Najdi forum

EKG izvid

Srce so mi pregledali z UZ pri 14. letih (sedaj jih štejem 24) in niso našli nobenih posebnosti oz. odstopanj.
Zato me je tale izvid z IRBBB kar malce presenetil.

Naj še omenim, da so mi pred letom dni diagnosticirali generalizirano anksiozo, ki se je stibilizirala (brez zdravljenja).
To je bil prvi EKG, ki sem ga opravil v tem obdobju in edini do sedaj, ki je pokazal odstopanja.
Je možno, da je to povezano?

Če sem vas pravilno razumel vi sprašujete če sta anksiozno stanje in inkompletni desnokračni blok povezana. Nikakor. Anksiozno stanje ni nikakor povezano z inkompletnim desnokračnim blokom in obratno. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
decembra lani sem prebolela pljucnico, a so me za tem pestile tezave (izredno tezko dihanje ob teku in pohodih, bolecine v prsnem kosu) , zato me je zdravnica prvic poslala na EKG in k pulmologu (kar zdaj ni pomembno). Te tezave pa verjetno niso vzrok slabe kondicije, ker se veliko ukvarjam s sportom in mi teki ter pohodnistvo nikoli poprej niso predstavljale nobenih tezav. Mene zanima samo kaj pomenijo naslednje stvari napisane na izvidu, stara sem 15:

Sinus rhythm
Axis normal considering age
Low voltage

5.62

Zanima me, kaj pomenita sinus rhythm in low voltage. Vcasih vidim, da ima kdo napisano normal sinus rhythm in me zanima, ali je tukaj kaksna razlika? Ter kaj naj bi pomenila nizka napetost. Moj EKG je verjetno normalen?

Za vsak slucaj dodajam se ostale vrednosti:

HR 71/min

Axis:
P 10°
QRS 64°
T 38°

P (II) 0.06 mV
S (V1) – 0.55 mV
R (V5) 0.82 mV
Sokol. 1.79 mV

Intervals:
RR 842 ms
P 86 ms
PR 174 ms
QRS 90 ms
QT 386 ms
QTC 424

10 mm/mV

Najlepsa hvala za odgovor.

V mnogih sodobnih EKG-aparatih so programirane slike različnih krivulj EKG, ki jih aparati avtomatsko napišejo. Nešteto krat se zgodi, da dobljene krivulje EKG niso dovolj značilne za pravilen odgovor. V takih primerih je za pravilno oceno pomena nenavadne krivulje zelo pomemben pogovor z bolnikom.
V vašem primeru je “aparat EKG” ugotovil majhen odklon od normalnega izvida (“low voltage = nizke odklone), sicer normalno bitje srca. Zadostuje naveden majhen odklon od povsem, normalnega EKG, da ni v opisu navedena beseda “normal”. Vzrokov za nizko voltažo krivulje EKG je več (tehnične pomanjkljivosti, debelost, itd.)Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Star sem 51 let. Na sistematskem so mi opravili ekg in ugotovili: sinusni ritem, sr,fr,55/min, vertikalna os, neznačilne spremembe ST spojnice, sicer v mejah normale.
Zanima me razlaga tega izvida, prosim tudi za mnenje glede nadaljevanja intenzivnega ukvarjanja s športnimi aktivnostmi (maratonski tek, cestno kolesarstvo).

Neodvisno od vsebine EKG, je zame zelo pomemben podatek, da ste aktivni športnik. V sodobnih EKG-aparatih je v programih navedenih več pravilnih “rešitev EKG”. Pri vas so prisotne minimalne spremembe, ki niso sumljive za nobeno organsko bolezen srca. Če , ob obremenitvah, vas ne ustavijo napadi bolečin v prsnem košu v obliki močnega tiščanja in nelagodja mislim, da ni zadržkov za nadaljevanje dosedanjega življenja. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Stara sem 62 let. Opravila sem ekg zaradi predvidenega operativnega posega.
Izvid:
QRS 64 ms
QT/QTcBaz 386/431 ms
PR 140 ms
P 88 ms
RR/PP 804/800 ms
P/QRS/T 49/6/47 degrees

Normal sinus rhythem
Possible
Inferior infarct
age unditermined
Abnormal ECG

Prosim za razlago izvida

Priporočam posvet pri izbranem zdravniku družinske medicine. Morda gre za manjšo spremembo EKG, ki ne bo zadržek za operativni poseg. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

Tahikardije imam zadnje pol leta vsak dan, večkrat na dan- tudi med mirovanje Oz. Počitkom. Kadar traja tahikardija dlje časa, čutim vrtoglavico, stiskanje in bolečino pri srcu, glavobol, poleti, ko je bilo vroče sem ob tem vsakodnevno čutila tudi dušenje v prsih in na splošno slabo počutje, tako da sem bila večinoma v stanovanju čez dan.
Jemljem Byol 2.5 mg 2 X dnevno.
Prosim za razlago izvida in nasvet glede zdravljenja in morebitnih nadaljnjih preiskav.

