Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Seveda vas popolnoma razumem..napravil sem ekg pri zdravniku ob bolečini in ekg pravi supraventrivular rytem abnormal axis right deviation..qrs t contour abnormality..consistent with high lateral infarct..age undetermined številke pa so axis p 140 qrs 172  t 149    rr 671  p 104  pr156  qrs 88  qt 346  qtc 427 kak pomeni ta ekg ..mi je prvič to napisalo je kaj nevarnega

Kaj ta izvid ekgja pomeni hvala

Spoštovani

Upam, da vam je zdravnik, ki vas je napotil na EKG tudi pojasnil izvid le tega. To kar ste napisali v bistvu gre za prepis EKG zapisa, ki ga ustvari AI (umetna inteligenca) samega aparata, in nikakor ni validiran izvid. Zgolj izkušen kardiolog lahko tolmači EKG zapis z upoštevanjem simptomatike bolnika. V vašem primeru naj bi šlo za infarkt zgornje stranske stene. Do tega infarkta pride, ko je zamašena prva diagonalna D1 veja leve koronarke LAD ali v vašem primeru intermedialne koronarne arterije. Menim, da ni slo za ta pravi infarkt  ko je zaradi krvnega strdka ena od arterij zamašena, temvec da je šlo za prehodno okluzijo zaradi mišičnega mosta. Skratka, z izvidom do kardiologa in se dogovoriti o nadaljnih zdravljenji misičnega mostu. Moja razlaga je zgolj na temelju znanih podatkov, dokoncno razlago izvida dobite pri svojem kardiologu.

LP

Se to mi pojasnite kaj pomeni prehodno okluzijo

Potem so mi dali concor 1.25 in posneli čez 2 h se en ekg ki pa je bil normalen

In se eno vprašanje ali je možno da je medicinska sestra napačno postavila ali da bi prišlo do napake ali je izvid veljaven

Prehodna okluzija=zacasna zamašitev arterije zaradi krvnega strdka ali krča

Če je cez 2 uri bil normalen EKG potem je tako kot sem ze napisal. Ni bilo klasicnega infarkta. Za potrditev le tega bi morali biti zvišani encimi srčne mišice.

Lp

Takrat ko so mi delali cta koronarke so napisali intermiadirana arterija fokalno skozi miokard ..misicni most je kratek in dolg 1-2 mm  me to ogroža ali mislite da ni za operativni poseg pravi da se to ponavadi ne operira

Če z zdravili ni možno obvladati krčev arterije (mišičnega mostu) in če so težave nevzdržne, potem je mogoča tudi operacija, sicer niste življenjsko ogroženi, ker gre za eno vejo od vej koronarnih arterij.

LP

 

Pa bi se to kaj ujelo na 24 h holterju …ga je smiselno namestiti

Katera zdravila mi pa priporočate poleg olicarda..ampak olicard mi zelo zniža tlak ker ga jemljem skupaj z amleso in concorjem

Odgovor na objavo uporabnika
Ales 78, 28.09.2023 ob 10:19

Katera zdravila mi pa priporočate poleg olicarda..ampak olicard mi zelo zniža tlak ker ga jemljem skupaj z amleso in concorjem

Prosim obrnite se na svojega izbranega zdravnika in/ali kardiologa, ki pozna “zgodovino” vaših težav.

LP

Zanima.me tole sem nosil holter 24 ur pred snemanjem ekg semihorizontalna srčna os inkompletni sprednji levi hemiblok redni sinusni ritem 81 pq 0.12 sekund st veznica v izoliniji

Pozdravljeni

Os QRS je smer, v kateri teče srednji tok QRS. Diagnoza “inkompletni sprednji levi hemi blok” pomeni, da so v srcu delno prekinjene prevodne niti v levem sprednjem delu srca.

Taka “okvara” ne povzroča nobene težave pri običajnih obremenitvah, ni vidna pri EHO preiskavi srca. V vašem primeru je to zabeleženo samo zaradi tega, ker je PQ interval znašal 0,12 sekund, kar je na spodnji meji še normalnega časa (0,12 – 0,22 sekund). Ne se s tem obremenjevati. ST veznica v izolinij pomeni, da ni ishemičnih sprememb. To je ugotovitev pri zdravem srcu.

 LP

Pozdravljeni sem bil na uz srca in da imam razširjena prekata..oba atrija vzdolzno sicer funkcijsko normalna..fizioloska trikuspidalna in mitralna iseflucinnca sistolni tlak v desnem ventriklu 25+ je tu kaj patoloskega za skrbet

Odgovor na objavo uporabnika
Ales 78, 13.10.2023 ob 10:11

Pozdravljeni sem bil na uz srca in da imam razširjena prekata..oba atrija vzdolzno sicer funkcijsko normalna..fizioloska trikuspidalna in mitralna iseflucinnca sistolni tlak v desnem ventriklu 25+ je tu kaj patoloskega za skrbet

Razširjena prekata in atrija brez navedbe dimenzij le teh, težko komentiram. Verjetno nič posebnega. Zaklopke ne puščajo kar je OK. Prav tako je normalen tlak v desnem prekatu (25+mmHg). Normalni sistolični tlak desnega prekata je 20–30 mmHg.

LP

Katere dimenzije pa so vazne dl ao in tako naprej

Ao 31 mm ascedentna 30 ..LA 40mm apikalno 40x56mm area 17cm2  volume 46ml  lavi 21ml2   LV edd 54mm  lv esd 33mm  eft 70%  ivs 9mm   lpw 9mm  lvm 193g  rvd1 29mm  RA 33x51mm   mnenje stanjsan interstrijski septum

Odgovor na objavo uporabnika
Ales 78, 13.10.2023 ob 11:48

Ao 31 mm ascedentna 30 ..LA 40mm apikalno 40x56mm area 17cm2  volume 46ml  lavi 21ml2   LV edd 54mm  lv esd 33mm  eft 70%  ivs 9mm   lpw 9mm  lvm 193g  rvd1 29mm  RA 33x51mm   mnenje stanjsan interstrijski septum

Imate popolnoma zdravo srce in se po nepotrebnem obremenjujete. Vsi navedeni podatki so OK.

LP

Pozdravljeni

Prosim za vaše mnenje. Bila sem na RTG PC in piše, da so pljuča predihana in razpeta. Desna prepona nekoliko višja, sinusa prosta. Nekaj perikardialnega maščevja, predvsem v kardiofreničnem kotu. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovor.

New Report

Close