Najdi forum

Ali naj imam še enega otroka?

matr si pa genialna.

ženska je stara 39, ne 29 ali celo 19 let. Misliš, da ima res šanse pri 41 iskat partnerja, ki bo hotel imeti otroka in ga nato celo v nekem doglednem času pridelati?[/quote]

ti si pa predvsem površna, ker si spregledala, da je boby19 njenih let in da ji svetuje le, kar bi svetovala sama sebi (kar je najbolj pošteno),

da o tem, da očitno ni tako obremenjena z emšo in predalčki v zvezi z leti (in verjetno spolom), niti ne govorimo

kakorkoli stvari obrnemo, na koncu ugotovimo, da prav presežek genijalnosti tudi tvoj prispevek k temi ni bil[/quote]

verjameš ali ne, tega nisem spregledala.
še vedno sem mnenja. da so njena pričakovanja ultra optimistična, ker je enostavno ogromno preprek

1. najti resnega partnerja – ponavadi taki niso za prvim voglom. samo poglej, koliko postov je na teh forumih na temo, kje najti samskega moškega

2. ko že nekoga najdeš, verjetno ne boš šel v prvem mesecu delat na tem, da boš imel s tem tvojim partnerjem tudi otročka. vsaj kako leto, dve bi ga že bilo dobro spoznavat, da sploh veš, kdo bi bil oče tvojega otroka.

3. Potem smo pa pri verjetnosti zanositve. Pri njenih letih je verjetnost hitre zanositve že hudo nizka, da ne govorimo o rizičnosti take nosečnosti.

Ne rečem, da ni možno. Pravim samo, da je verjetnost hudo majhna, in da če si nekdo na tak način predstavlja prihodnost, je najmanj hudo naiven.

najti sebi pravega, pa da se še iskri povrhu je ‘problem’ … in to pri 17tih ali pa 45tih. Pravzaprav je lažje kasneje kot prej, ker ga lažje prepoznaš, ko ga že enrkat srečaš (takrat vsaj že veš, kaj iščeš in česa nikakor nočeš!)

… jasno in se strinjam.

Je pa problem ‘bega jajc’ (karikiram preplašen beg moških, ko začne punca ali ženska govoriti o morebitnem naraščaju) celo še bolj pereč pred njegovim 30tim letom, s 30+ že malce drugače razmišljajo, čeravno …

P.S. se opravičujem, ker grdo posplošujem

… danes tako in tako že precejšnjemu odstotku tudi do desetletje mlajšim puncam pomagajo z biopomočjo. Moški so zaradi vplivov okolja menda tudi vse manj plodni …

… po 35 letu je testiranj glede zdravja ploda neprimerno več kot pred tem, tako da je možnost donositve zdravega otroka na koncu celo večja (genetske in razvojne napake otrok žal niso prihranjene mladim staršem, le glede na odstotke jih je manj … kaj to pomaga staršu, ki je potegnil s potomcem takratko v loteriji genetske kombinatorike)

… saj ne negiram tvojih navedb, ker držijo, ampak le glede na splošno populacijo. Ker posamezniki so pa še naprej zgodba zase! Navkljub statistiki ima lahko težave z zanositvijo in donositvijo tudi kakšna punca pri 23tih in povsem brez tovrstnih težav lahko zanosi in donosi tudi ženska pri 43tih.

Kako lahko z gotovostjo vemo ali dotična paše v povprečen vzorec ali je primer, ki odstopa?

No, saj se do neke mere strinjava. Le da se mi zdi, da ti ta primer vidiš, kot da je dotična planirala čakati do 39 leta, meni se pa zdi (leta res hitro tečejo), da se je to pač zgodilo (človek živi, ima tisoč in en problem, bi rešil to in ono preden … pol pa, opa, pogleda na uro in: Uf, a je že toliko?).

Hočem povedati, da smo samo ljudje, in da se čisto preveč obremenjujemo z EMŠO.

Ljubezen se ne deli,temveč množi.Tudi med otroki.
Jaz na tvojem mestu bi imela otroka takoj.tisto,kako se razumeš z možem,upam da nisi mislina na najhujše.Mogoče se ne uskladita zmeraj,kot bi si ti želela.
Kar pohiti in ne čakaj.Govorim iz svojih izkušenj.Zadnji otrok je dobil več kot prejšnja dva skupaj.

ja, jaz poznam takega zadnjega otroka, ki je dobil več kot prejšnja dva skupaj. Na žalost je tisti zadnji otrok zdaj star že krepko čez trideset let in še vedno živi v prepričanju, da so mu dolžni vsi vse prinest na pladnju. Za vse njegove nesreče in nezgode, so krivi drugi, ker so ga starši tako vzgajali – ovijali v vatico in gledali skozi prste, ko bi bilo treba udarit po mizi.

New Report

Close