Najdi forum

EKG izvid

kaj pa ti pomeni glede srca ? kateri zivci p sexaj oskrbujejo srce ?

lp

pozdravljeni

nisem dobil vasega odgovora

Odgovor je bil poslan že včeraj. Zaradi bifascikularnega bloka sem priporočal posvet (pregled ) pri kardiologu (aritmologu). Svetoval sem preged pri kardiologu v Kardiološki ambulanti za športnike, ki deluje na Polikliniki v Ljubljani. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni, na sistematskem pregledu so mi ugotovili šum na srcu in po opravljenem EKG-ju je izvid sledeči:
RR: 678 ms
P: 102 ms
PQ: 130 ms
QRS: 82 ms
QT: 340 ms
QTc: 413 ms

Interpretacija: sinus arrhytmia, low limb lead voltage, st & t abnormality, consider inferior ischemia or left ventricular strain

Zanima me, kaj to pomeni? Hvala za odgovor

V mnogih današnjih elektrografskih aparatih je “v spominu” idealni normalen EKG. Zadostuje majhen odklon poteka zapisa, da ga aparat zazna. “Aparat” je ugotovil blago neredno bitje srca (za kar je lahko krivo neredno dihanje), nizke vrednosti zobcev QRS (zaradi debelosti(?), zaradi nezadostne prekvitve srca (?), zaradi tehnične napake (?))

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni..

Bi vas lahko prosil, za razlago EKG izvida, ki sem ga dobil pred operativnim posegom (sinusov).

RR 794
P 98
PR 158
QRS 96
QT 376
QTC 422

P 34 (stopinj)
QRS 64
T 19

P (II) 0,08 mv
S (V1) -0,80
R (V5) 1,61
Sokol. 2,51

Sinus rhythm
Normal ECG
5.73

Hvala za odgovor.

lp

Hvala za zaupanje in lahko potrdim, da vaše srce deluje brezhibno. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni Boris Cibic!

Mene pa bolj zanima informativne narave , namrec ker je teenutno aktualna tema kracni bloki me zanima ali se lahko razlikujejo med sabo npr ce nastanjeo kot pooperativno stanje po operaciji na odprtem srcu , npr VSD ,ali pa so posledica ateriskleroze, srcnega infarkta itd…?? Naj se povem da sem zasledil da imamo ljudje baje na levi strani srca( levo vejo ki se deli na sprednji del , zadnji del in septalni fascikel) ali lahko zaradi operacije in vrimusnega vnetja nehata delovati desni krak se pravi desnokracni blok in levi sprednji( septalni) fascikel ?

Lepo porsim za odgovor in lep pozdrav

pozdravljeni

bi lahko dobil odgovor ? moje vprasanje se je pojavilo vas odgovor pa ne ?

Fascikularni blok je blok v katerikoli veji prevodnega sistema, ki zajame manjše veje sistema. Vzrokov za nastanek blokov je več vrst. V redkih primerih so lahko prirojeni, v zelo visokem odstotku pa so posledica bolezni v srcu, ateroskleroze, visokega krvnega tlaka, itd. V redkih primerih pri posegih v srcu,

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor

niste pa mi odgovorili ce se kaj razlikujejo med sabo ce nastanje zaradi taksih in drugacnih vzrokov ? nekateri so baje nepomembni ?

lp

Glede na vsebino dopisa mislim, da ste imeli v mislih razlike med posledicami desnokračnega in levokračnega bloka. Verjetno veste, da je levi prekat mnogo bolj obremenjen kot desni, ker mora pognati kri po celem telesu. Lahko mi še pisete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Baje pa nekatri bloki , niso pomembni za življenje in da ne predstavaljo nobenih posledic in ekg je v mejah normalne ? Tako pravijo eni kardiologi kaj pa je res pa nevem?
lp

Pri obravnavi srčnih blokov ugotavljamo inkompletne (nepopolne) in kompletne (popolne) kračne bloke. Najmanj nevaren je inkompletni desnokračni blok, ki pri bolniku ne povzroča nobenih težav in nobenih omejitev pri telesnih obremenitvah. Brez posebnih težav pri zmernih telesnih obremenitvah je lahko tudi bolnik, ki ima popolni desnokračni blok zato ker prevzamejo njegovo funkcijo niti levega kraka. Tako stanje že nekoliko zmanjša “delazmožnost” srca, ki jo lahko ugotovimo pri obrenitvenem poizkusu. Pri prizadetosti prevodnega sistema v levem prekatu ravno tako ločimo inkompletni in kompletni blok. Pri inkompletnem ločimo sprednji in zadnji hemiblok. Pri kompletnem so zajete vse tri veje in to je “levokračni blok, pri katerem je deazmožnost prizadeta.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljjeni hvala za odgovor

kaj pa če pacient ima recimo bifascikularni blok in je po NYHA uvrščen v 1 razred in sicer ob obremenitvah ne čuti nobenih težav tudi ob extremnih naporih ?

lp in hvala za odgovor že v naprej

Pri fascikularnih blokih, tudi če so bifascikularni, bolnik nima napadov bolečin, lahko nima motenj srčnega ritma in je lahko ocenjen, da še spada v skupino NYHA I

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani! Prosila bi za pojasnilo EKG izvida:

QRS 88ms QT/QTcB 384/458ms PR 146ms P 106ms RR/PP 702/695ms P/QRS/T 35/65/ 35 degrees QTD/QTcBD 18/ 21ms sokolow 1.3 mV NK 12 q wawe(inferior) probably normal EKG vnaprej se vam že zahvaljujem za pojasnilo lp

Spoštovani! Prosila bi za pojasnilo EKG izvida:

QRS 88ms QT/QTcB 384/458ms PR 146ms P 106ms RR/PP 702/695ms P/QRS/T 35/65/ 35 degrees QTD/QTcBD 18/ 21ms sokolow 1.3 mV NK 12 q wawe(inferior) probably normal EKG vnaprej se vam že zahvaljujem za pojasnilo lp

Z navedenimi kraticami kardiolog opiše izgled krivulje EKG. V tem primeru ni navedbe sumljive za organsko bolezen srčne mišice ali srčnih žil. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close