Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni imam tiscoco bolečino čez cel dan ki vztraja širi se v levo ramo in roko ekg bil ok

Spoštovani

Ne kaže da bi šlo za bolečino zaradi srca, je pa premalo podatkov za postavitev diagnoze. Ali je bolečina konstantna, ali se spreminja ob spremembi položaja telesa, ali se spreminja ob naporu, koliko časa že vztraja itd itd..

LP

Bolečina in kratka sapa se pojavita že v majhnem naporu ko na postelji vozim kolo noge v zraku..in ko hodim..opažam hujšo bolečino in ko hodim bolečino v levo ramo..Kaksno preiskavo mi se svetujeste..cta brez pomembnih hemodinamsko koronark..ekg nag t val v d3

Tišči pa skozi v mirovanju ob gibanju več

Spoštovani,

Ali ste opravili obremenitveno testiranje? Glede na izvid CT koronark in izvid EKG, ne kaže na bolezen srca. Glede srca lahko opravite še obremenitveno testiranje in ultrazvok srca. Če sta izvida bp  potem je samo še možnost mišično skeletnih bolečin in ne bolečin zaradi srca

LP

 

 

 

 

Bom pogledal za izvid..drugače pa ko vstanem iz postelje mi iz 66 utripa v parih sekundah pride na 100 potem vzamem concor ..ampak vsak dan se mi takole ponavlja svetujeste da bi dodal še procoloran

Spoštovani

Svetujem, da redno jemljete concor in ne šele ob težavah. Ne vidim potrebe po dodajanju procolorana, saj se omenjeno zdravilo uporablja kot nadomestno zdravilo za beta blokatorje, če jih pacient ne prenaša.

LP

Ampak to se mi pojavlja vsak dan v mirovanju pulz do 80 ko vstanem in ne vem grem samo do trgovine 125 ..vsak dan ..zjutraj vzamem concor 2.5 in očitno ne pomaga..ščitnica ok uz srca ok..če malo hodim 5 min mi niha od 110 do 120..utrip ..holter je v 48 h pokazal 151 epizod sinusnih tahikardij..in to oz dneva v dan..mene pa tišči v prsih in leva rama boli..kaj predlagate..oz kaj je možen vzrok scinti in cta koronarke so brez posebnosti samo da na scinti pravijo da je v ko nehomogeno kopičenje ampak da se ne razlikujeta bistveno v mirovanju in obremenitvi..ali je to zame nevarno ker imam čez celi dan tako in se dobesedno ne upam več ustat iz postelje hvala lp

Ko recimo vozim avto ga imam okoli 100 utripa..

Spoštovani,

Zdravniki ne razumejo popolnoma, zakaj pride do sinusne tahikardije. V nekaterih primerih lahko živci pomotoma pošljejo signale za pospešitev srčnega utripa. Tudi živci, ki znižujejo vaš srčni utrip, morda ne delujejo pravilno. Virusna okužba lahko pri nekaterih ljudeh povzroči napade sinusne tahikardije. V teh primerih simptomi včasih izginejo nenadoma v nekaj mesecih ali letih.

Sprožilci hitrega pulza, ki lahko povzročijo še višje skoke srčnega utripa pri ljudeh z neustrezno sinusno tahikardijo so: vročina, strah, hipertiroidizem, anemija, bolečina, nizek krvni tlak ipd.

V vašem primeru bi predlagal povečanje odmerka Concorja in sicer na 5 mg/dan, ki ga morate redno jemati ob istem času ne glede na napade sinusne tahikardije. V primeru, da bi utripi padli pod 50 utripov/minuto, pa bi bilo treba premisliti o zmanjševanju odmerka. Seveda se je o vsem tem potrebno posvetovati s svojim izbranim zdravnikom.

LP

Se strinjam bom vprašal zdravnika če mi lahko poveča odmerek..Pa je možno da me tišči za prsnico zaradi teh skokov utripa in leva rama.. se to lahko nakazuje na kak infarkt..ker v mirovanju me redko kdaj tako pece..včeraj opravil se ciklo nisem zmogel zaradi zadihanosti..Ni pa bilo vmes prsne bolečine..utrip je porasel na 140

Sem pa bil pri mojemu zdravniku me dal včeraj na ekg 2x v razmaku 1 h pisalo left atrial abnormality in drugi ekg non specific t abnormality..sinus ritem..tale leva rama in omotica mi res nekaj pravi da ni ok..Ampak je rekel da je je ekg ok

Tiščanje za prsnico je vsekakor možno tudi zaradi “skokov utripa”. Namreč koronarke se za razliko od drugih arterij in organov, polnijo med diastolo, in je možno, da zaradi “skokov utripa” občasno ne pride do zadostne prekrvavitve koronarnih (srčnih) arterij. Če ste dosegli 140 utripov/min. brez bolečine, potem so vaše koronarke OK. Menim, da je treba reševati problematiko tahikardije in  da bodo potem tudi vsi drugi simptomi izzveneli.

LP

Aha..bi bilo smiselno opraviti se en holter ekg 24 h …in ali se to tiscanje ki pece v mirovanju lahko nakazuje na kak infarkt..ker so probali s procoloranom in propranolol in noc boljše skoki utripa so skozi cel dan..Ko pa se ulezem pade utrip ..malce me skrbi da nisem prepozen da se ne kuha kaj v ozadju

Ker dobesedno več ne upam iz postelje ustat ker mi tako začne hitro biti in neenakomerno …

Mislim, da ste po nepotrebnem preveč zaskrbljeni za svoje zdravje (srce). Noben infarkt vam ne grozi.

lp

Hvala vam..ampak znaki so ko vstanem mi dajo na prst oksimeter in gledajo pulz in mi skače do 120 ko stojim..ko se ulezem takoj pade pod 100 ni tahikardije..me pa ob tem začne boleti leva rama in roka..in ali je to povezano s tem..sem pa uzel concor 5 mg

Pritisk 138/97

Odgovor na objavo uporabnika
Ales 78, 19.08.2023 ob 11:58

Hvala vam..ampak znaki so ko vstanem mi dajo na prst oksimeter in gledajo pulz in mi skače do 120 ko stojim..ko se ulezem takoj pade pod 100 ni tahikardije..me pa ob tem začne boleti leva rama in roka..in ali je to povezano s tem..sem pa uzel concor 5 mg

 

Menim, da bolečina v rami in roki ni v povezavi s tahikardijo, ki jo je treba ustrezno zdraviti. Poskusite še kakšnimi pomirjevali, kajti psiha igra veliko vlogo pri kardiovaskularnih bolezni.

LP

Aha..ali lahko vprašam sem bil na slikanju rtg in je napisan izvid srce je na zgornji meji velikosti kaj to pomeni..

New Report

Close