Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dr Reš

Dr Reš

Sahe, ne vem, mislim, da je ta tvoj dopis letel name…, no pa vseeno, kakor si napisala, da ce bi imela tudi ti to moznost, se ji ne bi odrekla…
Jaz vsekakor nobenemu ne bi bila nevoscljiva, ce bi ga vzel naprej, on je privat in ima sistem, ki njemu najbolj ustreza in si zagotovo misli, da je najboljsi. Popolnoma mu dam prav, da da v ospredje pare, ki so bolj kriticni od parov, ki rabijo manj terapij, preiskav in celotnega zdravljenja, da pridejo do otroka…., ter da da v ospredje pare, ki se blizajo 40-tim in ze mogoce cez…, ne vem, verjetno ima nekje mejo in sistem po katerem dela. Kot si sama napisala, hvala bogu, da se lahko vsak sam odloci in si izbere svojega zdravnika….

Se enkrat, da poudarjam, midva sva sla k Resu z namenom, da postopek placava, pa nama je sam svetoval, da naj greva preko napotnice, ker sva tako slaba, da bova te postopke takoj pokurila (s tem je hotel povedati, da bo se tako prisel cas, ko jih bova se mogoce morala placevati) in hvala bogu, da naju jemlje resno in nama realno pove. V LJ so nama rekli na prvem razgovoru (januarja 2007): probajta se malo, mogoce se bo pa primlo, potem pa se vidimo, no in videli smo se komaj decembra 2007, da sva lahko sla v prvi postopek.

Kot je znano vsem nam, najslabse je to cakanje in cakanje…
In ce clovek noce vec cakat, pac mora iskati luknje ali pa denar, da lahko pride na vrsto prej, tako pac je v tem danasnjem casu, vse pa je odvisno od vseh nas, da se kaj premakne, nihce ti ne pride potrkat na vrata….zal…

Ajda

se bom oglasila še jaz ko poteka debata ravno o našem Rešku 🙂
Za nama s fantom je ena velika izkušnja več, saj sva lani oktobra začela hodit k njemu. Kmalu, po nekaj preiskavah naju je dal na ICSI in na srečo je bil postpek uspešen. Bomo zibali enega škorpijončka. ali pa škorpijonko.

Malo sem brala vse skupaj in ni tako kot nekatere kritizirate.
Dejstvo je da je Reš privat in da zato logično prideš k njemu prej na vrsto.
In tiste ki smo se zdravile pri njemu in dale kak postopek čez, vemo da dela trdo in precej. Vsako jutro(vse dni v tednu) je že okoli 5.30 100% v svoji ambulanti kjer opravlja ultrazvoke. Potem šiba v Postojno kjer dela postopke in potem mislim da dvakrat ali trikrat na teden opravlja še preglede v Dravljah.
In kar se tiče samoplačništva…Samoplačniško dela le postopke in to takrat ko mu zmanjka tistih na koncesijo. S tem naredi mnogo kateremu paru “uslugo” saj tako prideta prej do otroka, cena postopka pa tudi ni tako visoka da se nebi dalo zbrati denarja. Ni malo denarja ampak ni pa to nek znesek ki bi bil dosegljiv zelo redkim.
In ni res da dela postopke brez preiskav.
Midva sva opravila kup preiskav preden se je dokončno odločil da gremo na ICSI. Imela sva sreči in sva šla na zavarovalnico. Vse skozi pa sva imela tudi v mislih da se mogoče zgodi da bo treba samoplačniško-in bi bla v tem primeru pač samoplačniško.

In Reš je zame pač Reš. Govori direktno, ne ovinkari. Včasih je bilo treba pač kaj preslišat. In dela dobro. Imela sva precej težav in takrat se je izkazal Reš kot pravi strokovnjak in nama pomagal, naju vspobujal. Velikokrat smo se celo smejali.

Nama je pomagal do tega da naše dete veselo brca v meni.In vedno ga bova imela v lepem spominu. Z njegovim delom sva bila več kot zadovoljna.
mogoče se pa še kdaj vidimo. Če zopet ne bo šlo po naravni poti, potem si res želim da bi nama spet pomagal on.

aja ajda501 verjetno je tisto zdravilo na D, Diphereline.

jaz sem imela tudi ti dve zdravili, najprej Diphereline potem pa še dodatno dve ampuli Menopurja.

