Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dr Reš

Dr Reš

Aja oprosti lorra, nic slabega zate ne mislim, ampak to pa tud ni prav, da nekdo dobi 2 postopka brezplacna na leto, nekdo pa niti enega. To je pa res absurdno in zalostno. Ne mi zamerit prosim te,ampak to je pa cista nelogika.

Sem Reševa pacientka, no zdaj ne več, ker sem noseča in ga zato kar dobro poznam. Najbrž lani nisi spremljala situacije, zaradi predolgih čakalnih dob so punce iz društva Živa, pa najbrž še katere, da ne bom koga spustila, dosegle, da je ZZZS odobril vsem centrom več postopkov. V MB se so čakalne dobe malo zmanjšale, Na GK LJ jih praktično ni več, prav tako je Reš dobil dodatne postopke, da ni bilo potrebno nobeni plačevat. Žal letos teh postopkov ni več.
Se pa čisto strinjam s tabo, da to ni fer. Postavi se pa tudi v Reševo vlogo, kako pa naj dela, če mu nihče ne plača? Jaz sem imela to srečo, da sem šla v sam postopek ravno takrat, ko so bili na voljo. Če se pa odločiš zdraviti pri Rešu, greš tja z vedenjem, da bo po vsej verjetnosti potrebno postopek plačati, drugače greš še vedno lahko na GK ali MB. Prav tako si sami izbiramo zdravnika, če ti nekdo ne odgovarja, ga zamenjaš.

Itak, da ima vsaka svoj prav. Moje mnenje je, da je problem sistemski. Potrebno bi bilo urediti enotne čakalne liste, ki bi bile preverljive. Ne trdim, da bi morale biti javne! Samo sistem bi zastavili tako, da prehitevanje ne bi bilo možno. Tudi zdravnik se ne bi mogel po mili volji odločati, koga da na napotnico in koga ne. Prav tako, bi bilo potrebna konrola in sankcije, če se kdo ne bi držav pravil. Res ni fer, da ima nekdo 2 postopka v enem letu, drug pa čaka v vrsti. Mislim, da bi vse lažje spale, če bi vedele, kdaj bomo na vrsti na zavarovalnico in da se čakalna doma ne bi razlikovala glede na izbranega zdravnika. Potem bi se lahko res odločile glede na strokovnost ne pa glede na čakalno dobo! Pa tudi veliko lažje se odločiš, ali greš samoplačniško ali ne, če bi zagotovo vedela, da boš čakala na postopek 5-6 mesecev. Verjetno samoplačniški postopek ne bi prišel v poštev. Če pa je odgovor, da je čakalna vrsta do enega leta… hm… potem pa razmišljaš kako naprej. Mar ne?!?
Seveda pa v naši mali Sloveniji ni nikoli dovolj denarja za zdravstvo. Enotna čakalna vrsta bi pomenila denar za informacijsko tehnologijo, za kontrolo in operativnost sistema… verjetno pa, tudi določeni eliti ni do tega, ker potem tudi vip z vip sistem ne bi deloval. In to me najbolj žalosti… Ampak, borili se bomo, mar ne?

nova
Uredništvo priporoča

ojla punce

danes sem bila pri Rešu in me je brez vprašanj dal na koncesijski postopek, v ponedeljek že začnem z Dipherlinom 🙂

Bo pa to moj tretji postopek, prvega sem plačala,drugega sem imela na koncesijo,… ( drugi je bil uspešen, sem rodila punčko ).

Tko da očitno ni nobenega “sistema”..

Jaz sem v ordinacijo stopila suvereno,mu rekla da mi je nazadnje obljubil (ko neham dojit) koncesijskega in tako je tudi bilo. Brez vprašanj,komplikacij ali česar koli.

Se že zelo veselim in upam da bo najina pupa dobila bratca ali sestrico….

