Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

suzap07
Glede na vsebino vašega dopisa bi težko posumil, da so bolečine posledica bolnega srca ali bolnih srčnih žil. Zelo verjetno ima bolečina svoj vzrok v manjših spremembah v hrbtenici. Druga možnost je tudi, da so bolečine povezane s stresnimi vplivi. Korak naprej bi napravili z zdravljenjem. Priporočil bi zmanjšati telesne obremenitve in ob ponovitvi bolečin jemanje analgetikov (zdravil proti bolečinam). Verjetno bi bila koristna pomoč fizioterapevta. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Kaj pa povzroča te bolečine in pospešeno srčno frekvenco ter je to morda nevarno? Bi morala obiskati kardiologa ali se bo stanje umirilo?
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Pred približno 14 dnevi sem prisel iz bolnišnice kamor me je napotil moj osebni zdravnik zaradi omedlevice in pospešenega srčnega utripa (200) kjer so mi opravili UZ srca, EKG holder in analizo krvi noben test ni pokazal odstopan. Povedali so mi, da je vzrok verjetno odraščanje in ne srčna napaka.
Sedaj so se začele pojavljati bolečine v prsih včasih so zbadajoče in kratkotrajne včasih pa se pojavi nalagodje in občutek kod da mi na prsih leži kamen ta traja več dni. Ob fizičnem naporu se bolečina malce oblažijo.
Zanima me ali je smiseln vnovičen obisk zdravnika?
Ali bi se težave ali resna srčna obolenja pokazala tudi v krvnem pritisku?
Ali je kakšen način kako si ublažiti bolečino?

Lp. hvala

Glede na izvide dosedanjih preiskav, mislim, da imate zdravo srce in, da so sedanje težave jposledica anksioznosti. Priporočam polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, zdrav način življenja in po potrebi blaga pomirjevalna zdravila (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Lahko poizkusite tudi učinek tablet proti bolečinam (Aspirin, Naklofen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da je dobro če si pogledate tole, meni je super pomagalo !
http://enostavno-hujsanje.com/zdravje/srcni-infarkt-postaja/

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni..sm športnik..bil sem na rentgenu pokazalo je da je use ok..boli me že 3 mesca..na usake tok časa med prsmi mi počijo kosti..4poči tako zaporedoma..ne vem kaj bi to lahko bilo..mogoče hrustanec..pijem kolagen in iboprofen proti unetju..ko treniram me nič ne boli..sedaj me 5dni nč ni bolelo in danes zopet pokalo umes..prosim da mi poveste..boli me ko tudinprtisnem na prsni koš..učasih ko zakašljam…

Bolečina navedena v dopisu zasnesljivo ni srčnega izvora, V diferencialni diagnozi je treba pomisliti na več možnosti ( blago vnetje rebrne mrene, posledica čezmernih gibov hrbtnih sklepov, nateg mišic prsnega koša, itd.).Menim, da bo motnja spontano prenehala. Ni zadržkov za jemaje blagih zdravil proti bolečinam.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lp verjetno so vas to že vprašali zaradi bolečine v prstnem košu
imam podoben problem majša bolečina v prstem košu pristisk je 130 70 ker se mi zdi pri mojih kilogramih dokaj normaln 90 kg višina 173 cm in počasi pada kilaža zaradi majše akitvnostih kot je hoja in kolesarjenje
bolečina se je pojavila 2 dni nazaj ampak samo takrat ko grem spati
za obisk zdravnika bom šel še ta teden
verjento je tudi to ker imam 2 službi je mogoče tudi vzrok možen zaradi preutrujenosti ali kaj drugega

najlepša hvala za vaš odgovor

Vaša bolečina v prsnem košu ne kaže na prizadetost srca, pač pa na bolečino zaradi duševnih obremenitev. Priporočam zdrav način življenja, še nadaljnje hujšanje, nekajenje, redne polurne sprehode, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ze od septembra imam bolecine v prsnem kosu, v kosteh med prsmi, na levi strani ob dojki, nekje v notranjosti dojke, celotni levi roki, predvsem v komolcu in nad njim do rame.
Najbolj me boli pod levo dojko in ob strani le-te, pece in ob tem se zelo prestrasim. Bolecina je vedno hujsa in res ze neznosna. Ne morem opravljati dela v sluzbi ker vcasih nimam obcutka v levi roki, tako tisci v prsih, da mislim da me bo infarkt. Vlece me skupaj in otezi se mi dihanje.
Bila na slikanju rtg vratnega in prsnega dela hrbtenice, pise da ni nic posebnega, tako pravi tudi ortoped, za en mesec imam kontrolo pri njem.
Bolecina je pekoca, jemlje mi dih, vcasih imam obcutek da ne morem dihati. Bila sem tudi na slikanju pljuc, vse ok, prav tako uz dojk. Bolecina je mocna, traja ze 5 mesecev in ne poneha, vedno hujsa. Obcasno cutim bolecine tudi v levi lopatici, kot nekaksno scemenje. Zadnje dni pa se mi pojavlja tudi pikajoca bolecina v levem zapestju, kot da bi me nekdo pikal s steklom. Naprimer: med pometanjem me tako pika v zapestju, da se mi zdi kot bi mi rezalo zile. Bolecina se prenasa tudi ze na desno stran nad dojkama. Vcasih ce se dotaknen kosti med prsmi, direktno cutim da boli sama kost. Bolecina je pekoca, strah me je ze kaj se z mano dogaja. Tudi v vratu me zateguje, vcasih dobim obcutek tezkega poziranja, na obeh straneh.
A gre za vklesceni zivec? Kaj se dogaja? Boli tudi med pocitkom. Res ne vem vec kaj naj storim.
Prav tako me skoraj vsakodnevno mucijo glavoboli v obeh sencah. Je to povezano z to bolecino?
Prosim svetujte mi, katere preiskave naj se opravim in kako bi najlazje ugotovili za kaj gre.
Ze vnaprej hvala za vas cas in odgovor. Kakrsen koli bo, ga bom zelo vesela.

