Najdi forum


Zato ker dejansko distributerji (beri: nategatorji) dejavnost nimajo nikjer prijavljeno. Misliš da sem stavek zoper HL-jevce bi morali podati kazensko ovadbo napisal zato, ker nimam kaj početi?

Daleč od tega. Nimam pa razloga, da ne bi verjela, da obstajajo tudi takšni, ki imajo registrirano dejavnost. Čeprav so po moje tako redki kot zelene ovce in ne enega ne drugega v življenju še nisem srečala. Takih, ki posel opravljajo “na črno”, pa je kot gob po dežju. Žal. Kajti močno dvomim, da imajo z matično družbo v SLO (ali karkoli pač v SLO obstaja) sklenjeno vsaj podjemno pogodbo, na podlagi katere bi se po zakonu lahko izplačevali prejemki, s tem povezano pa bi se tudi odvajal davek. Kot že rečeno, njihovega načina poslovanja ne poznam, zato toliko sprašujem in delam zgago. Nihče pa se še ni našel, ki bi moje dvome ovrgel z zanesljivimi informacijami.

Lp


Tudi se ne bo našel nihče. Zakaj misliš, da HL-jevci kar potihnejo? Rabiš še kakšen dokaz, da gre za zahrbten način prodaje?

Lahko povem eno svojo izkušnjo?

Spoznala sem par teh HL distributerjev. In morem rečt, da me je samo ena mogoče prepričala. Zakaj? Zato, ker mi je jasno povedala, da mi ne upa prodat šejkov, ker imam samo eno ledvico. Se nisem sekirala. Danes pa se sprehajam po centru LJ in pred mene skoči deklina v dvajsetih, če mi lahko zastavi 3 vprašanja. Ponavadi se jih usmilim. Videla sem, da ima HL mapo in pač rečem, da če je HL, da ne bom odgovarjala. In me fant zraven nje vpraša zakaj. Pač povem, da mi je zdravnica odsvetovala/prepovedala tako hrano, ker imam težave z ledvicami. In tip se začne naglas režat, skakat mi čestitam ipd. Men je blo nerodno. In ga vprašam, kaj hudiča je tok smešno. Pa reče, da moj razlog. Halo!??!?!?! Moj razlog, da morem pazit 1000x bolj, kot ljudje, ki imajo dve ledvici, se njemu zdi smešen?!?!?! Potem me je deklina začela sprašvat, kaj jem in ji povem, da normalno hrano. Tista hijena se je pa še zmer režov. Potem je začel govort, da je vse preverjeno in da tut zdravniki to jedo ipd. Ne gre za to, da nekdo to je. Ampak, če men nekdo to odsvetuje, potem me ne bo študent, ki je plačan, da prodaja šejke prepričov. Posebno pa ne s takim obnašanjem. Rekla sem jima, da ne mislem jest nekih praškov, ker mi je moje življenje precej pomembna stvar. Pa kaj, če mam nekej kg preveč. Vsaj ne delam se norca iz ljudi!

Tole NI napad na HL, ampak na ljudi, ki ga promovirajo in mu delajo anti-reklamo. Sem se mogla spihat, ker sem se že hotla pritožet na sedež podjetja. Pa nisem občutljiva, ampak delanje norca iz bolezni?

Tolko o kvaliteti…

ZPS: Lažne obljube na embalaži prehranskih dopolnil

Vsi tisti, ki HL prodajate, imam vprašanje za vas: mnogi med vami ste pustili redno službo in se ukvarjate le še s prodajo tega. Imate dejavnost sploh kje uradno prijavljeno? Vam sploh teče delovna doba? Vas nihče ne vpraša s čim se preživljate, če pa niste nikjer zaposleni?


Bi bil kdo tako prijazen, pa odgovoril?

