Najdi forum

Bolečina v kolenu

Pozdravljeni .

Od leta 2019 imam težave z levim kolenom , leta 2020 sem imela opravljeno artroskopijo levega kolena.

07.03.2022  sem imela vstavljeno delno protezo  levega kolena medialna stran. Opravila sem tudi  rehabilitacijo v Šmarjeških Toplicah.

Mene pa sedaj zanima , že kar nekaj časa so prisotne bolečine v DESNEM kolenu na notranji strani . Na enak nacin me boli , kot me je prej na levem kolenu bolelo.

Na desnem kolenu je bila tudi opravljena artroskopija sicer v letu 2013.

Kaj je lahko razlog da imam močno bolečino na desnem kolenu na notranji strani .

 

Lep pozdrav.

Ally

 

 

 

Pozdravljeni,

zelo verjetno je razlog enak, kot je bil v levem kolenu – obraba.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

 

Najlepša hvala vam za odgovor. To verjetno je tudi od tega , ker je bila desna noga bolj obremenjena kot leva ane  .

Lepo vas pozdravljam in najlepša hvala. Lep preostanek nedelje želim

 

Ally

Pozdravljeni,

lahko. So pa takšne obrabe tudi sicer zelo pogosto obojestranske.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dober dan,

Rad bi vas vprašal glede operacije sprednje križne vezi. Na magnetni resonanci mi je pokazalo, da imam popolno rupturo in so mi v UKC Maribor povedali na travmatološkem pregledu, da lahko opravijo operacijo komaj čez 1 leto, kar meni zelo ne ustreza. Zanima me, če bi lahko šel na operacijo preko napotnice v katero drugo bolnico kjer je krajša čakalna doba?

Lep pozdrav

 

Dober dan.

Priporočam, da čakalne dobe preverite na internetni strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Sem najdel na strani, da je v Novem mestu in Brežicah čakalna doba samo 3-4 mesece, ampak me zanima, če se lahko dogovorim z njimi za operacijo preko napotnice, čeprav sem bil na pregledu v Mariboru? Samoplačniško mi ne ustreza najbolj saj stane poseg nekje 4000€.

Zelo verjetno boste moral tja najprej na pregled.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pred 10 leti sem bil pri vas operiran na levem kolenu. Poškodovano sem imel ACL in meniskus.

Pred nekaj dnevi se mi je pri igranju tenisa pojavila bolečina v istem kolenu. S časom bolečina popušča.  Otežena je popolna iztegnitev kolena, prisotna je tudi oteklina. Bolečina je prisotna v zadnjem delu kolena pri iztegnitvi. Hoja ni otežena.

Po operaciji sem se lahko neovirano ukvarjal s vsemi športi brez bolečin.

Prosim za Vaš nasvet.

Lep pozdrav!

 

Pozdravljeni,

priporočam, da čim prej opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete na pregled s posnetki. Zelo verjetno je kaj narobe z meniskusom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

 

 

 

Nekaj časa nazaj sem že pisala vprašanje na razpolago izvida MR kjer so mi svetovali, zdaj pa se javljam ponovno ker imam čedalje večje bolečine in že pri običajni hoji in gibih imam skorajšnje padce pred kratkim sem bila v UKC Maribor kjer mi čisto vseh izvidov niso niti pregledali samo MR CD kjer pravijo da so samo sprednje krizne vezi videti pretrgane zaradi tega bi naj bil razširjen tibialni sloup in pa visoko položena pogačica so mi predlagali rekonstrukcijo kriznih vezi ampak jaz imam občutek da je še neka druga zadeva v ozadju ker imam tudi bolečine v gleženju zdi se mi nenavadno da bi mi izključno pretrgane krizne vezi povzrocale tako močne bolečine in omejeno gibanje??

 

Prosim vas za mnenje in nasvet

 

 

 

Lepo vas pozdravljam

Pozdravljeni,

pred nasvetom bi moral pregledati poškodovano okončino (koleno in gleženj) ter posnetke opravljenega slikanja kolena z MR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

včeraj so mi v koleno vbrizgali hialuronsko raztopino – začetna obraba hrustanca. Ponoči sem se zbudila s hudo bolečino v kolenu. Zdaj boli manj, ne morem pa prepogniti kolena do konca nazaj. Je to normalno? Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

takšne reakcije se po prejetju injekcij hialurosnke kisline pojavljajo pri 5% pacientov in običajno trajajo 2 do 3 dni, izjemoma tudi več.

V času trajanja vnetja priporočam počitek, z višjim položajem zdravljene okončine o prsnega koša, hlajenje kolena z ledom, po 20 minur z urnim presledki ter jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila (npr. Nalgesin, Naklofen…).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

po Vašem nasvetu sem opravil MR kolena. Spodaj prilagam dobljen izvid. Prosim za mnenje, če je potreben kakšen poseben postopek rehabilitacije.

