Najdi forum

Spoštovani doktor Pilih, najlepše se Vam zahvaljujem za Vaše mnenje.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lepo pozdravljeni dr. Pilih,
kmalu imam pregled pri kirurgu ki mi je operiral hrbtenico. Težave po operaciji hernije sem Vam že opisal v predhodnih temah. Sedaj, po 5 mesecih od operacije imam še vedno bolečine v hrbtenici (križu) ki sevajo do kolena in tudi do gležnja. Niso sicer stalno prisotne, so pa pogoste. Pojavlja se mi tudi mravljinčenje od križa do kolena. Vsekakor pazim, da ne dvigujem težkih bremen, vendar popolnoma brez dela ne gre. (nisem zaposlen, mislim na domača opravila) Zvečer pred spanjem vzamem doreto 650mg, drugih analgetikov ne jemljem.
Zanima me spoštovani doktor, Vaše mnenje, kakšno zdravljenje za naprej me čaka in ali je varno, če vsak večer vzamem doreto? Ne bi se rad zasvojil z doreto, mi pa zelo pomaga pred spanjem.
Najlepša hvala za Vaše nasvete in mnenje.

Lep pozdrav,

zelo verjetno boste moral najprej opraviti slikanje hrbtnice z magnetno resonanco (to je sicer odvisno od ugotovitev pri pregledu), nato pa bo sledilo zdravljenje.

Menim, da se z Doreto, če boste ostal pri eni tableti zvečer, ne boste zasvojil.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lepo pozdravljeni, dr. Pilih,

opravil sem pregled po operaciji hrbtenice pri kirurgu. Tudi tokrat ste mi popolnoma prav napovedali nadaljne postopke. Kirurg me je napotil na MR lumbosakralne hrbtenice in pa RTG ls in pa RTG LS funkcionalne posnetke ekstenzija, fleksija. Prav za ta dva rentgena me zanima kako potekata? Ali se opravi stoje ali leže, ali si oblečen ali ne (kakšna oblačila obleči za diagnostiko)?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Kirurg me je napotil na MR lumbosakralne hrbtenice in pa RTG ls in pa RTG LS funkcionalne posnetke ekstenzija, fleksija. Prav za ta dva rentgena me zanima kako potekata? Ali se opravi stoje ali leže, ali si oblečen ali ne (kakšna oblačila obleči za diagnostiko)?

RTG LS hrbtenice leže, funkcionalni posnetki običajno stoje, lahko pa tudi leže.

Priporočam športna udobna oblačila, ki jih boste po potrebi lahko brez težav slekli do spodnjega perila, če bo to potrebno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani doktor Pilih, najlepša hvala za odgovore.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, dr. Pilih,
vprašujem v zvezi z hrbtenico ki so mi jo operirali letos januarja. Ves potek sem Vam že opisal v prejšnjih vprašanjih, magnetno resonanco bom verjetno opravil drugo leto marca, če bo splošno stanje glede covida boljše. Težave po operaciji sem Vam že opisal, me pa sedaj zanima sledeče; pred tremi dnevi sem podzavestno dvignil težje breme ( breme sem raztovoril iz avtomobilske prikolice) nakar sem že isti dan začutil bolečino v predelu kjer sem bil operiran. Bolečina vztraja že tretji dan, seva tudi v levo nogo tako kot pred operacijo. Noga mi mravljinči, sicer ne tako hudo kot pred operacijo pa vendar.Prosim če mi lahko svetujete kaj bi se lahko zgodilo v hrbtenici? Že pred tem sem vsak večer vzel doreto 650mg, zaradi bolečin in da sem lažje zaspal. Glede na to da sem primoran opravljati fizična dela doma (zaposlitve kot delovni invalid nimam), vem da omenjen dvig ni bil pameten, vendar drugače ni šlo. Prosim,če mi lahko svetujete protibolečinski režim. Vsak dan jemljem tudi cymbalto 90mg ter zvečer eno doreto.

Hvala za mnenje.

