgovor

Tele konstrukte pišete že več let. Niste (bili) okuženi ne s steklino in ne z virusom HIV.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close