Evo konkreten odgovor: Herbalife je v Sloveniji uradno registriran s 3.1.2012. Od tega datuma dalje mora vsak distributer, ki bo presegel 5000 volumenskih enot letno, odpreti s.p., kajti sicer izdelkov ne bo mogel kupiti. Govorimo o nad 5000 VE.
Torej lahko bo še kupoval HL, vendar glede na omejeni obseg le za lastne potrebe in za potrebe bližnjih. Za primerjavo: 5000 VE je 208 šejkov.
Ko pa enkrat odpreš s.p., imaš vse pravice in dolžnosti iz tega naslova, tako kot vsi drugi s.p.-ji. HL tu ni izjema.
Zgoraj sem brala, da distributerji kupujemo izdelke po 25, 35, 42 ali 50% ceneje, kot jih potem “goljufivo” prodajamo naprej. Bi se morda javil kdo, ki bi npr. nageljne kupil od veletrgovca po 5 eur in jih za prav tako ceno prodajal naprej? Kje je tu smisel? Vsi hodimo v službo, da nekaj zaslužimo. Imam prav? Saj nismo dobrodelna ustanova. A kdo od vas na plačilni dan zavrne delodajalčevo plačo, češ, ah saj ni treba, kar imejte ta denar?
Tudi mi smo kot začetniki plačevali izdelke v centru (da ne bo kdo rekel, da karkoli skrivamo, center se nahaja v LJ, Baragova 5) dražje. Najprej smo prodajali s 25% zaslužkom, sčasoma, ko smo pridobili več zadovoljnih uporabnikov, smo postali supervizorji, tem pa je omogočen nakup po veleprodajnih cenah, to je 50%. Ampak do tega smo morali priti postopno. Je sicer možno nabaviti si ogromno zaloge in takoj v začetni fazi postati supervizor, vendar meni se to ni zdelo smiselno.
Jaz s.p.-ja še nisem odprla, ker sem si decembra naredila kar nekaj zaloge, pa tudi letos bom najprej koristila teh 5000 VE, potem mi pa ne bo kazalo drugega, če bom hotela še naprej delat.
Davek od izdelkov pa smo distributerji prejšnja leta plačevali že v samem centru ob nabavi izdelkov. Kar se tiče izdaje računov, smo do nedavnega delovali tako kot npr. Amway, Oriflame, Avon, Taperware, torej ker nismo imeli odprtih s.p.-jev, nam izdaja računa ni bila potrebna. Kljub temu jaz za vsak prodan artikel izdam obrazec (račun), sicer brez DŠ in TRR, pač zato, ker se mi zdi to potrebno. Ker je bilo tudi govora o tem, da nihče od HL nima odprtega s.p.-ja, garantiram, da ta podatek ne drži.
Še kaj nejasnega? Bom prišla vsake toliko časa pogledat sem.


To ne spremeni dejstva, da gre za manipulatorski, prevarantski in nezakonit način prodaje. Ti sploh veš, da je piramidni marketing pri nas nezakonit? Ja, HL je točno to, piramidni marketing. Da tega, da vaše stranke nimajo vplogleda v cenik ter jim prodajate izdelke brez računa, niti ne omenjam.

Za “bando herbalifovsko”:
Pogovarjam se samo na kulturen način, na takega, kot ga imaš ti, pač ne.

To še vedno ne spremeni dejstva, da ste herbalifovci sekta, ki deluje na manipulatorski in prevarantski način. Vaše delovanje poznam bolj kot si ti misliš.

Pozdravljeni,
sam uživam herbalife in nisem preveč zadovoljen in bi rad zamenjal svetovalca!Namreč v 6 mesecih sem izgubil le 8 kg,tehtam pa zdaj 132 kg!Porabil sem že cca 4800 evrov!Ne zdržim več!Rad bi zamenjal svetovalca,a mi sedašnji ne pusti,pa tud izvedel sem da sploh ni noben strokovnjak na področju prehrane,ampak klepa,pa tud brskal sem po netu in zasledil,da skoro nobe distributer nima dietske šole!Sramota!

A je sploh kak welnnes svetovalec z višjo šolo dietetike,ki bi mi poleg HLja še jedilnik napisal,ker ne mislim še 10000 evrov porabit da shujšam 10 kg??

Hvala!

Kako pa hujšaš, da si izgubil tako malo? Kako se prehranjuješ? Če že sedaj kg nočejo dol, potem še vseeno žaužiješ prveč kalorij. Torej ni šanse, da bi uspel ohranjat težo pod 100 kg. Sam ti priporočam, da vrži stran te izdelke ali vsaj ne kupuj novih. Raje nameni denar za zdravo prehrano. Samo zamisli si, koliko kvalitetnega mesa bi dobil za ta denar. Povečini so ljudje debeli ravno zaradi tega, ker kupujejo čim ceneje. Najbolj poceni beli kruh, tone krompirja, mastno svinjino, navadne čokolade…

Hvala.Sem tudi sam že razmišljal v tej smeri!

Še enkrat hvala in lp.


Saj niti ne morejo biti strokovnjaki na področju prehrane na podlagi 12-urnega kvazi tečaja. Vprašaj v Wellness parku Laško, koliko časa so se njihovi ljudje usposabljali za wellness delavce/terapevte/svetovalce.
Sedanji HL “svetovalec” te ne pusti zato, ker on služi na tebi. Seveda ti tega ne bo povedal.
Jaz sem se svoje “mentorice” moral znebiti zgrda, saj zlepa ni šlo. Ko sem se te sekte znebil, sem imel občutek, da sem se znebil ogromnega bremena, predvsem psihičnega.

Pozdravljeni!

