Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

ZELO,ZELO NUJNO!
Pred tednom dni sem imel rizičen oralni odnos z žensko, pri čemer sem uporabljal kondom. Pri tem odnosu je samo ona meni izvajala oralo. Kljub temu, da sem bil zaščiten so se mi začeli pojavljati dvomi in simptomi. Takoj po odnosu sem na penisu čutil malo pekoč občutek. Drugi dan sem imel pri glavici pekočo bolečino in rahlo utrujenost ponoči sem šel zelo velikokrat na malo potrebo. Tretji dan: utrujenost rahla, živčnost, suho grlo, začutil sem rahlo otrjene in na dotik mravljivčaste mišice. Četrti dan isto… Peti dan se mi zjutraj pojavi spuščaj kateri ima belo pikico podobno mozolju. popoldne pa pikice rdeče pod komolcem in zapestju katere pa po umivanju kar izginejo vendar so se že pojavile rahlo na drugem mestu. Imam tudi dve beli lisi znotraj ust. Glavobol sem večinoma prepisoval stresu, neprespanima dvema nočema na začetku, sekiranju in vsakodnevnemu pregledovanju interneta zaradi strahu. Naj povem še da me je v prvih treh nočeh tudi mrzlica malo tresla, sedaj v zadnjih dveh dneh pa imam zvečer pogosto potrebo po uriniranju, malo zbadanje po celem telesu, prsih in bolečina na levi strani jeter ali ledvic? Zdi se mi da je to že malo preveč simptomov za katere bi lahko bil kriv strah,stres… Bojim se da ni imela kako okužbo v ustih in je kje na kondomu potem ko ga snameš prišla v dotik z mojim penisom ali pa kaj z odeje na moje telo. Simptomi se mi zdijo zelo zgodnji. ali je možno da me kje malo bolje pregledajo in začnejo po potrebi tudi hitro z zdravili hranit. hvala,lp

ZELO,ZELO NUJNO!
Pred tednom dni sem imel rizičen oralni odnos z žensko, pri čemer sem uporabljal kondom. Pri tem odnosu je samo ona meni izvajala oralo. Kljub temu, da sem bil zaščiten so se mi začeli pojavljati dvomi in simptomi. Takoj po odnosu sem na penisu čutil malo pekoč občutek. Drugi dan sem imel pri glavici pekočo bolečino in rahlo utrujenost ponoči sem šel zelo velikokrat na malo potrebo. Tretji dan: utrujenost rahla, živčnost, suho grlo, začutil sem rahlo otrjene in na dotik mravljivčaste mišice. Četrti dan isto… Peti dan se mi zjutraj pojavi spuščaj kateri ima belo pikico podobno mozolju. popoldne pa pikice rdeče pod komolcem in zapestju katere pa po umivanju kar izginejo vendar so se že pojavile rahlo na drugem mestu. Imam tudi dve beli lisi znotraj ust. Glavobol sem večinoma prepisoval stresu, neprespanima dvema nočema na začetku, sekiranju in vsakodnevnemu pregledovanju interneta zaradi strahu. Naj povem še da me je v prvih treh nočeh tudi mrzlica malo tresla, sedaj v zadnjih dveh dneh pa imam zvečer pogosto potrebo po uriniranju, malo zbadanje po celem telesu, prsih in bolečina na levi strani jeter ali ledvic? Zdi se mi da je to že malo preveč simptomov za katere bi lahko bil kriv strah,stres… Bojim se da ni imela kako okužbo v ustih in je kje na kondomu potem ko ga snameš prišla v dotik z mojim penisom ali pa kaj z odeje na moje telo. Simptomi se mi zdijo zelo zgodnji. ali je možno da me kje malo bolje pregledajo in začnejo po potrebi tudi hitro z zdravili hranit. hvala,lp

Spoštovani, 3-krat sem šla brat vaše sporočilo, da sem res razumela, ali me sprašujete to, kar me. Ženska vam je z usti obdelala v kondom oblečen spolni ud, neposredno po odnosu pa so se vam začele začele tečave. S HIV okužbo kakršnekoli težave nimajo in ne morejo imeti nobene zveze. Strah, stres, bogsigavedi kaj, jih že povzroča, HIV okužba – od tega odnosa, jih prav gotovo ne. Si pa lahko predstavljam, da je ob sesanju v kondom oblečenega uda lahko prišlo do manjših poškodb le tega, od tod morda tudi pekoč občutek, draženje, ipd. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

Prosim vas za odgovor na naslednje vprašanje:

Imel sem rizične odnoste pred v obdobju 5.3.2009-5-5.2009

Ali lahko test opravljen 16.6. (EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag) 100% potrdi ali ovrže dvome o okužbi?

