Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v desnem delu prsnega koša

Bolečina v desnem delu prsnega koša

Stara sem 21 let, in sem mamica 14 mesečnega sinka…in me zanima dojila sem 4 mesece potem pa nehala ker ni bilo več mleka, ostalo pa mi je od takrat v desni dojki nekaj zatrdlin, in me zanima če je tudi to lahko povezano z težkim dihanjem saj me ob globjem vdihu zaboli. To se pojavlja že kakšen dober teden. In ali je lahko to vzrok za skrb.
Hvala

Pozdravljeni! Imam enak problem bolecine v desnem delu prsnega kosa spredaj in zadaj bolj me boli zadaj kot spredaj. Boli me ob dihanju in ko se premikam. Kaj bi bilo lahko to?
Hvala za odgovor

Odvisnost od dihanja sicer nekoliko bolj spominja na skeletne bolečine, podatkov za konkretnejši odgovor pa je žal močno premalo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Včeraj zjutraj sem začutil bolečino v prsnem košu na desni strani (približno v višini srca, vendar na desni strani). Bolečina je ob globokem vdihu bolj izrazita. Danes ni še nič popustila, ob ležanju je nekoliko močnejša, ko sem pokonci je skoraj ne opazim. Občutek imam da sem od včeraj začel tudi nekoliko kašljati (kar pa ne morem nujno pripisati bolečini zaradi obdobja prehladov).

Ker sem imel pred 4 meseci (v začetku oktobra 2015) operacijo sprednje križne vezi me zanima, če bi lahko bili to znaki pljučne embolije?

LP

Težave so zelo pogoste in opis ne odstopa od običajne kostno mišične bolečine, prav tako se mi pljučna embolija ne zdi nekaj med bolj verjetnimi možnostmi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Danes je bolečina popustila, tudi med plavanjem nisem občutil večjih težav. Utrujenost pa pripisujem slabemu kondicijskemu stanju 🙂

Zanima me samo še tako na splošno, koliko časa po operaciji se najbolj običajno pojavi pljučna embolija (če obstaja kakšen časoven okvir), ali se lahko zgodi kadarkoli?

LP

Pozdravljeni še enkrat, večja nevarnost je, dokler je operirana okončina imobilizirana ali pri miru in zato se v tem času praviloma predpisuje injekcije proti strjevanju krvi. Torej je vezano predvsem na mirovanje, nepremičnost uda in ne toliko na samo operacijo križnih vezi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mene pa boli v desnem predelu prsi in sicer,ko se napnem ali pa ob globokem vdihu,pred kratkim sem imel preventivni pregled,vse OK.slikanja pljuč ni bilo,samo poslušala jih je in so čista,tudi z pihanjem grem čez mejo.Bolečina traja že dva meseca,lahko tečem,imam pa težave z vratno hrbtenico,a je mogoče to vzrok.Hvala za odgovor.

Pozdravljeni. Stara sem 28 let, pred dobrim letom dni so mi postavili diagnozo gerb (pretirano izlocanje zelodcne kisline)… zdaj pa se mi ze nekaj mesecev dogaja, da pri globokem vdihu zacutim nekaksne “vibracije” pod rebri (natancneje pod desno dojko in ob strani, kakih 10 cm spodaj pod pazduho) … vdih ni bolec, kasljam ne, je pa prisotno vsak dan, zjutraj manj, cez dan vedno bolj… Ko vdihnem, je obcutek kot da zrak nekje pod rebri uide ven… ne znam pojasniti.. na internetu sem zasledila, da je lahko posledica gerba tudi kaselj ( torej neka povezava s pljuci). Je mozno da gre za ta obcutek zaradi konstantne kisline v poziralniku, ali bi bilo lahko kaj resnejsega? Pri zdravnici za to se nisem bila, kajti mojega stanja ne jemlje resno, niti me po priporocitvi orl-ja ne zeli poslati na gastroskopijo. So lahko te tezave sploh povezane ali ne? Hvala za vas odgovor! Masa

Opis najbolj spominja na tisto najpogostej??o skeletno mi??i??no bole??ino, glede na trajanje bi bil vseeno koristen pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pri gerbu gre za zatekanje ??elod??ne kisline v po??iralnik in zato je to v prevodu gastro (??elodec) ezofagealna (po??iralnik) refluksna bolezen. Ta kislina lahko dra??i dudi na??e senzorje, ki nas silijo na ka??elj in ne gre za neposredno povezavo s plju??i. Lokacija pod desno dojko ni tipi??na lokacija za te??ave z gerbom in tudi sicer mislim, da te??ava ni povezana z njim. Te ob??utke bi lahko povzro??zle tudi mi??ice v sreni prsmega ko??a, poslu??anje plju?? pa vam vseeno ne bi ??kodilo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

že nekaj dni me ob globokem vdihu spremlja bolečina na sredini prsnega koša. Prejšnji teden sem prebolel gripo, če ima to morda kakšno povezavo. Je ta bolečina v prsih lahko znak za kaj hujšega?

Hvala za odgovor

Bolečine vezane na premikanje in dihanje so največkrat skeletne, a obstajajo tudi druge možnosti, ki pa jih je možno ugotavljati zgolj s pregledom in vam predlagam, da obiščete še vašega zdravnika

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Ze skoraj cel teden imam bolecine v desni roki in v desnem delu prsnega koša. Ko dvignem kaj me zelo močno boli, ko premikam roko tudi, ko se gibam itd. Sem mislila da sem mogoce slabo spala pa da ni od tega, ampak že 5 dni je minilo, bolečine pa še naprej čutim vsak dan. Nisem se udarila, nič pretežkega dvigovala, res ne vem od kod in kako se na enkrat pojavila takšna bolečina.

Prosim za odgovor.

Lep pozdrav,
Kristina

Glede na okoliščine in premikanje je bolečina sicer najverjetnwje mišično skeletna, žal pa iz vašega vprašanja ni možno zanesljivo igotoviti, kaj boli.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,Že dlje casa me vsake toliko tisci in špika v desnem predelu prsnega kosa,vcasih gre tudi naprej proti čeljusti,bolečina pride nenadaoma traja pa tudi do ene ure včasih manj,bolecina je pa močna,takrat se mi pa tudi podira.Bil sem za na EKG,parkrat tudi med bolečino pa ne pokaze nič.to se mi dogaja ze sigurno 10 let,zadnje leto bolj pogosto tudi do 2krat na teden,pa potem 1mesec nic,veckrat v poletnem času,redno se rekreiram 4 krat na teden ali vec,sm pa kadilec,je mozno da je GERB

Refluks se mi zdi verjetna opcija, seveda ni izključena niti kostno mišična bolečina. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close