Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni,

Sem 23 letna študentka, zadnjih nekaj dni imam zelo moteče bolečine v prsnem košu. Bolečina je zbadajoča (kakor da bi mi nekdo iglo rinil v prsni koš) in se pojasvlja na več mestih, najpogosteje pa tik pod levo dojko (pojavlja se tudi na desni strani pod pazduho in tu pa tam bolj na sredini). Opazila sem da je bolična skorajda vedno prisotna, razlikuje se le v intenzivnosti…kadar je najhujša me boleče zbadanje prisili da se zvijem v klobčič in počakam da mine, ponavadi mine v 5 min. Prav tako sem pred nekaj tedni opazila manjšo bulico tik pod prsnico, na pritisk zna biti boleča.
Ker mi zaradi obveznosti ne znese, da grem do zravnika in tam čakam po več ur, po možnosti na to, da me na hitro odslovijo, se obračam na Vas, da mi poveste če so opisani simptomi vzrok za skrb in obisk zdravnika, ali pa je to nekaj kar bo samo minilo.

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

Opisane motnje so posledica stresnih vplivov na srce, ne pa organske prizadetosti srca. Skrbite za zdrav način življenja (izogibanje stresom, nekajenje, zadostni nočni počitki, polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, itd.). Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so vprosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.

Star sem 24 let. Zadnji teden me ob zbujanju s spanca spremlja pekoča bolečina v prsnem košu (včasih tudi od srca proti sredini koša) tu in tam prisotni mravljinci. Bolečina s časom mine, potem je recimo ne zaznam več toliko, dokler se zopet ne prebudim iz spanja. Ne boli na otip ali med vdihom in naporom, se pa vedno zgodi med ali po spanju. Položaj spanja mislim, da pri tem nima vpliva, kajti bolečina traja le teden dni, ne glede na pozicijo ležanja. Pomislil sem tudi na vneto mišico, ampak bi takrat bolečina ostajala čez dan. Zelo me skrbi, da ni kaj povezano s srcem ali počenimi aortami, je pa vsa možnost stres, ki pa ga je zadnjih nekaj let v mojem življenju preveč.

Hvala.

Iz opisa narave bolečine ne morem nikakor posumiti na organsko bolezen srca ali srčnih žil. Kot ste sami posumili gre zelo verjetno za motnje zaradi duševnih obremenitev (čezmerne skrbi, čezmerne duševne obremenitve, neurejeni odnosi z okolico, vplivi sprememb vremena, itd.). Priporočam zdrav način življenja, kamor spadajo redni polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, izogibanje stresnim obremenitvam, nekajenje, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni.

Stara sem 23 let, in imam eno tezavo. In sicer ze 1 mesec imam bolecino v levem delu prstnega kosa. Sama nevem, ali je to kostno misicna bolecina in zakaj toliko traja, vsak dan je prisotna po malem pride in mine, obcutek je kot tiscanje/zbadanje.. ni prijetno, in me skrbi ali bi bilo kaj z srcem narobe, npr.srcno popuscanje ali kaj drugega ali je pa strah odvec.. prosim rabim nasvet!

Lep pozdrav

Moram dodati tudi, da me boli v levi rami in lopatici .. hvala za odgovor

Strah je odveč.Bolečina je kostno-mišičnega izvora. Morda je posledica neobičajnih gibov. Pričakujem, da je bo kmalu konec , sicer jo lahko zmanjšate z analgetiki (Lekadol, Aspiri

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaš odgovor.

Jaz tudi upam, da čimprej mine, ker je res obupno da me špika/zbada in pol mine in spet pride. Pa sem posumila, da ni srce. Včasih zna tudi na sredino oz.proti desni strani bolet. Največ me leva stran boli. Na začetku Februarja me je najprej bolelo na dotik, potem me več ni bolelo na dotik ampak so se pojavile notrajne bolečine/ špikanje in tako da to traja že 1 mesec. In upam da bo kmalu konec.

Hvala in lep dan še naprej 🙂

Pozdravljeni !

Spet jaz in sicer bolečina ni prenehala. Pozabila sem dodati da tudi veliko rigam, ali bi lahko bilo tudi kaj stem povezan, da me zbada samo v levi strani prstnega koša. Zadnje 3 dni mi tudi srce hitro bije v mirovanju, pride in traja 1-2 minuti.