V nekoliko dolgem pismu ste navedli zelo pisano sliko bolečin v prsnem košu, predvsem v levi polovici, v področju leve dojke . Zaradi bolečine včasih težko dihate. Včasih vas bolita tudi zgornji okončini. Na srečo ste lahko brez skrbi kar zadeva srčni infarkt ker noben podatek ne kaže na to nevarnost. Potrebno je opazovanje. Naročeni ste že na kontrolni pregled k ortopedu. Priporočam pregled sedimentacije krvi in krvno sliko. Škoda, da niste navedli kako vam pomagajo zdravila proti bolečinam. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V nekoliko dolgem pismu ste navedli zelo pisano sliko bolečin v prsnem košu, predvsem v levi polovici, v področju leve dojke . Zaradi bolečine včasih težko dihate. Včasih vas bolita tudi zgornji okončini. Na srečo ste lahko brez skrbi kar zadeva srčni infarkt ker noben podatek ne kaže na to nevarnost. Potrebno je opazovanje. Naročeni ste že na kontrolni pregled k ortopedu. Priporočam pregled sedimentacije krvi in krvno sliko. Škoda, da niste navedli kako vam pomagajo zdravila proti bolečinam. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

star sem 36 let, ne kadim , ne pijem, se aktivno ukvarjam s športom in med aktivnostjo nimam težav. Pojavljajo se mi pa težave v mirovanju. Občasno se mi zgodi, da me “špikne” v sredini prsi in v istem momentu začutim rahlo omotico in občutek, da moram nekam “stran”. Špikanje traja maksimalno nekaj sekund, omotica pa mogoče 10min potem pa izveni. Zgodi se mi tudi, da ob mirovanju začutim omotičnost, mehke noge in rahlo kratkotrajno stiskanje v prsih, tudi pred spanjem. Slišim tudi močnejši utrip srca. Meril sem si pritisk. Večinoma ga imam okoli 128/73 in utrip v mirovanju okoli 52. Sem pa izmeril tudi pritisk v času “omotičnega” stanja in je bil 149/88/74.

Hvala za vaše mnenje.

Navedene vrednosti krvnega tlaka so v normalnih mejah, morda pa so nekoliko nižje, kadar imate neprijeten občutek šibkosti.
Možno je tudi, da je neprijetno počutje ob prezgodnjih srčnih utrripih – indiciran kontrolni EKG in posvet pri zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaš odgovor. Se javim po pregledu. Mogoče samo vprašanje. Bi to bilo lahko povezano s stresom?

Da. Če želite priti na posvet, pokličite tel. 01. 234.7555 (Društvo “Za srce, Dalmatinova ul. 10, Ljubljana)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani.

Stara bom 50 let.Namreč,ko dobim napad me stisne v zgornji del prsi blizu ščitnice.Pri predelu ščitnice imam tudi blago odteklino,ki se z prostim očesom ne vidi jo pa zaznam ,ko si namažem z kremo na dotik ne boli edino,kar ne morem ležati na trebuhu,da se ne pritiska.Po tem napadu mi pritisk zelo naraste na 180/90 90 edino,kar občutim težke noge ter nelagodje v zgornjem delu – kot bi mi nekdo položil na prsi nekaj težkega.Nato zaužijem Helex 0,25mg in po 15 minutah se krvni tlak umiri.Ni vedno tako visok vendar do tega prihaja.Opažam pa tudi,ko se vležem na hrbet – točno na določenem desnem predelu od pazduhe navzdol čutim blago bolečino na dotik,ki nato izgine,če ležim pri miru.
EKG – je vredu in slikanje pljuč tudi.
Trenutno se zdravim z Medrolom 4mg zaradi Polinevropatije.Začetek zdravjlenja je mesec april.Poleg Medrola imam tudi elektrolite.
Ali gre morda za mišično skeletno bolezen?Pri ravmatologu so mi odvzeli kri,pa če bo pokazalo kaj se z menoj dogaja,ker me že skrbi?
In kaj menite vi?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

New Report

Close