Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

    Pa se to ko so mi čez noč dajali nitronal v žilo ni bilo bolečin ne v prsih ne v levi rami in rokiravljincev.. To mi je teklo 24 h.. Brez bolečin.. Ali bodo slikali koronarne ali kaj ne vem počutje je grozno

Ob spremembi polazaja v postelji smo opazovali monitor in je ko sem ležal bil pulz 81.ko sem se dvignil za mizico poskočil na 106.. V sedečem položaju.. Potem ko sem malo jedel spet naratel pa spet padel na 102… Ko so me polegli pa okoli 80 do 85

Spoštovani

V prejšnjih dopisih niste omenjali dejstva, da ste v bolnišnici na opazovanju. Spremembe utripov pri spremembi položaja telesa so dokaj normalne, posebej če ste dlje časa v postelji in potem greste v sedeči položaj in/ali začnete opravljati kakšno aktivnost, med drugim tudi hranjenje t.j. med jedjo. Glede na navedeno, da ob infuziji nitronala niste imeli bolečin, kaže na možnost, da res gre za koronarno bolezen tj. delno zaprtje ene ali več koronark. Seveda je možno, da gre tudi za vazospazem koronarnih arterij, pri katerem, pri sicer več ali manj zdravi koronarki, pride do nehotnega krčenja le te. Menim, da bo potrebna nadaljnja diagnostika vključno s slikanjem koronarnih arterij (koronarografija). Prepričan sem, da ste v dobrih rokah in, da boste prejeli vse potrebne  diagnostične preglede ter ustrezno zdravljenje.

LP

Ja ko sk mi dali 24 h infuzijo ni nič bolelo danes so probal z protibolečinskimi ne prime nič.. Ko sem vstal sem imel že po nekaj metrih kratko sapo in tišči o bolečino v prsih ki se širi v levo ramo.. So me dali na ekg ki nj bi bil uredu.. Ker pravijo da sem slikal cta 4 leta nazaj in so bile koronarke brez posebnost

Dobil tudi 2 dnevni holter kjer pa kljub bolečini za prsnico omotico in roko ni bilo sprememb.. Samo tahikardije občasne epizode.. Čudno

Pozdravljeni

Ja, res malo nenavadno. Vseeno za izključitev koronarne bolezni, koronarografija je najbolj zanesljiva preiskava. Upam in verjamem, da bodo ugotovili zakaj se gre.

Srečno

Me zanima kaj pomeni lipoprotein a vrednost 1400 ali me to kaj ogroža in kakšne tablete bi naj jemal

Spoštovani

Lipoprotein a (LPa) je neodvisni dejavnik tveganja za razvoj srčno žilnih bolezni. “Normalne” oz. referenčne vrednosti so do 300 mg/L. Vrednosti Lp(a) so gensko določene tako, da žal, način prehranjevanja nima nobenega vpliva na vrednosti tega lipoproteina. Prav tako je izbira zdravil za nižanje le tega, sila omejena.Glede na nove smernice svetujejo določitev vrednosti Lp(a) vsaj enkrat v življenju pri vsakem posamezniku. Koncentracija Lp (a), ki se med posamezniki razlikuje tudi do 1000-krat, je dedno pogojena in se razlikuje glede na etnično skupino. V Sloveniji je nekaj zdravil, ki lahko v neki meri znižajo vrednosti, niso pa ta zdravila še zadosti učinkovita vendar je razvoj novih zdravil v polnem zamahu in se nam že v kratkem obetajo zelo učinkovita zdravila za Lp(a). Ne glede na napisano, za zmanjševanje srčno žilnih dogodkov je treba še naprej upoštevati splošno znane smernice t.j. čim nižje vrednosti LDL, za kar imamo na razpolago veliko učinkovitih zdravil, gibanje in zdravo prehranjevanje.

LP

Sedaj so mi dali preductal 45 2x na dan in je bolečine v prsih in roki precej manj

Pa se nekaj me zanima ali če ima nekdo na stabilno ap ali nestabilno ali bi bili srcni encimi troponina kdaj povišano ali so venomer nagativni hvala lp

Spoštovani

Še vedno  ne vem če ste imeli koronarografijo tako, da ne vem kaķsno je stanje vašega ožilja tj koronark. ? Vse kaže da je prisotna koronarna bolezen, saj na to kaže pozitiven učinek zdravila  preductal. Stabilna angina pektoris pomeni, da so simptomi (bolečina) predvidljivi tako da točno veste ob kateri stopnji fizične ali čustvene obremenitve, se le ti pojavijo. Pri stabilni angini pektoris načeloma ni spremembe troponina. Povečane vrednosti troponina se večinoma pojavijo ob daljšem zaprtju koronarne arterije tako da začne z odmiranjem celic srčne mišice. Torej odvisno je od casa trajanja zspore koronarke ne glede na to ali gre za stabilno ali nestabilno obliko angine pektoris. Naj poudarim da je nestabilna angina pektoris resnejse stanje, saj lahko pride do kompletnega zsprtja ene od kotonark in s tem do srcnega infarkta.

LP

A če bi imel te napade angine pektoris ko sem nosil holter in opisal težave bi se to tam videlo na holter ju kaksne spremembe hvala

Oziroma kako se sploh ugotovi Oz zavrže da imaš angino pektoris ali ne.. Cta angio je pokazala normalne koronarke 4leta nazaj.. Razen anevrizme iteratrijskega septuma ki se boči za konkavno.. In na lad mišični mostiček.. Na koronarnih arterije ne vidim hemodinamsko pomembnih sprememb

Spoštovani

Če bi imeli napade angine pektoris med preiskavo Holter, potem bi se to zagotovo videlo na zapisu. Torej, če ste imeli težave in ni bilo spremembe v zapisu Holter naprave,  potem verjetno ni šlo za angino pektoris. Enkrat sem vam že napisal, da je lahko vzrok za težave tudi mišični mostiček na LAD.

Srečno

Se nekaj me zanima bolečina v levi rami in prsih se je začela ob 8 potem sem vzel preductal mr 35 in 8.20 je bolečina v prsih in roki ponehala 20 min je to možno.. Aha torej v holter ju bi zaznali napad angine oziroma spazma koronarke hvala

Pozdravljeni

Vse je možno vendar zdravilo Preductal je bolj preventivne narave kot pa za zdravljenje akutne angiozne bolečine. Za to vrsto bolečine pomaga zgolj nitroglicerin. Če se EKG izvaja med napadom angine, bo EKG verjetno pokazal reverzibilne ishemične spremembe: T val neskladen z vektorjem QRS. Depresija veznice ST (običajno) Dvig veznice ST.

LP

Pri meni je konstantno negativen t val v d3 in v v1.. Bil imel pa vprašanje ali se pri nestabilni angini pektoris ali stabilni poveča tudi srčni encim troponin ali ne

Pozdravljeni

Možno je, da se ob akutnih dogajanjih t.j. napadih angine pektoris, začasno in kratkotrajno poveča troponin. Troponin se lahko izjemoma poveča tudi zaradi drugih razlogov in ne zgolj zaradi bolezni srca.

LP

Lahko se eno vprašanje imel sem cikloergomerijo in ekg pred testom pokaže in kompletni prednji levi hemiblok st veznica v izoliniji… Ekg po testu ssin ritem ostalo stagnacija kaj to pomeni

In to levi sprednji hemiblok inkoplentni je bil že na 3 cikloergomeriji.. Na navadnih ekg jih teh zapisov ni.. Dostikrat pa napise left atrial abmormaloty in pa v levo odklonjena os

New Report

Close