MikiMiška ful sem vesela zate! Upam, da bomo tudi druge imele to srečo.
Midva greva k njemu čez dva tedna, to bo najin drug pregled in nama po vsej verjetnosti predlagal postopek. Že zadnjič je namignil, da je to edina rešitev. Upam, da bo tudi meni ponudil koncesijo, vendar v to močno dvomim 🙁

Da se samo pikec vmešam :))
Lani smo (društvo Živa) s peticijo res dosegli več postopkov in zato se je naredilo kar nekaj več postopkov. Letos teh dodatnih postopkov ni več razen, če ne bodo jeseni spet odobreni. To je ena plat.

Ima pa žal tudi Kalina prav. Pri dr.Rešu ni trasparentnosti. Nekatere imajo v enem letu dva postopka na zzzs, druge morajo prvega plačat in gredo lahko v drugega preko zzzs, tretje možnosti preko zzzs v enem letu sploh ne dobijo. In to ni prav.
Čakalne vrste so po zakonu za vse enake ne glede na simpatije, poznanstva in prejšnje plačane postopke. To je nezaslišano. Žal si kot privatnik lahko dovoli marsikaj.

Za primer. V Mariboru na vratih visi čakalna vrsta za vsakega zdravnika posebej in za vsak postopek posebej. Tako si lahko vsak posebej kadarkoli pogleda kakšne možnosti ima. Nobenih dvomov, nobenih vprašanj. Najhuje kar se ti lahko zgodi 🙂 je, da je čakalna vrsta krajša od napisane.
In to je način, ki bi moral obstajat v vseh klinikah.

Živjo,

mene pa zanima kako hudo je če maš pri prvem pregledu pri dr.Rešu slučajno menstruacijo. moja je čista zmeda in ne morem bit 100%, da je v času termina (čez 1 mesec) ne bo.
Hvala za odgovor

Ravnokar sem prisla od prvega obiska pri Resu. Kar takoj naju je dal pod drobnogled, Moj je moral dasti seme, meni pa je naredil UZ. Spermiogram je naredil kar v ordinaciji, tako, da sva oba videla, koliko plavalcev je v tekocini. Na koncu je ugotovil, da sva oba zelo slaba in da nic ne bomo cakali, ampak, da gremo kar septembra v postopek. Dobila bom injekcije Menopur in neko na D…., ne spomnim se tocno…
V glavnem malo me je prestrasil…

Pozdravljene,

a katera ve, kje dr. Reš izvaja potem te postopke: punkcijo, transfer,… A v Dravljah? Nekaj sem slišala, da v Pragi.

Lp, Tina

Ne, v Postojni!

O, hvala. Me je že skrbelo …

Ajda 501 zivjo. Pa gres v postopek koncesijsko ali samoplacnisko?

Ajada501 tudi mene zanima ali greš preko koncesije ali samoplačniško?

Pa še nekaj me zanima:

Ali sta bila vidva prav prvič pri dr. Rešu, in vaju je že takoj dal v postopek, oz. ste se dogovorili. Ali moraš imeti narejeno vsaj laparoskopijo ali hsg ali kakšen test prl, fsh, klomifen, …

Super če je vaju že takoj dal v postopek.

Pri nama je bil tudi prvi spermiogram slab, ker se mož ni mogel tam sprostiti, pol pa ko je to prinesel od doma, je bil v redu, me je dr. Reš poslal nazaj k mojemu gin.

Hočem reči, da pri naju po prvem slabem spermiogramu, smo morali to še ponoviti, 3x.

Pri vsaki je menda drugače.

Lp, Bata.