Seveda ne bo čisto držalo, da je za povečanje števila postopkov zaslužno (le) društvo Živa. Društvo za večjo rodnost je že pred 4 leti predlagalo povečanje števila plačanih postopkov, kasneje pa so o tem začeli govoriti tudi na GK. Društvo Živa je idejo podprlo vendar precej kasneje. Zadeva se zlahka preveri pri ga. Pirnat, ki je pisala peticije na MZ in ZZZS že od leta 2004 naprej.Enako je Društvo ves čas urgiralo za prerazporeditev oz. povečanje števila koncesijskih postopkov centru dr. Reša. In je uspelo.

Jori sej ne tekmujemo veš:))) Važno je, da se doseže več in niti najmanj ni pomembno kdo kaj doseže.

Dosti smo premaknili. Eno in drugo društvo. Upam, da bomo še kaj. Me pa niti najmanj ne zanima kdo.

Eno leto uspe enim, drugo leto drugim. Važno, da se premika na boljše in ne na slabše.

ajda501. Jaz menim, da me ti nisi dobro razumela. Tukaj ni šlo za kritiko glede samoplačniških postopkih. Menila sem samo za koncesijske. Saj ti delno dam prav, kar se tiče parov ki so zelo blizu ali že čez 40. Za mlajše pare pa menim,da bi jih morali obravnavati enako kot ostale. Kot že omenjeno vsak ima svoje težave in vsak bi rad čimprej prišel na vrsto in dvomim, da bi ti bila vesela, če bi vaju preskočilo deset ali dvajset parov in bi morala zato dlje čakati. Vsi smo iz enega in istega razloga tam, da bi imeli naraščaj.
Upam, da ne misliš, da je kritika letela nate, vendar na sistem. Tudi si ne bi upala, kritizirati kompetenco dr. Reša, saj ga osebno ne poznam. Kljub temu ostajam pri svojem mnenju – vsem enake možnosti. Ne pa da eni pari pridejo dvakrat ali celo trikrat na leto na vrsto s koncesijskim postopkom, nekateri pa ne.

Sahe, priporačam ti, da se prijaviš na dve kliniki hkrati, tako sem jaz, pa je manj čakanja. Če ti nekje ne uspe, greš drugam itd.
Ne vem….jaz poskušam narediti vse, da je čim manj čakanja, ampak kljub temu ni nobene garancije, da bi mi prej uspelo, tako pač je. Že, ko se samo nekaj dogaja, da hodim na preglede, si rihtam papirje itd… je boljše, kot pa da čakam in razmišljam, zakaj so tako dolge vrste, zakaj se to ravno meni dogaja, zakaj čas tako “počasi” leti, lahko bi že bila v novem postopku….itd., saj sama veš kako je!

Ajda

Kitty,

vem, da nihče ne tekmuje. Gre samo za to, da je prav, da se zahvalimo za prizadevanje (tudi) tistim, ki to zahvalo dejansko zaslužijo. Društvo za večjo rodnost si prizadeva za pare že od leta 1999 in je zaslužno za veliko stvari – od lobiranja za sprejetje zakona do povečanja števila postopkov. Ljudem, ki se trudijo, je treba dati priznanje. Vsaj moralno.

ajda501.
Saj jaz ne čakam križem rok, da bo minil čas. Klub temu pa pride situacija, ko ti druga ne preostane. Tako pri meni sedaj ko čakam na vsaditev zamrznjenčkov.(Je dolga zgodba)
Povej mi kako se to, da si na dveh klinikah hkrati, izide z zavarovalnico ter z napotnicami od ginekologa. Ali si na eni kliniki s koncesijo, na drugi pa samoplačniško?

Potem pa oprosti Jori. Tvoj prvi post sem narobe razumela. Tisto preverjanje ni prav lepo izpadlo. No važno, da se sporazumemo:D

Zahvala je pa res vedno lepa in tudi prav je, da vsake toliko pride :)))

New Report

Close