Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Pozdravljeni!

Pred tremi dnevi sem imel spolni odnos s moškim. Uporabil je kondom. Zanima me, ali obstaja možnost okužbe z virusom HIV, če je ob izvajanju spolnega odnosa malo ranil kožo okrog zadnjične odprtine? Čutim, da je malo razdražena in opazil sem tudi zelo bledo sled krvi, ko obrišem zadnjico.

Hvala lepa in lep pozdrav

Spoštovani, očitno je bil vaš spolni odnos “zaščiten”, če je moški uporabil kondom. Krvavite najbrž zaradi mehanske poškodbe ob odnosu. Če je kondom ostal cel, je tveganje za prenos minimalno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!
V začetku meseca decembra sva bila z možem na 1 mesečnem dopustu (mož 28 let jaz 24let). Na dopustu sva spoznala prečudovito dekle iz Ukrajine, s katero smo se pod uplivom alkohola večkrat zapletli v takoimnovani trojček, pri katerem sem z dekletom imela lesbični spoli odnos brez zaščite. Mož je ob sexu z njo vedno uporabljal kondom, edino pri orali ne. Ob menjavi smo menjali kondome. Dekle je dejalo da je 100% zdrava.
Zanima me kakšna je moznost prenosa virusa HIV ob lesbičnem odnosu, in ob lizanju ženslega splovila in anusa.
Kje najti podatke razširjenosti z AIDSOM v Ukrajini.
hvala

Lep pozdrav
pred dnevi sem bila na nekem dodatnem izobraževanju in sem bila v sobi še s 3 dekleti. Dve od njih poznam eno pa sem šele spoznala.

vedno sem pazila, da se nisem usdla na wc školjko. Zadnji večer pa sem v spanju odšla na wc in se ponesreči usedla.
ko sem ustala, sem videla, da je bila na školjki zelo zelo majhna slad krvi(najverjetneje menstrualne) in sicer zelo tanka črtica dolžine max 2mm.
Takoj sem si tisti del stegna obrisala z mokrim paparjem. Kože tam nimam poškodovane. Kolikšna je možnost za prenos hiva ali pa hepatitisa c, če ga ima katera od mojih sostanovalk.
Naj grem na testiranje?
Najlepša hvala za odgovor.
Hana

Naj le še dodam, mislim, da nisem bila točna. Kri ni delovala ravno sveža, ker se je ni “nič” preneslo na mojo koža, vsaj jaz s prostim očesom nisem opazila. Tudi tista dva milimetra sta bila zelo zelo tankega nanosa na wc školjki.

Spoštovani, verjetnost prenosa preko posušene ktvi in nepoškodovane kože je praktično nična. Menim, da testiranje ni potrebno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani imam samo še eno vprašanje.
takoj po dogodku sem se le obrisala z mokro brisačko ker nisem imela časa. čez kakšne 3 ure pa sem se doma stuširala. Predel sem si pod tekočo vodo umivala z roko dlje časa, potem pa sem se stuširala normalno naprej. Je možno, da bi si kakšno majhno sled z roko zanesla v nožnico ali druge sluznice po telesu.

Spoštovani, takole, kot navajate, po moje ni možno. Lep pozdrav, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepša hvala za odgovor! Prijetno poletje vam želim.

Spoštovani
imam samo še eno vprašanje na zgornjo možnost prenosa hepatitisa c oziroma hiva prek wc školjke.
Ali je možno, da bi potem, ko sem si stegna obrisala z mokro brisačko in se oblekla normalno nazaj, da bi si lahko z spodnjicemi zanesla kaj virusa v nožnico. Ker sem malo močnejša oseba, se spodnjice ko si jih oblečem dotaknejo kakšnega dela stegna. (podrsajo po njim) sej razumete.
bi bil tak prenos možen.
hvala za odgovor

Tak prenos je skrajno malo verjeten, bolje rečeno neverjeten.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Delam v zdravstvu. Pred kratkim sem pacientu nastavljal iv kanal. . Pozneje sem ugotovil, da je okužen z virusom hiv. Pri samem posegu nisem uporabljal rokavic. Na roki sem imel ranico, ki sem jo dobil pri hišnih opravilih. Ne pretirano veliko. Pacient je bil rizično ogrožen. Ne vem če sem sploh prišel v stik z njegovo krvjo. Kolika je možnost, da sem se okužil . Recimo, da sem prišel v stik z njegovo krvjo.

