Najdi forum

Ne, nisem delala za njih, niti kupila nič, tudi ne bi hotela prodajati. Samo že ko sem tam sedela in jih poslušala sem se počutila nategnjeno, da sem za brez veze prišla tja. Kakor se spomnim smo skoraj vsi odšli nazaj domov brez da bi se karkoli zmenili za delo pri njih.

Spomnim se da, ko je bilo konec celotne predstavitve in me je ta ženska, ki me je poklicala na to prireditev tam pred vhodnimi vrati hotela ulovila še in me nekaj hotela prepričevati kako je to fino, kakšna fina služba je to in tako dalje. Poleg tega bi morala plačati ne vem koliko mislim da okoli 100 € nekaj takega da bi se udeležila tega njihovega nadaljnjevalnega tečaja da te naučijo prodaje.

Skratka, tudi če bi bila to res najboljša firma na svetu ne bi hotela delati za njih, zato ker mi enostavno tak način ni všeč. Sama še vedno prisegam na naravno hrano, najbolje pridelano doma.

HealthyFood, samo to bom rekel; dobro da se nisi pustila nategniti. Mene so nategnili in mi ustvarili okoli 700 evrov minusa…

Groza, kako to da so ti ustvarili 700 € stroškov, si potem šel na tiste njihove tečaje? kjer moraš plačati ne vem že koliko. Ali si kupoval pri njih izdelke?

Jaz se samo spomnim, da ko je bilo že konec me je še tista ženska hotela prepričati da bi šla na ta tečaj. In takrat sem jaz ravno shujšala za 20kg in sem se z njo skoraj skregala od tega, ko sem ji rekla da lahko shujšaš brez problema brez herbalajfa. To je bilo 2 leti nazaj ko sem bila tam in še sedaj mi je žal. Kakšna izguba časa in živcev resnično.

Ja, hodil sem na tiste “tečaje”. 700 evrov minusa so mi ustvarili tako, da sem kupil za 700 evrov izdelkov, 120 evrov sem plačal za “licenco”, okoli 150 evrov sem dal za te tečaje in še 30 evrov za stroške s prevozom, vse skupaj nanese 1000 evrov. Od prodaje sem ustvaril le okoli 300 evrov dobička, tako da nanese 700 evrov minusa.
Poleg tega kot sem že napisal, sem se tiste ženske moral zgrda znebiti, kati drugače ni šlo. HL mi je predstavila kot oh in sploh, zamolčala mi je pa to, da od količine izdelkov ki bi jih jaz prodal, ona dobi provizijo (npr. jaz kupim za 1000 evrov izdelkov, podjetje pa zato njo nagradi z okoli 300 evri). Ja, naivnost me je drago stala, še punca me je pustila ko je izvedela, da zaradi tega HL še lep čas ne bom finančno na zeleni veji.

Ojoj, res mi je žal da si moral iti skozi to izkušnjo. Upam da ti ne bo več nikoli treba iti skozi take scene. Samo ja, ta ženska ki je mene začupatila sem jo tudi začutila kot pijavko, sem tam pred hotelom čakala da me pridejo iskati z avtom, una mi je pa še dihala za ovratnik. Skratka ja malo me spominja na piramidni sistem tale tvoj opis tudi. Srhljivo in treba resnično stran od takih. Dobro da si se jih znebil.


Je bilo morda pred hotelom v Dobovi?

Joj, veš da se ne spomnim več točno, bil je nek fancy hotel v centru Ljubljane. Vem samo da mi je bilo žal časa in pa bencina ko sem tja prišla.


Ne da spominja, temveč to tudi je piramidni sistem. Novembra lani, ko sem se že mislil zares ukvarjat s prodajo HL, je še isti dan bilo na Kanalu A o identičnem poslu ter piramidnem sistemu v tem poslu. Komandir PP Ljubljana Center je povedal, da je tovrstno delovanje pri nas nezakonito ter zagrožena kazen do 8 let zapora. Pa nekaj dni poprej sem na ulici delal ankete o tem, kaj ljudje jedo. Mimo se je v črnem avtu in v črni obleki pripeljal nek moški (izgledal je kot mafijec), me pogledal in vprašal, kaj prodajam. Samo pogledal me je in takoj je vedel, za kaj gre. Kot da je vse skupaj bil signal, naj nemudoma preneham s tem poslom kajti kdove, kaj bi se lahko še zgodilo. Kaj če bi anketiral nekoga, ki je po poklicu policist ali pravnik? Bi si še ogromno težav lahko nakopal.