No, da vam pojasnim. Prav prvič sva šla k Rešu z namenom, da plačava cel postopek, ker bi rada prišla takoj na vrsto. Za vsak slučaj sva s seboj nesla tudi napotnice. Ker je videl, da sva oba kritična (on zelo slab spermiogram in jaz policistične jajčnike), je rekel, da naj denar šparava, ker bova itak te postopke takoj pokurla, ker sva zelo slaba in naju je dal prek napotnic naprej. S terapijo začnem že čez 14 dni, tako, da res ne bomo nič čakali. Ful sem bila presenečena, ker se veliko piše o njemu, kako je strog in nesramen in ne vem kaj še vse. Do naju je bil čist OK, pa še rekel nama je, da morava denar šparat, ker so otroci zelo dragi. Prestrašil pa me je s tem, ker je rekel, da sva oba ful slaba, ker pred tem, sva bila obravnavana kot samo moška neplodnost, sedaj pa je naju določil kar za oba isto. V LJ pa so mi skoz govorili, da policistične jajčnike ima tako vsaka druga, da to ni nič kaj takega. No, on pa mio je rekel, da če imam dvakrat na leto ovulacijo s tem jajčniki, da je kar veliko…
Kakor koli že, samo, da se začne premikat, da ne čakava v nedogled…

Ajda

Pozdravljene sotrpinke,

toliko je že bilo napisanega in še bo o dr. Rešu, da človek kar verjeti ne more. Popularnost pa mu kar raste, čeprav si jo sam verjetno ne želi, ker to pomeni, da ima samo še več dela 🙂 V čakalnici se pa gnetemo! 🙂

Najprej mi nekaj ni jasno. Kako si lahko nekdo izbere izmed treh Centrov za OBMP ravno tistega, ki je privat, potem pa joka, ko mora nekaj plačati. Glede zobozdravnikov, ki so privatniki in imajo tudi koncesijo, pa je vsem jasno, da je večja vrsta pri koncesijah 🙂 Očitno so postopki izvenmaternične oploditve res različni od zobozdravstva, a logika je verjetno ista.

Glede opombe transparentnosti se načeloma strinjam s Kitty. Pa vseeno se mi zdi transparentno dejstvo, da če hočeš iti v prvi postopek takoj – v 2 mesecih, potem plačaj teh 1000 € (pa še to je odvisno, če bo postopek izveden do konca, drugače Reš ni hotel denarja). V primeru koncesije pa se vpiši v vrsto, ki bi lahko bila transparentna, vendar ob tem ne sme trpeti zasebnost pacientov in pacientk!

Naslednja zadeva, ki je niti pri zobarjih ne moremo enačiti so pacienti in njihovi problemi. Če ima neploden par vsaj malo verjetnosti, da bi naravno zanosil (sindrom PCO, nestalen spermogram, …), zdravniki – domnevam da ne le Reš, odlašajo s postopkom izvenmaternične oploditve (ne samo zaradi cene, temveč tudi zaradi zdravstvenih obremenitev ženske pri hormonski terapiji!), če pa je eden ali sta oba partnerja resnično nezmožna naravno ustvariti novo bitje, potem pa odpadejo razni Klomifeni itd. ter čakanje, ker tudi s časom ne bo nič bolje. Na tem mestu pa je za žensko bolje, da čimprej začne s terapijo, ker se telo bolje odziva, pa tudi lažje prenaša napor.

Dajmo imeti sledeče v mislih in ne le to, koliko časa mesecev ali let kdo čaka na postopek. Če hoče iti kdo z glavo skozi zid ne glede na diagnozo, bo pač moral plačati, saj pri koncesijskih postopkih ne bo imel prednosti; zadnje verjetno ne le pri Rešu, temveč tudi v drugih centrih.

Napisano ni napad na katero sotrpinko – bognedaj, saj smo v istem zosu, temveč le opomin, da lahko na isto zadevo gledamo z drugačnimi očmi, ter da vas ne sme prizadeti informacija, da je nekdo šel takoj v postopek, vi pa se trudite z zdravili že leto, dve, …
Gledano iz moje perspektive, bi sama raje glodala tablete, kot pa da sva takoj izvedela, da naravno ne bova mogla imeti otrok.

