Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dr Reš

Dr Reš

Midva greva v posoptek ICSI.

Samoplačniško pride ta postopek skupaj z zdravili cca 1300 €. Zdravila so pa menda v Italiji cenejša ja.

Zanima me če ne greš samoplačniško, recimo, da želiš iti v postopek jeseni npr. septembra, oktobra, potem moraš čakati:

– ali res 1 leto, da prideš na vrsto za preko napotnice
– ali, ko recimo dobi dr. Reš nove postopke preko zavar. v začetku leta 2009, pa če se zdaj postaviš v vrsto, si na vrsti, ko dobi nove postopke

Ali se motim?

Tudi mi smo pred tem, da bomo šli v IVF, samo še ne vemo kako, imamo pa v sredini sept. razgovor?

Torej, ali plačam, da pridem na vrsto takoj, ali čakam za nove postopke do začetka leta ali se lahko čaka tudi dlje?

Sem neučakana.

Bata.

Hvala za info.

Kot sem že gori navedla me še zanima,če je katera šla iz ambulante v MB ali LJ k dr. Rešu? Kako je postopek, ali moraš kartoteko prenesti ali ne?
L.p.

bata, tega žal ne vem. Nama je samo rekel, da greva samoplačniško lahko zdej, ker prek zavarovalnice pač ni zdele več možno. Ko je moj vprašal, kolk se čaka na zavarovalnico, je odgovoril, da do enga leta. Več ne vem …Je tud naju zanimal, če prideva v začetku leta preko zavarovlanice al morva v vrsto. Po razmisleku sva se odločila, da ne čakava, ampak plačava. 😉

sahe, jest sem bila prej na GK v LJ. Men ni blo treba ničesar prinest k Rešu. Sam po napotnco k moji G sem šla. Če maš kake izvide doma, je fajn, da jih neseš s sabo, da vidi.
Men so izvide iz GK poslali po pošti.

Ce grem samoplacnisko, potem napotnice ne rabim od svojega ginekologa, a ne?

Ajda

mene pa zanima kako je s tistimi ki smo prvič pri Rešu plačali? A potem tudi postopka ne da zavarovalnico ali pač?

ajda in MikiMiška, a mislita samoplačniški pregled pri Rešu al na postopek?

Midva greva naslednji ponedeljek na razgovor za postopek ICSI. Zanima me, ker imava namen postopek placati, da bi pac prisla takoj na vrsto, ce rabiva napotnico od ginekologa in on od splosnega zdravnika. Po mojem je ne rabiva, ali pac???
Ajda

Aja, to pa ja, rabita, ja. moja napotnica je potekla, pa mi je sestra rekla naj prinesem novo, pa greva v p0ostopek samoplačniško.

ne pregled ampak postopek…Prvič sva ga plačala (takrat nama je ratalo), to je bilo leta 2006, in če prav razumem nama bi sedaj pripadal na koncesijo…Samo vse punce pišejo da nima več postopkov preko zzzs, kaj pa za take primere kot sva mi2?

MikiMiška, pojma nimam … kaj pa če pokličeš in se pozanimaš?

Midva sva bla pri Rešu, začela sem s Superfactom. Potem pa nadaljujem z Menogonom.

Kateri dan ciklusa si pa začela s Suprefactom?
Zanima me zato, ker sem danes dobila M, v ponedeljek pa imam razgovor z Rešem (grem samoplačniško) in me zanima, če bom ze ta ciklus lahko začela!!!
Ajda

Se enkrat jaz. Zanima me, ker grem prvic k Resu, kateri datum ciklusa je treba narediti krvne preiskave oz. vse kar zahteva…mene je resnicno strah, da ne bi ta ciklus sla v postopek. Ker sem danes prvi dan ciklusa, v ponedeljek pa razgovor z njim, me res zelo zanima ali je se kaj moznosti, da bi sla v postopek. Ker imam cikluse zelo dolge (40-45dni), mi ni za cakat spet dva meseca, da bi zacela s tem.
Ajda

Če misliš na FSH, se dela 2-4 dan v ciklusu. 3. še najbolj idealno. Sicer pa imej s seboj čimveč izvidov od prej.

ajda, jest sem s superfactom začela 27. dan ciklusa, pred M … drugi dan M pa moram pridet po prvo injekcijo Menogona.

Eh Res vedno dobi septembra se dodatne postopke od zavarovalnice. Sam njemu itak bolj odgovarja samoplacnisko. Taksne stvari me cist zamorijo.

Kaj praviš Kalina* pol da naj ga raje dvakrat prašam za ivf preko napotnice?

Sem tud jaz nekje brala da dobi jeseni še nekaj postopkov.

Bomo videli.

Srečno vsem.

Bata.

Tkole je, jst sem bila danes pri Merlotu, ki dela za Resa, in grem v postopek konec septembra. To je nas drugi postopek. Prvi je bila oktobra 2005. Letos februarja sem mu omenila, da hocemo letos oktobra spet probat, ker me pripada koncesijski postopek in je reku ok. Danes je zacel neki mutit, da neve ce bodo dobili spet postopke kakor prejsnje leto, pa sm cist vn padla, da me ne zanima, da sva se ze feb zmenila za jesen, in da me pripada koncesijski. Pol je pa reku kao ok, vas dam na listo, ampak v isti sapi mi je ze dal napotnice za primolut (sprozitev M) pa za prometrium. In da ga 17.9. poklicem, da bova zacela z tabletami.

tko da jaz bi na tvojem mestu rekla, naj te da na listo.

Kalina, oprosti, ampak tukaj se motiš. Samo lani je dobil Reš dodatne postopke in sicer v juliju, začel z njimi v avgustu. Za letos pa nič ne kaže. In takrat ni blo nobeni treba plačevat, samo tisim, ki so svoje (do takrat 4) postopke že porabile. Jaz sem imela srečo in padla ravno v ta čas, lani v avgustu sem imela prvi postopek in potem med letom še dva, vse na zavarovalnico. Reš ima manj kot 300 postopkov letno (lani še enkrat več), pol pa lahko hitro zračunaš, da drugače kot samoplačniško ne gre. Zavarovalnica je tista, ki nam “določa” čakalno dobo in ne on.

lorra pomoje ti ne poznas prevec dobro Resa, ce mislis tako. Moja prijateljica prejsnje leto sploh ni imela postopka, porabila je samo 2 do zdaj, in je morala iti samoplacnisko sredi leta. Ker so ji pac tako rekli.
Res je cisto neprofesionalen in aroganten, mogoce je strokovnjak za to podrocje, ampak ima zelo malo humanosti v sebi. Nazalost.

New Report

Close