Najdi forum

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni dr. Pilih,
citiram Vam izvid, ki mi ga je poslal kirurg; Iz izvida MR L/S ugotavljam, da gre za stanje po operativnem pristopu na nivoju L4-5. Korenine v tem predelu so sproščene, znakov za recidiv ali fibroznih sprememb ni videti. Spinalni kanal je primerno širok. Mnenje in terapija: glede na stanje in izvid lumbosakralne hrbtenice z dne 17. 03.2021 ne ugotavljam vzrokov za revizijsko operacijo na ledveni hrbtenici. Svetujem ponovitev fizikalne terapije za ledveno hrbtenico. Po potrebi konzultacija in prilagoditev analgetične terapije v protibolečinski ambulanti. Sicer menim, da se pacienta more v bodoče izogibati dvigovanju težjih predmetov ter del prisilnih držah, kajti gre za stanje po večkratnih ortopedskih operacijah. Glede tega svetujem ustrezno oceno invalidske komisije ter proučitev možnosti poklicne rehabilitacije ali upokojitve.
Prosil bi Vas, če pokomentirate kirurgovo mnenje, Vaše videnje situacije in nadaljne postopke. Kot sem Vam že omenil, imam še vedno bolečine, mravljinčenje v levo nogo. Zaradi tega tudi jemljem Doreto zvečer in po potrebi še čez dan.
Čakam še operacijo desne rame.
Zaradi bolečin v hrbtenici in tudi rami si ne morem zamisliti ponovne zaposlitve, zdravim se tudi pri psihologu. (panični napadi, tesnoba, anksiozne motnje) Zato tudi vprašanje o verjetnosti invalidske upokojitve?
Hvala za Vaš čas in trud.

Pozdravljeni,

glede na navedeno, se očitno stanja ledvene hrbtenice z morebnitno operacijo ne da več izboljšati. Iz istega razloga tudi menim, da je verjetnost uspešne invalidske upokojitve zelo velika.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor Pilih, najlepša hvala za Vaše mnenje.
Vas lepo pozdravljam.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni dr. Pilih,v preteklosti sva se dogovorila, da vam pošljem izvid MR desne rame.
Citiram izvid;Tetiva mišice supraspinatus desno je parcialno prekinjena,prekinitev je videti ob narastišču v dolžini 1CM prečno 0,8 CM¸ter v globino 0,5CM. Atrofije mišice supraspinatus ni videti. Tetiva mišice infraspinatus ter subskapularis sta ohranjeni. Tetive mišice subskapularis ni v intertuberkularnem sulkusu najverjetneje ruptura oz. operativna fiksacijapod sulkusom? Videti je delni prehod kontrasta v zgornji del labruma glenoida desne skapule, najverjetneje stara SLAP2 lezija.
Mnenje: Parcialna ruptura tetive mišice supraspinatus desno, kontrast ne prehaja na stran bursae. Stanje po že predhodni rupturi tetive dolge glave bicepsa.

Zanima me vaše mnenje, kakšne so poškodbe in ali bo potrebna artroskopija? Omenjena rama je že bila dvakrat operirana

Hvala za Vaše mnenje.

Pozdravljeni,

glede na izvid priporočam najprej poskusiti s fizioterapijo, ki naj bo usmerjena v izboljšanje delovanje mišice supraspinatus.

Če v treh mesecih izvajanja vaj ne boste zaznal zadostnega izboljšanja, priporočam, da pridete na pregled s posnetki slikanja ramena z MR, katerega izvid ste navedli.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za mnenje. Fth sem že nekajkrat opravil, vendar brez izboljšanja. Ortoped ki me je operiral je že pred dvema letoma predvidel operacijo, vendar sem jo moral zaradi operacije hrbtenice odložiti, zato je tudi sedaj zahteval ponovno MR. Sedaj se moram ponovno naročiti na pregled pri njemu.  Zato sem tudi Vas zaprosil za mnenje preden grem k njemu na pregled.

Lp

Prosim.

Potem je zelo verjetno, da bo potrebna ponovna operacija.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor hvala tudi za to mnenje.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dr. Pilih lepo pozdravljeni, nazadnje ste mi odgovarjali pred operacijo desne rame, ki sem jo imel pred dvema tednoma. Operacija je uspela, bila je manjša popolna ruptura v predelu narastišča supraspinatusa. Kot sem vam že omenil, je bila to tretja operacija te rame. Ker sem delovni invalid zaradi d. kolena in leve rame (3kat.) me zanima, ali lahko ortoped napiše mnenje za desno ramo za predstavitev na IK, ki bi bilo ugodno za invalidsko upokojitev? Sem brezposeln in zavod mi je predlagal invalidsko upokojitev ker nikjer nisem dobil zaposlitve. Pred dvema letoma sem bil operiran na hrbtenici, kjer mi je kirurg predlagal ali rehabilitacijo ali upokojitev. Zdravim se tudi pri psihologu in psihiatru zaradi paničnih napadov in anksioznosti. Ker mi je rama do sedaj povzročala probleme me zanima vaše mnenje? Zahvaljujem se vam za odgovor.

Pozdravljeni,

vsekakor je smiselno dodati novemu prelogu za invalidsko komisijo tudi desno ramo. Več sklepov je prizadeto in bolj prizadeti so, večje so možnosti za polno invalidsko upokojitev, enako velja tudi za druge bolezni in poškodbe. Boste pa morali počakati, da bo zdravljenje desnega ramena zaključeno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor Pilih, najlepše se Vam zahvaljujem za hiter odgovor. Želim Vam lepe praznike in vse lepo v letu ki prihaja.

Prosim. Hvala enako.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close