Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

3zapis ekg abnormalen ekg anomalija levega preddvora sinusni ritem 80 min… Rr 746 p 103ms pr 152ms qrs 99ms qt 371ms qtcb 430ms os p 34 os qrs 2  os t 24  zanima me vaše mnenje 3x ekg abnormalno zakaj kaj bi lahko bilo hvala lp

Pozdravljeni

Zakaj ste opravili EKG? Kdo vas je napotil na EKG? Ta bi vam moral pojasniti izvid EKG. Napisano na EKG zapisu je pravzaprav zapis “umetne inteligence” naprave in je lahko zgolj pripomoček neizkušenem zdravniku, nikakor pa ni neka dokončna diagnoza.

Pri vašem elektrokardiogramu (EKG) je srčni utrip 80 utripov na minuto. Interval RR, ki predstavlja čas med dvema zaporednima kompleksoma QRS in odraža fazo mirovanja srca, meri 746 milisekund. Interval PR, ki označuje čas od začetka vala P do začetka kompleksa QRS in odraža atrioventrikularno prevajanje, je 152 milisekund. Trajanje kompleksa QRS, ki predstavlja ventrikularno depolarizacijo, je 99 milisekund. Interval QT, ki zajema depolarizacijo in repolarizacijo prekatov, je 371 milisekund. Interval QTc, popravljen za srčni utrip z uporabo Bazettove formule, je 430 milisekund.

Opaženi kratki interval PR nakazuje, da bi lahko prišlo do povečane električne prevodnosti med atriji in ventrikli in je verjetno zaradi tega napisana ugotovitev “anomalija levega preddvora” .To stanje omogoča hitrejši prenos električnih impulzov iz atrijev v ventrikle med normalnim sinusnim ritmom.

Pomembno je vedeti, da sam EKG ne more dokončno diagnosticirati anomalij levega atrija. Za potrditev so običajno potrebni dodatni diagnostični testi, kot sta ehokardiografija ali transezofagealna ehokardiografija.

LP

    Se to bi vas povprašal s mojo partnerko sva imela odnos.. Med odnosom me je začela boleti leva rama in po notranji strani roke navzdol dlan je bila mravljinčasta.. Mislim da je bil utrip okoli 108.. Ko sva prenehala je bolečina popustila na kaj bi nakazovalo to.. Hvala za odgovor je možna to nestabilna ap lp

Preveč se obremenjujete z anginami takšnimi in drugačnimi. Razlog za vaše “težave” pri odnosu s partnerko so verjetno zaradi vsiljene drže telesa in obremenitve leve roke.

LP

Pozdravljeni zanima me sledeče moj troponin t hs ponavadi je med 5 do 7 največ… Sedaj pa imam tri dni zaporedoma troponin t hs 9  v 3 dneh niti ni za malenkost padel niti se dvignil.. Na kaj bi to lahko nakazovalo.. Meja pa je na 14.. Hvala za odgovor ter lp

Spoštovani,

Povišane vrednosti troponina T hs lahko kažejo na poškodbo srčne mišice. Troponin T je beljakovina, ki se sprosti v krvni obtok, ko pride do poškodbe srca. Obstaja več možnih vzrokov za povišano raven troponina T hs, vključno z:

Akutni koronarni sindrom (AKS): AKS vključuje stanja, kot sta nestabilna angina pektoris in miokardni infarkt (srčni napad). Ko je pretok krvi v srce zmanjšan, lahko pride do poškodbe celic srčne mišice, kar povzroči zvišanje ravni troponina.

Miokarditis: miokarditis je vnetje srčne mišice, ki ga lahko povzročijo okužbe, avtoimunske bolezni ali drugi dejavniki. Vnetje srčne mišice lahko povzroči tudi povišano raven troponina.

 Srčno popuščanje: V primerih srčnega popuščanja srce morda ne bo moglo učinkovito črpati krvi, kar povzroči obremenitev srčne mišice. To lahko povzroči povišano raven troponina zaradi nenehne poškodbe srca.

Perikarditis: Perikarditis je vnetje perikarda, vrečke, ki obdaja srce. Vnetje na tem področju lahko včasih povzroči zvišanje ravni troponina.

Druga srčna stanja: tudi druga srčna stanja, kot so aritmije, kardiomiopatija ali pljučna embolija, lahko povzročijo povišane ravni troponina.

Vrednosti troponina se lahko spreminjajo, saj gre za srce, ki je živ organ in se prav tako spreminjajo napetosti v srčni mišici. Dokler so vrednosti v mejah normale, potem ni razloga za skrb in ni potrebe po raziskovanju zakaj vrednost troponina občasno zaniha.