To je katastrofa, kaj vse obljublja Herbalife.
Če želite shujšati je na 1. mestu zdrava prehrana z čim manj nasičenimi maščobami ter hrana z čim nižjim glikemičnim indeksom (GI) ter min. 30-45 min gibanja.
2. Hujšamo ne tako, da se odpovedujemo obrokom in pitjem HL kot nadomestek, ker si telo začne delat zaloge in ko prenehate z HL ni čudno, da se vam kg povrnejo in začnete ponovno piti in ste v začaranem krogu kjer porabite ogromno denarja. HL vsebuje tudi glutaminat, ki lahko ima zasvojilni učinek.
3. Poznam pa ene dobre napitke, ki se pijejo pol ure pred obrokom, ker naše telo mora imeti naromalne obroke za naromalno delovanje, dobiti moramo vse B, OH, M, VIT. MIN ter vodo, ker naše telo je sestavljeno iz 70% vode. Obrokom se ne odpovedujemo!!!!
Ti napitki so iz naravnih sestavin brez konzervansov in aditivov in imajo nizek GI.
Zato mislim je to prava rešitev, da se popijejo pol ure pred najbolje pred kosilom in večerjo, da količinsko manj poješ. Ker saj veste diete z odpovedovanjem imajo jo-jo učinek prepovedane stvari so najslajše in takrat še več nezdrave hrane pojemo, ko jo “kao” ne bi smeli. Pa kilograme je treba počasi izgubljati, tiste diete z hitrim izgubljanjem, so lažne, izgubite vodo in ne kg.
Upam, da sem vam odprla kaj oči in da sem vam vsaj kanček pomagala pri odločitvi, da se odpovete dragemu kupovanju HL izdelkov.
Za kakršen koli nasvet sem vam na voljo, rade volje pomagam, ker je zdravje na prvem mestu in če imamo povišano telesno težo smo bolj ogroženi za kakršne koli bolezni.
Lep pozdrav!

Ah obstaja 100 ljudi in sto čudi! Do zdej se je vedno izkazalo, da so imeli nezadovoljni uporabniki HL nad sabo distributerje, ki al niso mel pojma, al so jih silil, da morjo nevem, kok kupt, al so jih silili, da morajo to prodajat – pri tem da ne svetovalec še manj pa tisti, ki je jedel niso imeli pojma kako pa kaj…In tako je prišel HL pri marsikomu na slab glas, kljub temu, da so izdelki zelo vredu in so pomagali že mnogim…In potem se najde še na stotine ljudi, ki bodo prodajali svoje stvari in trdili, da so najboljše in oh in sploh…Veliko prehranskih dopolnil je dobrih, prepirati se o tem katera so najboljša in katera malo manj pa je brez znanosti totalna neumnost… Če bi kdo rad argumentirano se pogovoril o prehrani(ne samo herbalife in pa jej tle herbalife to je najbols zato ker so tko rekel uni znanstveniki) in uravnoteženem načinu življenja in ima odprta vprašanja glede HL, lahko kontaktira našega svetovalca za eno pijacko in bo dobil vse odgovore na svoja prehrambena in sistemska vprašanja (brez obveznosti in polnenja garaž z izdelki…)

[url=http://www.http://herba4life.eu/index.php?page=svetovanje%5Dwww.herba4life.eu%5B/url%5D

NT-Team – odlični rezultati in zagotovljeni uspehi!

NT.team, ni tukaj poanta v tem, ali so HL izdelki dobri ali ne, temveč za sporen način novačenja distributerjev ter prodaje. HL distributerji ki v posel vpeljujejo nove ljudi, tem novincem natvezijo vse mogoče (češ kako bodo obogateli ter hodili na počitnice na Karibe, kar se potem seveda ne zgodi), obenem jim pa zamolčijo, da od količine HL izdelkov ki jih nabavi distributer na nižji ravni, dobi provizijo distributer nad njim/njo. HL distributerjem ni v interesu drugim ponujati neko zdravje, temveč jim gre za zaslužek. In da je mera polna, HL išče nove žrtve tudi že preko študentskih servisov, kjer pod šifro dela piše le zdrava prehrana. Da manipulatorskih HL partyjev niti ne omenjam.

Sem bila enkrat na njihovi reprezentciji v enem hotelu v Lj. Prijavila sem se pa tja, na oglas Wellness svetovalca, in pričakovala me je prodaja. Na tisti reprezentaciji, so imeli kratko predstavitev o prehrani kot za 8 letne otroke recimo. Potem so hodili na oder njihovi člani in govorili koliko so shujšali s HL, in potem so ostali ploskali tako prisiljeno, umetno, se je videlo da je to vse zaigrano in dodobra naštudirano.

Spomnim se da je isto nekdo nov, ki je nasedel nategu tako kot jaz, nekaj poskušal sodelovati ko so imeli predstavitev kaj je zdrava prehrana. In so ga ostali ko je povedal svoje mnenje tako diplomantsko in s tistim posiljivim smehom zabili haha, ne morš verjeti.

Skratka nateg da ni večjega, in to sranje tržijo pod namenom Wellness svetovalec, groza. In ta oglas je bil še dolgo časa na straneh zavoda za zaposlovanje. Skratka HL, se mi je zdel kot sekta, tisti ki ne verjamete pojdite na enega teh “razgovorov” pa boste doživeli isto. Da ne govorim od okusa HL, so imeli semple enega od šejkov na mizah, sem mislila da bom bruhala noro zanič.


Si tudi kupila te izdelke in jih naprej prodajala?

New Report

Close