Spoštovani!
Ključnega pomena je podatek, ali ste ali niste prišli v stik z bolnikovo krvjo. V nadaljevanju vam posredujem verjetnosti prenosa ob posameznih dogodkih:

Verjetnost prenosa HIV po enem spolnem odnosu z okuženo osebo ali po incidentu z okuženim materialom:
• receptivni oralni spolni odnos: do 0.04%
• receptivni analni spolni odnos:≤3%
• receptivni vaginalni spolni odnos: 0.01-0.15%
• insertivni analni spolni odnos:≤0.1%
• insertivni vaginalni spolni odnos:≤0.1%
• politje okužene krvi/sperme po sluznicah: 0.1%
• souporaba igel in brizg med intravenskimi narkomani: 0.7%
možnost prenosa po vbodu z votlo iglo, v kateri je okužena kri: 0.33%
• transfuzija okužene krvi: 90-100%

Če bi se zbodli, bi bilo tveganje ob enem vbodu 0,33%. Vbodli se niste, prav tako ni v stik s krvjo prišla vaša sluznica. Tveganje je prav gotovo pod 0,1%.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Ali lahko z likvorjem iz hrbtenice ugotovijo hiv oz. Z normalnim odvzemom krvi? Kljub temu, da test likovtja ni namenjen temu. V likvorju so nekoliko povišani eritrociti in proteini ter glukoza.
Opravljena je bila metoda Elisa in je negativna. Sicer za borelijo, ampak ali bi vseeno kaj ugotovili lahko?

Hvala za pomoč

Ne, nikakor.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lep pozdrav imam eno vprašanje, čeprav dvomim da je to res..

V začetku maja sem imel oralni odnos z neko punco. Nepoznam je ravno najbolje vse kar vem je da je zelo zelo “lahka in dostopna ” punca kot mi moški to rečemo. Bila sva skupaj 20minutk in vse kar je bilo med nama je samo orala – ona meni, brez zaščite. Preden sva se zmenila za akcijo sem “pobril” spodnjo frizuro. Seveda majčkeno sem se porezal, ampak to je čisto mini minimalno (sploh nisem krvavel) ampak samo rdeče se je malo videlo, obrišeš z prstom in več se nevidi niti krvavi niti nič nič. V roku 3-4 ur od tega, sva se dobila in sledila je orala meni. Ejakuliral sem v njena usta. Že isti dan mi je bilo malo slabo. Kasneje cca 1teden za tem sem začel tudi kihati in imeti zamašen nos (mogoče je zaradi cvetnega praha, saj sem rahlo alergičen ne pa tako močno da me boli glava in da komaj gledam na soncu), in pa bolele so me mišice, in imam rahlo razpokana usta. Sicer treba upoštevati dejstvo da jemljem Roaccutan tablete20mg in vem da so to lahko posledice, ampak jemljem jih od novega leta..
Nekako sem “opazil” vsaj vizualno da sem bolj suh v rokah, nogah in ramenskem obroču.Nisem edini ki sem to opazil. To mi je rekla tudi prijateljica ko sva bila skupaj na bazenu da se ji zdi da imam bolj suhe roke. A na tehntici ko se tehtam sem še vedno na istem 80kg +/- 2kg ..
Sicer sem športnik in delam dosti aerobne vaje( tek, poskoki, šprinti itd..)
Lepo vas prosim kakšne so možnosti da bi slučajno lahko staknil bolezen, čeprav močno dvomim da bi jo lahko..
Hvala za odgovor, lep dan

Spoštovani, ker ste mi sočasno poslali vprašanje na ZS, sem vam odgovorila tam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

v sklopu rednega zdravniškega pregleda so testirali tudi Anti HIV 1,2 + Ag P24. Test je negativen, vendar z vrednostjo 0,06. Nimam sicer posebnih razlogov za skrb, ampak me zanima, ali ta vrednost 0,06 UI/L kaj pomeni.

Hvala in lp

Spostovani! Sicer ne vem, na kaj se opisana vrednost nanasa, pa vendar, ce je neka vrednost pod mejo referencne vrednosti, to pomeni negativno. Za vas je stevilka nepomembna,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me, če lahko pride do prenosa spolno prenosljivih bolezni (klamidija, gonoreja, hepatitis..), če te moški zadovoljuje s prsti vmes pa se dotika svojega spolnega uda, glavice? Rekel je da ga peče glavica penisa. Sedaj me skrbi, da je bil s čim okužen, ker se mi je pojavil rumen izcedek,bolečine v spodnjem delu trebuha in otečenost nožnice.
Do oralnega in vaginalnega odnosa ni prišlo.

kaj predlagate, naj se grem testirati?

Hvala za odgovr in prijeten dan.

New Report

Close