Pozdravljeni,

priporočam naslednjo kombinacijo:
1. nesteroidno protivnetno zdravilo (npr. Nalgesin 550 mg tablete, po 1 na 8 ur ali Naklofen duo 75 mg kapsule, do 1 na 12 ur, …)
2. Analgin ali Metamizol Stada 500 mg tablete, do 2 na 6 ur in
3. Doreta tablete, prav tako do 2 na 6 ur.
Vsa našteta zdravila, vključno s Cymbalto lahko jemljete hkrati.

Če težave v nekaj dneh ne bodo nazadovale na predhodno raven, priporočam takojšnje slikanje z magnetno resonanco! Čakalne dobe na napotnico so se pri nekaterih izvajalcih v času koronavirusa celo skrajšale.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor Pilih, najlepše se Vam zahvaljujem za res zelo hiter odgovor in Vas lepo pozdravljam ter želim da ostanete zdravi.

Doktor, najlepša hvala za Vaše mnenje in nasvet.

p.s. že včeraj sem Vam odgovoril, pa ne vem ali ste prejeli sporočilo ali ne. Če ne, se opravičujem.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani doktor Pilih, opravil sem MR hrbtenice. Citiram Vam izvid; MR LSH s KS
Izravnana fiziološka lumbalna lordoza z zmernimi spondilotičnimi spremembami in dehidracijo diskova od L3-S1. Spinalni kanal je najožji v nivoju L3-L4-gre za začetno spinalno stenozo ob prirojeno krajših pediklih in spondiloartrozi. Od L3-S1 je vidna utesnitev iv foramnov in pripadajočih korenin obojestransko bolj levo ob izrazitih koncentričnih protruzijah diskov in spondiloartrozi. St. po levostranski laminektomiji L4-L5 z okolnim edemom, v nivoju L4-L5 je spinalni kanal še primerno širok. Znakov za recidiv ali fibrozne spremembe ni videti.

Imam namreč še vedno bolečine, različnih intenzitet. Včasih že ob prehojeni kratki razdalji čutim bolečino v križu ki se širi vse do kolena. (mravljinčenje) Včasih je malo bolje, včasih pa slabo. Prosil bi Vas, če mi lahko obrazložite izvid, kakšno zdravljenje sledi, ali se to sploh ne zdravi in je pač potrebno s tem živet. Moja osebna zdravnica je, preden sem sploh šel na MR dejala, da je možno da bodo bolečine vseskozi prisotne. Še vedno jemljem Doreto 650mg zvečer.
Ker sem brezposelni delovni invalid 3.kat (4x operacija kolena, 2x desna rama,1x leva rama, lani še hrbtenica, me zanima, ali je stanje s hrbtenico tehten razlog za ponovno obravnavo na IK? Na zavodu za zaposlovanje so mi omenili možnost invalidske upokojitve.
Hvala za Vaše mnenje.

Spoštovani,

v izvidu navajajo utesnitev mest, kjer iz hrbtenice izstopajo živčne korenine, od 3. ledvenega vretenca in vse do križnice in to na obeh straneh. Te utesnitve so lahko vzrok za navedene težave.

Priporočam, da opravite še EMG preiskavo spodnjih okončin. Če bo ta pokazala pomembno prizadetost živčnih korenin, je sprožitev ponovnega postopa za invalidsko oceno vsekakor smiselna in razplet v smeri invalidske upokojitve zelo verjeten.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor Pilih, najlepše se Vam zahvaljujem za Vaše mnenje.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani doktor Pilih, kirurgu ki me je operiral, sem že poslal zadnji izvid o MR, vendar še nisem prejel odgovora o nadaljnem zdravljenju. Vsekakor se strinjam z Vami in Vašimi priporočilih o zdravljenju, vendar moram počakati še na mnenje kirurga.
Me pa zanima, kakšno zdravljenje bi lahko sledilo, glede na izvid MR?

Hvala in lep dan Vam želim.

Spoštovani,

mogoče je tako operativno kot neoperativno zdravljenje. Odločitev je odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu ter pri EMG preiskavi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Doktor, najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close