LP

So v normalnih območjih a vendarle so ponavadi manjše 7 od 14 sedaj pa že par dni vsztarajo pri 9 to se ni čez mejo je pa precej blizu 14 in da se kaj ne kuha

In se en}o vprašanje ponoči ko sem spal me je opozorilo da imam pol ure utrip med 37 do 42 je to znak preplaha ker nikoli nimam tako nizek utrip

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10052, 28.06.2024 ob 12:04

So v normalnih območjih a vendarle so ponavadi manjše 7 od 14 sedaj pa že par dni vsztarajo pri 9 to se ni čez mejo je pa precej blizu 14 in da se kaj ne kuha

Nič se ne “kuha”. Vse je normalno.

LP

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10052, 28.06.2024 ob 12:40

In se en}o vprašanje ponoči ko sem spal me je opozorilo da imam pol ure utrip med 37 do 42 je to znak preplaha ker nikoli nimam tako nizek utrip

Ni razlog za preplah. Tud sam imam včasih ponoči manj kot 40 utripov/min. Razlogov je več, najbolj logičen pa je netočnost ure, ki nam zaradi premikov in ohlapnosti včasih posreduje napačno meritev. Pa tudi če bi meritev bila točna, občasni padci utripov, še ne pomenijo, da je karkoli narobe.

LP

    Ja.. Vendar pri meni je trajalo pol ure ko sem spal od 37 utrip do 40.. Danes tudi min srčna frekvenca 40..trajalo 5min.. Čudno.. Očitno preveč deluje concor

Vprašal bi vas ali je za sinusni tahikardijo bolje prejeti concor ali procoloran… In zanima me tole na holter ekg kaj pomeni logest fastest 1.1 s 169bpm  45 sves v24 urah in 99 zapoznelih utripov.. Hvala če mi prosim razložite.. Ker tak hiter utrip nisem čutil

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10052, 02.07.2024 ob 03:01

Vprašal bi vas ali je za sinusni tahikardijo bolje prejeti concor ali procoloran… In zanima me tole na holter ekg kaj pomeni logest fastest 1.1 s 169bpm  45 sves v24 urah in 99 zapoznelih utripov.. Hvala če mi prosim razložite.. Ker tak hiter utrip nisem čutil

V kontekstu sinusne tahikardije bi bila izbira med Concor (bisoprolol) in Procoralan (ivabradin) odvisna od različnih dejavnikov, kot so osnovni vzrok tahikardije, bolnikova zdravstvena anamneza, sočasne bolezni in individualni odziv na zdravila. Tako Concor kot Procoralan sta zdravili za zdravljenje bolezni srca, vendar delujeta na različne načine. Concor vpliva na zmanjšanje števila utripov kakor tudi visokega krvnega pritiska, Procoralan pa nima vpliva na krvni pritisk in zmanjšuje samo srčno frekvenco.

Odločitev med Concorjem in Procoralanom mora sprejeti kardiolog po temeljiti oceni bolnikovega stanja. Pri izbiri med temi zdravili je bistveno upoštevati dejavnike, kot so nadzor srčnega utripa, možni neželeni učinki, medsebojno delovanje zdravil in splošni cilji zdravljenja.

Podatki Holter EKG, ki ste jih posredovali, vključujejo več ključnih parametrov:

Najdaljši najhitrejši 1.1: To se verjetno nanaša na najdaljše trajanje posamezne epizode hitrega srčnega utripa, zabeleženo med spremljanjem.

169 utripov na minuto: To pomeni, da je na neki točki med spremljanjem srčni utrip dosegel 169 utripov na minuto.

45 SVES v 24 urah: SVES pomeni supraventrikularni ektopični utrip. To pomeni, da je bilo v 24-urnem obdobju 45 primerov nenormalnih utripov, ki izvirajo iz nad ventrikli – Nič zaskrbljujoče.

99 zakasnjeni utripi: zakasnjeni utripi se nanašajo na prezgodnje krčenje srca, ki se pojavi prej, kot je bilo pričakovano v srčnem ciklu. V tem primeru je bilo med spremljanjem zabeleženih 99 takih zapoznelih utripov.

LP

Zanima me sledeče.. Stojim pred ogledalom Oz sem v kopalnici.. Na roki si zatipam visok pulz.. Vzamem saturator pokaže 128 hr min in se nič ne umiri.. Če pa se uležem pa denimo pade na okoli 100.. Zanima me ali ima to kaj pove zeve.. Omotičnost takrat mravljinčasta leva dlan in boleča leva roka od rame navzdol po notranji strani roke.. Ko se uležem bolečina pojenja Oz izgine hvala za odgovor lp

New Report

Close