Najdi forum

Boleč palec na desni roki

Spoštovani!

Pred kakim letom mi je zdravnica na UZ na desni roki diagnosticirala lipom, pravi, da ni nevaren, me pa občasno ta roka boli, če jo obremenjujem. Zadnje čase pa me občasno boli tudi palec te roke oziroma ta sklep, kjer gre palec ven iz dlani. Tudi levi ni popolnoma neboleč, je pa desni huje, ker roko seveda bolj obremenjujem – gospodinjska opravila, računalniška miška … Ne vem, ali se mi samo zdi, da imam ta del na desni (torej okrog sklepa iz dlani) malo zatečen …

Bom hvaležna za vsak nasvet, lahko pridem tudi na samoplačniški pregled. Hvala!

Spoštovani,

kar opisujete, kjer najverjetneje za bolečine ob preobremenitvi ali morda že obrabne spremembe v predelu prvega metakarpofalangealnega sklepa (I MCP) – sklep med prvo dlančnico , ki vam lahko ob preobremenitvah povzroča bolečine, sklep lahko tudi oteče. Ta sklep je namreč precej obremenjen, težave z njim so zelo pogoste. Načeloma to nima povezave z lipomom, ki je bil odkrit predhodno (pri lipomu gre za maščobno tkivo, ki se lahko pojavi kjerkoli).

Če so bolečine hude, vam predlagam, da opravite RTG slikanje dlani (palca), nato pa se s posnetki oglasite pri plastičnem kirurgi. Ti se namreč največ ukvarjajo z roko. Morda bo dovolj ze počitek in občasen analgetik, če to ne bo pomagalo, bo morda potrebna aplikacija zdravila v sklep.

Lep pozdrav

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

Spoštovani, hvala lepa!

Ker pa sem anksiozne in prestrašene narave glede bolezni (vedno pomislim na raka), sem se, še predno sem videla vaš odgovor, naročila k dr. Zorku v Zdravje, tam sem že bila zaradi komolca, takrat mi je delal UZ. Bolečine niso hude, so pa res odvisne od obremenitve roke. Zdajle je npr. povsem v redu. Kaj svetujete, naj grem tja na pregled? Najlepša hvala.

Pozdravljeni,

verjetnost, da bi bila sprememba rakave narave, je izjemno majhna, prakticno nicna. Ce vas skrbi, pojdite na pregled, da boste  pomirjena.

V ambulanti Zdravje je mozno opraviti tudi RTG, v kolikor bo potrebno.

 

Lep pozdrav

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

Najlepša hvala!

Pozdravljeni!

Oglašam se v zvezi z bolečinami v palcu, prejšnja vprašanja so moja. Zdravnik meni, da gre najverjetneje za rizartrozo. Drug teden grem slikat. Še vedno me preganja, kaj če najdejo tumor …

Pozdravljeni,

veseli me, da že imate RTG slikanje. Za tumor pa naj vas ne skrbi, možnosti so takorekoč nične.

Lep pozdrav

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close