Najdi forum

EKG izvid

Odgovor na objavo uporabnika
Mama 30, 27.04.2024 ob 09:33

Prosim za razlago dveh izvidov. Oba sta bila napisana ob bolečini v prsnem košu in visokem tlaku.

Sinusni ritem 98/ min normalna os.

QRS kompleksi ozki

QTc 464ms

aplanirani T val v D3

blaga depresija veznica ST v spodnjestenskih odvodih

Drugi

SR 90/ min normalna os

PR 155

QRS 88

QTc 470

neg T val v D3

aVR, V1-V4

Bolj me skrbi drugi ozvid. Po pregledu v dežurni amb. je zdr. rekla, da je EKG normalen.

Prvič tlak 180/ 120,  drugič 170/ 100

Jemljem Prenesso, zdaj mi je moj zdr. dal Walmox in Concor 2.5 zjutraj in zvečer.

 

 

 

Pozdravljeni

Izvid EKG lahko pomeni nekoliko slabšo prekrvavitev srčne mišice vendar brez celotne klinične slike je težko komentirati zgolj EKG izvid. Namreč negativen T val v določenih odvodih, ne pomeni nujno prisotnost koronarne bolezni.

LP

Pozdravljeni.

Vprašala bi še to.

Tablete Prenessa 40 mg jemljem dva meseca. Po mesecu in pol jemanja se  je tlak, ki je bil največ 140/90/70 z višal na prib. 170/100/100.

Šla sem k zdravniku, ki je opravil EKG in mi predpisal Wamlox 10/160

Omenjeni EKG je drugi v mojem zadnjem sporočilu.

Napišem še ostale podatke

PR 155

QRSD 88

QT 384

QTcb 470

AXIS

P 61

QRS – 23

T 5

Ob tem sem čutila srednje močno bolečino v prsnem košu. Ali bi bilo dobro opraviti še pregled pri kardiologu ? Take težave se mi pojavijo enkrat na mesec in takrat pristanem na urgenci.

Hvala za odgovor.

Spoštovana

Upam, da je zdravilo Wamlox (amlodopin, varsatan)  prijelo in da zdaj imate urejen krvni tlak. Vsekakor svetujem posvet in pregled pri kardiologu v primeru nadaljevanja težav.

LP

Hvala za odgovor.

Zdravila Wamlox še nisem začela jemati je pa zadnje dva dni tlak spontano padel.

Včeraj zj. 119/85/63  zv.100/73/75

Danes zj. 112/89/69

Jemljem še vedno Prenesso 40 mg in Concor 2.5

Trenutno imam idealen tlak.  Še pred petimi in več dnevi je bil

169/100/67 zj. 154/90/70 zv.

Podobno do včeraj. Preneso in Concor jemljem redno. Ali naj tako nadaljujem ?

Najlepša hvala

Pozdravljeni

Če imate urejen tlak potem ni razloga da bi spreminjali terapijo. Kot sem že napisal, zaradi sicer nespecifičnih EKG sprememb in opisanih težav, bi pregled pri kardiologu bil zaželen. Mogoče bi dodatne preiskave izključile prisotnost koronarne ali kakšne druge bolezni. Vsekakor je boljše opraviti dodatne preglede, ki bodo izključile prisotnost bolezni kot pa čakati na poslabšanje.

    LP

New Report

Close