Najdi forum

EMA SRAMOTA!!!

Ne ti meni o nestrpnosti. Stanujem v stanovanju, ki je last slovenske katoliske misije – toliko. V najem mi jo je dal najbolj legendarni zupnik v celi Sloveniji (no zdaj je najbolj legendaren v celem Berlinu), ki me je sprejel, ne glede, kaj sem, kdo sem in glede na to da sem “veren ateist”. Rodeta sem pa osvrknil samo zaradi tega, ker je on glavni zagovornik se okostenelega konzervativnega nacina cerkve do ljudi – preprican sem, da ce bi on zivel v tistem casu, kjer so mnozicno izvajali inkvizicijo, glavni :)) In ravno njemu in njemu podobnim je slo v nos, da je ta zupnik, ki je sedaj v Berlinu, priredil v cerkvi modno revijo. Namrec, tudi cerkev mora iti danes v korak s casom, iskati nove prijeme in poti do svojih se-ne vernikov in obstojecih. In ker je ta zupnik opazil, da prihaja na njegove pridige in mase vedno vec mladih in ker ima tudi posluh za zelo liberalne ideje (kar se tice cerkve) se je pac spustil v to pustolovscino. Namrec, tudi ta zupnik se ne strinja z Rodetovimi prijemi in stalisci. Sicer to direktno ne pove, ce pa znas brat med vrsticami… Ce te zanima kaj vec, si iz arhiva revije Jana preberi clanek o tem zupniku, njegovim staliscih ( Jana iz 6.2.2002). Naslov clanka pa je “Kreator cerkvene mode”
Ta clovek izvaja taksne pridige in taksne mase, da ga grem, ko le utegnem poslusat! In spet je Rodeta “knock-outiral” – kako jim gre v nos, da je ARD prenasala polnocno maso na bozicni vecer ravno iz njegove cerkve :))))))))))))
Aja, tudi toliko opevana Karmen Stavec je zacela svojo kariero ravno v njegovi cerkvi :)) Boga njena mama, kako je bila zalostna, ko njena Karmen ni zmagala.

In ce zupniku to uspe – da spravi, pridobi nekoga, ki mu do sedaj cerkev ni bila prevec blizu – je opravil svoje poslanstvo in to mu je najvecja nagrada in zadoscenje.
Zato, ne ti meni o moji nestrpnosti do cerkve.

:)) D best!

Lilit, če je sestavek tvoj, vsaka čast. Ga lahko kje objavim???

Če je to za tebe strpnost, da nekoga apriori obsojaš, pa tu hudič pomagaj, Bog ti tako ali tako ne more. O inkviziciji res ne bi tu izgubljal besed.

Ne vem zakaj si mi na dolgo in široko razpravljal o liberalizaciji cerkve (mimogrede z njo se tudi sam strinjam , pa tudi proti homoseksualcem in transvestitom nimam nič). Želel sem samo povedati, da je vseeno do česa si nestrpen, kajti nestrpnost je pač nestrpnost (preberi še enkrat kar sem napisal). Ne vem zakaj si ne upaš priznati, da te je malo zaneslo, vsak se pač kdaj zmoti.

Če pa bi kdaj rad debatiral o položaju cerkve na Slovenskem in zmonopoliziranih slovenskih medijeh, ki sodijo zraven, ki kot posledica dediščine totalitarnega režima indoktrinirajo manipulirajoče poslušne Slovenčke in širijo splošno demagogijo, pa bom z veseljem spregovoril.

Pa brez zamere, LP Boris

THE BEST!!!

Sestavek je plod mojega razmisleka o vsem skupaj in moje delo. A seveda, kdorkoli ga lahko objavi kjer koli želi. Najbolj pomembno je,d a se kdo ob njem zamisli. Hvala, pa lep dan!
Lilit

Pa saj je ravno v tem hec, da nisem nestrpen. Na jetra mi gre le g. slo metropolit ki je sam nestrpen do drugace mislecih. Zakaj bi naj zdaj na dolgo in siroko razlagal, da bi me naj zaneslo. S postom sem se malo ponorceval, tako kot je tudi on piker in udriha po drugih. Vera je osebna stvar vsakega posameznika in ne nekaksna institucija, ki rabi zastopanje v drzavnih organih. Moje skromno mnenje. Z siroko razlago pa sem ti pa samo poskusal predstavit kako smatram svoj pogled na cerkev in trenutno izkusnjo. Vsekakor nimam proti cerkvi in dusnim pastirjem cisto nic, dokler so resnicno v sluzbi cloveka! Deviacije se pa itak povsod dogajajo.

p.s.: Nobene zamere, – daj se kaj napisi o tem!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close