Koleno je trenutno BP, športno sem lahko normalno aktiven (tek, pohodništvo…), oteklina je izginila, gibljivost je popolna.

Hvala.

 

 

MR levega kolena v standardnih ravninah in sekvencah:

Stanje po rekonstrukciji sprednje križne vezi patelarnim graftom. Tibialni tunel izgleda primerno širok. ACL graft je difuzno minimalno tanjši sicer primerne strukture, brez jasne rerupture. PCL, kolateralna ligamenta, tetiva kvadricepsa in ligament pogačice so ohranjene kontinuitete. Zmerne do napredovale degenerativne spremembe medialnega in lateralnega kompartmenta z večjimi osteofiti robno. Več fokalnih hrustančnih lezij predvsem medialno in lateralno kompartmenta premera do 1 cm. Posamezne subhondralne ciste kostnine. Ligamenti so ohranjeni, tendinoza ligamenta pogačice, stanje po odvzemu patelarnega grafta. Lateralni meniskus je primerne oblike z majhno fisuro spodnje površine korpusa LM. Majhen ostanek korpusa in posteriornega roga med. meeniskusa – nacefrane površine s fisurami. Majhne brazgotine Hoffa maščevja, brez edema. Manjši izliv intraartikularno. Blaga patelofemoralna artroza s srednje velikimi osteofiti.

Mnenje: ACL graft je ohranjen. Napredovala artroza z večjimi osteofiti medialnega in lateralnega kompartmenta. Zmerna artroza patelofemoralno. Tendinoza ligamenta pogačice. Meniskopatija MM, tanek ostanek s fisurami. Krajša fisura spodnje površine korpusa LM.

 

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo ohranjeno rekonstruirano sprednjo križno vez ter obrabne spremembe (okvare sklepnega hrustanca in meniskusov ter kostne izrastke) predvsem v stegnenično-goleničnem (glavnem) delu kolena.

Priporočam eno izmed regenerativnih (obnovitvenih) oblik zdravljenja (injekcijo(e) plazme bogate s trombociti in/ali injekcijo matičnih celic) ter zaščitno zdravljenje (jemanje glukozamina in injekcija(e) hialuronske kisline).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pred dobrim mesecem sem dobil vnetje v kolenu, odvzet tudi bris in poslan v mikrobiol. preiskave. Diagnoza je bila :Burzitis prepatellaris sin.  odrejen Amoksiklav 1000 in brufen. Ugotovljeno je da imam “staphylococcus aureus”. odrejen Primotren, kasneje pa še Doksivibra.

Zopet otekanje, omejena gibljivost, punktiranje in MR.

Mnenje MR: – Bakerjeva cista, Edem prepatelarnih tkiv in tekočina v prepatelarni burzi, ruptura posteriornega roga medialnega meniska s parameniskealno cisto. Obisk kirurga; diagnoza Arthralgia genus sin. Obisk ortopeda, ki ugotavlja ….. najverjetneje gre za reziduum burzitisa, ki se širi v patelarni ligament, odrejen antibiotik Amoksiklav ……

Koleno in noga še kar oteka in na otip boli. (boli koža, podkožje….).

kaj in kako naprej, ne vem….

Janez

Pozdravljeni,

priporočam operativno zdravljenje – drenažno ekscizijo predpogačične sluzne vrečke.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni gospod doktor Iztok Pilih,

pred manj kot sedmimi meseci sem imel prvič operacijo sprednje križne vezi. Pred tednom dni sem obnovil poškodbo. Zanima me, v kolikšnem času se v takem primeru kirurgi ponovno odločite za novo operacijo (ponovno rekonstrukcijo sprednje križne vezi)? Ali se koleno ponovno operira takoj, ali se čaka nekaj mesecev do nove operacije?

Hvala vam za odgovor

Pozdravljeni,

dr. Pilih žal več ne odgovorja na forumu, zato vam bom odgovorila jaz.

V kolikor je pri poškodbi prišlo do ponovne rupture sprednje križne vezi, je operacija prav tako kot pri prvi poškodbi, smiselna šele čez nekaj tednov – ko se vnetje in oteklina umiri. Do takrat ohranjajte vaje za krepitev gbljivosti in mišic kolena. Prehitra operacija lahko pomeni večjo možnost za zaplete, zato je dobro nekoliko počakati (ali pa operirati takoj po nastali poškodbi, v prvih nekaj dneh).

Najprej je seveda potrebno potrditi ponovno strganje srednje križne vezi (z MR), nato pa,  kolikor je ta strgana,  se oceni smiselnost reoperacije.

Lep pozdrav!

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close