Hvala za odgovor

Zdravo.
Pred 3 leti je mojega fanta (21 let) ponoči začelo srce toliko bolet da je mislil da bo umru. Bolečino je opisal kot nekaj neznosnega, težje je dihal in ko se je usedel je bilo po parih minutah boljše. Naslednji dan je šel do zdravnika in opravil test EKG ki je pokazal da mu polovica srca bije malo drugače kot druga (nevem kako se temu reče). Že od malega je imel šum na srcu vendar ga na pregledu tisti dan po nezgodi ni bilo slišati in zdravnik je rekel da je skoraj v celoti izgini. Zanima me samo zakaj je do tega prišlo in ali je drugačno bitje polovice srca zelo pogosto in ali je nevarno? Sem zelo panična oseba in mi ta vprašanja po 3 letih še vedno plešejo po glavi. Zelo bom hvaležna za Vaš čas in odgovor.
Lp

zdravo star sem 18 let in pred nekaj leti mi je iz visine 2 m padla tezja deska na hrbet takrat mi je kar dobro uzelo sapo da sem komaj zadihal , sedaj pa opazam da se mi pri vecjem naporu (prerivanje z kolegi ) pojavi bolečina v prsnem košu ki po nekaj urah mine , če pa globoko vdihnem in potem izdihnem do konca me nakoncu zabolu v sredini prsnega koša , je morda to posledica udarca ali kaj bi to lahko bilo hwalla ze vnaprej . lp

Pozdravljeni.

Že nekaj mesecev imam težavo. In sicer ves čas imam občutek, kot da me lovi panika, od srca navzdol me zajemajo nekakšni topli valovi. In nikakor se ne morem znebiti teh občutkov. Za nekaj minut je dobro, potem pa spet val toplote in povečan ter neenakomeren utrip srca. Skratka kot da bi neprestano doživljal nek šok. Pravzaprav zelo težko opišem te občutke. So pa zelo neprijetni in zdi se mi kot da mi kri zaliva srce in navzdol. Četudi želim pozabiti na vse te občutke, mi ne uspeva. Bi morda vedeli kje tiči vzrok?

Najlepša hvala.

Zelo verjetno se ponavljajo prezgodnji utripi, ki nastajajo v prekatih (bolj verjetno v levem kot v desnem). Pravimo jim “ventrikularne ekstrasistole”. V večini primerov nastajajo pri duševnih obremenitvah v mirovanju. Pri obremenitvah običajno jih ni. Priporočam polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, izogibanjem stresnim situacijam, zadostne nočne počitke, nekajenje, itd. Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Stara sem 32 let in imam bolečino v prsnici, ki me zadnjih nekaj dni tudi peče. Naj povem, da so se bolečine v prsnici pojavile lani novembra in da me je takrat zdravnik poslal na rtg hrbtenice. Ko sem prišla z izvidi nazaj pa mi je povedal da imam rahlo ukrivljeno hrbtenico in da je bolečina v prsnici povezana s tem. Takrat sem dobila terapije in se je stanje malce izboljšalo. En mesec po terapijah pa se je bolečina spet pojavila, vendar je bila v rahli obliki, sedaj pa je zopet vedno močnejša. Bolečino čutim tudi med lopaticama. Ko sem zdravniku omenila ali je možno da je bolečina povezana s srcem mi je povedal da misli da ni, ni pa me nikdar kljub moji prošnji poslal na pregled krvi ali na pregled z ekg-jem, ter mi povedal, da če me kaj zanima lahko določene preglede opravim samoplačniško. Naj povem tudi, da sem zaposlena v kuhinji, kjer veliko dvigujem. Zanima me kaj je vzrok za tako bolečino, saj traja že nekaj mesecev in mi je zdravnik ob zadnjem obisku povedal da je ta bolečina od povečane kisline v želodcu. Zanima me ali je možno da je bolečina kako povezana s srcem ali je izvor kje drugje (občasno sem pod stresom – služba) in na koga se lahko obrnem, saj se na svojega osebnega zdravnika ne morem kaj dosti zanesti.

Hvala in lep pozdrav!

Napad bolečine v prsnem košu bolnike znemirja in posredno blago dvigne krvni tlak in lahko povzroča pospešeno srčno frekvenco

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close