Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Enostarševske družine niso problem

Enostarševske družine niso problem

Oče: napaka. zdravstveno kolonijo bi videli, ker gresta hčeri vanjo zaradi zdravstvenih razlogov, ne zaradi socialnih. le dvakrat je ne bi imela brezplačno. to je vse.

otroške dodatke pa smo imeli od začetka. njegov delodajlec mu kar lep kos dohodka pretvarja v avtorske honorarje, dnevnice, itd. pa se vedno vadi, a to ni stalni dohodek. slabo je samo to, da je ta dohodek prisoten leta in leta na plačilni listi in je konstanten.

Imaš prav :)), če je lahko vaš občinar zlorabil sistem (subvencioniranih) zdravstvenih kolonij, zakaj ga ne bi še kdo drug :)). Pri tem pa močno dvomim, da takrat, ko si imela kolonijo brezplačno, nisi bila dolžna dokazovato premoženjskega cenzusa.

Avtorski honoraji se upoštevajo tako pri cenzusu otroškega dodatka, kakor tudi pri določanju višine preživnine.

Oče kolonijo sem imela subvencionirano lani, ker so upoštevali dohodninsko napoved od 2007, ko sem bila 4 m na zavodu … in tisto leto, ko sem bila v eni službi, v kateri sem imela plače samo 120.000 sit. štiri ali pet let nazaj in to je bila majhna plača.

avtorski ja, ampak on pravi, da je to nestalen vir dohodka – kar sicer je, le da je pri njem prisoten že leta in leta vsak mesec.

potem si potrdila točno to, kar trdim …

Jaz imam sodelavca, ki mu je bila preživninska obveznost naložena glede na dohodnino tistega leta, ko je poleg službe vodil še en projekt za katerega je bil plačan preko avtorskega honoraja in sodnika ni brigalo, da je šlo za enkratni projekt.

Da gre za stalni dohodek lahko dokažeš s tremi ali petimi zaporednimi dohodninskimi odmerami … sodišče jih lahko samo zahteva od DURS-a jih tebi ni treba predložit.

Sicer pa … koliko ljudem je avtorski honorar edini vir zaslužka, pa morajo vseeno plačevati preživnino …

Se vidi, da so sodnice same glupe ženske :))

napača … jaz imam sodnika. 🙂

in kako veš, da ni transvestit v moškega preoblečena ženska :)) ?

Samo predlog:

Če že delaš raziskavo na temo enostarševskih družin, ali se boš poigrala tudi z vprašanjam, zakaj sodniki pri ISTI zakonodaji različno določajo preživnino?

Mariborski baje vračunavajo otroške dodatke, kranjski očitno ne upoštevajo avtorskih honorarjev …

če se bpš lotila tega vprašanja, bi bilo tvojo študijo celo vredno prebrati …

preživnine so tko zjebana tema, da bi morali kar nekaj zakonov popravit,če bi hotli za silo uredit področje.

sej od kje pa jamstvenemu skladu tabela za določanje preživnin, če jih vsak odmerja na uč – soc. delavci, sodniki, starši?

v delo sodnikov se ravno en bom spuščala, ker obdelujem in kvačkam zakone, je pa vsak info dobrodošla, seveda preverjena. v kolumni bom pa sigurno pisala o tem.

Meni se zakonodaja s področja preživnin niti ne zdi slaba. Meni se zdi slabo to, da se jo uporablja skozi sodno prakso tako nekonsistentno.

Zakoni so itak mrtva črka na papirju, ki jo v življenje spravi šele sodna praksa. Če boš študirala samo zakone, boš opravila samo 10% dela …

:))))))))))) zakon je podlaga, praksa je pa praksa. moja naloga je poiskat zakonske nedoslednosti in luknje, predstavit posledice teh lukenj v praksi in predlagat popravke.

Glede na to, da imaš probleme s funkcionalno pismenostjo, me zanima kako boš odkrila vse nedoslednosti in luknje v zakonu, ne da bi preštudirala tudi prakso CSD in sodišč?

katarina, katarina. cccc.

Oče: in po čem ti sklepaš, da sem funkcionalno nepismena? in … sploh veš, kaj pomeni termin”funkcionalna nepismenost”?

Fukcionalna pismenost je sposobnost pravilnega razumevanja besedila.

Recimo to, da sem ti zastavil vprašanje, na katerega si mi ti odgovorila z vprašanjem.

hmmm … mogoče pa tvojega vprašanja nisem razumela in sem ti zato zastavila dodatno vprašanje? Mr. God.

my point o funkcionalni nepismenosti exactly

p.s. Sem ateist in ne verjamem v kulte osebnosti, naj bodo resnične ali namišljene, zato si Boga nekam zatakni …

aha … seveda. če tisti, ki postavi vprašanje, postavi vprašanje, ki je drugemu razumljivo, potem je tisti, ki mu je nerazumljivo vprašanje, kirv, da je temu tako.

si kdaj slišal za transfer? si kdaj slišal, da je tisti, ki postavlja vprašanja dolžan le-ta postaviti tako, da jih tisti, ki so jim vprašanja namenjena, razumljena?

ne ti men o funkcionalni nepismenosti …

mimogrede: katero vprašanje je to bilo? Mr. God …

Pozdravljeni.

Moje ime je Karmen Novak in sem študentka 5. letnika psihologije. S kolegicama smo se odločile, da bomo pri predmetu Organizacijska psihologija raziskovale problematiko enostarševskih družin glede zaposlovanja.
Kot glavni problem smo si zastavile usklajevanje družinskih obveznosti in starševskih odgovornosti s poklicnimi obveznostmi. V ta namen bi morale izvesti 9 do 12 intervjujev s starši, ki živijo sami z otrokom (ali z več otroki), mlajšim od 16 let ali 19 let, če se le-ta redno izobražuje.
Ker si želimo čimbolj reprezentativen vzorec smo se odločile, da se obrnemo na vas. Zanima nas, če bi bili pripravljeni sodelovati v intervjuju, ki bi trajal od 30 do 60 minut.
Sodelovanje bi bilo popolnoma anonimno, pomagali pa bi nam pri ozaveščanju širše javnosti o problematiki enostarševskih družin glede zaposlovanja.

V primeru, da ste pripravljeni sodelovati, me prosim kontaktirajte na mail [email protected]

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Karmen Novak

New Report

Close