Kot drugo sem pa žensko ki me je v HL vpeljala, preveril na internetu. Google pravi sledeče: Prodaja raznovrstnih izdelkov, A.B. s.p., Dejavnost: Nespecializirano posredništvo pri prodaji raznovrstnih izdelkov.
Kako prebrisano, človek niti ne ve za kakšne izdelke gre. Pa pred nekaj meseci sem znanki za foro na FB napisal, da naj se ne sekira, kajti da sem jaz ustvaril še večji minus. Čez pol ure me je kontaktiral moški, ki mi je povedal da me lahko spet vpelje v nek posel, kjer se da veliko zaslužiti. Ko sem mu napisal naj mi v nekaj stavkih napiše, za kaj gre, je bil odziv: “Joj, tega ne bi preko FB predstavljal, to bi se morala midva dobiti v živo” in da bi moral v Zagreb na predstavitev. Sem mu ponovno napisal, naj mi v nekaj stavkih napiše, za kaj gre, pa sem dobil enak odziv. Sem mu napisal “hvala lepa, nič ne bo”, on pa meni “Tudi prav, toda ne pričakuj sprememb, ker jih ne bo.”
Seveda, on bo v tej krizi ponujal neke spremembe, a že takoj v štartu je imel manipulatorski pristop. To ne moreš verjeti, koliko prevarantov je v tej državi, ki se želijo okoristit. Pa niti nimajo nobenega sramu, nobene slabe vesti, ne premorejo niti kančka empatije. Služili bi še na tistih, ki živijo od socialne pomoči, medtem ko sami živijo v opremljenih hišah in se naokoli vozijo v avtomobilih, vrednih 20.000 evrov.

Ja res je treba biti previden pri raznih mučkah. Glede na to da je danes toliko ljudi brezposelnih potem poskušajo pri takih. Sem drugače veliko raznih dokumentarcev videla pa reportaž na tv-ju pa na net-u o piramidnih sistemih in to je povsod isto.

Spomnim se nekaj let nazaj, smo šli s familjo na pico, in za sosednjo mizo sedi parček, starejša človeka mož in žena nasporti njiju pa je sedel nek štajerc okoli 25 star s kravato v poslovni obleki, zunaj je imel parkiranega črnega novega bmw-ja. In se mi je zdelo sumljivo, najprej sem mislila da je zavarovalni agent. No in tko ko so se zgovarjali začnem malo poslušati. In tip jima je ponujal neko ponudbo, še spomnim se ko jima je rekel tisti slavni stavek In potem vidva še 2 pripeljeta zraven, skratka zgledalo kot piramidni sistem. In ta dva starejša človeka sta mu dejansko verjela. Sem še takrat mislila ko je ta mladi tipček odšel vprašati starejša človeka o čem se je šlo, ker vem da ju je poskušal nategniti, ne vem ali mu je uspelo upam da ne. Da nista v kaj investirala.

V Nemčiji so imeli neko afero glede tega Caffeefahrt so se imenovali. Ko so upokojencem pošiljali neke nagradne pošiljke, na papirju seveda. Da so kao dobili nagrado in da morajo priti nekam da se dobijo. No in potem so jih bus-i vozili, polni avtobusi teh starih ljudi so peljali na te Caffeefhart do tega kraja. Kjer je potem prevarantska firma začela predstavitev svojih izdelkov da so potem morali kupovati. Res noro, no sj so potem policaji zaprli to firmo, ampak žalostno ker reagirajo šele ko to daš v medije.

Novembra 2011 sem izstopil iz tega pokvarjenega posla, a že 1,5 leta odplačujem limit ki sem ga vzel za nakup teh izdelkov in nič ni videti, da bom dolg kaj kmalu odplačal, na mojem računu je zaradi tega cela štala kljub temu da sem vsak mesec na računu pustil določen znesek za poravnavo limita. Preklet bodi Herbalife, prekleta bodi Liv, preklet naj bo dan ko si naletela name.

