Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Odgovor na objavo uporabnika
Ales 78, 27.08.2023 ob 12:02

Aha..ali lahko vprašam sem bil na slikanju rtg in je napisan izvid srce je na zgornji meji velikosti kaj to pomeni..

RTG slika ni najbolj natančna metoda za ugotavljanje velikosti srca, ki se na RTG posnetku kaže kot “senca”. Da je srce na zgornji meji velikosti pomeni, da je srce še v mejah normalnih dimenzij. Za natančno določanje dimenzij srca t.j. srčnih votlin so bolj primerne druge metode (ultrazvok, MR srca..).

LP

Se smem eno vprašanje pregledali so mi kri in piše na izvidi d dimer 700 h  in fibrinogen 5 h kaj to pomeni..jemljem va vsake 12 h eliqius proti strjevanju krvi hvala za odgovor lp

Pozdravljeni ko mi delajo ekg mi vedno napiše v levo odklenjena leva črna os kaj to pomeni …ali left axis je to nevarno..

Pozdravljeni

Čeprav sama po sebi ni nevarna ugotovitev, je odstopanje osi lahko znak nekega bolezenskega stanja srca vendar brez  skrbne anamneze je nemogoče ugibati zakaj se gre.

LP

Piše takole os p 38  os qrs -1   os t 33 je to nevarno

Včasih pa napiše intermediarna os

Kaj mi pa priporočte kakšno preiskavo se naj opravi ..anamnezo..

Spoštovani

Menim, da se preveč obremenjujete z vašim zdravstvenim stanjem t.j. s srcem.

Preiskava je indicirana glede na simptome bolnika. Zgolj zaradi EKG ugotovitve o levi srčni osi ali intermedirani srčni osi vam ni treba delati nobenih dodatnih preiskav. Včasih se srčna os (govorimo o smeri vektorja prevodnosti srca) spreminja in je lahko enkrat normalna, drugič leva, tretjič  intermediarna itd.

LP

Ja ker bi rad zadevi prišel do dna..začne me zelo pect tiščat na sredini ko hodim in imam utrip 120..takrat me začne boleti leva rama in takoj roka..ko pa mirujem ko je pulz 80 ni nobene bolečine…aha in prisotna je omotica da ne pozabim..težko dihanje kot da nebi prišel do zraka oz da nebi vdihnil z polnimi pljuči..

Povprašal bi je smotrno opraviti kak prizkus

Hvala mi lahko tole razložite na izvidu lad je primerna distalno je videti gracilno D1 ..Distalni LAD sledim vse do apeksa..iz bifurkacije debla izhaja zmerno močna intermediarna arterija distalno fokalno poteka skozi miokard hvala ali he to nevarna najdba in kaj pomeni star sem 35 let

Spoštovani

Opisan je potek nekaterih koronark. LAD je ena od ponavadi dveh glavnih koronark, ki sodijo v levi koronarni sistem. D1 je ena od vej glavne LAD. To, da je gracilna pomeni, da je nežna t.j. manjšega premera, kar ni nič narobe. Intermediarna arterija je prav tako ena od koronarnih arterij, ki izhaja iz levega debla in je potek te arterije proti koncu (distalno) na enem mestu (fokalno) skozi srčno mišico (miokard). Ta del se v bistvu imenuje mišični most, in vam lahko, vendar ne vedno, povzroča določene težave.

LP

In kako bi se zvedelo ali mi ta mosticek povzroča že preglavice ..obstaja kakšna se preiskava.. na scinti so omenjali v ko je nehomogeno..ampak da se scintigrafi bistveno ne razlikujejo v mirovanju in naporu

Spoštovani

Drugih preiskav ni razen koronarografije, če tudi to niste že opravili (?), vendar je nesmiselno delati invazivno preiskavo za katero ni nobene potrebe im  ki nič ne bo pokszala. Mišični mostiček t.j. srčna mišica lahko obcasno zaradi krčenja ptitiska na ta del arterije in lahko povzroča določene, že opisane, simptome.

LP

Aha razumem ne to pa se nisem imel invazivne diagnostike scinti in ultrazvok ja in ciklo..me pa samo nekaj zanima ko me prične tiščat za prsnico v mirovanju in bolečina se širi v levo ramo in navzdol po roki..vzamem prišlo nitronigual in bolečina v 2 min popusti..torej kaj to pomeni da imam bolečine da so vzrok v srcu..želodec težko da bi tako bolel in se širila bolečina v levo ramo in roko..Ampak ko grem na ekg pa napiše normal ekg..se v bolečini po ekgju se nasprical 2 vpiha..ali to kaže na bolezen srca ali je vzrok lahko kje drugje..ker te skoke hitrega utripa do 130 imam vsakodnevno kljub jemanju zdravila concor 2 5 x 2 hvala lp

Pozdravljeni

Glede hitrega utripa, mogoče bi pomagalo zvišanje zdravila Concor na 5 mg. Mogoče uporaba kakšnega drugega zdravila iz skupine betablokatorjev itd.

Kar se tiče bolečine za prsnico bi dejal, da v primeru če nitroglicerin res pomaga, potem lahko gre za krč koronarke, verjetno tiste, ki delno poteka skozi srčno mišico. Ko greste na EKG je bolečina verjetno že mimo in EKG tega ne zazna. Mogoče bi bilo dobro opraviti HOLTER (24 urno snemanje EKG), ki bi ujel trenutek, ko se bolečina pojavi. Tudi ta preiskava vam v končni fazi ne bo povedala nič novega. Imate zdravo srce z občasnimi težavami. Posvetujete se z vašim kardiologom ali je smiselno zamenjati zdravila ali celo opraviti kakšen invaziven poseg (stent, operacija mišičnega mostu..).

 

LP

Aha hvala pa mislite da bi bilo lahko se kaj drugega kot to..ker ko sem vozil kolo nesem imel bolečine višje je bila že prisotna..Pa potenje v postelji po vratu prsih..hrbtu je to posledica srca oz koranark

Pa še to star sem 35 let če imam to že od rojstva ali bi mel težave že prej ali se tako kažejo kasneje..ker zato levo roko prej nisem imel tezav sedaj pa je vsakodnevno prisotna..ko sem bil mlajši sem normalno treniral nogomet in hodil v hribe..sedaj ne zmorem nič..bi se mi to kazalo že prej ali se kar naenkrat pojavijo tezave

Je možno z vami tudi komunicirati v kakšni ambulanti ali kako drugače…ker res ne vem več kaj in kako

Pozdravljeni!

Vse je samo ugibanje. Treba je zaupati preiskavam in zdravnikom. Eno so objektivne, drugo pa subjektivne težave. Subjektivne težave se včasih ne ujemajo z dejanskim stanjem, kajti ljudje smo različno dovzetni za bolezni oz. občutke zaradi dejanske ali navidezne bolezni. Nekdo bo imel dejansko srčni infarkt, pa ne bo imel večjih subjektivnih težav (simptomov), drugi pa brez infarkta in bolezni, pa celo vrsto simptomov. Včasih je treba premisliti tudi o možnostih psihosomatskih bolezni. Preveč obremenjena psiha lahko povzroča subjektivne težave (simptome), katere ne moremo potrditi z nobenim diagnostičnim postopkom. Če se ne motim, sem vam enkrat že svetoval jemanje blažjih pomirjeval. Veliko skrbi oz. življenje pod stresom ni dobro in lahko v končni fazi pripelje do dejanske bolezni. Žal je komunikacija z mano možna samo preko tega foruma.

LP

New Report

Close