Spoštovani!

Prosim vas za odgovor na naslednje vprašanje:

Imel sem rizične odnose v obdobju 5.3.2009-5-5.2009 (z različnimi ženskami)

Ali lahko test opravljen 16.6. (EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag) 100% potrdi ali ovrže dvome o okužbi?

Nina najprej bi se vam iz srca zahvalil za optimističen odgovor.
Naj napišem, da sem zelo previden in razgledan fant no vsaj do tega trenutka. Kako malo je potrebno človeku, da naredi napako ali pride v težko življenjsko izkušnjo. Sam sem bil vedno proti in se kar bal stopit v stik z neznano osebo še zlasti osebo,ki je rizična. Vendar te lahko okolica in družba prijateljev katera je brez predsodkov za take rizične stvari in vedno novim prepričevanjem ( daj boš videl,da je ful dobr, sej ne da te silim samo je pa ful hudo…) počasi podležeš in raskiraš zaradi nore radovednosti in adrenalina.Po dogotku sem takoj vedel da to ni zame! Takoj za tem pa nastane problem sekirnja.Če prav sem uporabil kondom me je drugi dan še zlasti zaradi pekočega občutka na penisu začelo zelo matrati in spreletavati strah o kakšni okužbi.A sem imel dobro kondom gor, ali je bila malo pregroba pa me zato peče ali je njena slina ob snemanju kondoma prišla v stik z mojo sluzjo na penisu…
Po dveh nočeh skoraj z nič spanja in pregledovanju interneta o spolnih bolezni se mi je verjetno pojavil kar velik stres saj sem čutil slabost rahel glavobl utrujenost in suho grlo. Tretjo noč pa sem kljub strahu končno spal. vendar po četrti zjutraj se mi pojavi nek spuščaj nad sramnimi dlaki.Čutim tudi malo trde mišice v notranjosti grla na vsaki strani neka bela lisa. Dva večera kar vroča moda in pekoč občutek pri penisu kljub temu da je videti zdrav. Strah me je vseh teh simptomov še zlasti ker so se mi pojavile majhne rdeče pike sem pa tja v manjšem številu, ki pa zginejo čez nekaj časa in pa enkrat dnevna driska rahla ne preveč vodena. običajno me daje malo vročica ko razmišljam o tej zadevi. Bil sem pri zdravnici,ki ne verjame o okužbi in pravi da to lahko delajo možgani pa vendarle me je dala na priskavo urina,ki je izvid čisto vredu dal pa sem tudi kri in jutarnji urin, ki se bo delal sanfordov test čeprav je prekmalu ker je minil en teden on rizika. Zdravniki s katerimi sem kontaktiral,da okužba skoraj ni mogoča,da je lahko stres kriv. Te simptomi me v strah spravljajo in ne vem sploh kaj lahko še pride upam pa da nic. Pa kakšen je sploh recept na čakanje v takem strahu na izvide ker sem šele naročen čez 4 tedne. pijača ni dobra saj še nazadnje pijanec postaneš jaz pa ne pijem in ne kadim. Ali je dobro da si kupim kakšne vitamine ali antistres tablete ali pa kaj za dvigovanje imunskega sistema? lp!

Spoštovani, bili ste tako previdni, da bolj ne bi mogli biti. Čeprav bi imeli oralni odnos povsem brez kondoma, bi zgolj usta in slina ženske, ki ga je izvajala, praktično ne predstavljala tveganja.
Najbrž si ne morete predstavljati, kaj vse “dela” psiha. Tudi tule na forumu so se pojavljali mladi fantje, ki so prvi dan, ko so pomislili na morebitno okužbo s HIV, tudi že “imeli” vse simptome.
Kar se tiče vaših težav, je stres prav gotovo oslabil vaš imunsko sistem. Krožijo enterovirusi, ki povzročajo driske in izpuščaj; kar nkaj izpuščajeb se pojavlja tudi zaradi nenadne izjemne vročine, potenja, … Skratka: verjemite: nimate vzroka za strah in sekiranje. Organizmu pa prav gotovo pomagate, če pijete dovolj tekočine (NE ALKOHOLA) in uživate dovolj mešane hrane z vitamini in minerali. Če ne marate sadja in zelenjave, si lahko pomagate tudi z vitaminiskimi pripravki. LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