Tudi moje izkušnje z dr. Rešem so bile samo pozitivne. K njemu sva z možem odšla iz Ginekološke klinike Lj, ker sva si želela hitrega reševanja problema, strokovnosti, osebnega pristopa ter sledenja enega zdravnika skoi cel proces. Vsega tega sva bila pri dr. Rešu deležna in tudi rezultat je tu – najina dvojčka, ki sta zdaj stara že 4 mesece. V tujini ga poznajo kot izjemnega strokovnjaka in lahko to samo potrdim.
Kar zadeva plačilo – midva sva nameravala plačati, pa je bila možnost koncesije in sva jo izkoristila. V nasprotnem primeru bi plačala. Z vse drugo tudi imamo denar: za avto, za opremo, cunjice itd. Tudi za otroka ga je treba najti. Javno zdravstvo je pač tam kjer je…

Hotela sem v postopek samoplačniško pri dr. Rešu, pa me je moj ginekolog ful nadrl – da moram v MB, ker je edino tam ok. In mi je dal napotnico za MB. O Rešu ni hotel niti slišati – pravi, da ve stvari, ki jih me bne vemo…
Naj povem, da sem 1x že rodila, 1x pa imela SS pred cca 1 letom. Zato je pri meni zadeva še pod vprašajem – lahko da imam samo smolo in bo ratalo samo od sebe.
V MB sem naročena 17.11. ampak šele na 1. pregled.
Ne glede na mnenje mojega ginekologa me je pri Rešu zmotilo to, da bi kar takoj prišla na vrsto za sam postopek, seveda samoplačniško – brez kakršnih koli preiskav (razen spermiograma). Vprašanje pa je, če je to Ok.Tako da bom sedaj raje počakala do MB. Sicer pa še vedno upam, da bo ratalo samo od sebe.

Držim pesti za vse, ki ste v postopku!!!!
Lp, Tina

Samo še to: svojemu ginekologu 100% zaupam – 1x mi je že rešil življenje in bom upoštevala njegov nasvet.

lp

PS: Da ne bo pomote – o dr. Rešu ne mislim nič slabega, niti ga ne kritiziram.

Tudi jaz sem naročena v MB 07-11, kar sem tudi povedala dr.Rešu. Bil je zelo vesel in je rekel, da podpira da se pari prestavljajo iz ene klinike na drugo, ker imajo povsod drugačen sistem dela in ni hudič, da ti nek sistem ne bi ustrezal. Rekel je, da je najslabše, če nekdo vstraja vedno na enem mestu. Tudi jaz mu to verjamem…
Ajda

Midva se zdravima v MB. Veliko sem že slišala in brala o dr. Rešu sama sem namreč razmišljala, da bi šla k njemu na konzultacijo.A to kar berem, da nima fiksnega vrstnega reda, me pa moti.

Vsak par ima takšen ali drugačen problem zaradi katerega se zdravi in vsak par si močno želi naraščaj, saj to je tudi razlog zakaj je v ambulanti za neplodnost. Vsak par si želi, da ne bi bil tam in če že mora, da bi bil čim prej na vrsti.Zato se mi ne zdi pravično, da eni pridejo takoj na vrsto (mislim na koncesijski postopek), drugi pa ne.

Kje so tu merila? Jaz se resnično sprašujem, v takem primeru, zakaj je en par bolj pomemben kot drugi? Ne glede kakšne težave imamo, IVF je IVF se bistveno ne razlikuje med pari zakaj bi potem par X imel prednost pred parom Y?
Zavedati se morate, da če obstaja nek vrstni red in nato pride par x in pride na vrsto takoj se celotna vrsta pomakne nazaj in če ste vi med temi pari, ki boste na podlagi para x čakali dlje na svoj postopek, me res zanima če se še strinjate s tovrstno metodo.
No hvala bogu se lahko sami odločamo, kaj nam paše in kaj ne ter kje se bomo zdravili.

Še za konec, to ni kritika na pare, ki so vrsto za koncesijski postopek preskočili, saj če bi midva imela to možnost jo tudi bi, tako kot vsak par. Kljub temu se mi ne zdi pravično do ostalih.

L.p.

New Report

Close