Zdravo, tudi sama sem uporabnica HL. Ampak ga uporabljam le kot belj.napitek po telovadbi, drugače pa sem pristaš čimbolj sveže in neobdelane hrane. Meni osebno so belj.napitki super regeneracija po športu, preverila sem tudi Maxximum shop, kjer se dobijo te praški po veliko bolj dostopni ceni in so prav tako kvalitetni (priporočam sirotkine beljakovine, okus piškotek. Njam 🙂 ). Kot je že bilo rečeno, telovadba je ključ do oblikovanja telesa, do izgube maščobe in oblikovanja mišič. Sama že eno leto obiskujem vadbo zumba in lahko rečem, da je to najbolj zabavna oblika vadbe, če vsaj malo uživaš v plesu in zapeljivih in energičnih ritmih. Jaz osebno se ful zabavam. Pri zumbi dela celo telo, intenzivnost je kar visoka, na polno kuriš kalorije, tako da priporočam (npr. http://www.azra-zumba.si, brez članarine, brez vpisnine, študentske karte so ful ugodne 🙂 ), seveda pa, če se le da, v naravo, sploh v nezimskih mesecih. Za dodatno topljenje maščob priporočam Fit Slim ali pa L-karnitine (Maxximum shop, dobi se najbrž tut drugje. Pri maxximum je zdaj akcija.) v obliki kapsul, kapsulo se vzame 30 minut pred vadbo in potem učinkovine povečajo termogenezo. Na zumbo hodim 3x – 4x in vsakič pred vadbo vzamem 1 kapsulo, to počnem že približno 14 dni in se pozna, tudi okoli pasu, kjer sem maščobo izgubljala najtežje.
V 2 letih sem izgubila 25 kilogramov, ampak ne z hitrimi in strogimi dietami. Vzela sem si čas za postopne spremembe, poslušala sem sebe, še vedno jem vse, kar mi zapaše. Telo se mi je tako prečistilo, da mi paše večinoma neobdelana hrana, kot so sveže pripravljeni sadni smutiji, oreščki vseh vrst (predhodno jih namočim, awesome 🙂 ), mleko neživalskega izvora (sojino, riževo, ovseno, kokosovo, you name it…), pusto skuto in jogurt, zelenjava na 100 in 1 način (čimmanj termično obdelana, s čimmanj dodane soli, in začimbami-tukaj lahko človek res eksperimentira-origano, bazilika, rožmarin, ingver, sojina omaka…), pusto popečeno meso, ribeee <3(losos, ki je izvrstnen vir omega 3 in 6 maščobnih kislin, tuna, morski list…). Ogljikovi hidrati mi ne pašejo preveč, obožujem koruzne ploščice, kakšen dobrer kvaliteten piškot iz domače peči oz. pridelave, v vodi skuhane puste sirove štruklje (odličen nemasten nadomestek OH-10dag zdroba, pol kg puste skute(npr.Mu, Ljubljanske mlekarne),3jajca,testo zavito v krpi in povezano s sukancem kuhaš 25 minut v vreli vodi, razrežeš na kolobarje-nasitijo ful). Krompirja in izdelkov iz bele moke pojem za prgišče, namreč v telesu ustvarjajo energijsko neravnovesje.
Glede na lastne izkušnje lahko povem, da je pomembno, da človek ni zaletav pri hujšanju, da ne pričakuje rezultatov kar takoj (Rim ni bil zgrajen v 1 dnevu), in da se ne obremenjuje s tehtnico. Sama sem se na začetku hujšanja tehtala in postala skoraj obsedena s tem. Potem pa sem tehtnico pospravila in se začela osredotočati na to, kaj mi telo sporoča. In slediti temu. Kilogrami niso merilo oblikovanega telesa. Merilo je vsebnost maščob in mišic, lahko se med hujšanjem kilogrami ustavijo, a to predvsem zato ker pridobivate pri vadbi mišice in pri tem izgubljate maščobo. Sam izgled telesa je resnično ogledalo napredka. In da zaključim, imejte se radi. To je ključ do srečnega in izpopolnjenega življenja, zunanje spremembe te trajno ne morejo osrečit. To pride od znotraj. In tudi to naj bi bil eden od ciljev pri hujšanju, da se imamo radi, da o sebi ustvarimo lepo podobo, da nismo preveč trdi do sebe, da si damo čas, da sledimo naravnemu ritmu, ki nam ga narekujejo naši notranji občutki. In da se zabavamo, vsaj pri naših hobijih, recimo šport, da prebudimo v sebi igrivost, tistega veselega majhnega otroka, na katerega včasih pozabimo. Vsem iskreno želim uspeha na vseh področjih v življenju. Vsi smo super 🙂

New Report

Close