100% še ne; z veliko verjetnostjo pa (okoli 99%). Protitelesa se namreč pri redkih posameznikih razvijejo šele 6 mesecev po okužbi; beljakovina p24 pa je beljakovina HIV1 virusa (ki pa je najpogostejši). LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, Nina! Čisto sem že obupan. Danes so se mi naredile štiri izboklinice (izpuščaji) na senci glave in eden na čelu. Zelo se bojim, da sem se okužil z virusom hiv, saj imam že toliko simptomov, ki kažejo na to.
Ostalo mi ni skoraj nič upanja in ne vem, kako bom zdržal še 3 tedne, preden grem na testiranje. Je možno, da imam kakšno drugo bolezen ali alergijo?

lp

Spoštovani!
Akutni retroviralni sindrom poteka kot težja gripi podobna bolezen, s številnimi simptomi, najkrajši čas inkubacije pa sta 2 tedna.
Par izpuščajev, ki jih opisujete, ima lahko 100 in en vzrok: od vročine in potenja, do alergije, do neke virusne okužbe, s katero ste se okužili, do disseboreje ob stresu zaradi strahu.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Do sedaj alergij nikoli nisem imel. Na stegnih se mi je pojavilo kar veliko majhnih, ne tako zelo rdečih malih pik. Imam tudi čudne oblike izpuščajev na obrveh in čelu, pa tudi dve na trebuhu, ena na prsih pod bradavico in v bližini vratu.Včasih imam tudi pekoče bolečine v prsih.Včasih se mi pojavi tudi rahel pekoči občutek na hrbtu, kot da mi nekaj leze po telesu.Ob manjšem naporu že čutim utrujenost.V rokah čutim tudi mravljince. Grlo je že 10 dni suho in občutek kot da nekaj špika not.In pa beli dve lisi v ustih . Ponoči me kdaj tudi mrazi malo, da me kar trese rahlo. v glavi imam občutek utrujenosti-slabosti in me včasih prav ,če moram kaj čakat znervira malo …Včasih imam vroča moda, na glavici spolnega uda, pa se mi zdi, da imam tudi male, komaj opazne rdeče pikice. z urinom in krvjo je vse vredu in ekg tudi, ampak je komaj en teden in pol od tega. lepo se vam zahvaljujem za nasvet oz.odgovor.

Kot rečeno, vaši simptomi so povsem nespecifični. Ob nespremenjeni krvni sliki najbolj govorijo ali preobčutljivost ali ev za neko neznačilno virusno okužbo, ob sočasnem pojavu izpuščajev in sprememb v ustih, npr. za enterovirusno. LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ga. Nina ne vem kako se vam naj v tem mojem zelo težkem času zahvalim za vaše optimistične odgovore… Sem res v težkem obdobju in se vam res lepo
zahvaljujem. Kot sem že pisal zgoraj me še vedno zelo matrajo ti simptomi.
Zelo pa me skrbi zaradi mojega suhega, bolečega kar precej vnetega grla, ki
traja že skoraj dva tedna. Sam menim ter ob posvetovanju drugih in internetu,da bi mi pa vendarle osebna zdravnica morala pomagati pri ozdravitvi le tega, morda z kakšnimi antibiotiki.Ali se mi ne pozdravi
zaradi strahu pred boleznijo, kljub temu da grgljam z čajem in lizanjem granobila? Sprašujem se tudi, če nisem jaz s tem ko sem povedal zdravnici
za rizičen kontakt že na samem začetku spreobrnil njeno pozornost na druge možne bolezni? Že parkrat se mi je zgodilo, da sem se zbudil tresajoč in z rahlo mrzlico, ki pa počasi poneha. Mogoče je kriv lekadol, ki sem ga vzel zaradi dolgotrajnega glavobola? Opažam tudi veliko kožnih trzljajev po
določenih delih telesa. lp

Spoštovani, zdravljenje z antibiotiki bi bilo na mestu v primeru kakršnegakoli suma na bakterijsko okužbo: vi pa ste navedli, da so bili vaši izvidi b.p. Dajanje antibiotikov brez indikacije je celo škodljivo, poruši naravno bakterijsko raščo, nudi pogoje za razrast glivic, ipd. Suho, pekoče žrelo, je lahko kombinacija: neke virusne okužbe, stalnega strahu, premajhnega zaužitja tekočin, uporabe dražečih substanc (npr. kajenje??, močneje gaziranih pijač, ??)
Ne pozabite, da so se vaše težave začele praktično takoj po “rizičnem” odnosu, ko tudi slučajno še ni bilo možno za pojav težav, ki se jih vi tako bojite.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni !

Zanima me če se lahko z dotikanjem spolnih organov (samo drgnjenje) okužiš z virusom HIV, Hepatitis B in C ter kakšna je možnost prenosa teh virusov med poljubljanjem ?

Lep pozdrav !

Z dotikanjem kot dotikanjem se okužbe z navedenimi virusi ne prenašajo, drgnjenje pa je povsem nedefiniran pojem (tveganje za prenos glede na intenziteto spolnih tehnik ni razdelano, razen pri oralnih, analnih, genitalnih; receptivnih in insertivnih spolnih odnosih) . Hepatitis C se s spolnimi odnosi praktično ne prenaša; HIV in hepatititis B pa glede na vrsto spolnega odnosa, o čemer sem že pisala. Če je drgnjenje intenzivnejše dotikanje z roko, (nepoškodovana koža), do prenosa navedenih virusov ne bo prišlo.

HIV in hepatitis C se s poljubljanjem ne prenašata (razen če ne bi bilo zraven divjega grizenja); pri hepatitsu B bi v fazi visoke viremije ob intenzivnejšem poljubljanju lahko prišlo do prenosa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni !

Torej če sem vas prav razumela je prenos teh virusov samo z nežnim drgnjenjem in poljubljanjem skoraj nemogoč.
Nekaj pa sem si prebrala tudi o virusu HPV, ki se baje prenaša tudi z dotikanjem (drgnjenjem)-to mislim bolj v smislu da je penis ob vagini (do spolnega odnosa ni prišlo), niti nikakršnega dotikanja z rokami po spolnih orhanih ali pa oralnega odnosa ?

Že v naprej se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam !

Prav ste razumeli. Virusi HIV, hepatitisa B in C so predvsem tako imenovani “krvno prenosljivi” virusi, kar pomeni, da se prenašajo s krvjo in izločki, telesnimi tekočinami.
Pri virusu HPV je drugače: gre za virus, ki se prenaša “z DOTIKOM”, torej neposrednim stikom koža-koža; koža – sluznica, sluznica-sluznica. Medtem ko nas kondom zaščiti pred večino krvno-prenosljivih virusov, nas pred virusom, ki se prenaša z dotikom (HPV), ne ščiti!! HPV lahko prenesete tudi z drgnjem, dotikanjem spolnih organov (brez penetracije). Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni !

zahvaljujem se vam za odgovoe vendar vas prosim če mi lahko poveste še nekaj:
Ali menite da je normalno poljubljanje, kjer pač pride do izmenjave sline in samo drgnjenje penisa ob vagino, trej brez nikakršnih drugih zadev lahko sumljivo za prenos virusa HIV, Hepatitisa B in C ?
Ali je v takšnih primerih smotrno testiranje ?
V zvezi z genitalnimi bradavicami pa me zanima, kako je v primeru da jih imata že oba ali se pri ponovnem dotikanju zopet pojavijo ali gre za novo okužbo ali je takrat že vseeno ?

Lep pozdrav !

pozdravljeni! hvala vam res za vse prejšnje odgovore.
ker sem zelo pod stresom naj povem da zdaj že dve noči skoraj nisem nič spal. Tako zelo se bojim da se kar precej gledam po rokah in drugje po telesu. zelo me skrbijo rdeči flekci oz rdeče pike ki se pojavijo in izginejo. Danes sem bil res pod stresom verjetno saj me precej boli glava
nakar sem opazil nad komolcem desne roke te rdeče pike različnih oblik.
na tem mestu sta se mi pjavila tudi sedaj dva izpuščaja ki me zelo skrbita.
IMam pa še na obeh rokah v bližini palca tri rdeče flekce ki pa še niso izginili. Za pomiritev sem kdaj vzel lexeurin ki kaj dosti ne pomaga in zdaj dva dni jemljem persen kupil pa sem tudi tablete za dvig imunskega sistema imunoglukan. Ne vem kaj naj naredim grlo oz. žrelo pa imam se vedno suho in vneto opazil sem če sem v večjem stresu se mi grlo še bolj suho naredi in pa glavoboli nse nadaljujejo. Razmišlajam sam še o tem in ponoči sploh zaspati ne morem na koncu mogoče za dve uri…..od stika je tri tedne. pomagajte mi prosim!!!

New Report

Close