Hvala in Lp. Tiara

Pozdravljeni!

Napotena sem na poseg cistoskopija pod narkoza (biopsija) za mehur zaradi nejasnih sprememb ugotovljenih pri cistoskopiji. in sem mogla prej opraviti ekg. Stara sem 21 let imam 58 kg, visoka sem 173 cm.Drugače se zdravim za mnogimi težavami, napadi panike (jemljem zoloft 100mg in eglonil 50mg ali apaurin 5mg), težave z hrbtenico in kolki degerativne spremembe ( jemljem zaldiar), prekomerno aktivni sečni mehur( jemljem vesicare 10 in betmiga 50 mg), težave z želodcem, kronični gastritis in zelo rezistentna okužba s HP+ bakterijo ( zdravlejna neuspešno že 10 krat) (jemljem, nexsium 40mg in tametil 10 mg), težave z astmo ( ventolin pumpica). Prosim za mnenje ekg izvida, ker mi ga nobeden ni pojasnil. Podatki so sledeči.

HR 81/min
RR 743 ms
P 102 ms
PR 162 ms
QRS 66 ms
QT 360 ms
QTC 419 ms

Axis:
P 58
QRS 58
T 46

P (II) 0.12 mV
S (V1) -0.68 mV
R (V5) 1.43 mV
Sokol. 2.10 mV

Sinus rhyteam
5.62
Unconfirmed report

Hvala za mnenje in pomoč.

LP

Pozabila sem še dodati da sem pri kardiologu vodena tudi za neopredeljeno motnjo srčnega ritma, zaradi zbadanja pri srcu in pretakanja po srcu, izključili so povezavo z napadi panike. Februarja sme naročena tudi na 24ur holter ekg.

LP

V dopisu navedene vrednosti EKG- krivulj so v normalnih mejah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za dodatno informacijo. Verjetno bo možen točen odgovor na vprašanje o dogajanjih v srcu po opravljenem pregledu pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ne vem, če bo ta odgovor dobil dopis “Noelka”. Želim povedati, da nisem mislil na virusni infarkt pač pa na virusni miokarditis. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prosim za odgovor.
Hvala in Lp

Ne uspem prikazati krivulje EKG, sem pa mnenja, da so v Ekg vidni posamezni prezgodnji utripi (ekstrasistole) ali v parih. Ker ste napisali, da jemjete Byol 2 x 2,5 mg je očitno, da ste dobili zdravilo pri izbranem zdravniku ali pri kardiologu, ki sta mnenja, da se vam bo stanje zboljšalo že z najmanjšimi odmerki predpisanega zdravila. Mislim, da ni zadržka za nadaljevanje zdravljenja z Byolom, priporočam pa, da bi dodatno jemali zdravilo proti anksioznosti (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji ali drugo zdravilo, ki je na recept in ga dobite pri svojem zdravniku). Morda se bo vaš zdravnik odločil, da nekoliko poveča dnevne odmerke Byola. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdralvjeni

Prosil bi za razalgo izvida .

EKG: sinusni ritem s frekvenco 75/min, bifascikularni blok

EHOKARDIOGRAM: Stanje po zaprtje subaortnega defekta interventrikularnega septuma v katerega je prolabiral desni koronarni listič aortne zaklopke.Funkcija aortne zaklopke je normalna, aortne regurgiacije ni, nakazana je konnetrična hipertrofija levega prekata , normalna velikost in funkcija levega prekata , prav tako normlana velikost in funkija desnega prekata

ZAKLJUČEK: Ugotavljamo dobro kirusško zaprtje defekta interventrikularnega septuma v katerega je prolabiral desni koronarni listič aornte zaklopke, funkcija in delo aortne zaklopke je povsem normalna.
Posebnih omejitev s strani srca niso potrebna

Zanima me kaj to pomeni bifascikularni blok pri EKG ? in moram poveadti da sem aktiven športnik , zao imam koncentrično hipeertorijo levega prekata in kakšne so lahko moje športne obremenitve ?

Opravil sem tude obremenilni test na katerem ni bilo posumiti nobenih možnosti zaploetov ob obremenitvah

Lp in hvala za odgovor

V vašem dopisu je podatek, da ste bili operirani na srcu in, da je bila operacija uspešna. Pri opisu sedanjega stanja je navedena “nakazana koncentrična hipertrofija srca” in takoj za tem pa “normalna velikost in funkcija levega prekata”. S tem je zdravnik povedal, da je oblika srca le blago spremenjena. Pri oceni EKG je navedeno, da je je prisoten bifascikularni blok, kar pove,da so prekinjene prevodne niti za desni prekat in ene niti od dveh za levi prekat. Priporočam posvet pri kardiologu (Na Polikliniki v Ljubljani je kardiološka ambulanta za športnike). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close